Pielęgnacja paznokci, Nail Salon lub w domu

„Jako rozsądny człowiek może myśleć o piękno paznokci”

(A. S. Puszkina „Eugeniusz Oniegin”)

Zawartość:

Zgadzasz się, że zadbane dłonie nie tylko zdobić nas, ale również podnieść nasz status w oczach innych. Co mogę powiedzieć, piękne dłonie – duma każdej kobiety. A jeśli biorąc pod uwagę charakter kształtu regulacji rąk i paznokci nie może być, coś zrobić, tak aby spowodować nasze wypielęgnowane dłonie podziwu spojrzenia w naszej mocy. Jednak nowoczesna technologia pozwala dostosować nawet najbardziej unpresentable paznokcie. Ale to nie oznacza, że ​​paznokci powinien być ograniczony do procedur zawodowych. W domu, zrobić paznokcie piękno jest również możliwe.

load...

Wierzymy, że wzmocni paznokcie, zachować je zdrowe i zrobić dobry manicure w domu zawsze jest możliwe. Jak mówią, nie ma woli, nie będzie możliwe. Podczas manicure i reprezentuje całą gamę niezbędnych procedur, ale nie wymagają żadnych umiejętności wirtuozowskie i specjalistyczną wiedzę. Manicure składa się z kilku etapów: Usuwanie starej farby, odsunąć naskórek, składanie, usuwanie krawędzi i barwienia lakieru do paznokci. Dodatkowa pielęgnacja paznokci jest zredukowane do zwykłych wanien, okładów i masek. Jak zrobić manicure i sposobu sprawowania właściwej opieki na paznokciach? Spójrzmy prawdzie w oczy.

Manicure

Manicure domu rozpocząć, należy usunąć starą farbę z wacikiem zamoczonym w rozpuszczalniku. Po paznokci jest całkowicie usunięty z gwoździ, umyć ręce. Optymalne wykonanie kąpieli myjącej są uzupełnione aromatycznego zmiękczającego oleju. To może być lawenda, bergamotka, brzoskwinia i inne oleje. Po tej procedurze higieniczna jest zakończona, wytrzyj dokładnie ręce, suszy i zacząć polskich paznokci i tworzenia form. Do tego trzeba polerować pilniczek zrobić, pilnik do paznokci, aby utworzyć formę, obcinacz do paznokci, tępy szpatułki i nożyczki. Nailfiles pożądane posiadanie ścierny na podstawie niemetalicznych.

Paznokcie powinny mieć taką samą długość i kształt, usuwa się naskórek. W tym celu powierzchnia naskórka powoduje specjalnego narzędzia, trochę masaż tego obszaru, a następnie delikatnie naciskać skórek powrotem. Jeżeli przeprowadzenie tej procedury regularnie, skórka powoli rośnie i staje się mniej zauważalne. Naskórek usunąć za pomocą tępego szpatułki lub tyczki pomarańczowy. Wykończenia skórki nie powinno być – będzie to przyspieszyć jej wzrost. Dzięki regularnej pielęgnacji samo dla niej, ona powoli rosną i stają się mniej widoczne.

load...

Po usunięciu naskórka, maszynki do paznokci lub nożyce do cięcia tej samej długości krawędzi paznokcia, nadając mu kształt. Następnym krokiem manicure – gratowanie, które są przeprowadzane przy użyciu małych strzyżenia lub nożyczki do paznokci, a następnie cięcie średniej wielkości, przesuwając ją od krawędzi paznokcia do jego środka. Pilnik jest łatwy do przechowywania. Delikatnie, gładkie ruchy, starając się zachować kształt paznokcia, to najpierw traktuje boki. Pilnik jest następnie wysyłane do lewej i prawej strony w półkole, starając się nie dotknąć szczytu, gładką powierzchnię paznokcia i skórę na opuszkach palców. Lepiej jest dać paznokcie kształt owalny, jak to wygląda o wiele bardziej atrakcyjne i schludniej niż zbyt zaostrzonym kształcie. Po zakończeniu tej procedury powinny być stosowane do paznokci specjalny żel, który wzmacnia paznokcie i uczynić je płaska i gładka.

Po zakończeniu przetwarzania paznokcie, ręce wytrzeć je ponownie płukane serwetka odżywczy krem ​​jest stosowany i masować delikatnie głaszcząc szczotkę od palców aż do przedramienia. W tym manicure może być zakończona, a jeśli jest to pożądane, mogą być stosowane do paznokci lakier dekoracyjny. Zgodnie z kolorowym lakierem muszą stworzyć podstawy (lakier bezbarwny), które mogą być uznawane za powłoki dekoracyjne, gdy wystająca krawędź lakierem do paznokci, aby się jaśniejszy.

Po naniesieniu lakieru bezbarwnego stosowane kolorowy lakier, butelka, która wcześniej wytrząsa się kilka razy. Szczotka z kolorowym lakierem przykrywać je za każdym razem, zanurza się w fiolce, zdobywając jak najwięcej polskiego jako wystarczające dla jednego uderzenia. Malować ustanawiają równomiernie i płynnie, szczotka, nadając mu kształt wentylatora są w kierunku od naskórka do krawędzi paznokcia. Zastosuj lakier, który powinien być dość płynny, trochę ostrożny w pierwszych kresek na środku paznokcia, a następnie po jego stronie. Paznokci pokryto równomiernie boczne części gwoździa są barwione tak, że lekko zachodzą na siebie w centralnym wymazu. Następnie lakier na końcu wolnej krawędzi dokładnie wyrównane, i paznokcie w taki sam sposób nałożone wzmacniające dodatkową warstwę lakieru. Teraz nasz manicure zakończone.

Wanny i maski

Leczone paznokcie zawsze wyglądają pyszne, jednak pod warunkiem, że są one zdrowe i silne. Jeśli twoje paznokcie są łamliwe, szorstkie, ale w tym samym czasie również złuszczają, nie farba nie ukryje im formę unpresentable. Nie tylko dla wiotkie paznokcie manicure nie ma najbardziej korzystny efekt. Dlatego pielęgnacja paznokci w domu nie powinna ograniczać się tylko do jednej manicure. Gwoździe należy wzmocnić, odżywiają, nawilżają, w ogóle, do opieki nad nimi zgodnie z zasadami. Oferujemy Państwu szeroki wybór receptur masek, kąpiele i okłady na paznokciach.

Regenerujący sól do kąpieli

Dzięki systematycznym prowadzeniu tej procedury, ale trzeba kąpać co najmniej raz w tygodniu, po miesiącu i pół paznokcie staną się o wiele silniejsza. Do przygotowania kąpieli solnej, rozcieńcz szkła ciepłego przegotowanej wody jedną łyżkę morza lub zwykłej soli kuchennej. Zanurz palce w tym roztworze i inkubować przez piętnaście do dwudziestu minut. Jeśli procedura przeprowadzana częściej, a zobaczysz rezultaty o wiele szybciej.

Kąpiel na łamliwe paznokcie

Wzmocnić łamliwe paznokcie pomoże kąpiel z oliwy z oliwek. Dla niej, trzeba trochę ciepły warzyw i kilka kropli soku z cytryny. Wlać do miski z masłem, dodać sok z cytryny. W celu zwiększenia efektu powinien być dodawany do kąpieli olejowej i roztwór witaminy A. Inny przykład receptury – olej roślinny miesza się z równą ilością z naturalnych jabłkowego octu. Czy taką kąpiel może być w sposób ciągły, w odstępach od jednego do dwóch razy w tygodniu.

Kąpiel ziołowa

Bardzo przydatne do paznokci kąpiele ziołowe, do wytwarzania których stosowanie mieszaniny suszonych ziół. Jedna łyżka ziół zalać szklanką wrzącej wody, gotować na małym ogniu przez około trzy do pięciu minut, a następnie domagać się, sączy i trzymane w rękach wlewu około dwadzieścia minut. Najbardziej przydatne zioła do paznokci są:

 • Babki,
 • Matka-i-macocha,
 • Pokrzywa,
 • Korzeń prawoślazu.

Po kąpieli spłukać ręce ciepłą wodą i smarować krem ​​odżywczy. Jeśli do manicure, a następnie użyć wstępnie parze nie jest zwykła woda ziołowy wywar.

Maska jodu

Jednym z najbardziej popularnych i dostępnych pomocą maski jodu. Konwencjonalne jod medyczny, który znajduje się w każdej domowej apteczce, konieczne jest, aby nasmarować płytkę paznokcia za pomocą, na przykład, ucho patyku. Procedura robić w nocy, powodując jodu do czyszczenia, nie wysmarowanej krem ​​do paznokci. Za dobę jodu jest całkowicie wchłaniany i paznokcie nie będzie żadnych śladów.

Maska z masłem i solą

Jak dbać o paznokcie za pomocą systematycznych masek olej sól uczyni Twoje paznokcie lśniące i gładkie. Wymaga ogrzanego oleju roślinnego z solą do stanu ciekłego szlamu. Ta papka trzeba trzymać paznokcie około piętnaście minut, a następnie umieścić na bawełniane rękawiczki. Olej soli grubości przy myciu rąk nie jest konieczne. Trzy godziny później, zdjąć rękawice i umyć ręce wodą z mydłem i rozmazany krem ​​odżywczy.

Maska gliceryna

Ta maska ​​ma działanie redukujące i nadaje się do słabych i zniszczonych paznokci. Jej wytwarzania łyżki gliceryny miesza się z łyżką wody i łyżeczka kukurydziana lub ziemniaczana. Maska jest stosowany do rąk i paznokci, nosić bawełniane rękawiczki i przytrzymanie przez około godzinę. Następnie zdjąć rękawice i maskę zmyć ciepłą wodą i mydłem i rozmazany ręce z krem ​​odżywczy.

Spróbuj zrobić maski i kąpiele do paznokci. W krótkim czasie okaże się, że paznokcie stają się mniej łamliwe i miękkie, są wygładzone nieprawidłowości i płytkę paznokcia zyskał blask. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, jeśli przestrzegać zasad pielęgnacji paznokci, nie tylko podczas zabiegów higienicznych i kosmetycznych, ale także w życiu codziennym.

Właściwa pielęgnacja paznokci

Trzymać się podstawowych zasad pielęgnacji paznokci rąk i paznokcie nie złuszczają i przełamać. I tylko wtedy można uzyskać maksymalny efekt maski i kąpiele osiągnąć nieskazitelną wygląd paznokci po manicure.

 1. Jedz pokarmy, które są przydatne do paznokci. Mianowicie, mleko, twaróg, jogurt, ser, kapusta, żółtka jaj, drożdże piwne, galaretka.
 2. Przed pójściem spać koniecznie smarować gwoździ specjalny krem ​​odżywczy, rozcierając go na płytce paznokcia, a łóżko okołopaznokciowy.
 3. Niech paznokcie przerwę od paznokcia. Idealnie, trzeba zmyć lakier z paznokci przed pójściem do łóżka. Jeśli nie jest to możliwe, należy wykonać manicure bez przynajmniej na weekend.
 4. Nie wolno używać cieczy do usuwania lakierów zawierających aceton.
 5. Wszystko praca, wymagająca użycia detergentów i środków czyszczących, jest przeprowadzana wyłącznie w rękawiczkach. Pamiętaj, że Twoje paznokcie są uszkodzone przez kontakt z podłożem. Dlatego dbając o wewnętrznych lub ogród roślin, również nosić rękawice.
 6. Brać wapń z witaminą D.
 7. Nie gryząc paznokcie! Unikaj używania gwoździ jako skrobak lub pęsety.
 8. E kupić tanie farby o niskiej jakości. W ten sposób można zaoszczędzić na zdrowie i piękno swoich paznokci.
 9. Nie polerować kąpiel z sody oczyszczonej.
 10. Jeśli to możliwe wcieraj płytek paznokciowych kwaśny sok z jagód, owoców i przetrzeć paznokcie skórki z cytryny.
 11. Manicure upewnij się, a co najmniej raz na dwa tygodnie.
 12. Nigdy zeskrobać z gwoździami starej farby i usunąć go tylko specjalnym płynem.
 13. Poprzez masaż rąk i nie zapomnieć o paznokcie.
 14. Pamiętaj, że manicure – jest nie tylko i nie tyle kosmetyczny jako procedura higienicznego. Nawet nie lakierowane, ale leczone paznokcie zawsze wyglądają ładnie.

Tak więc, drodzy panie, jak już rozumieć, pielęgnacja paznokci w domu – to nie tylko manicure. Pamiętaj, że oprócz tego obowiązkowego gwoździ higieny pomocny regeneracji ujędrniający odżywcze maski i kąpiele. Starają się dbać o swoje paznokcie podczas prac domowych i opieki nad nimi. Ogólnie rzecz biorąc, pobyt zawsze piękne i mimo wszystko!

load...