Perfumy z jamy nosowej: jaka jest przyczyna?

Zawartość:

Wielu ludzi dzisiaj nie zwracają uwagi na fakt, że zapach z nosa może być nieprzyjemne, biorąc go za pewnik. Ale zjawisko to powinno spowodować naturalne pytanie: dlaczego i gdzie może pojawić się dziwny zapach?

load...

Istnieje szereg wyraźnych wyzwań, że pojawienie się i powoduje nieprzyjemny zapach z nosa. To nie tylko zwykłe przeziębienie, ale wiele chorób ropnych, zakażenia, zaburzenia węchu i ciał obcych w nosie, co jest dość często zdarza się u dzieci. Dlatego też, jeśli zaczniesz czuć nieprzyjemny zapach, wobec Ciebie lub Twoje dziecko skarży się na zjawisko, należy skonsultować się z lekarzem w celu zbadania.

Powinno być powołanie leczenia, które jest w początkowych etapach szybko i łatwo uporać się z tym problemem. Pamiętaj: złe „smak” nosa nie może być normalne, to jest to znak, że istnieją pewne zaburzenia lub choroby, która wymaga uwagi.
Powrót do spisu treści

Jaki jest zapach z nosa?

Nieprzyjemny „zapach” nosa jest inna, dużo zależy od jego przyczyny. Ponadto, nie zawsze jest stały nieprzyjemny zapach może pojawić się sporadycznie, na przykład, tylko w godzinach porannych lub kilka razy dziennie. Ale w każdym przypadku, pojawienie się tych objawów, należy zadbać, aby wyeliminować przyczyny. Odróżnienie tego rodzaju nieprzyjemnych zapachów z nosa:

 • Zgniły – występuje zwykle albo sporadycznie lub stale;
 • Zapach spalenizny – pojawia się sporadycznie;
 • Zapach ropy – pojawiają się w chorobach zakaźnych, nie może być trwałe.

load...

Powrót do spisu treści

Przyczyny rot zapach z nosa

Więc dlaczego nie ma nieprzyjemny zapach z nosa? Rozważyć przyczyny tego nieprzyjemnego zjawiska:

 • Özen, tzw cuchnący zimno. Przyczyny tej choroby dziś aż do końca i nie dowiedział się, ale eksperci uważają, że jest dziedziczna. Dzięki tej choroby zapalenie błony śluzowej nosa, tkanki kostnej, co prowadzi do tego, że w tym jamy nosowej utworzonej suche skórki w dużych ilościach, które są źródłem tego, co wydaje nieprzyjemny „zapach” w nosie.
 • Infekcje bakteryjne. Często korpus zaczyna aktywnie reaguje na różne bodźce, w tym infekcji alergicznych. Zjawisko to jest powodem, że nie jest dość nieprzyjemny zapach, ale zjawisko jest epizodyczny, może nie przeszkadza długo;
 • Ostry nieżyt nosa może być powodem, że nie jest dziwny zapach. W tej chorobie, błona śluzowa nosa zaczyna całkiem poważnie stan zapalny i ropa z nosa. To właśnie on powoduje trouble „smaki” w nosie. Po leczeniu tego zjawiska rozciąga całkowicie i nie przeszkadza;
 • Zapalenie zatok – choroba, w której zapalenie zatok, to towarzyszy ropny katar, bóle głowy, nudności. Nieprzyjemne zapachy „” pojawiają się od czasu do czasu, ale mogą powodować dyskomfort. W każdym razie, zapalenie zatok wymaga lekarstw, ponieważ może to powodować inne dość poważnych chorób;
 • Parosmiya lub naruszenie węchu – to choroba, w której istnieje wiele różnych schorzeń, często osoba czuje uporczywe nieistniejących zapachy, w tym zapach zgnilizny. Ta choroba jest związana ze stanu górnych dróg oddechowych. Jeśli występują nieprzyjemne zapachy phantom należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, gdyż w niektórych przypadkach może to być związane z zaburzeniami czynności mózgu, czyli wymaga pilnej diagnostyki i określić najbardziej odpowiednie leczenie;
 • Ciało obce. U małych dzieci, często nieprzyjemny zapach z nosa spowodowane przez uderzenie w jamie nosa różnorodnych przedmiotów. Groszek, kawałki pianki lub papieru może prowadzić do zapalenia błony śluzowej i bolesnych doznań, dziecko zaczyna skarżyć się na dolegliwości, pierwszy znak zły zapach. Dlatego nie należy próbować na własną rękę, aby usunąć ten znak i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

To samo odnosi się do występowania nieprzyjemny zapach z nosa u dorosłych – nie próbuj samoleczenia, jako niewykwalifikowany leczenie często staje się przyczyną pogorszenia.


Powrót do spisu treści

Jakie czynniki wywołują zapach z nosa?

Pojawienie się „złego” smak w jamie nosowej może być pod wpływem różnych czynników, wśród których należy zidentyfikować takie jak:

 • Niedawny chirurgii lub choroba nosa;
 • Niekorzystne ekologiczne i środowisko;
 • Złe warunki obudowę, stałe alergen;
 • Niewłaściwe, złe odżywianie, osłabiony układ odpornościowy.

Jeżeli badanie stwierdzono przyczyny, dlaczego nie było nieprzyjemny zapach z nosa, to jest możliwe. Trzeba zacząć wzmocniona, zbilansowanej diety, spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, przewietrzyć pomieszczenie.
Powrót do spisu treści

Özen – jedna z przyczyn nieprzyjemnego zapachu

Özen – śmierdzący zimno lub zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa. Choroba etiologia niepewna charakteryzuje utrata węchu, cuchnący zapach jamy nosowej, postępującą atrofię na małżowinach nosowych, błony śluzowej nosa, zmiany zwyrodnieniowe w chrząstce, kości.

Eksperci uważają, że ta choroba jest zaraźliwa natura, inni są przekonani, że można zachorować z powodu penetracji zakażenia błony śluzowej. Ale może być spowodowane czynnikami Ozena takie jak:

 • Dziedziczność – to znaczy, jeśli jeden z rodziców zaobserwowano zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa, tym bardziej prawdopodobne, może to być dziecko, jeśli nie przestrzegają środków zapobiegawczych;
 • Ropny katar – pojawia się często w złej diety, gdy organizm nie ma witaminy A, B, D, C. Jeśli jesteś w grupie ryzyka, należy uwzględnić w diecie pokarmów, które zawierają wszystkie niezbędne pierwiastki śladowe. Wskazane jest, aby skontaktować się z lekarzem, który może dać niezbędne zalecenia dotyczące diety profilaktycznej;
 • Złe warunki sanitarne – często przyczyną tego, co wydaje ropne cuchnący nieżyt nosa.

Powrót do spisu treści

Objawy chorób nosa

Początek choroby objawia się zazwyczaj w wieku siedmiu lub ośmiu lat, większość dziewczyn. Istnieje stała przekrwienie, cuchnący zapach z nosa mogą pojawiać się wyładowania ropy. Ponadto, istnieje stałe zmęczenie, bóle głowy. Rodzice na ogół uważają, że jest to zwykłe przeziębienie, a leczenie jest właściwe. Prowadzi to do tego, że choroba po prostu idzie do innej fazy.

W okresie dojrzewania nie ma ciężkie wyładowania ropy, istnieje wyraźna suchość w nosie pojawić się wiele ciasto, które w końcu się bardziej zwarta, obejmujący całą jamy nosowej nosogardzieli do samego tchawicy. Z biegiem czasu, coraz większa ilość skorup, przy jednoczesnym zmniejszeniu ich zapach znika z nosa. Ale w każdym razie jest to dość wyraźnie postrzegane przez innych. Jeśli nie rozpocząć leczenie, a następnie gwałtownie spadła węch aż do jego utraty.

Jednocześnie istnieją silne bóle w ciemieniowej i czołowej regionie, co jest bardzo trudne do usunięcia, stała suchość w gardle, trudności z oddychaniem, głos staje się ochrypły. To sugeruje, że tchawicę i krtań jest poważnie osłabiona.

Jeśli nie rozpocząć natychmiastowe leczenie, choroba przechodzi w przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa.
Powrót do spisu treści

Jak leczyć i gdzie zacząć?

Aby zatrzymać odprowadzanie ropą i powstawaniu „złego smaku” stosuje kilka rodzajów leczenia:

 • Konserwatywny, mające na celu usunięcie skórki, zwalczania infekcji;
 • Miejscowy lek, w tym mycie nosa r turundy z enzymu proteolitycznego aby zmiękczyć skórki i ich utylizacji. Lokalnie podawano lek, takie jak streptomycyna, Ksantynol nikotynowego;
 • Wspólne traktowanie lek obejmuje stosowanie antybiotyków;
 • Elektroforeza fizjoterapii jak jodek potasu, UHF diatermii;
 • Fitoterapia do płukania jamy nosowej;
 • Chirurgia zawężenia jamy nosowej (powołany przez niezwykle rzadko).

Zapach z nosa może być spowodowane różnymi przyczynami, w tym nieżyt nosa, ciał obcych, zapalenie zatok. Często leczenie koszt fizjoterapia, nosa myje w domu.

W każdym przypadku, gdy takie objawy, aby opóźnić leczenie do specjalisty jest wysoce niepożądane, zwłaszcza gdy zły zapach i dyskomfort dziecko zaczyna narzekać.

load...