Petunia: uprawa sadzonek

Petunia – jeden z najpiękniejszych i najbardziej „Happy” jednoroczne naszego ogrodu. I podoba nam nie tylko jasne kolory, ale również wspaniały długi okres kwitnienia, a także względną bezpretensjonalność. Jest jeden mały, ale uciążliwe w tym wspaniałym roślin Petunia – uprawy sadzonek. Jednak wielu, wielu ogrodników nie ufa nasiona do sadzenia w ziemi, w każdym sezonie staramy się zdrowe i silne rośliny, rosnące sadzonki bezpośrednio na parapecie. I muszę powiedzieć, że jest to dość sukces.

load...

Biorąc pod uwagę, że materiał sadzenie wykończony jest nadal drogie i wybór nasion jest bardzo wysoka, a my niech sam spróbować rosną sadzonki petunii. Przede wszystkim dlatego, lutym i marcu w odpowiednim czasie. Jest w nasionach sadzenia późną zimą do sadzonek nie tylko warzywa (ogórki, pomidory, papryka), ale także kwiaty roczne (tagetis, portulaka, petunii). Tak, wybrać nasiona i przystąpić do tego prawdziwie magiczną mocą.

Sianie

Jeśli siać nasiona tych kwiatów w lutym, nasze petunie kwitną bardzo wcześnie, aw kwietniu-maju, będziemy zadowoleni z jego pierwszych pąków. Ale jeśli nie jest to możliwe, lądowanie może być przesunięta na marzec. Najgorsze z tego nie będzie. Biorąc pod uwagę, że sadzonki potrzebują dużo światła słonecznego (w lutym i to nie wystarczy), sadzonki marca nie tylko dogonić sadzonek lutym, ale często jest destylowana.

Do siewu nasion, można użyć małych misek z otworów drenażowych, sadzonki skrzynek lub torfu pigułki popularna. Jeżeli nasiona roślin w pojemnikach z tworzywa sztucznego, jest to konieczne dla realizacji antyseptyczne (na przykład, nadmanganian potasu), a warstwa dolna drewnianych skrzyń umieszczone grubego papieru. Sianie środków odżywczych powinny tracić warstwa ziemi, która nie powinna być mniejsza niż sześciu centymetrów. Do uprawy Sadzonki petunie garnitur różnych mieszanek glebowych, najważniejsze, że nie były one lekko kwaśny i zasadowy. Lądowiska pojemnika wlewa się prawie do góry, pozostawiając połowę lub występy w dwóch i pół centymetrów. Przed posadzeniem ziemię nasiona dokładnie sprawdzony i nawilżają.

Petunia nasiona svetlovskhozhie (do kiełkowania potrzebują światła), więc nie są one osadzone w ziemi, a nawet posypane, a tylko lekko wciśnięty do bardziej bezpośredniego kontaktu z gruntem. Ponieważ nasiona tej rośliny jest bardzo (nawet „Chur”) są małe, są one mieszane z suchym piaskiem dla równomiernego rozkładu mokrej ziemi. Sadzenia nasion w torfie tabletki na każdej płyty w zagłębieniu dokładnie pęsetą umieszczonych jedno nasiono.

load...

Następnie posadzone nasiona powinny być pokryte z papieru lub ze szkła, tworząc efekt cieplarniany (na kiełkowanie nasion potrzebne dość wysokiej temperatury). Niektórzy hodowcy zaleca się stosowanie na pokrycie włókniny (AGROTEKS, geosad), biorąc pod uwagę, że w ramach takiej ochrony tworzy bardziej sprzyjające warunki dla kiełkowania. Wyjaśniają to mówiąc, że ten utrzymuje żądaną wilgotność i Petunia ma zdolność do „oddychania”.

Jest to optymalna temperatura dla kiełkowania nasion z Dwadzieścia do dwudziestu czterech stopni. Petunii znane stare odmiany mogą być spełnione i niższej temperatury (co najmniej siedemnaście stopni). Jednak dzisiejsze złożone hybrydy wymagają stałej wysokiej temperatury, wilgoć i światło wystarczający. W niskiej temperaturze, po prostu nie kiełkują, a w wyższych siewek są otrzymywane za rozciągnięte i podatne na choroby. Podlewania nasion posadzonych w żadnym wypadku nie może być – woda idą do ziemi. Aby utrzymać stałą wilgotność muszą być kilka razy dziennie do rozpylania, nawiasem mówiąc, woda spryskać miło dodać nadmanganian potasu. W takim „prawo” warunki petunii pewien kiełkować, a stanie się to w piątym, siódmym dniu po wysiewie.

Pielęgnacja sadzonek

Natychmiast po sadzonki kiełkowania włókniny usunięte. Jeśli używasz szkła lub przezroczystego tworzywa sztucznego do pokrycia, a następnie jest on usuwany stopniowo. Po pierwsze, nasadka jest usuwana raz dziennie, pozostawiając pędy bez dachu nad głową około pięć lub dziesięć minut, a następnie co tydzień przedziały wzrost do czasu, aż pojawią się pierwsze sadzonki prawdziwych liści. Dopiero wtedy usunąć całkowicie pokrywę. Więc sadzonki będą w stanie dostosować się do warunków panujących w pomieszczeniu i nie spadnie, że niestety często się zdarza.

Po pojawieniu się pierwszych prawdziwych liści nurkowania Sadzonki petunii, upuszczając je do poszczególnych pojemników (jednorazowych kubków lub torfu). Można też przytrzymać Pick, a w ogóle, ale większy pojemnik. Jednak, aby rośliny swobodnie rozwijać i być zdrowym, najlepiej poszczególne pojemniki. A kiedy przesadzania w otwartym terenie eliminuje wiele problemów. Do rozsady utworzyła dobre korzenie, gdy pożądane jest posługiwanie nieco głębiej (do pary prawdziwych liści). Doświadczeni hodowcy zauważyli, że z tej metody zbierania przeszczepione kiełki nie składać i nie choruje, „zgniliznę kapustnych”.

Dla pomyślnego uprawy sadzonek petunii wymaga starannego podlewania – terminowe i umiarkowane. Jeśli dasz gleba wyschnie, sadzonki umrze, i uwilgotnienia gleby dostarczyć „suchą zgniliznę kapustnych”, z powodu której małe sadzonki zaczną gnić i upadku. Sadzonki petunii trzeba również w twardnienia. Może to obniżyć temperaturę w pomieszczeniu poprzez otwieranie okna przez dziesięć minut. Przyzwyczajania roślin w niższej temperaturze, to jest konieczne, aby chronić je od bezpośredniego strumieniami zimnego powietrza. Pamiętaj, że spadek powinien tylko temperatura pokojowa, a sadzonki i ziemia – nie.

Pierwszy miesiąc sadzonek petunii rośnie powoli. Ale to nie powinno cię przestraszyć – młody petunii zwiększa system korzeniowy. Półtora miesiąca i antenę część sadzonek zacząć aktywnie rozwijać i rozwijać.

Nawożenie sadzonek

Pożyczki obficie kwitnące petunie – bogatych i wykształconych opatrunek. Kwiaciarnie powiedzieć petunii niesamowite „żarłoczny”, więc opatrunek rozpocząć w ciągu kilku tygodni po pick. Zapłodnić sadzonki u nasady, i uczynić dokarmiania dolistnego na liściach.

Należy rozpocząć od stosowania dolistnego, jak tylko sadzonka dadzą trzy do czterech liści. Petunia jest rozpylana przez dwa lub trzy dni, na przemian zmienia nawozów i stymulatorów wzrostu. W tym celu może być dowolny rozpuszczalny w wodzie nawóz złożonego (takich jak NPK), ale przy niższych stężeniach. Najważniejsze, że nawóz zawierający azot, odpowiedzialne za wzrost siewek.

Pomocnych wskazówek

  1. Nasiona w powłoce (zwykle kosztowne i rzadko gatunki) kiełkowania lepsze granulki torfu.
  2. Aby zapobiec „czarne nogi” do sadzenia ziemię należy traktować rozwiązanie odkażania lub praży w piekarniku.
  3. Gdy skorupa na powierzchni gleby, konieczne jest, aby rozluźnić, więc sadzonki nie udusiła.
  4. Jeśli pędy zaczynają się rozciągać też można wlać mieszaninę ziemi, piasku i węgla drzewnego.
  5. Dla starszych roślin trzeba dosvechivat.
  6. Na obfite kwitnie bujne krzaka, wczesne rozsady godzinach dziennych powinna zostać zmniejszona.
  7. Jeśli sadzonka korzenie wypełniają całą podłoża, pilna potrzeba przesadzić roślinę do większego pojemnika, w przeciwnym razie będą one spowolnić wzrost.

Oczywiście, uprawa sadzonek kłopotliwe. Wiele osób woli kupić gotowe rośliny lub ryzykować siewem nasion bezpośrednio na otwartym terenie (może wznieść się!). Ale zgodzi się Pan, że kwiaty są uprawiane na własną rękę z maleńkich nasion, będzie ozdobą każdej plantatora. A jeśli chodzi o petunie kosmetycznych, a następnie, jak mówią, „warto”. A powód dla eksperymentu – szaleństwo kolorów i feerią barw, które zapewniają petunia w ogrodzie letnim.

load...