Pedicure. Co należy wiedzieć o tej procedurze?

Zawartość:

W kobiecie wszystko powinno być w porządku – i ręce, twarz i ciało oraz nogi. Ponadto konieczne jest, aby śledzić swoje nogi i wyglądają dokładnie jak dbać o twarz, w tym celu należy regularnie robić pedicure. Bez względu na to, co pogoda jest na zewnątrz, w jaki rodzaj obuwia my podkuwają, co najważniejsze, zawsze i wszędzie czuć się pewnie.

load...

Feet – to wszystko: potknięcia, piękny wygląd, ogólna pielęgnacja i, oczywiście, zdrowie. Dlatego już dawno temu, ponad sto lat temu, Kim Birkenshtok (wynalazca sandałach) powiedział: „foot – szczotki stóp.” Dziś postaramy się opowiedzieć wam o pedicure, i można wybrać tylko odpowiedni sposób opieki dla nóg.

O procedurach w salonach kosmetycznych

Pedicure powinno odbywać się co najmniej raz w miesiącu. Po pierwsze, to jest dobre dla zdrowia, a po drugie – nogi będą wyglądać estetycznie, a po trzecie – kobieta latać będzie chód. Tak wiele kobiet powiedzieć – pedicure daje lekkość, jakby skrzydła rosną za nim i chcę latać. Istnieje kilka rodzajów procedur zwanych pedicure, które oferują w salonach, a oni mają oczywistych różnic:

 • Wszystkie salony pedicure odbywa się w następujący sposób: stosuje się specjalne środki zmiękczające naskórek, a następnie jest on usuwany z drewnianym kijem, odcięty gwóźdź i jest stosowany bezbarwny lub różowy lakier do paznokci;
 • Klasyczny pedicure: stosowane narzędzia – nożyczki i kleszcze. Gotowane na parze nóg, odcięty naskórek, wypolerowane paznokcie. Potem nogi przetworzony olej lub krem ​​do nawilżenia skóry i żywienia;
 • Francuski pedicure: że nie stosuje żadnych narzędzi przebijających cięcia i nie używać wody. Tylko ostrożnie usuwa się naskórek, a następnie staje się cieńsza, ale stały wynik jest widoczny tylko dla procedury 6-8, a na pierwszej procedury jest połączenie metodą klasycznej;
 • Pedicure: to zamiast wody użyć specjalnego roztworu, który jest w stanie rozdzielić nawet szorstką skórę zdrową, bez urazy. W leczeniu skóry stóp i kostek, podlegają specjalnym dyszy frezów o różnych rozmiarach i poziomów szorstkość, a to pozwala indywidualnie dobrać narzędzie. Pedicure jest dobre, że po to jest stabilny wynik – skóra rośnie wolniej i dłużej ogrubevaet.

W uzupełnieniu do tych gatunków, możemy zauważyć, pedicure za pomocą różnych zabiegów. Obejmuje opiekę skóry z maskami i masaży oraz leczenie paznokci, a nawet usuwanie nadmiaru włosów – cały kompleks! Takie pedicure wykonywane tylko przez specjalnie opracowanej metody:

load...
 • Czy procedura zmiękczający skórę nóg z lekami, które obejmują lawendy, mięty i grejpfruta;
 • Mikropiling – odbywa się z wykorzystaniem cukru surowego, przyjemnie rozgrzewa skórę. Wiąże się to z peelingiem pedicure stare i nierówne cząstki;
 • Prowadzone nogi odmłodzenie skóry – na przykład, morze surowicy.
 • Czy procedura złuszczają zrogowaciały naskórek i zmiękcza naskórek – pedicure paznokci;
 • Nawilżać stopy przy pomocy olejów z paczuli, rozmaryn lub cytryny z goździków. Nawiasem mówiąc, w tym momencie staje się aromaterapii pedicure;
 • Masaże stóp i kostek, stosowanie specjalnych olejów, które zawierają winogron, imbir czy indyjski Artemisia;
 • Lakier na paznokciach. W tym pedicure z recepcji spa jest zakończona.

Zgodę na otrzymywanie pedicure każda kobieta chce – to nie tylko zabieg higieniczny i pysznej święto dla całego ciała, wciąż prosto rozkosz! Ale jeśli nie masz możliwość uczestniczenia w salonach kosmetycznych i pedicure do profesjonalistów (przynajmniej ze względu na wysokie koszty), to jest to możliwe i konieczne przeprowadzenie pielęgnacji stóp i w domu.

Pielęgnacja stóp w domu

Tak, jak zrobić sobie pedicure? Usunąć wstępnie powlekanych i polska wytwarzania kąpiel z ciepłej wody. Pamiętaj, że zbyt dużo ciepłej wody wlewa nie jest konieczne – jest to dość poważny cios w serce. Do pedicure przyniósł zabawy w wodzie, można dodać dowolny sposób (rumianek, tymianek i sól morska), które jest przyjemne dla ciebie. Nogi w wodzie kąpieli powinny być przechowywane aż utwardzona skóra mięknie. Wszystko to razem wypuszczać gorącą wodę w łaźni chłodzącej. Teraz nogi są gotowe, można zacząć robić pedicure. Traktuj każdą nogę z kolei, przy wykonywaniu jednej sekundy wody nie jest podejmowana.

Aby rozpocząć, należy usunąć szorstką skórę stóp, za pomocą specjalnego metalowego terochku. Pedicure musi zacząć z tym. Nie jest konieczne, aby użyć noża lub nożyczek – można zranić źle. Jeśli masz odciski, muszą być starannie wyciąć szczypce. Po tej nodze płukanego, wytrzeć do sucha i balsam stosowany jest do niego. Nawiasem mówiąc, pedicure uznaje się za zakończone, jeżeli jest do przeprowadzenia wszystkich procedur.

Teraz można przetwarzać paznokcie – to jest również częścią koncepcji pedicure. Stopa pary, i naskórek odejść dość łatwo. Jeśli nie jest zbyt szorstka i duże, wystarczy lekko otworzyć płytkę paznokcia, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, upewnij się, przyciąć go specjalne pęsety. Nie przesadzaj, skórka cięcie u nasady, nie estetycznie, a ból będzie nieunikniony i pedicure będzie ciężka praca.

Paznokcie starannie przycięte i polerowane pilnik. Teraz pozostaje tylko zastosować lakier na powierzchni paznokci – najpierw odtłuścić płytkę z alkoholem lub acetonem, a następnie zastosować lakier. Używać specjalnych przekładek dla palców – tylko tak można zrobić najbardziej starannie pedicure. Pozostawić do wyschnięcia i przykryć górną część roztworu utrwalającego. Wszystko pedicure gotowy! Twoje nogi są gotowe na podbój wszystkich innych!

Aby zrobić pedicure w domu powinna być co najmniej dwa razy w miesiącu, nie mówiąc już szybować i czysta skóra stóp trzeba codziennie, i to nawet w otwartych butów, poczujesz się jak król!

load...