Patchwork narzuta – wyłączny handmade

Zawartość:

Czy masz chęć tworzenia własnej patchwork arcydzieło? Co jest dość zrozumiałe pragnienie. Po tym wszystkim, dzięki technice patchworku narzuty, kołdry, poszewki na poduszki, obrusy i innych tekstyliów domowych może stać się wyłącznym dekoracji wnętrz. Oni nie tylko udekorować swój dom, ale doda niepowtarzalny smak, specjalny przytulności i ciepła. Ponadto, szyć swoje ręce jak ekskluzywny asy pozwolić sobie nie tylko z patchworku, ale nawet początkujący quilter. Jednakże, nawet jeśli nie zamierzają angażować się poważnie w szyciu patchworku, ale po prostu wiem jak ścieg na urządzeniu, patchwork narzuta pokonać zbyt. Więc zacznijmy.

load...

Narzędzia i materiały

W celu uczynienia ich własne ręce patchwork narzuta trzeba przede wszystkim łaty. Dla narzuty wielkości pół metra do dwóch metrów i trzydzieści cm (średnia wielkość) niezbędna sześćdziesięciu kwadratu z płatów bocznych i dwudziestu trzech centymetrów. Ponadto trzeba szmatki (1,5 x 2,3 m), który będzie źle kurtyny boczne i wyściółka poliestrowa metr (podszewka) wielkość trzydziestu do dwustu. Przygotować również gwint dwóch kolorów: kolor, a odwrotna strona Master koloru (dominującą) klapki. Narzędzia potrzebne do szycia koców: Igły do ​​szycia lub szpilki, maszyny do szycia, nożyczki lub krajalnicy obrotowej.

Wybór klapek

Szyć swoje ręce zasłona nie jest trudne. Trudniej mu odebrać resztki do kombinacji kolorów. Kołdra patchwork mogą być dwukolorowe lub wielobarwne.

  • Opcja dwukolorowe

Dla takich pokryw odebrać trzydzieści plastry są stałe pastelowe kolory i trzydzieści ciemne plamy. Jeśli chcesz korzystać z tkanin drukowanych, to wzór musi być jaśniejsze plamy, a figura jest pożądane, aby wybrać grzywny. Co można użyć kombinacji kolorów? Oto kilka ciekawych opcji: cytrynowy i jasny brąz (kolor karmel), mleczno-różowy i bordowy, kolor kość słoniowa, a kolor gorzkiej czekolady. W odniesieniu do tkanki rozliczeń może być każdy, ale gęstość i grubość klapki muszą być równe.

  • Opcja wielokolorowy

Dla wielobarwne narzuty wybrać płaty różnych kolorach. Jednak doświadczony loskutnitsy polecić wyborze wielobarwny patchwork narzuta tkanina nie więcej niż siedem różnych kolorów. I tylko jeden rodzaj plastrów może być wiodącym. Oznacza to, że liczba takich łat musi być większa niż reszta. Tak więc, jeśli uszyć zasłonę sześćdziesięciu kawałków tkaniny, górne klapy nie powinna być mniejsza niż dwadzieścia pięć lat. Ilość innych płatów zależy od sposobu i schematu kolorów wybrany empirycznie.

load...


Sposób wytwarzania

Szyć własne ręce patchwork narzuta tak łatwy, że aby poradzić sobie z nim nawet początkujący. Jednak musimy uzbroić się w cierpliwość: proces jest nadal czasochłonne. Najpierw musimy przygotować chusteczki do stosowania: umieścić je dekatirovke. Oznacza to, że trzeba namoczyć (lub mycia) z sieci, a następnie prasować je prawidłowo. Jeśli pracujesz z tkanin bawełnianych, nadal są pożądane i podkrahmalit i jedwab trzymać w roztworze żelatyny. To daje pewną sztywność tkaninom, a praca będzie o wiele bardziej komfortowe z nimi. I nie zapomnij, aby sprawdzić zgodność z igłą na maszynie do szycia tkaniny i wybranego wiersza testy, naprężenie nici.

Teraz przystępujemy do procesu. Dwa różne łatki wziąć kolorów, złóż je i prawej strony prostrochite, cofając się od krawędzi półtora centymetra. Następnie te dwie szyte kolejny strzęp, a więc z kolei zmianę kolorów, sostrochite pas sześciu kwadratów. Następnie uszyć inny dziewięć takie zespoły i dodatki szwy razutyuzhte zadośćuczynić przeciwnej stronie linii.

Następnym krokiem będzie szycie zespołów. Krotnie dwa Lewa strona taśmy na zewnątrz, natomiast ich trzpieni (nie udał home) i prostrochite jednej strony, wychodząc od krawędzi jeden i pół centymetrów. Składany pasek, upewnij się, że kwadraty są przesunięte. I tak, połączyć wszystkie paski na cały szmatką, a następnie razutyuzhte nowych szwów.

Następnie przychodzi kolej na podkładce. Custom Made (z rękami!) Tkaniny patchwork położyć twarzą do dołu, i położył Sintepon. Wielkość syntepon będzie większa niż w przypadku usieciowanego szmatką (kawałek materiału w lewo uprawnień szew). Dlatego leżał Sintepon aby wszyscy stał na tej samej tkaniny i jak oba szczegóły szpilki. Teraz wszystkie linie (kwadraty i paski na tkaninach patchworku) Sintepon szyte na płótnie, starając się dokładnie w szwach. Rezultatem jest piękny plac ściegu.

Składniki Sostegannye narzucać (złą stronę do złej stronie!) Do płótnie przygotowane do niewłaściwej stronie zasłony. Podobnie jak w przypadku sztucznego obicia, wszystkie odsłonięte krawędzie tkaniny powinna być taka sama. Następnie kołki ścinające i szczegóły zrobić Baster. Teraz bok tylnego arkusza przyłożyć się do pół centymetra i przykleić je. A następnie dwa przeciwległe krawędzie warstwy spodniej złożone wewnątrz ponownie jeden i pół centymetrów fastrygować i szycia. Robimy to samo z pozostałymi dwiema krawędziami sieci. Rogi są złożone ręcznie.

To prawda, własnymi rękami, można zrobić piękny patchwork narzuta. Jest to jeden z najprostszych wzorów, ale można też myśleć lub znaleźć inne rozwiązania o bardziej złożonej strukturze. I można użyć stare koce i ubrania denim, po wyciąć je z klapką, budować pokryta w technice patchworku.


Zasłona skrawki denim

Z ich rąk byle jeansy, spódnice, kurtki jeansowe i tuniki mogą stać się oryginalnym i wytrzymałej obudowy. W celu dokonania takiego twórczego produkt, trzeba tylko dżinsy i tkaniny wewnątrz na zewnątrz. I co ciekawe, zasłona będzie patchwork z obu stron! Więc kierujemy rewizji w szafkach i wyjęli wnętrzności jakieś stare elementy denim. Na odwrotnej stronie do prawie dowolną tkankę, o ile jej gęstość była podobna.

Wielkość elementów swoimi kocami zdefiniować siebie, w oparciu o ilość pozostałości tkanek, który będzie używany w ich pracy. Ponieważ okładzina dżinsy tkaniny i kwadratowe wycięte klapki i sortować je w parach klapka denim pomocniczy płat tkanki. Umieścić wszystkie niewłaściwej stronie pary i zabrać się do pracy.

Weź dwie pary klapek i złożyć je ze sobą ruchomych klocków wewnątrz denim zewnętrznie. Nawet brzegi, z dala od krawędzi pół do dwóch centymetrów i sostrochite ten stos placach jednej ze stron. Rozwinąć się przez oddzielenie dwóch par klap. Wysłaliśmy element przyszłości wstęgi. Zniżki dla spoiny musi być do przodu zasłonę przyszłości, a nawet łączenia szew – od wewnątrz. W ten sposób wytwarza się wszystkie pary ściegów, przy czym powstałe części na całą sieć sostrochite żądanej wielkości. W końcu ściegu wokół brzegów zasłony, a także wycofał połowę do dwóch centymetrów. To szwy można zrobić podwójne (szew w szew).

Jeśli uważasz, że najbardziej pracochłonna część prac została zakończona, to śpieszę cię rozczarować – najbardziej ponury jeszcze przyjść. Teraz trzeba bardzo ostre nożyczki, które mogą przebić się przez cztery warstwy tkanki, a mianowicie takie uprawnienia pozostawały na przednich osłon bocznych. Cięć od krawędzi dodatku szwu przed całej powierzchni tkaniny i jej brzegi. Cut świadczenia przed osiągnięciem szew kilka milimetrów i co przecina i pół lub dwa centymetry ostrożnie. Następnie posiekane ręce szarpie tkaniny, nadając jej lekko fluffed.

A końcowy etap zostanie czesanie nasze koce. Wymaga to dysk szczotki metalu (np szczotki dla zwierząt). Ten „scratcherem” trzeba oderwać co shovchik, vychesyvaya nitki poprzeczne i wzdłużne puszystego. Praca, oczywiście, jest czasochłonne, ale efekt jest tego wart! Zasłona będzie wyglądać niesamowite, a oprócz tego będzie trwać bardzo długo. Wszystkie tkaniny patchwork kwadraty uzyskuje graniczy grzywkę ręcznie, co ostatecznie lekko zmierzwione i mocno „zachowa” szwy. Jeśli wersja z frędzlami wokół krawędzi koce nie lubisz, starają się związać je z hakiem. Nadal frędzlami krawędzi okładki będzie wyglądać znacznie bardziej spektakularne.

Usieciowany z rękami pokrytymi patchwork to doskonała dekoracja wnętrz. I praktyczne korzystanie z niej będzie zbyt (jak zresztą z jednego z kurtyną). I można z uczuciem głębokiej satysfakcji z wyników swojej pracy stale korzystają z tego stworzenia. Lub zaciągnie wściekłości, aby rozpocząć tworzenie coraz to nowe techniki patchworku. Wierz mi, patchwork – działalność hazardu: raz zaczęło, to trudno przestać. Ale to użyteczne hobby, więc nie bój się zarazić i śmiało zrobić pierwszy krok. Powodzenia!

load...