Peeling w domu. Robimy sobie

Peeling w domu – bardzo użyteczne w leczeniu skóry. Ona powróci znowu gładką i aksamitną powierzchnię, odmłodzić kobietę. Najczęstszym chemiczne, mechaniczne, fizyczne peelingi. Domy mogą być wykonywane tylko przez peelingu mechanicznego i delikatne złuszczanie przy użyciu kwasów zawartych w owocach.

load...

Jaki jest dogłębne czyszczenie?

Nagromadzony brud na skórze niekorzystnie wpływa promuje przedwczesnego starzenia, stany zapalne i trądzik i trądzik, a także skórze oddychanie. Po oczyszczeniu twarzy staje się bardziej gładka i delikatna, pory są mniej widoczne, poza tym przyspiesza wzrost nowych komórek, co przyczynia odmłodzenia. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że środek złuszczający w żadnym wypadku nie mogą być stosowane zamiast codziennie, na przykład w kosmetykach i czyszczenia brudu!

Głębokie czyszczenie powinno być przeprowadzone nie więcej niż jeden – dwa razy w tygodniu, w przeciwnym razie skóra może stać się zbyt cienkie, podatne na infekcje. Nawet jeśli skóra jest bardzo tłusta, nie czyścić go zbyt często – „zdezorientowany” gruczoły łojowe zaczynają produkować więcej tłuszczu. Jeśli skóra jest cienka i sucha czyste powinno być nie więcej niż raz na dwa tygodnie, i dopilnować, aby nie rozpoczęły się podrażnienie. Najlepiej jest użyć delikatnego peelingu bazę kremową, które obejmują wosk. Gdy konieczne jest często posiadają tłustą procedury złuszczanie skóry – mniej więcej raz w tygodniu. Jeśli skóra jest młody czy normalnego obierania nie powinny być nadużywane, to najlepiej wykorzystać fundusze, delikatnie oczyszcza skórę. Ale nadaje się do dojrzałych peelingi skóry i zarośla z silniejszego efektu.

Peeling z zarośla (mechaniczne złuszczanie)

Środki te zawierają mikroskopijne cząsteczki, które mogą być roślinne, mineralne lub syntetyczne (kuleczki polietylenowe, piasek morski, nasiona moreli ziemi, gliny, wosku leczniczego). Eksperci zalecają, aby dać pierwszeństwo do szorowania z cząsteczkami syntetycznymi i mineralnymi. Uważa się, że ziemia kamienia lub skorupki (także powszechnie używane komponenty) mogą zarysować skórę, ponieważ mają ostre krawędzie.

Jak stosować peeling?

Przede wszystkim konieczne jest, aby dokładnie oczyścić skórę z kurzu, tłuszczu i uczynić swoje zwykłe środki. Następnie zmyć ciepłą wodą. Zaleca się, aby łaźnię parową. Warunek dobre oczyszczający peeling – czysta miękką skórę. Lekko zarośla nakłada się na twarz linii masażu. Skóra wokół oczu nie ulega zmianie! To może być traktowane oddzielnie za pomocą miękkiej szczotki masażu. Palce powinny być lekko wilgotny, w celu ułatwienia i przyspieszenia procesu. Ponadto, w celu stosowania środków wykorzystywane gąbki lateksowej, masaż pędzla. Konieczne jest, aby trzymać peeling na twarzy przez trzy minuty. Następnie obrobiony skóry delikatnie masować ponownie linii masujących w celu zwiększenia efektu procedury. Po tym peeling jest zmyć dużą ilością wody, otarł twarz tonikiem. Skóra może być niewielkie podrażnienie lub zaczerwienienie, należy więc stosować krem ​​odżywczy. Po maska ​​złuszczający twarz jest zazwyczaj stosowana, można sprawić, że większość swoich naturalnych składników. Dla osób o wrażliwej skórze mają pochodzić ze specjalnymi miękkimi zarośla – gommazhi zazwyczaj zawierają olejki aromatyczne, algi, wosk itp Gommazh stosowane w taki sam sposób jak zwykłe zarośla. Następnie, w trakcie masażu, że wsuwa ręce, jednocześnie uchwycenie martwe komórki skóry. Taka metoda czyszczenia jest zwykle odpowiednie dla większości kobiet, nawet jeśli są one cienkie lub suchość skóry. Ale jeśli skóra jest dojrzała, złuszczanie można go rozciągnąć, więc należy używać go z rozwagą.

load...

Peeling środki folk

W domu, można spędzić miękkiej skórki owocowe, czy raczej zawierają kwas. Kwas owocowy pomaga rozpuścić martwe komórki skóry. Przydatne także w tym zakresie, produkty mleczne, takie jak jogurt. Ważne jest, aby pamiętać, że te środki są odpowiednie do łagodnej pielęgnacji na co dzień, a nie w celu oczyszczenia z kosmetykami i zabrudzeń. Maski owoców (lub soku) należy nakładać na czystą skórę. Garnitur do obierania – jabłka, melon, maliny, truskawki, morele, cytryny, itp Najważniejszą rzeczą jest to, że od użytych komponentów nie był uczulony. Radzi sobie z eksfoliacji jogurt, serwatka, bezbarwnej henny, a także specjalnej glinki kosmetycznej. Wszystkie te substancje są nadal dobre i to, że nie zawierają substancji chemicznych, a poza paszy oczyszczania skóry nasycenia z witaminami, poprawia cerę.

Użyj peelingu pędzla (brossazh)

Można dokonać peelingu za pomocą szczotki do masażu. Ta procedura nie tylko usuwa martwe komórki naskórka, ale również dobry masaż, który przyniesie skóra podwójną korzyść. Oczyścić twarz powinna być taka sama jak poprzednio stosować peeling. Następnie zastosować środek złuszczający i przetrzeć twarz pędzla. Można użyć obrotową szczotkę.

Jeśli masz bardzo cienką skórę twarzy lub masz trądzik, wrzody, podrażnienie, procedury czyszczenia muszą być przeprowadzane rzadko iz wielką ostrożnością! W niektórych przypadkach, najlepiej jest zrezygnować z nich, zwłaszcza, jedli skóra jest bardzo sucha i wrażliwa, a także nerwowa teleangioektozii, owrzodzenia, opryszczka – ogólnie, wszystkie choroby skórne. Cząstki stałe zawarte w zarośla i peelingów, tylko jeszcze bardziej wzmocnić podrażnienie, a procedura nie robi nic dobrego!

Dokonywanie peelingu w domu

Procedura pomoże Ci usunąć rurkę smaru, odmłodzić pofałdowane i starzeniu się skóry, stymulują odpływ łoju, wygładza blizny oraz blizny, jeśli w ogóle, na skórze, należy usunąć miękkie zmarszczki i plamy starcze. Ponadto, w domu złuszczanie poprawia metabolizm w komórkach skóry i aktywuje immunnokmplektnye.

Home obieranie odbywa się za pomocą prostego jedzenia. Ten fusy, pieczenie, gotowanie, drobne sól „Extra”. Rozważmy prostych receptur peelingów domowych.

  • Salt Peeling

Jest dobrze złuszcza martwe komórki naskórka, usuwa szorstką warstwę usuwa plamy starcze. Skóra staje się gładka, można powiedzieć, „satyna”.

Weź jedną łyżkę kwaśnej śmietany lub i jedną łyżeczkę soli grzywny. Wymieszać składniki. Spread skład na całej twarzy z lekkimi ruchami okrężnymi, delikatnie pocierając skórę z solą. Jeśli skóra jest sucha, wymieszać z połową soli z sody oczyszczonej. A jeśli skóra jest bardzo cienka i dodać kolejną łyżkę płatków owsianych, a skórka jest bardzo delikatna. Można dodać łyżeczkę oliwy z oliwek (lub dowolnej roślinny).

Solne peelingi można stosować na całe ciało lub na tych obszarach, gdzie skóra złuszcza. Po powrocie do domu, usunąć zarośla, stosuje się na swojej twarzy lub ciała balsam lub kosmetyki maska. Zobaczyć wyniki zastosowania soli obierania, konieczne jest przeprowadzenie procedury w sposób regularny, co najmniej trzy razy w miesiącu. Nie rób takiej zdzieranie raz w tygodniu, w celu uniknięcia efektu odwrotnego.

Uwaga: peelingi solne mogą być wykorzystane do dekoltu i szyi z ostrożnością. Po pierwsze, powinno być wykonane nie częściej niż raz w ciągu 3-4 tygodni. Po drugie, skóra powinna być natychmiast po peeling smarować krem ​​odżywczy. Lepiej jest wykonać procedurę przed pójściem do łóżka, a potem noc górną warstwę skóry czasu odzyskania i relaks.

Sól peeling nie jest zalecany do stosowania w gorącym sezonie. Po tym wszystkim, że skóra zachowuje wilgoć i regularnie doświadcza przed bezpośrednim promieniowaniem słonecznym.

  • Płatki owsiane i migdały obierania

Trzeba wziąć 2 Tabela dla tego delikatnego złuszczania. łyżki płatków owsianych lub zboża (można zmielić na płatki owsiane młynek do kawy), obrane jądra migdałów (także kruszony w młynku do kawy). Osobno wymieszać łyżeczkę śmietany z miksera z kroplą olejku różanego i łyżeczkę liści herbaty zielonej herbaty (można zastąpić przegotowanej wody). Łącząc składu, konieczne jest sugerowane przez około 15 minut.

Przed nałożeniem peelingu nawilżyć twarz, która jest zwilżonej wodą. Zastosuj produkt na twarzy i szyi, delikatnie rozgrzewa dłonie. Dobrze, jeśli w lewo na peeling skóry co najmniej 15 minut. Po tym peelingu jest zmyć ciepłą wodą, a skóra wcierać balsam. Nie zapomnij zastosować krem ​​nawilżający lub odżywczy.

Ten peeling może być stosowany nie tylko do sucha i normalna, ale dla skóry tłustej. Aby ta kompozycja jest dodawana do łyżeczki płatków owsianych, śmietany i odtłuszczonego mleka zastępczego.

  • Cytrusowe skórki i nadtlenek wodoru

Skórki owoców cytrusowych powinny być suche i dobrze zmielić w młynku do kawy. Powstały mąki cytrusów zmieszany z naturalnym jogurtem, kefirem, serwatki i innych fermentowanych produktów mlecznych.

  • Fusy pomóc oczyścić
  • Skóry

Głównym składnikiem jest fusy peeling. Jeśli skóra jest sucha i normalna, można rozcieńczyć gęstą śmietanę, śmietanę lub olej roślinny. Dla skóry tłustej, użyj serwatki, jogurtu lub jogurtu. Nałożyć na twarz, a także płatki owsiane peelingu. Zakończenie procedury jest podobna.

  • Klasyczny obierania nadtlenku wodoru

Mikstury – gąbki słodkowodne, które można kupić w aptece. Należy rozciera się i miesza się z nadtlenkiem wodoru. Otsypte 2 tabeli. łyżką, dodać 3% nadtlenku wodoru. Mieszanina powinna być kremowy i spieniania równocześnie intensywnie. Natychmiast konieczne, aby umieścić go na twarzy za pomocą wacika lub opuszkami palców. Czy lekki ruch kołowy, delikatnie pocierając kompozycji do skóry. Utrzymuj maskę na twarz przed suszeniem – 15-20 minut. Następnie spłukać ciepłą wodą.

load...