Pielęgnacja dłoni: manicure

Zawartość:

Pamiętam inny klasyczny zauważył być rozsądny człowiek może myśleć o paznokcie kosmetycznych. Dzisiaj nie muszę przekonywać kogoś, że należy dbać o swoje ręce nie mniej uważnie niż do twarzy i ciała. Więc klasyczny manicure lub sprzętu (nie ma znaczenia) powinno stać się nawykiem, jak mycie zębów, mycie i innych procedur higienicznych. Szczególnie dlatego, że jego ręce jeden z najbardziej wrażliwych części ciała.

load...

Ze względu na strukturę skóry na dłoniach (prawie nie ma tłuszczu podskórnego) podlega ona przedwczesnego starzenia się. A jeśli dodać do tego negatywne skutki dla środowiska, chemia gospodarcza, staje się oczywiste, że w przypadku braku właściwej pielęgnacji naszych rękach będzie wiek problem zdradliwe i wskazują na brak dbałości o swój wygląd. Dziś po prostu nieprzyzwoite pojawiać się publicznie z zaniedbane dłonie i paznokcie, więc jeśli chcesz, może być uznane za dowód niekorzystnej sytuacji społecznej.

Obecnie salony oferują szereg metod leczenia płytki paznokcia. Wybierając jeden czyni się zgodnie z ich preferencjami. Rozważmy klasyczny manicure i wszystkie swoje plusy i minusy.


Co to klasyczny manicure

Klasyczny manicure (jest on także nazywany „na mokro”, aby zmiękczyć skórki za pomocą kąpieli ciepłej wody) jest nadal najbardziej popularny rodzaj leczenia paznokci w naszym kraju. Nawiasem mówiąc, na Zachodzie od dawna opuszczony z jakiegoś powodu, ale później w tej sprawie.

load...

Zdajemy sobie sprawę, że wszyscy nasi czytelnicy dobrze znają techniki jego wykonania, ale jednak, uważamy za konieczne przypomnieć główne punkty.

  • Usunięto stary lakier.
  • Z pomocą drobnoziarnistego paznokci pilniczek do kształt: owal, kwadrat, wskazał. Pamiętaj, że możesz zapilivaem tylko suche paznokcie, inaczej są rozwarstwione.
  • Przygotowanie wanna z ciepłą wodą, do którego można dodać kilka kropli olejków eterycznych (cytryna, grejpfrut, itp), sól morska. Składniki te zwiększają płytkę paznokcia i ma korzystny wpływ na skórę.
  • Ze specjalnych drewnianych patyczków naskórek jest usuwany i wycina z specjalne nożyczki do paznokci. W celu uniknięcia zadziorów lepiej jest robić to, co nazywa się jednym ruchem.
  • Na naskórek i płytkę paznokcia nakłada olej pożywne, wypolerowane paznokcie plik specjalny paznokci. Po tej procedurze, to im zdrowy wygląd i połysk.

Zalety i wady obrzeża manicure

Głównym i Niewątpliwą zaletą takiego postępowania, jak klasyczny manicure, jest to, że może to być dość szybko doprowadzić do normalnego, nawet bardzo zaniedbane paznokcie i dłonie. Tzw Europejska (hardware) manicure w takich sytuacjach nie będzie działać.

Jednak metoda ta ma istotne wady. Główną wadą jest uszkodzenie naskórka i wielkich możliwościach zakażenia. Niestety, nie wszystkie salony utrzymać właściwą kontrolę nad pełnej sterylizacji narzędzi do manicure. Obecnie, kiedy wysokie prawdopodobieństwo zarażenia się AIDS i wirusowego zapalenia wątroby typu B, konieczne jest, aby mieć sto procent pewności siebie w obszarze bezpieczeństwa.

To z tego powodu, że klasyczny manicure nie stosuje się w europejskich salonach kosmetycznych, preferując sprzętu.


Dodatkowe procedury przy wykonywaniu manicure klasyczny

Do ramion wyglądała bardzo dobrze utrzymane, pożądane jest, aby zrobić maski nawilżające. Można to zrobić podczas manicure w salonie, można to zrobić 2-3 razy w tygodniu w domu.

Teraz, w wielu salonach oferujemy okład parafinowy się. Jest to bardzo ładne i, co ważniejsze, skuteczna procedura, po którym skóra na dłoniach staje się miękka i jedwabista.

Wysoce zilustrowane i masaż dłoni z kremem. Jest zatem możliwe, aby osiągnąć podwójną korzyść. Jak wiadomo na dłoniach mają punkty odruchowe związane z narządów wewnętrznych. Tak, że wydajność masażu pozwala, po pierwsze, do odżywiania skóry, a po drugie, pozytywny wpływ na narządy wewnętrzne.

Aby dostać się w ręce wyglądać dobrze?

W tym przypadku należy go przyjąć regułę do wszystkich prac w domu, związanych z używaniem środków chemicznych domowego, wykonywanych wyłącznie w specjalnych rękawicach.

Zawsze należy stosować krem ​​do rąk, zrobić kąpiele z olejkami eterycznymi i oczywiście regularnie uczestniczył mistrz w kabinie lub uczynić to klasyczny manicure siebie.

Twoje ręce będą zachować młodość i urodę na długie lata!

load...