Patchwork kołdra – old fashion

Zawartość:

Ręcznie robione teraz w modzie. Samo wyrażenie „ręcznie” nie wykluczają jakikolwiek drobiazg, pożądane i modne. Dlatego wielu z nas zaczynają pilnie opracować różne rękodzieła, aby być „w temacie” i będzie, aby pokazać swoje ręcznie robione dzieło stanie na okazję. Porozmawiajmy o technikach patchworku, które w obcych obyczajów nazywa się trudne słowo „patchwork”. Co to jest, gdzie przyszedł patchwork i trudno opanować tę technikę modne?

load...

Historia techniki patchworku

Dosłowne tłumaczenie nazwy techniką patchworku brzmi jak „szycia patchworku”. Ta technika ma ojczyzny i można uznać międzynarodową robótki, znany ponad trzy tysiące lat temu. We wszystkich krajach i wśród wszystkich ludów, nie pikowania, mozaika włókienniczej lub coś podobnego do niego. Bezpośrednio patchwork – mozaikę Anglii i Ameryce. To właśnie tam szachownica potrzeby konsumentów stała się rodzajem sztuki i rzemiosła.

Jak w ogóle można się domyślać, patchwork nie przyszedł z powodu pragnienia piękna, ale raczej z powodu koniecznych oszczędności. Choć i pragnienie piękna odegrała rolę. Kiedy w XVI wieku w Anglii były niezwykle jasne i kolorowe indyjskie tkaniny były one dostępne tylko dla bogatych Anglików i wyroby z tych materiałów były uważane za oznakę dobrobytu. Jednak po zakazu rządu w sprawie sprzedaży indyjskich towarów bawełnianych stał rzadkie i bardzo drogie, nawet dla zamożnych obywateli.

Dlatego oszczędni gospodynie znaleźli sposób wykorzystania odpadów darmo bawełniane tkaniny wynalezienie cięcia szyć w całym kolorowe tkaniny i wyciąć wzory tkanin używać jako zastosowań dekoracyjnych. Wraz z osadników z Anglii patchworku dotarł do Nowego Świata, która stopniowo przekształciła się w formę sztuki. I nawet dzisiaj, kołdry i koce, w technice patchworku – obowiązkowym atrybutem tradycyjnej amerykańskiej wnętrza.

Musimy oddać hołd igieł amerykańskich kobiet. Ciągle nie tylko tradycję szycia, patchworku tkaniny, ale też przekształcił go w działalności utylitarnym (wynik przymusowe oszczędności) jest sztuka i rzemiosło, opracowali szereg technik produkcyjnych elementów patchworku i pochodzą z wielu wzorów. Więc patchwork można bezpiecznie traktować jako krajowy rodzaju angielskich i amerykańskich rzemiosła, a także jeden z najbardziej niezwykłych i najtrudniejszych rodzajów sztuki i rzemiosła.

load...


Co można zrobić przy użyciu techniki patchwork

Wszystko to może być ozdobione pomocą tkanin, mogą być ustawione w technice patchworku. Początkowo, a najbardziej tradycyjnie używane do tkanin patchwork łóżka: koce, narzuty, poduszki, koce i inne pościel zostały wykonane, a potem urządzone przy użyciu skrawki tkaniny. Obrusy również nie bez użycia tej techniki: ręczniki, obrusy, serwetki, doniczki klapek nie były mniej popularne niż tradycyjne koce.

Więcej – więcej. Kiedy kołdra wykraczały poza aplikacji użytkowych, jego stosowanie stało się niemal powszechne. Wnętrze patchwork dekoracja (a nawet jego imitacja) zaczęły być stosowane do produkcji pokrowców meblowych, okiennych zasłon, dywanów, paneli ściennych. W technice patchworku stało się modne w produkcji odzieży (kurtki, spódnice) i akcesoria (torby, na przykład). Dzisiaj patchwork jest jednym z kierunków sztuki projektowania. Patterns Patchwork wykorzystywane do projektowania wnętrz przestrzeni publicznych, w branży wydawniczej, przemyśle meblarskim, a jako metodę zdobienia przedmiotów sztuki, począwszy od telefonów komórkowych a skończywszy malowanie obudowy transportu miejskiego.

Więc patchwork Anglo-American, zamienił się w prawdziwą sztuką, staje się coraz to nowych fanów. A jeśli ludzie są zaangażowane głównie w imitacji patchworku, przynosząc tradycyjne wzory na płótnie, tynku, metalu i drewna, kobiety pozostają wierne tradycji. Dlatego też kobiety, które wypełniają szeregi mistrzów tego patchworku, pracując z tkaniny, nici i igły.

Co jest potrzebne do robótek w technice patchworku

Z jednej strony, wszystko jest bardzo proste: patchwork niezbędnych poprawek, a następnie, przy pomocy których te klapki mogą być podłączone. Z drugiej strony – to, jak wyglądasz. Przedstawić (o wysokiej jakości i wysokiej artystycznej) patchwork byle co łaty nie będzie pasował. W przypadku wyrobów wykonanych w technice mozaikę najpierw wyciągnąć szkic, a następnie wybiera się materiałów, które są odpowiednie dla koloru, tekstury i wzór.

Jednakże, uważa się, że absolutnie każdy odpowiedni materiał dla tej techniki, nowy i starych, naturalnych i syntetycznych. Ponadto przed rozpoczęciem prac zaleca się umyć szmatką, wykrochmalone i wyprasowane. Stary tkanina z tych procedur zaktualizować, a nowy uratuje od skurczu i przeobrażenia plastrów w gotowym produkcie. Jeśli chodzi o jakość tkanin, jest najbardziej wygodne dla tkanin bawełnianych są uważane patchwork, jak również naturalna wełna, len i jedwab. Jednakże, syntetyczne lub pół-syntetyczne tkaniny są cenione w różnych kolorach i zdolność do odebrania skrawki „sygnał na sygnał” lub „koloru do koloru”.

Bawełna jest najbardziej prosta praca: jest to łatwe do mycia, łatwe do cięcia, łatwe do szycia. I bawełny być nie tylko doskonałe serwetki, ręczniki, uchwyty garnka i poszewki na poduszki, kołdry, ale także znakomity świetlnych. Gęstej tkanki (serwet lub strój drelich Tkanina) będzie to doskonały materiał do pikowania dywanu, dywanów, koców, panele i konwencjonalnych kocami. Ale jedwab jest bardziej odpowiedni dla odzieży wykonanej w technice patchworku, dla crazy-patchworku i paneli artystycznych.

Nawiasem mówiąc, mistrzowie często z powodzeniem łączyć różne nie tylko w kolorach tkaniny, ale także plamy o różnych teksturach, ale jeden gatunek (perkal i bawełniane, sztruksowe i jeansowe) i różne rodzaje tkanin (jedwab, bawełna, len i wełna). Jeżeli wyrób wymaga podstawy, na której jest zamontowany tkaniny Splatanie, w charakterze najczęściej stosowane wszystkie ciężkie tkaniny poliestrowe lub wyściółka mrugnięcia.

Oprócz tkanki potrzebnych do szycia i materiałów dodatkowych, takich jak nici, taśmy dekoracyjne i sznury, taśmy, wkładki. I jako narzędzia trzeba będzie przygotować dobry ostre nożyczki, szpilki, igły do ​​ręcznie robione i maszyna do szycia sostrachivaniya szczegółów.


Podstawy techniki patchwork

To zaskakujące, ale patchwork wysoce artystyczny, a produkty dość skromny są wykonywane w tej samej technice. I rzecz tylko w piękny wzór i harmonijne połączenie tkanin. W przypadku tej techniki, wzory, na ogół stanowią od identycznego kształtu (kwadraty, romby, i trójkąty tak dalej.) I wielkości elementów, to znaczy klapy. Elementy są wycinane przy użyciu szablonów wykonanych z tektury lub grubego papieru.

Wykwalifikowanych mistrzów szablony z dwóch obwodów: zewnętrzny kontur jest granica do cięcia linii, a wewnętrzna – od linii spojenia podczas łączenia klap. Czyli odległość pomiędzy zewnętrznym i wewnętrznym konturze szablonu nie ma jak zwykle naddatku szwu. Można oczywiście zrobić bez takich pomysłowych wzorów, ale ich stosowanie zapewnia gotowy produkt bez wad, skaz i wybrzuszeń. Nawiasem mówiąc, te braki są najczęściej dla początkujących, aby nauczyć się podstaw tej techniki.

Tak, patchwork algorytm jest następujący:

  1. Tworzenie szkicu przyszłych produktów (maty, koce, poszewki, torebki) z wybranego wzoru i kolorów.
  2. Wybrane tkanek.
  3. Dla wzoru (dwuobwodowy) elementy urządzenia są cięte.
  4. Poszczególne elementy szyte na całej tkaniny:
  • Plastry tkanek miękkich są połączone i naszyte konturu wewnętrznego;
  • Gęste płaty są umieszczane na podszewce i szyte „plecami do siebie”. W tym przypadku, części są cięte bez naddatku szwu.

Wzory techniką patchwork

Różne techniki patchwork wzorów wykorzystywane mozaikę, składanie geometrycznych (plastry). Tradycyjne wzory patchwork pozwala na stworzenie dokładnie tego samego kształtu i wielkości elementów lub różnych kształtach tej samej wielkości lub identycznych elementów o różnych rozmiarach. Jednakże, wszystkie elementy, muszą być podane, aby być dekoracyjne i (symetryczny wzór).

Asymetryczne wzory stosuje się do crazy-mozaikę gdy skrawki zszywane w dowolnej kolejności, nie przestrzegając określonej sekwencji i sekwencję geometryczne. Prawdą jest, że tego rodzaju patchwork nie jest dobrze nadaje się do produkcji tradycyjnych koce, a – dla akcesoriów mody lub abstrakcyjnych paneli. Najczęściej szalony technika stosowana również dodatkową dekorację: brzegowe, koraliki, wstążki, tasiemki, cekiny i tak dalej i tak dalej. Jednym słowem, jest to po prostu szalona patchwork, całkowicie free-form.

Jednakże, konwencjonalne techniki Patchworku zazwyczaj wykorzystuje proste kształty geometryczne. Takie postacie jak kwadratowy, trójkątny, pięciokątny lub sześciokątny może być składany na niezwykle piękne wzory, zwłaszcza jeśli są prawidłowo połączyć kolory i tekstury materiału. Również w tradycyjnej recepcji patchworku jest szwem szycie bloków, gdy pierwszy kwadratowych plastrów szyte podobieństwo jednego dużego zróżnicowana elementu, a następnie do tak dużych elementów składa się przepiękny wzór. Na przykład, można zrobić duże kwadraty lub prostokąty diamenty, ale można też zrobić jeden długi pasek.

Warianty wzorów dla techniką patchworku tyle, że każdy wzór, każdy posiłek i każdy motyw wymaga oddzielnego omówienia. A przy okazji będziemy rozmawiać o tym bardziej szczegółowo. I zacząć po prostu trzeba poczuć atmosferę Starego Anglii, aby wyobrazić sobie swoje przyszłe utworzenie, wykonany w technice patchworku i narysuj jego szkic. A potem po prostu trzeba wybrać tkaninę i doprowadzić swój pomysł do życia! To nie ma znaczenia, czy podjąć natychmiast po wytworzeniu kołdrę lub zatrzymać przynajmniej produkt wymiarową. Ważne jest, aby chęci i nastroju. Ponieważ najważniejsze – chce.

load...