Pęknięcia w usta. Jak sobie z nimi radzić?

 

Zawartość:

Lips – być może najważniejszą ozdobą każdej kobiety i ustąpić z wyjątkiem oczu. Dlatego ważne jest, aby przestrzegać piękno i – co najważniejsze – zdrowie swoich warg. Mimo, że te dwa pojęcia są ze sobą nierozerwalnie związane – nie ma zdrowia, nie ma urody. Zgoda, nie szminka nie będzie wyglądać na tyle imponujące, jeśli stosowany na suche spierzchnięte usta.

load...

I był to suchość i pękanie warg są najczęstszym problemem. Wraz z nim, wcześniej czy później, większość ludzi twarz – ktoś kogoś mniej – często. W większości przypadków, ludzie po prostu nie zwracać uwagę na ten problem, wystarczy szczotkowanie ją jak denerwujące muchy.

I to na marne, ponieważ problem nie znika. W najlepszym wypadku, to jest czas, aby zniknąć, ukrywał się w głąb ciała. I spierzchnięte usta będą wielokrotnie powtarzane i stale pogarsza. Po pierwsze, skóra jest łatwo odkleić, a następnie – trzask, a po wszystkim „„ll pick”będzie regularnego towarzysz. Tak czy nie doprowadzić do tego? Po tym wszystkim, tym większa sytuacja działa, tym trudniej i dłużej leczenie będzie.

Przyczyny pękania warg

Oczywiście, nic się nie dzieje ot tak, bez powodu. A jak powszechnie wiadomo, w celu wyeliminowania konsekwencji, musimy najpierw wyeliminować samą przyczynę. Prawda ta jest istotna w tym przypadku. Tak więc, przed rozpoczęciem leczenia, niech najpierw zrozumieć, jakie są przyczyny pęknięć na ustach.

load...
  • Sucha skóra

Nadmierna suchość skóry na ustach – to jest najczęstszą przyczyną pękania. Istnieje wiele powodów, dlaczego warga skóra może być sucha. Po pierwsze, jest to kosmetyk. Dekoracyjny szminka i / lub błyszczyk dostępne w arsenale niemal każdej kobiety. Ale zawierają one dużą ilość barwników, które są od jedzenia skórę warg. Jest to szczególnie prawdziwe w zimnych porach roku. A my pracowali długo i ciężko dla kobiet w leczeniu pęknięć.

Ale nic z zimna i nie mówić – szminki banalne zamarza i powoduje suche usta. Dlatego też, jeśli nie zgadzają się nie robić pod żadnym pretekstem do rezygnacji z korzystania z kosmetyków w zimie, przynajmniej nanieść pierwszą warstwę Pomadki. A w każdym razie, nie zapomnij o konieczności oczyścić skórę warg przed pójściem do łóżka. Bardzo pomocny i mieć jakiś balsam. W skrajnych przypadkach dopasować dowolny olej roślinny.

  • Alergia na pastę do zębów

Możesz być zaskoczony, ale bardzo często pojawiają się pęknięcia w usta z powodu alergii i pasty do zębów. Jest to szczególnie istotne w odniesieniu do past do zębów zawierających fluor – nie tylko podrażnić skórę warg, ale także doprowadzić do jego odwodnienia. Osoba nie jest nawet świadoma swoich alergii. Tak więc pierwszą rzeczą do zrobienia w obliczu pękanie warg – jest zmiana ich zwykłej pasty do zębów. Idealnie warto spróbować pasta do zębów dla bardzo małych dzieci. Nie należy jednak oczekiwać natychmiastowego efektu – obserwujemy co najmniej kilka tygodni za stan skóry warg.

  • Palenie

Nikotyna jest najbardziej niekorzystnie wpływa na cały organizm, w tym skórę warg. To staje się bardzo sucha, a w konsekwencji poważnie zgryzienia. Wyjście są dwa – albo rzucić (najkorzystniejszy), lub użyć dużo balsam.

  • Zdrowia ludzkiego

W niektórych przypadkach stan warg jest odzwierciedleniem ogólnego stanu zdrowia. Na przykład, czasami spierzchnięte usta mogą być spowodowane brakiem witaminy B i C, a także nadmiarem witaminy A nawiasem mówiąc, w tym przypadku, cierpią nie tylko wargami, ale również paznokcie włosy. W tym przypadku należy skonsultować się z lekarzem, który pomoże Ci wybrać optymalnie zbilansowaną dietę i przepisać Kompleks multiwitaminowy, ile potrzeba.

W niektórych przypadkach, pęknięcia w ustach może być bezpośrednim wynikiem różnych chorób – najczęściej w przewodzie pokarmowym. Rzadko – choroby zakaźne, opryszczki, kandydozy. W tym przypadku, aby poradzić sobie z tym problemem nie można -pomozhet tylko lekarza, który nie tylko zdiagnozować chorobę, ale również, aby wybrać optymalne leczenie.

  • Czynniki zewnętrzne

Skóra na ustach jest bardzo, bardzo delikatna i wrażliwa, więc jest bardzo łatwo zranić. Dlatego usta mogą pękać – wiatr, zimno, niskiej wilgotności skóry, złe nawyki, takie jak gryzienie ołówka – to wszystko jest konieczne, aby spróbować uniknąć. Lub dodatkowo chronić usta. Ale jeśli nadal pojawiają się pęknięcia, leczenie należy rozpocząć jak najszybciej.

Leczenie pęknięć na ustach

Jeśli pęknięcia są nadal istnieje, należy je traktować tak, aby nie dodatkowo pogorszyć sytuację. Zapraszamy do niektórych doskonałych zasobów, które w krótkim czasie będzie Twój usta w porządku. Zabieg jest bardzo prosty i nie wymaga wiele wysiłku.

  • Maska ​​nawilżająca

Jeśli skóra na ustach pęknięty zbyt dużo, spróbuj wykonać następujące czynności maskę. Na przykład maska ​​z jabłek. Rub na plastikowej tarce pół jabłka słodkie, topi się w łaźni wodnej przez dwie łyżki masła, wymieszać wszystko dokładnie. Zastosuj tę maskę przed snem na skórę warg, około 15 minut. Następnie płukanie jamy ustnej i smarować higienicznego szminki. Utrzymuj maskę może być tylko w lodówce w szczelnym pojemniku szklanym, nie więcej niż trzy dni.

Jeśli masz co ręka jest marchew, można wykonać następujące maskę. Nacisnąć jedną łyżkę soku z marchwi, wymieszać z jedną łyżką tłuszczu serem i stosować na wardze grubości. Pozostawić na ustach przez 30 minut, następnie spłukać i zastosować Pomadki. Utrzymać taką maskę nie może zatem, aby każdy dzień świeże.

  • środki regenerujące

Oprócz masek, można stosować inne sposoby odzyskania. Nie masz czasu na skrzypce z przygotowaniem różnych masek? Można zrobić jeszcze łatwiej – przed snem nałożyć grubą warstwę wargi obrane zwykłego masła, pozostawić na 30 minut. Ta sama procedura co najmniej raz w tygodniu należy przeprowadzić.

Innym, bardzo proste i efektywne środki do leczenia złamań – med. Oczyść usta, nałóż miód i pozostawić na 15 minut. Następnie przemyć wodą i stosowania szminki sanitarnym. Uwaga – miód jest bardzo silny alergen! Jeśli mieli uczulenie na miód, leczenie to absolutnie przeciwwskazane.

Jeśli pęknięcia są bardzo głębokie, przygotowanie następnego śmietanę. Stopić w kąpieli wodnej przez trzy łyżki masła, dodać 1/2 łyżki kakao i dobrze wymieszać, doprowadzić do wrzenia. Następnie wlać do szklanego pojemnika, umieścić w lodówce. Smarować pęknięć tak często, jak to możliwe, ale co najmniej pięć razy dziennie.

Takie leczenie powinno być prowadzone tak długo, jak pęknięcia całkowicie zniknęły. Ale także na zapobieganiu nie należy zapominać – to nie było konieczne, aby rozpocząć leczenie na nowy, zastosować maść na ustach dwa razy w tygodniu – to zapobiegnie ich ponownego pęknięcia. I, oczywiście, nie należy zapominać o środkach zapobiegawczych. Tylko w ten sposób twoje usta będą piękne, miękkie i gładkie.

load...