Phalaenopsis Orchidea: reprodukcja na różne sposoby

Zawartość:

Uważa się, że najlepszy czas na storczyki Phalaenopsis hodowlane jest sprężyna. W tym okresie zakład stopniowo wychodzi z uśpienia i zacząć rozwijać nowe siły. Najczęściej występuje rozmnażanie storczyków dzieląc rośliny macierzyste na kawałki. Czasami może pojawić się szypułek z uśpionych pąków u dzieci, które będą ostatecznie uniezależnić rośliny.

load...

Jakiekolwiek powielanie musi być przeprowadzone tylko za pomocą instrumentów zdezynfekowane. Szczególnie należy zwrócić uwagę na system korzeniowy storczyków, bo każdy niezgrabny ruch prowadzi do jego uszkodzenia. Wszystkie fotele muszą być zdezynfekowane plasterki i posypać sproszkowanym węglem drzewnym. Po przeszczepie, Phalaenopsis zawierać lekki, dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Procedura jest skuteczne tylko wtedy, gdy dominująca storczyk całkowicie zdrowe i nie znajduje się w odpowiednich warunkach: wystarczające działanie światła, ciepła i wilgoci. W środowisku naturalnym Phalaenopsis mnoży impulsy pojawiające się po kwitnieniu i nasion. Charakterystyczną cechą tej rośliny jest brak pseudobulwy, co umożliwia propagację Phalaenopsis z prostego podziału kłącza. W związku z tym storczyków ta metoda nie jest odpowiedni.

Powielanie storczyków wykorzystaniem nasion

Rozmnażanie nasion – długi i skomplikowany proces, który jest rzadko sukces. Nasiona storczyków są bardzo małe, bardziej jak pył. Oni absolutnie nie tkanka odżywcza. Jeśli zdecydujesz się mnożyć Phalaenopsis w ten sposób, trzeba podnieść podatny grunt dla nasion.

load...

W naturze, rola ta jest wykonywana przez gąbkę korzenia lub specjalnych gribokoren, który dostarcza wszystkich niezbędnych nasion dla wzrostu. Nasiona kiełkowały od 3 do 9 miesięcy, muszą sterylnych warunków, co może być osiągnięte tylko w specjalnym laboratorium. Kiełkować, otrzymany z nasion, aby przygotować się do przeszczepu trwa około dwóch lat. I tak stał się pełnoprawnym roślin – będzie musiał czekać cztery lata.

Procesy odtwarzania

Biorąc pod uwagę, że lądowanie nasion ma wiele trudności, spójrzmy na prosty sposób – procesy hodowli. Po Phalaenopsis orchidei zarodku, pochodzi właśnie wtedy, kiedy jest gotów oddać dziecko. Wysoka temperatura i wilgotność ułatwi rozbudzenie uśpionych pąków, ale nie jest gwarancją tego wydarzenia.

Czasami dzieci na Multiply kolec bez wysiłku, ale większość roślin należy zachęcać. Jeśli masz szczęście i Twój storczyk wydany skok Babe, pozostawić go w miejscu przed pojawieniem się korzeniami.

Po osiągnięciu wielkości pięć centymetrów i liści nabywać, proces może być oddzielony od szypułki. Należy zauważyć, że powstanie i rozwój dzieci mogą być szkodliwe dla rośliny macierzystej, a więc w tym okresie Phalaenopsis wymaga ostrożnego obchodzenia.

Jak stymulować wygląd dzieci na skok?

Z uśpionych pąków ostrożnie usunięto skalę ochronną. To musi być zrobione bardzo starannie, tak aby nie uszkodzić roślinę. Ujawniono nerek traktowane cytokininy specjalną pastę, która zawiera substancje hormonalne, które sprzyjają szybkiemu rozwojowi potomstwa.

Jeśli usuniesz płatków nie działa, można owinąć wszystkie duże pąki wilgotne Sphagnum i polietylen wiązanej, tworząc szklarnię kolec podobieństwo. W tym czasie, Phalaenopsis potrzebuje wilgotnej i ciepłej atmosfery. Raz na łodydze pojawiają się pędy, polietylen mogą być usunięte, ale mech należy pozostawić aż do młodych pędów korzeni.

Aby przygotować hormonalnej makaronu w domu muszą kinetyny (10 mg) lub benzaminopurin. Wybrany lek rozpuszcza się w 1 ml wody i miesza się z 1 g lanoliny. Mieszaninę miesza się dokładnie do uzyskania jednorodnej emulsji.

Jeśli leczenia storczyków nerek tylko raz, może wspierać wzrost szypułki bocznej, zwłaszcza temperatura pokojowa jest wystarczająca, od 20 do 22 stopni. Aby tego uniknąć, Phalaenopsis powinny być umieszczone w pomieszczeniu o temperaturze nie niższej niż 28 ° i 3-4 dni ponownego traktowania nerek. Ale nawet te warunki nie gwarantują, że dzieci zamiast Phalaenopsis nie zwolnić boczne pędy.

Alternatywne metody hodowli

Jeśli leczenie uśpionych pąków wydaje się zbyt skomplikowane i czasochłonne, można uciec się do innego sposobu rozmnażania i phalaenopsis storczyki – sadzonki. Po całkowicie zwiędły kwiat skok, to wyciąć u podstawy i pokroić na kilka części tak, że nerki spał w środku każdego z cięcia.

Wszystkie cięcie musi być starannie przetwarzane przy drewno lub węgiel. Przygotowane sadzonek umieszczonych na mokro mchu, zamknięte na ich górze folią. Do sadzonek powiedzie się, temperatura otoczenia powinna być 25-28 stopni, a wilgotność – są większe niż normalnie.

Nawiasem mówiąc, niektóre szczególnie udane plantatorów propagowane Phalaenopsis orchidea w następujący sposób: cięcia łodyg i umieścić go w wodzie z dodatkiem specjalnych nawozów. W tym przypadku najważniejsze, że pojemnik z występem był w dość oświetlonym i wilgotnym pomieszczeniu. Szanse rozwoju podkładów nerkowych więc minimalne. Jednakże, jeśli masz szczęście, dostaniesz tylko wiele nowych pędów.

Storczyki Phalaenopsis można rozmnażać i inny sposób – podział dorosłych roślin. Jeśli kwiat ma dość duży wylot, można ciąć za pomocą jego górnej zdezynfekowane nożem. Główną rzeczą, która miała na kilku liści i korzeni powietrznych.

Plaster musi posypuje się węgiel. Następnie górna łodyga jest obsadzony w oddzielnym garnku, natomiast dolna część pozostaje w tym samym miejscu, gdzie później niech odłam. Dzielenie wynos korzeń po pewnym czasie i stał się pełnoprawnym roślin, które mogą rozkwitnąć w ciągu kilku lat.

Jak kibicowania?

Czasami dziecko na roślinie macierzystej nie chce zapuścić korzenie i jest zasilany przez Phalaenopsis dorosłych. Aby przeprowadzić odwzorowanie w tym przypadku, wystarczy poczekać na młodych liści (w liczbie 3-4 sztuk) i oddzielić je od szypułki. Miejsce (a plastry na kolec, a dziecko) posypane sproszkowanego węgla.

Zaleca się również, aby wysuszyć procesu przez cały dzień. Potem posadzone w podłożu z drobnej frakcji i czeka na korzeniach. Nie martw się, jeśli dolna para liście żółkną proces – to normalne – reprodukcja w każdym przypadku musi być udany. Tylko nie usunąć uszkodzone liście, wraz z pojawieniem się korzeni znikną same.

Ukorzenienia młodego Phalaenopsis najlepiej w małej teplichke gdzie utrzymuje się w temperaturze od 22 do 25 stopni. Pojawienie korzeni – długotrwały proces. Zdarza się, że w celu przyspieszenia hodowli, stosowało hormonalne leki, takie jak kornevin, IAA lub Hellena. One okresowo spryskane podłoża, upewniając się, że roztwór kropli nie spadnie na liściach. W przeciwnym razie ryzykujemy prowokując wzrost liści i rozwoju korzeni będzie opóźnione przez długi czas.

Można stymulować powstawanie młodych pędów do korzeni całkowicie nieszkodliwy sposób – zorganizować je w bezpośredniej bliskości wody. Wziąć kubka z tworzywa sztucznego (korzystnie przezroczysta), a kawałek pianki o szczelinowego otworu.

Ustalić wgłębione storczyków Babe, wlać do szklanki wody i zanurzyć w prowizorycznym tratwy z kolcami. Pokrywa z polietylenu. Więc masz wilgotne i ciepłe środowisko, w którym korzenie będzie bardzo szybki. Gdy system korzeniowy został utworzony, młoda roślina może być przeszczepione do ziemi.

Podsumowując powyższe, można stwierdzić, że hoduje storczyki w domu to ciężka praca, ale jest to wykonalne. I patrząc na niesamowite kwiaty Phalaenopsis, zaczynasz rozumieć, że żadna trudność nie przeszkodzi, aby osiągnąć pożądany rezultat!

load...