Pearl ślub – 30 lat

Zawartość:

30 lat od daty ślubu – znacząca rocznica w życiu każdej pary. Z biegiem lat para żył przez wiele rzeczy: radość i smutek.

load...

Para ma już dorosłe dzieci, wnuki, którzy wszystko wielka szczęśliwa rodzina przychodzą pogratulować bohaterów dnia. Co przynosi taki porządny datę? Co drevnepolskie obrzędy powinny przekazać „nowożeńcy” ten dzień? Prawdopodobnie para, ramię w ramię obok trzecią życia razem, a nie straszyć nic!
Powrót do spisu treści

Perły – symbol rocznicy ślubu trzydziestoletniej

Trzydzieści lat rocznica ślubu jest nazywany perłą. Perły – symbol kosztownego i pięknego życia. Małżonkowie zidentyfikowano również z pereł: są niczym ziarnka piasku, które dostaje się do skorupy 30 lat temu, zarośniętych rok po roku, warstw masy perłowej. Z biegiem lat, perła tylko rośnie, staje się silniejsze i większe. I małżeństwa: z biegiem lat, ich trudności, nabierać kształtu, a trzydzieści lat później przekształcił się w prawdziwe piękno!

Kolor perłowy tradycyjnie uważane biały, ale w rzeczywistości ma wiele odcieni. Kolory perła jest symbolem życia rodzinnego. Biały – kolor sukni ślubnej i welonu; Pink – łagodność, liliowy – sny i marzenia; Orange – optymizm; Zielony – szczęście rodzinne; Czerwony – kolor miłości i namiętności. Black Pearl – najrzadszych w swoim rodzaju; symbolizuje ścieżkę, która jeszcze do małżonków.

W tym dniu, para dać siebie biżuterię wykonaną z pereł i masy perłowej. Dla żony tradycyjny prezent na ten dzień to naszyjnik z pereł 30 od liczby lat przeżytych przez fugi. Można podarować bransoletkę z pereł, kolczyki, pierścionek. Niezapomniany prezent na rocznicę ślubu jest peleryna z futra, ozdobione perełkami.

load...

Prezent dla męża odebrać perły elementy trudniejsze, ponieważ ten minerał jest tradycyjnie uważane za kobiece ozdoby. Ale aby pokazać wyobraźnię i żona mogą zadowolić oryginalną dekorację. Może to być spinki do mankietów, tie-pin, ozdobione perłami; Perłowa papierośnica lub trzciny cukrowej, malowane perłowe ozdoby.

Nowoczesne prezenty mogą różnić się od tradycji i mają zupełnie inny charakter. Jeśli małżonek preferuje newfangled gadżetu biżuterię, jest o wiele ładniejszy być obecni jej najlepszy prezent. W tym przypadku, ludzie będą jeszcze łatwiejsze podobać: nowa kamera, tablet lub przędzenie zachwyci bohaterem dnia!

Świetny prezent dla pary będzie podróżować samotnie. Ta podróż będzie przywrócić romantyczne uczucie. A jeśli spędzić nawet symboliczny ślub w Wenecji lub na Hawajach, to święto będzie najlepszy prezent na ślub.


Powrót do spisu treści

Folk rytuały perła ślub

Każda rocznica ma swoje dawne tradycje i rytuały.

Uroczysty dzień zaczyna się od tego rytuału: zarówno mąż jak i żona świcie udać się do najbliższego zbiornika wodnego i wyrzucane z powrotem na perły. Ta akcja towarzyszy tymi słowami: „Ile perły leżą na dnie morza, a więc żyjemy razem ręka w rękę” Zamiast tego chcieli uzyskać głębię uczuć, nadziei wyspie, operacji kosmicznych.

Po zakończeniu tej pięknej ceremonii para wróciła do domu, wziąć się za ręce i lustra przysięgają sobie wieczną miłość. Lustro od dawna uważany za magiczny przedmiot, który przechowuje wszystkie słowa i uczucia, że ​​przed nim. Rytuał ten symbolizuje oczyszczenie i odnowienie przejścia na nowy poziom relacji.

Jest jeszcze inny rytuał, który jest najważniejszym i duchowym. Ta wspólna wizyta w kościele i obecność serwisu. Para ma umieścić w kościele trzy świece. Pierwszy – Matko Boża, w podzięce za małżonka; drugi – ikona Ukrzyżowania wspólnie doświadczyli radości i smutki, trzeci – Trójcy, na następnych szczęśliwych lat.

Jeśli para nie są małżeństwem, potem rocznicę – dobry pretekst do tego. Ślub jest przysięga przed Bogiem, w wierności do siebie i dziękczynieniem za szczęśliwe małżeństwo na ziemi.

Ostatnio obrzędy, który odbywa się w rocznicę ślubu, zwane „przeniesienie szczęścia”. Ceremonia odbywa się dla swoich dzieci, który niedawno ożenił. Para z trzydziestoletnim doświadczeniem symbolicznie dzieli tajemnice małżeńskiego szczęścia. Przedmioty, które są używane w tym obrzędzie są w głębokim znaczeniu symbolicznym.

Dla rytu muszą wstążki, pusty arkusz papieru, długopis, pierścień, liny, talerzu. Rocznice dać młodej pary czystego i pióro, na której będą musieli napisać tylko dobre rzeczy w życiu.

Kolejne bohaterowie okazji wręczył dzieciom pierścień z napisem: „Niech wasza wzajemna miłość będzie tak nieograniczone jak ten temat.” Po tym, Senior Associate młode nogi z liny tak, że nigdy nie mógł uciec od siebie. Odnosząc nogi młodej pary z płyty dołączony wstążką. Młody przeszedł na każdym kroku ze związanymi stopami otrzymał jedną monetę na talerzu. Pod koniec ścieżki talerz pełen monet. Akcja ta symbolizuje podróż życia razem i nagromadzonego bogactwa.


Powrót do spisu treści

Prezenty przyjaciół i jubjleuszy

Prezenty od krewnych mogą być przedstawione oddzielnie lub w połączeniu. Tradycyjnie, rocznica ślubu przedstawiony:

  • Zdjęcia, kolaże zdjęć lub albumy fotograficzne ze zdjęciami pamiętnych wydarzeń życiowych. Fotoksiążka – modne wersja reportażu z życia rodzinnego. Nie może być przedstawiony chwile z wesela młodzieży, narodziny dzieci, wnuków, podróżujących. Można drukować na dużym płótnie portret pary lub zamówić prawdziwy portret malowany z fotografią. Tapety są również oryginalny prezent na rocznicę;
  • Prezenty dla domu jest zawsze rocznice rozkoszą, ze względu na jego praktyczność. Może to być różne urządzenia: kawa, jogurt, zamrażarka, mikser, ekspres do chleba, multivarka obu. Pościel, narzuta, pled będą również istotne w tym przypadku.
  • Prezenty z perłowym wykończeniem: Naczynia, zestawy, pudełka, zestawy do szampana i wina. Rocznica ta jest identyfikowana z pereł, więc ostatnia grupa jest najbardziej korzystnym prezenty.

Zaproszeni na rocznicę bardzo małych wnuków będą mieli swoich dziadków, jeśli będzie przedstawić je z darami własnej decyzji. To może być wniosek, karta, wykonana ze swoich wierszy, opowieści. I dziewczynki z ich matek można upiec ciasteczka jubileusz, pokrytą białym lukrem. To danie ma symbolizować perły.

Przed świętem małżonka prezentuje „bride” bukiet kwiatów z pięknych słów i wierszy, które wyrażają ciepłe uczucia do niego. Najlepszą częścią świętuje zakończenie – to zaproszenie do gości do stołu. Aula wstępnie ozdobione kwiatami w tradycji ślubnej. Krewni i przyjaciele są dzielone z bohaterów dnia takie znaczące wydarzenie.

Zgodnie z tradycją, przed obchodami rocznicy ślubu, para prowadzi się jak 30 lat temu, tzw kawalerskich i panieńskich. Dzień wcześniej, para iść odwiedzić każdy osobno do znajomych. Tam dzielić wydarzenia ostatnich latach małżeństwa.

Małżonkowie żyli razem przez trzydzieści lat, są godne szacunku. Młode pary powstaje pytanie: w jaki sposób były one w stanie utrzymać tak długo ze sobą? W życiu wszystko może się zdarzyć, ale tylko mądrość i wzajemnej troski o siebie nawzajem pomagają przezwyciężyć wszystkie trudności w życiu, i spojrzeć na jego wybrany z miłością w taki sam sposób, jak 30 lat temu.

load...