Petunia: kolory wodospad w domu


Zawartość:

Petunia – Jest to roślina jednoroczna, która jest teraz bardzo popularne. Rozwijać go nie tylko w ogrodzie, ale również w pomieszczeniach. Przez cały sezon kwiaty petunii bardzo jasne i wspaniałe, ale aby osiągnąć to, że ważne jest, aby wiedzieć dokładnie, jak dbać o niego. Petunia wykorzystywane do dekoracji tarasy i balkony, a hang-zestrzelenia odmian roślin szczególnie korzystnych wyglądać w wiszących koszy. Dziś będziemy rozmawiać o tym, co powinno być właściwa uprawa petunie i jakie są jego cechy.
Powrót do spisu treści

load...

Jak rosną petunia?

Petunia, jak każda roślina ma pewne cechy uprawy. Pierwszą rzeczą jaką należy zwrócić uwagę – to jest wybór lokalizacji dla zakładu. Ten punkt jest niezwykle ważne, jeśli chcesz, aby zapewnić właściwą opiekę petunie. Roślina czuje się w otwartym, dobrze oświetlone i słoneczne obszarów.

Jeżeli kwiaty są w miejscu cieniowania, będą wkrótce wyciągnie i tworzą dużo liści, które ingerują w pięknej i obfitego kwitnienia. Ponadto, będą one odkształcać i tracić efekt dekoracyjny – zgadza się, bo hodowca nie jest bardzo przyjemne konsekwencje. Dobrze, jeśli mieszkanie jest balkon na południowym lub południowo-zachodniej stronie – jest to najbardziej optymalna opcja dla roślin. Sadzenie petunie w ogrodzie, spróbuj podnieść obszary, najbardziej oświetlone przez słońce.

Petunia – rośliny ciepłolubne, odporna na suszę, ale pomimo tego, upał kwiatów cierpią bardzo źle i szybko zaczynają zanikać. Ponadto, w szczególnie upalne dni petunii jest narażona na kleszcza, który destrukcyjnie wpływa na system korzeniowy i liści z kwiatów.

Zapewnienie prawidłowej uprawy roślin i utrzymania, ważne jest, aby pamiętać, regularnego podlewania. Petunia posadzone na balkonie należy podlewać dwa razy dziennie. Zadbaj, że gleba nie wysychają. W wilgotnej gleby petunii rośnie szczególnie dobrze, jednak powinno się unikać przelewowy, zwłaszcza stagnacji wody w naczyniu. Okresowo spryskać roślinę, aby zapobiec wygląd kleszcza.

load...

Standardowe klasycznych odmian petunii nie tolerują deszczowo, mokrą pogodę. Taka sytuacja może spowodować gnicie systemu korzeniowego i suszenia liści. Ale bardziej nowoczesne, stosunkowo niedawno pochodzące rodzaje roślin są bardziej odporne na takie wpływy atmosferyczne.

Dla petunie uprawy na balkonie, to ma rosnące technologię, która różni się od tej, która jest przeznaczona dla odmiany roślin ogrodowych. Ważne jest, aby upewnić się, że kwiat nie jest uszkodzony z powodu silnych wiatrów lub ulewnego deszczu. Więc nie zapomnij, aby mieć oko na prognozy i jeśli oczekiwanego pogorszenia się pogody, przenieść doniczki z petunii w bardziej bezpiecznym i spokojnym miejscu.

Równie ważne jest, aby rosła petunie w odpowiedniej glebie. Roślina ta preferuje gliny piaszczyste lub gliniaste gleby. Jeśli rosną petunia na balkonie, gotować przez rośliny takie gleby: Weź dwa kawałki darni, a samą ziemię liściaste, dodając jedną część torfu i piasku gleby (najlepiej rzeki). Taka kompozycja jest uważany za optymalny dla petunii.

Teraz na nawozach, które jest niemożliwe bez pełnego wycofania. Korzystanie karmienia i specjalne kompleksy odżywcze, można zapewnić roślinie długie, bardziej bogate i piękne kwiaty. Używać złożonych nawozów, zawierających potas. Nawozić kwiat potrzeby przez cały okres aktywnego kwitnienia średnio jeden do dwóch razy w ciągu dwóch tygodni.

Nie zapomnij okresowo usunąć kwiaty, które są wyblakłe lub zniekształcony – będzie petunie kwitną dłużej. Usunięcie jajników (aby zachować formę i dojrzały bolls) pozwala na stymulowanie tworzenia coraz to nowych nerek roślin. Ale okazało się, że piękny krzew, stosowanie metody uzupełniania. On będzie tworzyć nowy oddział petunie – roślina nabiera blasku, a jej kwiaty są bardziej wyraziste.


Powrót do spisu treści

Petunie reprodukcji

Dziś sadzonki dla rozmnażania petunie można kupić w każdej kwiaciarni, zwykle wiosną i latem. Ale można rosną same sadzonki. Po prostu trzeba kupić dobrej jakości nasion. Muszą siać w specjalnych małych doniczkach. Najlepiej to zrobić gdzieś w połowie marca. Aby przygotować się do ukończenia rośliny, będzie musiał trzy miesiące.

Lepiej przygotować grunt do sadzenia z góry, nawilżyć ją dobrze i przesiać. Trzeba zmieszać nasiona i piasku. Należy pamiętać, że nasiona powinny być rozłożone równomiernie w dość piasku. Wówczas zaczynają sow, a następnie opryskuje się wodą w temperaturze pokojowej, supernatant. Spray najlepiej jest użyć rozpylacza. Gotowy cover crop folią i garnki sadzonek przyszłego miejsca na balkonie lub na parapecie.

Musimy zapewnić właściwą opiekę i przez sadzonki. Najbardziej odpowiednia temperatura dla wzrostu ziarna uznaje się za dwadzieścia jeden na dwadzieścia trzy stopnie. Jeśli temperatura jest znacznie wyższa od tej figurze, sadzonki zostanie poszerzona na jednym chorobowego lub choroby grzybowe. To samo można powiedzieć o braku światła. Nie zapomnij regularnie wietrzyć miejsce, gdzie sadzonki.

Jeśli warunki są optymalne, sadzonki petunii pojawiają się w ciągu tygodnia. Kiedy nasiona eskalacji filmu, należy go usunąć. Nawadniania siewek bardzo ostrożnie, obniżenie temperatury w pomieszczeniu do osiemnastu stopni. Jednak to zrobić stopniowo do przyszłości zakładu nie ma wpływu na nagłe zmiany temperatury. Miesiąc po wykiełkowaniu siewki powinny one zostać przeszczepione. Jeśli chcesz krzaka wzrosła bardziej zwarty i bujny, trzeba przyciąć pędy. Ponadto, można dokonać rośliny pick w specjalnych doniczkach torf.

Kiełki potrzebują i hartowanie, które zwykle odbywa się w kwietniu. Gdy gleba nagrzewa się, można wysiąść petunie na stabilnej, trwałej miejscu. Odległość między kolorami nie powinna być mniejsza niż trzydzieści centymetrów. Jeśli sadzić petunie na balkonie, nie zapomnij, że musisz poprawnie wybrać rozmiar pojemników. Nie powinny być sadzone trzy lub więcej petunia w objętości pojemnika dziesięciu litrów. Jeżeli przeprowadzone bardziej ciasno, a potem znowu, zakład zostanie przedłużony nad i będzie wyglądać mniej dekoracyjny.

Preferencyjne mnoży liczbę gatunków nasion petunii odpowiednim sposobem. Ale te odmiany, która ma podwójne kwiaty, produkują bardzo mało nasion, które kiełkowania bardzo niska: tylko rośnie mniej niż połowę. Ponieważ podgatunek frotte lepiej propagowane przez szczepienie. Stosując tę ​​samą metodę mogą proliferować i kilka hybrydowych petunii, na przykład, gatunek Surfiniya.

Ta metoda reprodukcji jesienią kopać do jajowodu roślin i umieścić je w naczyniu. Teraz wyciąć stare pędy, a następnie umieścić petunie w chłodniejszym, ale dobrze oświetlonym miejscu. Musi być dobra wentylacja, która zapewni szybki wzrost roślin.

Należy uważać, aby nie garnki były przechowywane w temperaturze poniżej dziesięciu stopni. Podlewanie powinno być umiarkowane. Na wiosnę, wyciąć młode sadzonki. Z reguły są one cięte do długości dziesięciu centymetrów. Każdy uchwyt jest konieczne, aby pozostawić tylko dwa arkusze (górne) z pozostałą muszą być utylizowane. Aby skutecznie system korzeniowy jest utworzona sadzonek DIP wraz z dolną częścią roztworu z fitohormony.

Następnie sadzonki są sadzone w wilgotnym piaskiem lub nasyp z gruntu o dobrej przepuszczalności powietrza. Głębokość, na jaką powinny być sadzone sadzonek nie powinna przekraczać czterech centymetrów. Należy pamiętać, że ziemia wokół tych sadzonek trzeba wlać, a następnie trochę podeptać góry i przykryć folią lub szkła.

Dla dobrego ukorzenienia wymaganej temperatury w dwudziestu stopni i dobre oświetlenie. W przypadku krótkich godzinach dziennych lepiej jest użyć dodatkowe oświetlenie w postaci lamp fluorescencyjnych. Do tej rośliny jest bardzo ważne, aby w godzinach dziennych wynosi nie mniej niż dziesięć godzin. W tydzień po posadzeniu sadzonek zaczynają tworzyć swój system korzeniowy. I nawet wtedy, gdy roślina dostanie pierwszy arkusz, należy przejść do objętości garnka większe.


Powrót do spisu treści

Podziemny szkodników i chorób

Obchodzi kwiat lub środki drzewo i profilaktyki chorób, które jest przedmiotem konkretnej rośliny. W przypadku petunii, które uważa się za dość silne wewnętrzne chorób roślin może powodować jako szkodniki i złych warunków przetrzymywania.

Najpoważniejsze konsekwencje wprowadzenia choroby grzybowe. Mogą pojawić się z powodu nadmiernego nawadniania, lub w przypadku zbyt gęsty siew. Nieprawidłowo wybrany gleba prowokuje również tego rodzaju choroby. Grzybicy często powoduje podstawową rot, który jest również nazywany „zgniliznę”. Ponadto można zauważyć złagodzenie łodygi na swojej części korzenia. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy jak najszybciej przetworzyć petunia grzybobójczego. Ponadto konieczne jest ustalenie prawidłowego podlewania.

Inną chorobą grzybową – mączniak. Przejawia się to w postaci blaszki beżu lub bieli, która wpływa i kwiaty i liście. Choroba ta dotyka roślinę silnych skoków temperatury lub w przypadku wysokiej wilgotności. Jest to najczęściej w okresie letnim. Ważne jest, aby natychmiast usunąć uszkodzoną część zakładu, to trzeba wszystkie pozostałe części szarym uchwytem.

Aby zapobiec występowaniu chorób grzybowych, do przeprowadzenia profilaktyki, która obejmuje realizację pewnych zasad. Wykorzystywać światło do sadzenia w ziemi, które bezpośrednio przed sadzeniem należy parze. Petunia nie wylądować zbyt blisko siebie i nie zapomnieć o zbilansowanej diety roślinnej.

Uważaj, że nie ma nadmiar nawozów azotowych na podstawie gleby. I, oczywiście, nie zapomnij o optymalnego oświetlenia i temperatury. Biorąc pod uwagę wyżej wymienione zasady i wskazówki, zapewniając roślinę z należytą starannością i uwagą, będzie bardzo szybko upewnić się, że uprawa petunie nie jest skomplikowane i czasochłonne, a roślina sama zadowoli cię przez „wodospadu” z przemiły jasnych kolorach, które pięknie udekorować swój dom !

load...