Pielęgnacja butów na lakierowanej lub połysk

Zawartość:

Od wynalazł buty lakierki, to nigdy nie wychodzi z mody. Oczywiście, stosunek do niej w różnych czasach były różne, ale droga do butów lśniące patentowych skóry, obuwia i innych lakierowanych butach nagle wypadł z łask – nie było. Dlatego w każdej kobiecej szafie na pewno tam jest para sandałów lakierowanej skóry, buty lub buty do kostki. Mamy prasować je, oczywiście, niesamowite. Jednakże w patencie pielęgnacji obuwia wymaga specjalnego podejścia. Ale jak zachować przyzwoity widok naszego lakieru ubrania na nogach, w jaki sposób, aby przedłużyć jej życie, będziemy się dowiedzieć.

load...

Szczególnie lakierowane buty

Wysokiej jakości lakier buty wykonane z naturalnej skóry, chrom, dla których stosowana jest specjalna powłoka, powodując w butach i staje polysk i przyjemną gładkość. Wierzchnia warstwa lakieru sprawia, że ​​buty są bardzo atrakcyjny wygląd, ale wrażliwe. W przeciwieństwie do zwykłych skórzane buty patentu skórzane buty i buty trudno wytrzymać działanie zbyt wysokiej lub niskiej temperaturze. Są porysowaniu, szybko pojawiają się zmarszczki i pęknięcia, a przy tym na warstwę lakieru czasami skórki zagęścić i uzyskać biały lub żółtawy odcień.

Lakierowane buty nie myć kremu, to jest trudniejsze do wyschnięcia i chronić przed kurzem i brudem z ulic. Dlatego lakierowane buty i buty czuły, bardzo starannej opieki i uwagi. Nawiasem mówiąc, uwaga powinna pokazać już z zakupem takiego obuwia. Przede wszystkim, trzeba dokładnie zbadać je pod kątem obecności różnych pęcherzy i nieprawidłowości, a także jednolitości kolorów. Sprawdź buty gięcia: jeśli nie od razu rozpocząć w tym momencie kurczyć lub pękać – jakość skóry lakierowanej powinny dobrze dotrzeć.

Ale nawet bez dobrych butów patentowe fabrycznej wady przyniesie do zwykłych butów skórzanych, takich jak wytrzymałość, a mianowicie:

  • But patentowego zaczyna pękać i rozerwanie przy desyatigradusny mrozem i ciepła (ponad dwadzieścia pięć stopni);
  • Traci swoją sprężystość i połysk od wilgoci, brudu i ekspozycji na zewnątrz światła słonecznego.

Dlatego też dbać o buty lakierowane dość kłopotliwe.

load...

Do patentu pielęgnacji obuwia

Każdy wie, że pielęgnacja obuwia jest jego terminowe mycie, czyszczenie i właściwe przechowywanie. Jednak do pielęgnacji obuwia lakieru tylko te działania nie jest ograniczony. Oprócz tego, że lakierowane buty potrzebują czasu do mycia, czyszczenia i właściwego przechowywania, trzeba wiedzieć, jak i kiedy takie obuwie jest konieczne i może być noszony.

Wiesz, co kupić buty zimowe patent nie jest konieczne, jeżeli na danym obszarze zimą jest bardzo zimno. A jeśli kupować, nie kalać ich przez zaspy w dwudziestu poniżej. Nie jest konieczne, aby nabyć i sandały lakierki do codziennego noszenia w bardzo gorących regionów. Ale demi buty i buty ze skóry lakierowanej, można kupić bez żadnego ryzyka. Letnie buty lakier do chłodnej pogody będzie bardzo przydatna. Ogólnie rzecz biorąc, głównym celem buty lakierów – odgrywać rolę parady i weekendowych elementów garderoby. Zgadzasz się, że te buty wyglądają naprawdę mądry i nawet parada.

Lakierowane buty nie są zalecane podczas mycia mocno mokre. W każdym razie, procedura ta musi być przeprowadzona bardzo szybko i starannie. Lepiej wytrzyj buty wilgotną szmatką, a następnie zastosowanie środka czyszczącego (zazwyczaj mydło!), A następnie umyć i osuszyć lakierowanej powierzchni skóry. Jedną z popularnych metod czyszczenia butów lakierowanych – użyj zwykłego mleka, w którym wilgotną ściereczką i wytrzeć buty. Nawiasem mówiąc, przemywa mleka lub lakierowanych butach woda nie może być po prostu wysychają, i mieć pewność, aby wytrzeć suchą szmatką. W przeciwnym razie, na swoich lśniących butach pozostają plamy i ślady kropel i po pewnym czasie zostanie ona pokryta plamami.

Do czyszczenia skóry lakierowanej nie używaj zwykłej pasty do butów. Oczyścić go lub specjalnego narzędzia do pielęgnacji obuwia dla lakieru lub wysmarowane wazeliną, gliceryny lub oleju rycynowego. Pozwoli to zabezpieczyć lakierowane buty z pojawieniem się pęknięć i fałd i przedłużyć jego żywotność. Pralnia chemiczna, w której but jest usuwany z brudem i kurzem, użyj miękki aksamit lub bawełniane podkładki. W żadnym wypadku nie może być stosowany do czyszczenia twardych tkanek, gąbki i szczotki. Z nich na lakierowanej powierzchni zostanie porysowana, witrynę, która następnie wystąpić pęknięcia.

Aby dać powierzchni Lakierowanie błyszczącą polskim pucybut to musi być. Odbywa się to przez tkaninę klapka aksamitną (flaneli, na przykład), po smarowaniu buta z oleju lub wazeliny. Skórzany patentowego but piętnaście albo dwadzieścia minut po zastosowaniu smaru, osiągając całkowite zniknięcie oleistej pozostałości. Jeśli przed polerowaniem wycierać butów lakierowaną pół surowej cebuli, wówczas proces będzie szybszy, a efekt będzie znacznie bardziej zauważalne. Powrót do starego lakier połysk pomoże białka jaja.

Ale przechowywania sezonowego jest konieczne, aby usunąć nie tylko czyste i starannie wytarł buty, ale też niekoniecznie wypolerowane. Ponadto, sklep z butami nie tylko w polach i pre-owinięte w czystym, miękkim papierze (ale nie w gazecie!). Buty mogą być owinięte w miękką ściereczką, a nawet umieszczone w pokrowcach wykonanych ze starych rajstop. Ważne dla przedłużających powierzchni lakierowanych przechowywania pary butów nie należy dotykać. To prawda, że ​​coraz lakierowane buty na nowy sezon, to wciąż masz na polski – tak tutaj jest kapryśna.

Wiedząc, jak dbać o lakierowanych butach, nie można jedynie przedłużyć jego żywotność, ale także utrzymać przyzwoity wygląd. A zatem, czy w takim bucie będzie wyglądać idealnie czysty i uderzająco spektakularny!

load...