Pielęgnacja podłóg

Jeśli zdecydujesz się na podłogi z drewna, prawdopodobnie należy zadać sobie pytanie, w jaki sposób dbać o takiej powłoki. Wiele osób uważa, że ​​do pielęgnacji parkietu – to długi i żmudny proces, ale w rzeczywistości nie jest takie trudne.

load...

Na przykład, w trakcie normalnego codziennego czyszczenia można po prostu odkurzyć lub zamieść podłogę miękką szczoteczką. Ale co zrobić z głębokimi zarysowaniami i zabrudzeniami, z którymi prosty miotła nie może sobie poradzić? Spróbuj dowiedzieć się, jak utrzymać i dbać o parkiet.

Przy prawidłowej eksploatacji i konserwacji, ciepłe i wygodne parkiet będzie służył ponad 60 lat. Parkiet nadaje się również do renowacji poprzez szlifowanie. Dbać o takiej powłoki jest dość prosta, ale zmiany temperatury i wilgotności mogą mieć negatywny wpływ na niego. Szczególnie podatne na uszkodzenia podczas mokrego parkiet jesienią i wiosną. Różnych drewna inaczej reaguje na zmiany temperatury i stabilne podłogi z dębu.

Istnieje kilka rodzajów parkietów: deski, mozaiki, jednoczęściowe i podłogi. Najbardziej znane – blok parkiet, można zauważyć w większości domów.

Parkiet – wszechstronny, składa się z pojedynczych desek lub listew. Kolor i odcień parkiet zależy od właściwości drewna, która jest wykonana z parkietu. Zazwyczaj parkiet wykonany z dębu, jesionu litej skale, grabu, buka. Może być stosowana do innych gatunków drewna do wytwarzania podłóg: brzoza, sosna, modrzew. Ale takie piętra mają dużą wadę – szybko uszkodzony i opieka jest znacznie trudniejsze dla niego.

load...

Podłogi z drewna mogą być stosowane w pomieszczeniach dla jakiegokolwiek celu. Czy jest to sypialnia, kuchnia lub pokój dzienny, trzeba tylko wybrać odpowiedni rodzaj pokrycia i rodzaju drewna. Do pomieszczeń wilgotnych należy stosować markę podłóg Chapel Parcket. Ta podłoga jest wykonany z litego drewna impregnowane specjalnego związku, która zapobiega szkodliwym działaniem wilgoci. Dla uczęszczanych pomieszczeń również pożądane, aby użyć masywne deski podłogowej liściastego.

Parkiety – zabawa nie jest tania, ale mogą Ci ostatni dziesięcioleci.

Zapobieganie i ochrona parkietu

Podczas korzystania z parkietu po pewnym czasie są mikro-zarysowania, otarcia oraz inne defekty na jego powierzchni. Jest to nieuniknione, ale pojawienie się zmian może być opóźnione na tak długo, jak to możliwe. Aby to zrobić, należy przestrzegać kilku prostych zasad i stosowanie wysokiej jakości produktów do pielęgnacji parkietu.

Można zastosować lakier wosk, olej parkiet, podobne leki silnie rozcieńczony lakier do zachowania folię lakieru.

Najlepszym rozwiązaniem w pielęgnacji parkietu – jest to, aby zapobiec ewentualnym uszkodzeniom czynników i podłóg zużycia. Oczywiście, najlepszym sposobem ochrony – dywan przed drzwiami i wewnątrz domu. W ten sposób można uniknąć zanieczyszczenia i nadmiar wilgoci na podłodze jak i penetrację leku bezpośrednio do podłogi.
Pożądane chronić podłogę przed zadrapaniami, wgnieceniami i zużycie. Warto trzymać się meble nogi poczuł miękkie „działania”. Unikaj chodzenia na parkiet na szpilkach – może to spowodować uszkodzenie powierzchni parkietu.

Deski powinny być używane w temperaturze + 20-24 ° C, wilgotność 60%. Drewno do produkcji podłóg jest bardzo wrażliwe na zmiany klimatu – może to spowodować deformację parkietu.

Ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo myć parkiet. Jak dbać o podłogi, należy unikać wody. Drewno jest bardzo wrażliwe na wilgoć, więc podczas czyszczenia podłogi, nie należy używać dużo wody, używać go tylko do mokrych szmat. Wystarczy go rozpylać z rozpylacza. Ściereczka do czyszczenia podłogi powinien być wystarczająco wilgotne, aby nie zostawić na podłodze nadmiaru wilgoci.
Ważne jest, aby pamiętać: podłoga powinna go wysuszyć staje się dosłownie minutę później po czyszczeniu. Jeśli woda jest rozlana na podłodze parkiet, natychmiast wytrzyj go.

Czyszczenie parkietu

Musimy zacząć od opisu opieką parkietem, lakierowane.

Wet czyszczenie parkietu, który jest pierwszym lub drugim lakierowana, nie jest zalecane. Do czyszczenia używać odkurzacza, dopóki lakier nie jest podnieść wytrzymałość. Doprowadzić meble w pokoju z parkietem, konieczne jest dopiero po dwóch tygodniach po lakierowanie parkietu. Na nogi mebli przykleić wykładzinę z filcu, a pod kołami mebli kładzie szczególny kroki plastikowe (można je kupić w każdym sklepie z gospodarstw domowych).

Raz na 5-10 lat lakierowany parkiet musi zostać zaktualizowany: szlifowanie i ponowne lakierowanie. Należy to zrobić koniecznie, bo jeśli farba jest całkowicie usunięte – drewno ściemnieje i zmienić to nie będzie w żaden sposób. W niektórych przypadkach można usunąć za pomocą szlifowania ściemnienie, ale to nie pomoże ze znacznym ciemnienia. Wymienić podłogi może uszkodzić elementy, ale gdzie jest gwarancja, że ​​będzie można odebrać dokładnie ten sam odcień parkietu? Można wymienić skrawek parkietu, ale jest prawdopodobne, że będą one bardzo widoczne.

Parkiet, naoliwione, wymaga prawie taką samą opiekę jak lakierowane. Czyste posadzki można odkurzyć. Mokro odbywa się tylko za pomocą specjalnych środków chemicznych, ale nie wody. Aktualizujemy parkietu warstwa ochronna pokryta olejem, konieczne jest co 6-8 miesiące, bez wcześniejszego szlifowania. Podłoga wymaga użycia tych samych pomosty filc i maty jak podłogi lakierowane.

Podłogi laminowane (laminat) wymagają szczególnej opieki. On nie może tolerować ekspozycji na wodę, meble Moving aktualizacji, szpilki i próbuje go w czystości i proszków metali alkalicznych. Korzystne jest przeprowadzenie czyszczenia na sucho i pielęgnacja przy użyciu specjalnych narzędzi. Istnieją specjalne spraye do pielęgnacji podłóg laminowanych. A w każdym razie, nie należy używać do opieki czyszczenia podłóg laminowanych z systemem czyszczenia parowego. W przypadku ciężkich brud lub smar plamy na nim, trzeba użyć mydła w płynie i pasty do pielęgnacji laminatu.

Pielęgnacja podłóg

Bardzo często, deski parkiet kurczą i pęcznieją, co nieprzyjemne skrzypienie. Wywodzi nieprzestrzegania wilgotności i temperatury wymienionych wcześniej. Istnieje kilka sposobów, aby uzyskać optymalny temperatury w pomieszczeniu. Po pierwsze, uzyskać dużo zielonych roślin. Są naturalne regulatory klimatu. Po drugie, akwaria, fontanny wewnętrzne pomagają kontrolować wilgotność w powietrzu, a parkiet pozostaną nienaruszone.

Jednym z najbardziej podatne na powierzchniach uszkodzenia parkietu – przed progu przy wejściu do sali od ulicy. Zakup dwóch mat: węgiel w celu usunięcia cząstek stałych z brudem buta i miękki – absorbowania zanieczyszczeń i mokre brei. Ten prosty zakup pomoże Ci uniknąć uszkodzenia parkietu.

Parkiet kurz jeden z najbardziej szkodliwych czynników. Regularne czyszczenie za pomocą odkurzacza, aby pomóc poradzić sobie z tym „parkietu wroga.” Czyścić wilgotną (nie mokrą) ściereczką podłogę.

Wybierz do chodzenia po domu miękkich ciepłych kapciach. Więc będzie można uniknąć zarysowań na swoje ulubione parkietem.

Lakierowany parkiet, delikatnie miękką bawełnianą szmatką, miękką miotłą lub dobrze wyciśniętą szmatką. W żadnym wypadku nie należy używać materiałów ściernych. To nie jest zalecany do czyszczenia podłogi z twardego drewna z pomocą detergentów lub środków czyszczących do naczyń, a także rozpuszczalników chemicznych, alkoholu i benzyny.

Nie powinny być przeprowadzane co tydzień ogólnego czyszczenia parkietu. Gruntowne czyszczenie jest konieczne tylko wtedy, gdy podłoga jest bardzo brudna lub stwardnieje brudu, które są trudne do zmyć przy normalnym czyszczeniu. Tylko w takim przypadku należy użyć pasty lub specjalny odplamiacz dla lakierowanej podłodze. Jak dbać o podłogi z drewna dla każdego dnia powinno być miękkie i niezbyt intensywne, w przeciwnym razie po prostu z wyprzedzeniem usunie powłokę.

Kiedy małe rysy na powłoce parkietu, natychmiast użyć specjalnej pasty regeneracyjny przeznaczony do dekoracji podłóg parkietowych. Przywracanie pastę nakłada się na płyty podłogowej z łopatką natychmiastowym usunięciem nadmiaru masy. W przypadku uszkodzenia parkietu głębszym, wykorzystuje cienką i późniejsze szlifowanie podłogi lakierowanie parkietu.

Dla środków czyszczących parkiet

Do regularnego czyszczenia parkietu przed brudem i kurzem specjalnych narzędzi służących do czyszczenia parkiet – Cleaner. Mogą one występować w postaci aerozoli lub koncentratów. Detergenty jakości dbać o podłogi z drewna są neutralne do składu lakieru, która jest pokryta parkietem, nie pozostawia smug na podłodze i szlaków.

Aby chronić podłogę przed uszkodzeniami są produkty ochronne do pielęgnacji parkietu: rozpuszczalny wosk i poleruje. Parkiet z olejowanego olejem może być używany, matowe i polerowania na wysoki połysk.

Istnieje kilka sprawdzonych narzędzi do pielęgnacji parkietu. Jeden z najlepszych profesjonalnych narzędzi jest Aqua Sport Flor Wood Cleaner, wyprodukowany w USA. To narzędzie może być wykorzystywane do codziennego czyszczenia parkietu. Oznacza to, do pielęgnacji parkietu jest przeznaczony do czyszczenia wszystkich rodzajów parkietów i innych powierzchni drewnianych z brudu i tłuszczu. Jest również używany do czyszczenia podłóg przed wtórnym lakierowania lub powłokę na powierzchni środków ochronnych. Ten detergent szybko schnie i nie wymaga spłukiwania.

Dobrze sprawdzone narzędzie do czyszczenia lakierowanych parkietów firmy Rubi (produkcja: Hiszpania). Jest to dość łagodny detergent szybko odparowuje i nie powoduje uszkodzenia parkietu. Jest to jeden z najlepszych sposobów, aby dbają o parkietami. Placówka świeży zapach cytrusów i to jest, być może, idealny do codziennej pielęgnacji parkietu.

Dobrym narzędziem do czyszczenia parkietu Glutoclean PUFA, produkcji ukraińskiej. Z łatwością usuwa brud, polerowanie znaki i zadrapania od chodzenia na obcasach, a także oleje i smary. Oznacza podłoga jest bardzo orzeźwiający i zachowuje naturalny wygląd laminatu.

Doskonała woda środków do czyszczenia parkietu z łagodnym działaniu – Loba ParckettCare. Jest idealny do stosowania w dzielnicy mieszkalnej. Ma przyjemny, świeży zapach. Ten Cleanser usuwa brud i tłuszcz plam, zaleca się do czyszczenia podłóg z parkietu, wszystkie rodzaje podłóg i wykładzin podłogowych. Jest to tani i wysokiej jakości narzędzie do czyszczenia podłogi z drewna.
Po zastosowaniu Loba ParckettCare, zaleca się użycie bezbarwnego wosku polski Loba ParckettWax. Narzędzie zamyka otwartych porów powłoki i chroni podłogę przed zabrudzeniem. Oprócz tego, parkiet polski da połysk i chroni przed wilgocią. Ta kompleksowa opieka pomoże utrzymać podłogę w najlepszym stanie.

Czyszczenie podłogi drewnianej – to łatwiejsze niż czyszczenie dywanów. Jeśli zastosujemy się do prostych zasad wymienionych, wyeliminować wpływ czynników szkodliwych i będzie używać tylko wysokiej jakości narzędzi do czyszczenia parkietów, dbałość o powłoce nie spowoduje żadnych problemów. To jest wszystko, co trzeba wiedzieć, aby parkiet służył Ci przez wiele dziesięcioleci. Zachować swoje parkietem i będą długo pozostają piękne.

load...