Pediatryczny ginekolog endokrynolog – kim on jest?

Jeszcze kilka lat temu, ginekolog pediatryczny było coś niezwykłego. Niestety, w naszych czasach, pediatrii ginekologa endokrynologa – jeden z najbardziej popularnych specjalności pediatrów. Choroby ginekologiczne szybko i często młodsze dziewczęta obliczu bardzo nieprzyjemnych zdarzeń. Ginekolog dzieci jest coraz częściej specjalisty popytu.

load...

Co do zasady, mama zauważyła, że ​​coś jest nie tak, ona zaczyna panikować i zasięgnąć porady i wsparcia ze strony bardziej doświadczonych znajomych lub krewnych. W trakcie zaczyna jechać różne sposoby – z niekontrolowanego stosowania antybiotyków tac o różnych ziół. Czasami środki te są tymczasowe pomaga, a czasami tylko pogorszyć sytuację. Najbardziej rozsądne, aby zobaczyć się z lekarzem – ginekologiem terminowe konsultacje z dziećmi pozwoli uniknąć wielu problemów, zarówno w chwili obecnej jak iw przyszłości. Zbyt wielu rodziców prosimy o kontakt ginekologa dziecięcego, wierząc, że jest to, co – co za wstyd. Ale w rzeczywistości, ginekolog pytania dzieci może pomóc uniknąć wielu nieuzasadnionych obaw. Ale jeśli twoje obawy nie są daremne i twoi okruchy naprawdę istnieją problemy ze zdrowiem, dziecko ginekolog konsultacji pomogą w momencie zdiagnozowania choroby i przepisać skuteczne leczenie.

Wszyscy rodzice są zainteresowani na pytanie, co sprawia, że pediatrycznego ginekologa? Lekarz przeprowadzi racjonalną kontrolę wyznaczyć, jeśli jest to konieczne, rozeznanie i wybrać odpowiedni schemat leczenia.

Jakie są choroby, przed którymi stoją pediatrii ginekologa endokrynologa? Wiele z nich, ale w dolnej części listy tylko najważniejsze z nich:

  • Zapalenie sromu i pochwy i proste zapalenie sromu. Są to najczęstsze choroby narządów płciowych o charakterze zapalnym. Mikroorganizmy te powodują stan zapalny, takie jak Escherichia coli, Streptococcus, Enterococcus i staphylococci.

Najbardziej podatne na choroby zapalne narządów płciowych tych dziewcząt, które cierpią z powodu zaburzeń metabolicznych, często cierpią z powodu przeziębienia: zapalenie oskrzeli, zapalenie krtani i tchawicy. Ciało dziecka jest bardzo słaby i wskutek drobnoustrojów, taki czy inny sposób spaść do pochwy dziewczynek spowodować wystarczająco silne chorób zapalnych. Najczęściej patogeny wprowadzić do pochwy wraz z taboretu, nieodpowiednio codzienną toaletę genitaliów, podczas kąpieli dziecka w zanieczyszczonych wód, w tym wód naturalnych.

load...

Tych chorób, sromu i zapalenia sromu i pochwy, mają w przybliżeniu podobne objawy. Głównym objawem tych zaburzeń – biaława wydzielina z dróg płciowych dziewczynek. W tej samej sprawie, gdy dziecko wejdzie do pochwy, co było obce ciało, czy to przycisk, małą zabawkę, kawałek papieru, pin lub spinacza, zwykle rozwija się na tyle silne zapalenie sromu i pochwy, któremu towarzyszy bardzo obfite leucorrhoea, które mają bardzo nieprzyjemny zapach ,

Zapalenie pęcherza – drugą najczęstszą chorobą czynienia przez ginekologa dziecięcego. Zapalenie pęcherza moczowego występuje z jednakową częstością u obu chłopców i dziewcząt, ale dziewczyny występuje znacznie większym stopniu w wyraźny sposób. Ponadto, zapalenie pęcherza moczowego występuje z taką samą częstotliwością, jak w przypadku dziewczynek, w dorastających dziewcząt. Zapalenie pęcherza moczowego u dzieci występują zwykle w wyniku hipotermii lub sromu i dziewczęta starsze – w wyniku hipotermii, a także pochwy dysbioza. Leczenie zapalenia pęcherza moczowego u dzieci nie różni się od leczenia choroby u dorosłych. Inspekcja na ginekologa dziecięcego, przeprowadzanie testów moczu, a także wrażliwość upraw mikroflory na antybiotyki. W żadnym wypadku nie może opóźnić rozpoczęcie leczenia zapalenia pęcherza moczowego, jak zapalenie dziewcząt bardzo szybko rozprzestrzenił się pęcherza do nerek. Przy pierwszych objawach choroby konieczne jest, aby dziecko zbadał ginekolog pediatryczne.

  • Drozd – to najczęstsza choroba nie tylko dorosłych kobiet, ale nawet u niemowląt dziewczynek. Zakażenie drożdży grzybów występuje w momencie przejścia dziecka poprzez sposoby narodzin matki. Podobnie możliwe zakażenie dziewcząt nie tylko grzybów, ale również inne pierwotniaków – chlamydia, Trichomonas, opryszczka i rzeżączki.

Drożdżyca charakteryzuje się objawy, takie jak swędzenie, pieczenie, znaczne zaczerwienienie i zewnętrznych narządów płciowych, uwalnianie białej serowy rozładowania. Jeśli choroba ma Trichomonas naturę, mają postać dozowania pienistego. Rodzice powinni pamiętać, że najczęściej choroba nie objawiać się natychmiast po urodzeniu, ale dopiero po 4 – 5 lat. W niektórych przypadkach, okres inkubacji choroby może trwać nawet dłużej i być stosowane tylko po pierwszej miesiączki.

  • Kolejną patologią, które przychodzą do odbioru ginekologa dziecięcego, ta młodzieńcza krwawienia. Występuje on w momencie, gdy jest stworzenie cyklu miesiączkowego. Nazwał go wiele chorób narządów wewnętrznych, przewlekłe zatrucia, i wszelkiego rodzaju psycho – emocjonalne przeciążenia. Bardzo często występowanie nieletniego krwawienie wywołane przez długotrwałe przebywanie na słońcu na ciele dziewczynki lub warunków związanych z długotrwałym hipertermii.

Często jest to krwawienie Juvenile jest jednym z pierwszych objawów ubytku krwi u dziewcząt – zarówno wrodzone i nabyte. Juvenile krwawienie często rozwija się stopniowo, najpierw pojawiła się dziewczyna bardzo słabe plamienia posokę, zaledwie kilka dni później zamienia się dość silnego krwawienia. Ale w niektórych przypadkach, Juvenile krwawienie rozpoczyna się bardzo nagle i gwałtownie – dziewczyna otwiera najsilniejszy krwawienie. W tym przypadku istnieje poważne zagrożenie dla życia dziecka, więc istnieje pilna potrzeba natychmiastowego badania ginekologa dziecięcego.

  • Brak miesiączki – jest brak normalnego cyklu miesiączkowego u kobiet i dziewcząt w wieku reprodukcyjnym. Co do zasady, jeśli dziewczyna od 15 – 16 lat brak menstruacji, lekarze mówią o pierwotnym brakiem miesiączki.

Podstawowym miesiączki mogą być wywołane przez wiele czynników: dziedziczne zużycia (późnym początku miesiączki u matek, babć), zakłócenia normalnego rozwoju fizjologicznego i wad organicznych (brak macicy, jajników opóźnienie w rozwoju), choroby układu hormonalnego, zaburzenia rozwoju umysłowego, krytycznie niskiej masie ciała.

Jeśli cykl miesiączkowy u kobiet już ustalone, ale po jakimś czasie przestał miesiączki, a ciąża wykluczona z lekarzem, mówić o wtórnego braku miesiączki. Badanie dużej liczby kobiet z wtórnym brakiem miesiączki mówi, że w większości przypadków brak miesiączki spowodowany jest przez poważnych naruszeń w pracy układu hormonalnego, takich jak jajniki lub guza przysadki. Również powodować wtórnego braku miesiączki może być przeciążenie związane z obciążeniem nauczanie, stres, nagła utrata masy ciała w wyniku diety, a wskutek chorób. Ale w każdym razie jest to niemożliwe, aby spróbować na własną rękę ustalić przyczynę braku miesiączki i traktować go samodzielnie.

  • Inny problem, że czasami są dziewczyny jest endometrioza. Endometrioza jest nazywany rozprzestrzenianie się komórek macicy (endometrium) poza jego lokalizacji. Te obszary endometrium, a także endometrium w macicy podczas menstruacji, pod wpływem hormonów tle, krwawić.

W tym przypadku, jeśli krew nie ma swobodnego przepływu, jest na jakiś czas gromadzi się w organizmie i formy endometroznye cyst. Każdy miesiąc po każdym wzrostem wielkości torbieli miesiączka, dziewczyna przeżywa bardzo silny ból. Cysty te powinny być usunięte. Jeśli torbieli małym rozmiarze są usuwane za pomocą lasera albo poprzez elektrokoagulacji. W tej samej sprawie, jeśli bardzo dużych torbieli, są usuwane chirurgicznie. Dziewczynka, która ma endometriozę, wymaga stałego nadzoru ginekologa – endokrynologa.

  • Zapalenie macicy jest również jednym z powodów do odwołania się do ginekologa dziecięcego. Przydatków macicznych jajniki, jajowody i więzadeł. Najczęściej występuje zapalenie jajowodów.

Dziewczyny procesy zapalne występują najczęściej w związku z osłabieniem układu odpornościowego. W większości przypadków zapalenie przydatków macicznych poprzedzać chorób, takich jak zapalenie wyrostka robaczkowego i innych chorób jamy brzusznej, ostrej niewydolności oddechowej, dusznicy bolesnej i migdałków. Nie mniej niebezpieczne i hipotermii, zwłaszcza podczas menstruacji. Zapalenie przydatków macicznych charakteryzuje się silnym bólem zlokalizowanym w lewej i prawej dolnej części brzucha, osiągając szczyt w trakcie menstruacji.

W celu leczenia chorób, lekarze stosują leki przeciwzapalne, antybiotyki i przeciwskurczowe. Ponadto, stosuje się leki antyhistaminowe, jak i kompleksy multiwitaminowe dla ogólnego wzmocnienia organizmu i systemu immunologicznego. Ponadto, w złożonych zabiegów muszą być zawarte fizykoterapii, takie jak działanie zmiennego pola magnetycznego i ultradźwięków.

  • Niestety, nawet małe dziewczynki są nowotwory narządów płciowych. Najczęściej jest to nowotwór jajników, nieco mniej wyraźny obrzęk pochwy i macicy. Statystyki pokazują, obserwację medyczną, z każdych trzech przypadkach procesów nowotworowych narządów płciowych u dzieci wchodzą dwa przypadki, niestety, na nowotworach złośliwych.

A jeśli dziewczęta przed ustanowieniem cyklu miesiączkowego, ryzyko tych nowotworów jest stosunkowo niewielka, to podczas tworzenia cyklu miesiączkowego, co znacznie zwiększa szanse. Powodem jest to, że w tym czasie waha się znacznie hormonów dziewczynek, zwiększa wrażliwość na hormony tkanek jajnika, zwiększenie przepływu krwi, narządów zwiększoną syntezę elementy komórkowe jajników. Dlatego okres ten jest korzystny nie tylko dla naturalnego wzrostu wielkości jajników, ale również do rozwoju nowotworów.

Czasami w niektórych miastach jest nadal praktykowany przez badania ginekologicznego w przedszkolu. Ogólnie rzecz biorąc, oczywiście, rutynowa kontrola ginekolog dla dziewczynki potrzebuje, ale rodzice powinni być świadomi kilku prostych rzeczy:

  • Niedopuszczalne jest prowadzenie badań ginekologicznych w pokoju medycznym przedszkola – tylko w specjalistycznym badaniu klinik zdrowia dziecka.
  • W każdym razie nie jest to akceptowalne zachowanie badanie ginekologiczne bez uprzedniego powiadomienia rodziców i uzyskać ich zgodę.
  • Badanie ginekologiczne dziewczynek w wieku poniżej 15 lat odbywa się tylko w obecności matki.

Dlatego ginekolog jest od dawna przedmiotem dyskusji wśród lekarzy w przedszkolu. Jeśli masz jakiekolwiek – jakiekolwiek wątpliwości co do stanu zdrowia córki, jest o wiele bardziej rozsądne, aby zobaczyć się z lekarzem – ginekologiem w swojej klinice.

W przypadku problemów ze zdrowiem pojawiły się dziewczęta nadal rodzice zaczynają się zastanawiać, gdzie znaleźć ginekologa dziecięcego. Niektórzy ludzie wolą iść do prywatnych klinik, mieszkańcy dużych miast mają możliwość wystawienia wezwania do kliniki, ginekologa i dom dziecka nadchodzi. Jednak, jak pokazuje doświadczenie tak wielu rodziców, ginekologa pediatryczny – dobrego i kompetentnego eksperta, może pracować w normalnym okręgowego szpitala.

Przed udać się do lekarza, spróbuj dowiedzieć się o niej z innymi rodzicami lub w Internecie. Ponadto, zawsze można poprosić ginekologa dziecięcego i dostać go najbardziej wyczerpujących odpowiedzi. Pamiętaj, że ty i twój lekarz wspólny cel – zdrowie swojej córki. Mimo wszystko, jeśli choroba została leczony na początku, powikłania będzie znacznie mniej. Pamiętaj, że od najmłodszych lat należy chronić nie tylko zaszczyt, ale także kruche zdrowie przyszłych kobiet.

load...