Patologiczne uzależnienie od mężczyzny na komputerze

Zawartość:

Według badań przeprowadzonych przez naukowców, różne rodzaje uzależnień komputerowych wpływa do 15% użytkowników komputerów osobistych i Internetu na świecie.

load...

Oraz w krajach takich jak Korea Północna i Chiny, problemem uzależnienia komputer jest tak wielka, że ​​została podjęta na podstawie kontroli przez rząd jako posiadające znaczeniu krajowym.

I ustalenia naukowców do dalszego rozwoju osoby, w zależności od rozczarowującym komputera: rosnącej liczbie nastolatków i młodych dorosłych w wieku poniżej 30 lat później, w internecie, portalach społecznościowych i czatów lub grając w gry komputerowe więcej niż 5-7 godzin dziennie na komputerze ostatnio coraz więcej ludności osiągnie wiek planety.

Ludzie stają się niewolnikami nowoczesnej technologii, która pozwala im komunikować się ze światem zewnętrznym. Jak uniknąć uzależnienia od komputera? Jak chronić ją przed niebezpieczeństwem rodziny i przyjaciół? W tym celu musimy wiedzieć przede wszystkim przyczyn choroby (co jest psychologiczne zaburzenia, które naruszają ludzką kontakt z realnego świata i społeczeństwa). Nic dziwnego, że mówią: uprzedzony – jest uzbrojony.


Powrót do spisu treści

Jak jest związek?

Tworzących korzenie uzależnienia komputerowego są takie same, jak w przypadku innych rodzajów uzależnienia. Ludzki mózg ma centrum przyjemności, a jeśli jest on stale stymulowane, osoba przestaje się myśleć o wszystkim innym, ale jak się bawić. Naukowcy, którzy przeprowadzili eksperymenty na stymulację ośrodka przyjemności w mózgu szczurów, zaobserwowano, że te zwierzęta dla przyjemności odmawiając jedzenia i wody, i ostatecznie umiera z głodu.

load...

Z grubsza to samo dzieje się z człowiekiem: uzależnienie powstaje stopniowo, zdobywając go coraz bardziej. A jeśli gracze setegolika lub ograniczyć dostęp do komputera przez więcej niż 2 godziny, zaczyna „łamaniu”: drażliwość, drażliwość, lub odwrotnie, depresji, nawet zaczynają odczuwać dolegliwości fizycznej.

Zwykle pojedyncze 2 podstawowe rodzaje uzależnienia od komputera:

 • Setegolizm lub uzależnienie od Internetu;
 • Kiberaddiktsiya lub gry wideo uzależnienia.

Setegolizm

Setegoliki – ludzie, którzy są online 12 do 16 godzin dziennie. Oni pobierania muzyki, rozmowy na czatach i forach, rodzą wirtualnych znajomych, a nawet grać wirtualny ślub. Całe życie koncentruje się na nich w sieci World Wide Web: oni nie mają czasu na prace domowe, nawet jeść czasami nie ma wystarczająco dużo czasu, gdy monitorowanie ich wygląd, dlatego często wyglądają niechlujny i zaniedbany. To jest prawdziwe znaki setegolikov jako wyczerpany wygląd bezsenność i bladość.

Inne objawy setegolikov wymawiane są następujące:

 • Pragnienie, aby stale sprawdzać pocztę;
 • Wzrost czasu spędzonego w sieci;
 • Czekając na następnej sesji w Internecie.

Kiberaddiktsiya

Kiberaddiktsiya jest na dwa rodzaje, w zależności od rodzaju gry, do których dana osoba ma uzależnienia:

 • Nerolevyh uzależnienie od gier komputerowych (gier arcade, gry puzzle, gry na szybkość reakcji, ruletka, gry w karty), gdy osoba dostaje przyjemność z faktu, że to była gra lub zdobył najwięcej punktów;
 • Uzależnienie od gry fabularnej (gdy jeden gra dla niektórych znaków). W tym przypadku jest to całkowicie w wirtualnej rzeczywistości, tracąc kontakt z realnym życiu.

Powrót do spisu treści

Objawy uzależnienia od komputera

Można łatwo ustalić, że osoba zaczyna uzależnienia komputera, znając jego główne cechy:

 • Niezdolność do planowania pracy lub grać na komputerze i niechęć do wydostać się z niego;
 • Objawem podrażnienia, a nawet agresji kiedy można puścić pacjenta z komputerem;
 •  poprawiła nastroje w oczekiwaniu na pracy przy komputerze;
 •  zaniedbują prace domowe i obowiązki na rzecz komputera;
 • Przełączane komunikację, aby porozmawiać o grach wideo lub tematów komputerowych;
 • Zaniedbywanie higieny osobistej ze względu na pracę komputera;
 • Odmowa aby spotkać się z przyjaciółmi i wizyt w klubach sportowych lub jakichkolwiek klubów rekreacyjnych dla dobra czas na komputerze.

Fizyczne objawy uzależnienia od komputera

Fizyczne objawy uzależnienia od komputera, zdarzają się, gdy dana osoba spędza dużo czasu na komputerze. Należą do nich:

 • Niewyraźne widzenie;
 • „Suchego oka” syndrom;
 • Wyświetlanie zespołu;
 • Zaburzeniami postawy;
 • Skrzywienie kręgosłupa;
 • Zaburzeń układu pokarmowego;
 • Zaparcia;
 • Hemoroidy;
 • Bóle głowy;
 • Obniżonej odporności;
 • Zespół kanału (bóle nadgarstka).

Powrót do spisu treści

Diagnoza uzależnienia od komputera

Uzależnienie od komputera – to choroba psychiczna. I, jak w większości takich chorób, to jest około aby zauważyć zmiany w zachowaniu i charakteru pacjenta. Ale przekonać człowiek w swoim komputerze uzależnienia jest prawie niemożliwe, ponieważ nie da się przekonać pijaka, że jest alkoholikiem. On zawsze mówi, że w każdej chwili może przestać grać i znikają w Internecie. Ustawa o życie i zakazów także bezużyteczne w zamian dostajesz agresja, złość i oszustwo.

Najlepiej jest postawić diagnozę od profesjonalnego terapeuty pod pretekstem testu psychologicznego i poradnictwa zawodowego.


Powrót do spisu treści

Wpływ komputera w zależności od człowieka

Przede wszystkim, taka zależność wpływa negatywnie na takie cechy społeczne człowieka jako obsługi, gotowość do komunikacji, otwartości i współczucia. Kiedy komputer Uzależnienie przejawia pogorszenie stosunków społecznych jednostki i tak zwanych praw wykluczeniem społecznym. Degradacja więzi społecznych w tym przypadku rozwija się na skutek przemieszczenia obiektywną rzeczywistość wirtualna, stworzony przez komputer. Na tle nieprzystosowania i opieki w świecie wirtualnej rzeczywistości często pojawiają nadmiernego okrucieństwa, agresji i innych form zachowań antyspołecznych.

Osoba, która cierpi z powodu uzależnienia od komputerów, zwracając mniejszą uwagę do wykonywania różnych funkcji społecznych i pracy. To z kolei często powoduje poważne problemy w zakresie życia zawodowego i rodzinnego. Niechlujny i zaniedbany wygląd i pozornej alienacji „Geek” od rzeczywistości, co czyni je mało atrakcyjne dla innych członków społeczeństwa, a to wzmacnia konflikt pomiędzy spółką a osobą, która cierpi z powodu uzależnienia od komputerów.
Powrót do spisu treści

Dezynfekcja uzależnienia od komputera

Leczyć osoby z uzależnieniem od komputera jest trudne. To wymaga skoordynowanej pracy specjalistów w różnych dziedzinach medycyny. Dużą rolę w leczeniu uzależnienia od komputera, oczywiście, odgrywa resocjalizację pacjenta, dobrze zorganizowany, który może tylko wykwalifikowanych specjalistów, psychologów i psychoterapeutów.

Psychoterapii – główny sposób leczenia różnego rodzaju uzależnień. Celem terapii – wyeliminowanie konfliktu psychologicznego (który jest dostępny w prawie wszystkich przypadkach), służył jako podstawa do powstania uzależnienia od komputera i reintegracji społecznej pacjenta.

Zabiegi wykonywane są przez ekspertów medycznych w specjalnie do tego celu wyposażonych biurach lub w domu. Dla skutecznego leczenia pacjenta konieczne jest wyrażenie zgody na sesjach i chęć pacjenta do współpracy z lekarzem.

Psychoterapia jest przeprowadzane wbrew woli pacjenta, nie będzie miał żadnego wpływu i pozytywny będzie prawdopodobnie tylko zaostrzyć problem.

W trakcie leczenia psychoterapeutycznego psychoterapeuta pomaga pacjentowi zrozumieć patologiczną podstawę swojego przywiązania do komputera, Internetu lub gier. Głównym zadaniem lekarza – przebudzenie zdrowego krytycznego stosunku do swego pacjenta patologicznego uzależnienia i eliminacja winy za pojawienie się tego nałogu.

Resocjalizacji pacjenta wymaga zidentyfikowania przyczyny naruszania stosunków pacjentów ze społeczeństwem i podjąć działania w celu wyeliminowania tych przyczyn.

Jeśli leczenie psychoterapeutyczne nie podano oczekiwanych rezultatów lub nie jest możliwe do przeprowadzenia, w leczeniu hipnozy mogą być stosowane w zależności od komputera.

Kompletna terapia może być za pomocą różnych leków, które ponadto pomogą skonsolidować osiągniętych wyników.

Do leczenia różnego rodzaju uzależnień, w tym komputer, wiele leków, które zostały z powodzeniem stosowane medycyny alternatywnej. Główną funkcją tych leków – zdolność do usuwania zaburzeń metabolicznych w organizmie i przywrócić równowagę między różnymi systemami ciała.

Leki ziołowe mogą być z powodzeniem stosowane w leczeniu uzależnienia od komputera. Obejmują one, na przykład, ekstrakt z żeńszenia preparaty Rhodioli, oregano, które umożliwią zmniejszenie pobudliwości układu nerwowego, mają działanie stymulujące na funkcję mózgu. Kiedy otrzymujących preparaty ziołowe normalizować sen, poprawia samoocenę, a tam jest zainteresowanie problemami społecznymi pacjenta. Ponadto, niektóre z leków pochodzenia roślinnego mają działanie immunostymulujące i adaptogenne, do lepszej pracy narządów wewnętrznych. Należy jednak pamiętać, że biorąc żadnych leków powinny być skoordynowane z lekarzem i pod nadzorem lekarza prowadzącego.

Powrót do spisu treści

Porady dla rodziców na uniknięcie rozwoju uzależnienia od komputera wśród dzieci

Przyczyną uzależnienia od komputera u młodzieży i dzieci często staje się zwątpienia, frustracji komunikowania się z rówieśnikami i braku możliwości autoekspresji. W takich sytuacjach rodzice muszą wspierać dziecko i wziąć udział, aby pomóc mu radzić sobie z problemami.
Krytykując dziecko, które spędza zbyt wiele czasu na komputerze, jest zabronione. To może tylko pogorszyć sytuację i zrazić dziecka od rodziców, aby zmusić go do wycofania się w ich wewnętrznym światku.

Jeśli dziecko cierpi z zazdrości gry, starają się je zrozumieć i w jakiś sposób wspierać swoje zainteresowanie grami komputerowymi. To nie tylko sprawi, że bliżej z dzieckiem, ale również zwiększyć swoją pewność siebie, a dziecko będzie bardziej skłonny do zaleceń rodziców i podzielić się swoimi doświadczeniami z nimi. Krytyka jest odczuwany przez dziecko jako niechęć rodziców do zrozumienia ich interesów, a zatem powoduje izolację, w niektórych przypadkach nawet agresji.

Właściwa edukacja dziecka – głównym kryterium, aby zapobiec powstawaniu wszelkiego rodzaju uzależnienia u dzieci. Ważne jest, aby nie używać systemu kategorycznego zakazu, na przykład, w niektórych grach, i wyjaśnić, dlaczego dany hobby lub zajęcie dla dziecka nie jest pożądane.

Psychologowie zaleca ograniczenie dostępu dzieci do gier i filmów, które są oparte na przemocy. Ale jeśli dziecko jest nadal do czynienia z tego rodzaju informacje trzeba w przystępny sposób, aby spróbować wyjaśnić mu, dlaczego ta informacja jest niebezpieczne dla niego, i dlatego nie powinien on dążyć do jej wiedzy. Ostateczne ban bez wyjaśnienia tylko zwiększyć zainteresowanie dziecka zakazać informacji oraz istnienie zakazu będzie przeszkodą, uniemożliwiając w celu omówienia problemu z rodziców dziecka.

Dzieci i młodzież są w wielkiej potrzebie wyrażania siebie. I często, z powodu braku innych sposobów wyrażania swoich myśli i realizować swoje potrzeby komunikacji i przywództwa, używają komputerów i gier komputerowych, które tworzą iluzję nieskończonych możliwości i rzeczywistość, w której nie są one odpowiedzialne za popełnienie aspołeczne czyny i czyny. Ta iluzja aktów destrukcyjnych na psychikę dziecka i narusza jego relacje z rówieśnikami i rodzicami.

W celu uniknięcia wystąpienia przywiązania nieodpartą dziecka do komputera, trzeba jak najwięcej, aby zróżnicować zakres swoich zainteresowań i aktywności. Często komunikować się ze swoim dzieckiem, idź z nim do walki, do teatru, zapisz go w sekcji sportowej, lub w dowolnym kole, znaleźć pasję, która będzie interesująca dla Ciebie i niego, a potem dziecko będzie pielęgnować komunikację z tobą więcej, niż komputer.

load...