Phalaenopsis Orchid – mieszka cud

Zawartość:

Ten olśniewający sukces świat nigdy nie widział: Phalaenopsis orchid (Phalaenopsis) w ciągu zaledwie kilku lat wzrosła gwałtownie w przebojów z najbardziej ulubionych roślin doniczkowych. Pokój storczyk był mile doniczkowy kwiat w każdym domu, ponieważ wiele fantastycznych kolorach, długim kwitnieniem, bezpretensjonalność w ocenie zawartości podniesiono do tego egzotycznego gatunku wśród roślin do nieosiągalnych wysokościach.

load...

Hodowcy nie przestają zadziwiać nas nowymi odmian o niepowtarzalnym kolorze i kształcie kwiatów. Pokój paleta storczyk jest ogromna: od śnieżnobiałej barwy stopniowo zamienia się w cytrynowo-żółty, pomarańczowy, pomarańczowy i przechodzącej przez terakoty i różu, zmienia swój kolor na fioletowy wszystkich kolorach. Ale zaskoczeniem jest nie tyle kolor roślin, jako wzór siatki na płatkach. Filigranowe paski tworząc efekt cienkich żył i kwiatów, rozsianych z nietypowymi lub ciemnych barwników pojawiają tajemniczo i zaskakująco skuteczna.

Phalaenopsis świadomie otrzymała nazwę orchidei motylkowych. Zarysy różnych kształtach, kolorach i rozmiarach wyglądają tropikalnych motyli. Do wystroju pomieszczenia są wielkie i miniaturowe odmiany. Nie zajmując wiele miejsca, mini storczyków w niczym nie ustępował na czas kwitnienia i łatwość pielęgnacji średnich gatunków.

Podstawowa opieka

Zawierać takie „storczyk tie” nie jest trudne w domu. Ten tropikalny gość nie jest tak kapryśny, a temperatura otoczenia 20 stopni to dobrze nadaje. Jedyną rzeczą, która jest niezwykle ważna – to dobra gleba i dobre oświetlenie. Wazony storczyków doniczkowych w dobrze oświetlonym miejscu, chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

load...

Z należytą starannością i pojenia reżimu Phalaenopsis zachwyci Cię swoim pięknem przez wiele lat. Najlepiej jest przeprowadzać podlewania tych roślin, dokładnie zwilżyć glebę w wodzie w temperaturze pokojowej, raz w tygodniu. W praktyce, może to być przeprowadzone przez zanurzenie w zbiorniku z wodą o doniczki. Na korzenie storczyków doniczkowych są bardzo wrażliwe, są łatwe do rot, więc gleba nie może być pereuvlazhnyat. Przed postawić garnek z roślin na swoim miejscu, konieczne jest, aby odsączyć nadmiar wody.

Zapłodnienie tych kolorów wykorzystywane są podawanie root zwilżenia gleby roztworem odpowiednich leków. Nawozy dodaje się do wody do zwilżenia podłoża na co drugim lub trzecim podlewania. Karmić, można użyć i złożone nawozy i zaprojektowane specjalnie dla storczyków i epifity. Jeśli powietrze w pomieszczeniach jest suche, to jest dobre dla pitomitsy zorganizować prysznic rano – posypać trochę roślin opryskiwacza.

Po zarodku pokój orchidei, potrzebuje przycinania. Jednak nie należy wyciąć wszystkie łodygi z korzenia. Muszą być skrócony na drugim lub trzecim uśpionych pąków. Jest to małe wybrzuszenie na łodydze. Często takie nerki następnie opracować nowe kwiaty. Aż do dnia, kiedy pąki otwarty i Phalaenopsis kwitną ponownie, może to potrwać do trzech miesięcy. W przypadku, jeżeli wynika wyschnąć i Brown, to powinny zostać usunięte.

Primer do storczyków wewnętrznych powinna być przewiewna i higroskopijny. PODŁOŻA zazwyczaj składa się z części kory spienionego glinki, węgiel i mchu Sphagnum zmieszany z ziemią. Nawiasem mówiąc, położył się na mchu gruntu, na pierwszy, powolne suszenie roślin, a także wygląda bardzo dekoracyjne.

Orchid – Houseplant, ale w okresie letnim może być utrzymywana na zacienionym balkonie. Dla niej bardzo ważne jest prawidłowe wybór garnka, bo storczyka Phalaenopsis zielone korzenie, które biorą udział w procesie fotosyntezy. Aby upewnić się, że proces ten jest przejrzysty kwiat zasadzone w doniczce – szkła lub tworzywa sztucznego. Ma to pozytywny wpływ na samej rośliny, ale także daje możliwość monitorowania stanu systemu korzeniowego. Garnki powinny mieć otwory odpływowe większe.

Phalaenopsis należy do epifityczne roślin, które nie wymagają gleby. Dlatego dla ich uprawy może być stosowany jako kosze epifit – zbudowane z drewnianych lub plastikowych prętów, desek lub bambusa doniczkach, gdzie ziemia jest zaginionych. W tych koszykach korzenie swobodnie rozwijać, pięknie przecinających ściany kosza od wewnątrz i na zewnątrz. Ponadto Phalaenopsis można sadzić na bloki wypełnionych substratem, „do góry nogami”.

Rozkwit

Naturalnie, Phalaenopsis docenione przez długi i spektakularne rozkwicie. Storczyki Kwiaty w nich gęsty, można rozkoszować się ich sinic mogą przez miesiąc lub nawet dwa. Szypułek również żyć znacznie dłużej. Phalaenopsis z dużymi kwiatami widać kwitnące w różnych porach roku, ze względu na ich łodygi rozwijać stopniowo. Oni rozgałęzia się i kwitnąć kółko powtarzane w tej samej łodydze. Dorosłych roślin, zadbane i silna, może produkować rocznie do trzech łodyg. W następstwie każdy nowy pojawiły liście mogą rozwijać następny skok.

Ale nie sądzę, że w domu jest tak skromny storczyki, które kwitną przez cały rok. Dużą Phalaenopsis łodygi kwiatowe dać nowy sezonowo. Ale kwiaty mogą być kontrolowane przez zmianę temperatury otoczenia. W celu pąków zaczęła wzrastać, temperatura w ciągu dnia przez okres jednego do trzech tygodni, nie powinna przekraczać 18 ° C i 12 ° C przez noc. Można to łatwo wyjaśnić pochodzenie roślin tropikalnych, gdzie klimat monsunowy stwarza takie warunki. W naszym klimacie w domu i dużej phalaenopsis hybrydy zaczynają tworzyć łodyg kwiatowych z upadku i kontynuować ten proces przez całą zimę, zachwycając nas kwitnie prawie do lata.

Roślina jest starszy i silniejszy, tym bardziej, że daje łodygach. Te nowe kwiat łodygi je dłużej, a zatem są one więcej kwiatów. Rodzaje ciepłe i wilgotne lasy tropikalne – „lato” phalaenopsis – zachowywać się trochę inaczej. Stale potrzebują cieplejsze temperatury. Doskonałe wyczucie takie rośliny noc w temperaturze nie niższej niż 18 ° C i powyżej 26 ° C w ciągu dnia. Jeżeli warunki aresztu Phalaenopsis spełniają wszystkie wymogi, rozwijają ich łodyg kwiatowych, niezależnie od pory roku.

Istnieją gatunki i odmiany z rosnącym szypułek. Co więcej, im starsza roślina, tym więcej produkuje kwiaty w tym samym czasie. Jeśli nie trzeba odciąć łodygi kwiatowe są Phalaenopsis, po kwitnieniu, będą ponownie rosnąć i wtedy kwitną ponownie. Często tworzą powietrzne „dzieci”.

Reprodukcja

W domu, storczyki, motyle rozmnażać wegetatywnie. Można to zrobić na różne sposoby.

  • Niemowlęta powietrza. Na szypułek niemowlęta powietrzne są tworzone okresowo. Jest to konieczne, aby czekać na zakończenie procesu uwalniać swoje korzenie, a następnie może być osadzona w ziemi.
  • Wyloty. Roślina, która jest utworzona przez kilka wylotów z korzeniami, można usiąść. W tym przypadku, każda jednostka wylotowy umieszczono w nowym naczyniu, które jest wylana pierwszy czasowy dna. Coraz silniej i uprawiane rośliny są przesadzane do nowego odpowiednim podłożu.
  • Dzielenie łodygi. Górna część rośliny jest cięty i pereukorenyayut. Zatem łodyga zasadzone w ziemi i pokryte przezroczystym pojemniku, zapewniając mikroklimat. Pozostałą „en” w odpowiednim czasie rozwija także kiełki i zaczyna na krzakach. Zwykle, taka metoda jest stosowana do odmłodzenia roślin.

Dzieci edukacja

Phalaenopsis jest bardzo ważne dla regulacji temperatury. To wpływa na tworzenie nie tylko kwiaty, ale także dzieci powietrznych. Jeśli podnieść temperaturę i wilgoć, zapewniając zacienionym warunków, przyczyni się do zapewnienia, że ​​tsvetonosah nie rozwinie kwiaty, rośliny i spółek zależnych. Fakt ten jest cechą wszystkich Phalaenopsis, ale jest szczególnie wyraźny w niektórych gatunków, takich jak Schiller Phalaenopsis (Phalaenopsis Shilleriana). Jeśli takie rośliny nie są otsazhivayut dzieci, niektóre z nich z czasem rosną okazy bardzo efektowne kaskady z gałęzi kwitnących.

Gatunki i hybrydy

Natychmiast należy powiedzieć o mitycznej hybrydowego „mix”. Wielu niedoświadczonych hodowców do obrotu otrzymują specjalny hybrydowy oznaczonego „mix” w wielu sklepach internetowych kwiatowych. W rzeczywistości, rośliny w nazwach, które wskazują „mix” nie oznacza możliwość ich wyboru dla odmiany lub koloru. Oczywiście, sprzedawcy obiecują, że będą starali się dostosować swoje życzenia, ale to nie znaczy, że kolejność otrzymujesz jest taka sama, jak widać na zdjęciu. Więc mix Phalaenopsis – to nie rodzaj, nie hybrydą, a nawet mieszane kolekcja storczyków, ale tylko etykietowanie handel.

Odmiany Phalaenopsis mogą być hybrydowe lub gatunek. W domu, zbiory są najczęstsze gatunki, takie jak Phalaenopsis Nicea (Phalaenopsis amabilis), Stuart Phalaenopsis (Phalaenopsis Stuartiana) i falenopisis Schillera (Phalaenopsis Schilleriana). Jest to średnie gatunków. Ale są gatunki storczyków z kategorii „małe”, na przykład, różowy Phalaenopsis (Phalaenopsis rosea), jak również bardzo duży – phalaenopsis gigant (Phalenopsis gigantean). Ponadto istnieją gatunki Phalaenopsis hybrydowe odmiany wynikające z międzygatunkowych i międzygatunkowych hodowli. Wśród nich są przede wszystkim standardowe hybrydy.

Wcześniej już wycenione Phalaenopsis z wysokimi silnych szypułek i dużych czystych białych lub różowych kwiatach. Aby stworzyć takie hybrydy używali naturalnych gatunków z dużymi kwiatami. Tu i tam był tradycyjny stereotyp, że Phalaenopsis – ten kwiat porcelana-biały, blady róż lub jasny fiolet z szerokimi płatkami poprawne zaokrąglony kształt. Z biegiem czasu została ona pochodzić z odmian bardzo duże kwiaty, osiągając czternaście centymetrów średnicy. Chociaż zrobili wielkie wrażenie, ale stracił tę wrodzoną łaskę orchidei i urok.

Stopniowo, w hybrydyzacji jaskrawo pomalowane i kolorowych gatunków naturalnych były zaangażowane. Dzięki tej hybrydowej Phalaenopsis zyskały coraz większą gamę kolorów, począwszy od jasny szkarłatny czerwony i magenta do wyrafinowanych odcieniach beżu, brzoskwini, złoty żółty i zielony.

W pewnym momencie stało się popularne Phalaenopsis z paski i cętkowany wzór na płatkach. W latach siedemdziesiątych ubiegłego roku francuski eksperymentował z styuartianum Phalaenopsis (Phalaenopsis Stuartianum) i uzyskać kolor nowego koloru, który następnie stał się znany jako „francuskich plamki”. Bright różowe i białe kwiaty tych hybryd są usiane małymi plamami ciemniejszego koloru, co daje im bardzo elegancki wygląd. Niektóre z unerwieniem phalaenopsis wzór przypominający skrzydeł błony ważek i motyli. Zwłaszcza te piękne kwiaty, na których żyły są kontrastowym kolorze.

Długie łodygi tych odmian przywiązać do kija, aby wyglądały bardziej elegancki. Potem jak zginać kręgosłupa szyjnego lub przypomnieć ich zginania połówki obwodów serca. Jeśli związać się kilka z nich wywodzi się symetrycznie, obraz piękny kwiat serca.

Jakiś czas później w hodowli mieszańców, nowych trendów. Phalaenopsis stają się coraz bardziej popularne jako rośliny doniczkowe, a ich ogólny wygląd zaczynają przywiązują wielką wagę. Są niewielkie, zgrabne, piękne gniazda liściaste, łodygi, kwiaty, różnorodność kolorów zwraca uwagi. Istnieje mini i mikro-hybrydy Phalaenopsis multiflora. Wśród fascynujących hybryd jest szczególnie konieczne, aby pamiętać Phalaenopsis Mini Mark „Maria Teresa” (Phalaenopsis Mini Mark „Maria Teresa”). A oto krótka lista najpopularniejszych odmian krytym rośliny:

  • Cerise Streep,
  • Chromu,
  • Malibu Chablis,
  • Raj,
  • W oczekiwaniu na jasny,
  • Sölden Bell,
  • Sever Sleido .

Dziś trendy wśród Phalaenopsis stał się Tajwan, gdzie rośliny są uprawiane na skalę przemysłową. Tajwańska odmiany z podniesionymi pstre lub czystych płatków zrewolucjonizował hodowlę Phalaenopsis. Wśród hybrydowego stand-Novelty Phalaenopsis Tajwanu – hybrydy klony wybiera się z kilku powodów.

Dzięki entuzjazmowi hodowców gatunków roślin wewnętrznych stale rośnie, a ilu z nich pojawią się w najbliższej przyszłości, możemy jedynie spekulować. A dzisiaj zaprezentowaliśmy nieograniczone możliwości dekoracji własnego domu z pomocą wspaniałych orchidei. Można wybierać spośród standardowych typów średnich i mini storczyków, i dużych instancji. Po orchidei – to nie tylko houseplant klasy elite. To prawdziwy cud na żywo!

load...