Pasza-letniego dziecka?


Zawartość:

To dziecko ma roczek i – bardzo ważne i ekscytujące daty, która jest doczekać mama i tata, dziadkowie, ciotki i wujkowie. Ten pierwszy rok przeleciał bardzo szybko – za nieprzespane noce i niepokoju z powodu kolki lub pierwszych zębów, radość z pierwszych uśmiechów, pierwszych słów i pierwszych kroków. Urodziny z balonami, prezenty, tort w postaci niedźwiedzi czy zające na zawsze pozostanie w pamięci i na fotografiach.

load...

Twój maluch się tak duże, ale dorosły wciąż jest bardzo daleko. A głównym zadaniem matek – aby pomóc dziecku rozwijać się zdrowy, inteligentny i silny. Harmonijny rozwój dziecka – że właściwa organizacja codziennej rutyny i ciekawych zajęć, odpowiednich do wieku i spacery na świeżym powietrzu, a więcej.

Ale co najważniejsze – pożywne jedzenie letniego dziecka.


Powrót do spisu treści

Pokarmy, które powinny być zawarte w codziennej diecie

Mleko i an_1 mleczne

W ciągu roku wiele dzieci nadal są karmione piersią, dają dużo składników odżywczych z mlekiem matki. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca karmienie piersią kontynuowane do 1,5-2 lat – jest to właściwe i korzystne dla zdrowia dziecka i dla zdrowia matki. Jeżeli w ciągu roku można nadal karmić dziecko i mieć możliwość utrzymania laktacji mleko z piersi nadal będzie doskonałym źródłem białka i innych składników odżywczych. Ponadto, mleko matki chroni dziecko przed wieloma infekcjami.

load...

Jeśli Twoje dziecko otrzymało przystosowany formuły mleka, udział produktów mlecznych w diecie nie powinna gwałtownie spadnie. An_1 mleczne – jest cennym źródłem białka, wapnia, witamin z grupy B dla dziecka, które ma jeden rok, dzienne spożycie mleka i produktów mlecznych powinien być 500-600 ml.

Pierwszeństwo należy do specjalistycznych produktów, odpowiednich do karmienia dzieci powyżej 1 roku życia. Mleko to formuła wzbogacona pierwiastków śladowych i witamin, jogurty dla dzieci, łagodny ser. Ponadto dieta musi zawierać ser, który może być podany, nie tylko w czystej postaci. Menu dziecko, można stopniowo zacząć wprowadzać garnek twaróg lub ser i warzywa i zboża.

Potrawy ze zbóż – owsianka

Codzienne an_2 dzieciak musiał wziąć udział w jednej z zbóż: gryka, ryż, owies, kukurydza, lub jakiś inny. Kashi są bardzo użyteczne do trawienia i zawierają cenne składniki odżywcze, pierwiastki śladowe i witaminy. Owsianka gotować nie gruby, zboża kruchym pierwszy dobrze w wodzie, a następnie doprowadzono do gotowości w mleku. Kashi można formułować w postaci cukierka, dodając niewielką ilość cukru i aromatyczne, a następnie mogą być podawane jako dodatek do mięsa. Jeśli chcesz zastąpić cukier miodem, to powinno być wykonane bardzo starannie, ponieważ produkt ten jest alergia zdarza się dość często.

Owsianka – jest to również bardzo bogate danie, więc dać dziecku powinno być nie więcej niż raz dziennie. Kilka płatków, na przykład, pszenica, owies zawierają kwas fitynowy, który hamuje wchłanianie wapnia, fosforu, magnezu i innych minerałów z przewodu pokarmowego, co wpływa na tworzenie kości i rozwój całego organizmu. Dlatego zboża, które są obecne w żywności dla niemowląt powinny być zmieniane, a tak popularne w ostatnich latach semoliny powinny być zawarte w an_2 są rzadkie.

Nie spiesz się do wprowadzenia w diecie dziecka i makarony, a ich wartość odżywcza nie jest bardzo wysoka. Jesteś pewien, zapoznanie ich okruchy z tego produktu, gdy jest on starszy, na przykład, do dwóch lat. Pamiętaj, aby wybrać wysokiej jakości odmian małego makaronu wytwarzane wyłącznie z pszenicy durum. Lepiej przygotować je w mleku, dodając do gotowego naczynia trochę masła.

Jeden lat – to wiek, w którym przychodzi czas, aby przedstawić okruchy z innymi produktami. Mówimy o chleb. Należy zacząć od białego chleba pszennego, który jest łatwiej wchłaniane przez organizm, a po jakimś czasie będą stopniowo zawarte w diecie i czarnego chleba żytniego.

Dania warzywne i owocowe

Wprowadzenie dziecka z warzywami wystąpił w wieku około sześciu miesięcy – większość matek rozpocząć pierwszych pokarmów stałych z warzywami. W tym czasie dziecko musiałem spróbować i poznać smak wystarczająco dużej liczby gatunków nich, oczywiście, przydatnych produktów. Ziemniaki, kapusta, kalafior, buraki, cukinia, marchew, cebula, brokuły, dynia – te warzywa powinny już wejść do swojej diety.

Warzywa w an_2 dziecka do roku występuje w postaci porwany zup, puree lub zapiekanek. Po roku, można stopniowo wprowadzać pokarmy, które nie są postrzępione kawałki będą obecne, jak wiele dzieci są w stanie przeżuć wystarczająco dobrze. Jeśli Twoje okruszki to nadal występują problemy, nadal dać mu dobrze sproszkowanej żywności i solidną ofertę od czasu do czasu.

W lecie, spróbuj zmieniać moc dziecięcych świeżych owoców i warzyw. Jeśli masz trudności żucia żywności, następnie wypolerować te an_1 na tarce. Warzywa mogą być podawane w postaci surówką, na przykład, drobno rozdrobnionych marchewek, obrane ogórki lub pomidorów, mogą być dodane do mieszanek ziół w małych ilościach. Pierwszeństwo należy dać owoce, które rosną w Twojej okolicy – to jabłka, gruszki, śliwki i tak dalej. Dla egzotycznych owoców powinny być traktowane z dużą ostrożnością ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.

Zima powinny być zawarte w diecie specjalistycznej żywności dla niemowląt w słoikach z producentów. Również gotować zupy i przeciery owocowo galaretkę, a od mrożonych mieszanek owocowych i warzywnych. Puree z warzyw (codziennie ilości 200 g) jest lepiej przygotowany jednocześnie z kilku części, czasami zmiennym. W zupach lub puree jest olej lub masło dodaje. Nie angażuj puree ze względu na wysoką zawartość skrobi, która utrudnia trawienie pokarmu, ponieważ stawka dzienna 150 g

Protein – mięso, ryby, jaja

Trudno przecenić znaczenie białka w diecie dzieci – bez niemożliwe jest, aby zakończyć rozwój i wzrost organizmu. Mięso musi być zawarte w diecie dziecka w wieku 1 roku, jako pełnoprawnym źródłem nie tylko białka, ale również żelazo i witaminę B. Dziecko może gotować kotlety parowej lub klopsiki z mięsa wołowego, mięsa królika, kurczaka i indyka – codziennie stopa mięsa ’85 można zmieniać siłę kosztem podrobów: wątroby, serca lub języka. Ponadto, można karmić swoje dziecko konserwy mięso specjalny dla dzieci.

Zamiast mięsa 2-3 razy w tygodniu w an_2 dziecka obejmują niskotłuszczowe odmiany ryb, na przykład filety z mintaja, dorsza lub okonia. Rybny zawiera duże ilości fosforu, który jest wymagany do prawidłowego formowania i wzrostu tkanki kostnej. U ryb morskich zawierają jod i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Ryby są gotowane lub gotowane na parze, następnie należy dokładnie grzane.

Jaja dla dzieci w wieku do sześciu lat są tylko twardo, i zaleca się, aby dać tylko żółtka, dodać go do przecieru warzywnego. Po osiągnięciu wieku 1,5 lat, a dziecko może być karmione białka i żółtka. Dzienna stawka dla tej grupy wiekowej jest ½ jajka. Najprawdopodobniej dziecko będzie musiało smakować jajka gotowane w zwykły omlet lub omlet z dodatków roślinnych (zielony groszek, kalafior, marchewka).

Powrót do spisu treści

Przykładowe an_2 na cały dzień

Objętość żołądka dziecka w ciągu roku jeszcze małe, więc musi jeść często, ale w małych porcjach. Liczba posiłków powinna być równa pięć. Dzienna szybkość zużycia 1200 g, w związku z tym, jeden posiłek – 240 g, stosunek odstępu między karmieniami około 3,5-4 godzin.

  • Pierwsze śniadanie – mleko matki lub mleko modyfikowane dla niemowląt.
  • Śniadanie – płatki, które zawiera dużą podaż substancji energetycznych potrzebnych do spraw żywości na cały dzień.
  • Obiad – mięso lub ryby z warzyw lub zupa, gotowane mięso bulion (I wody po gotowaniu bulionu musi zostać odprowadzona, po czym mięso ponownie napełniane świeżą wodą i gotować do wykonane).
  • Podwieczorek – przecier owocowy lub sok.
  • Obiad – zupa jarzynowa, a przed pójściem do mleka matki łóżku lub jogurtu.

Podczas pierwszego roku dziecka, i osiągnąć dużo władzy wyłącznie piersią przeniesiony do zróżnicowane i niemal żywności dorosłych. Ale nie trzeba się spieszyć. Wprowadzenie nowych produktów i pokarmów w diecie Twojego dziecka jest bardzo delikatnie i stopniowo, obserwując reakcję organizmu. Przygotować jedzenie, z uwzględnieniem specyfiki układu pokarmowego i żucia jednostkę dla dziecka. Dieta dziecka powinna być zróżnicowane i pożywne, który ma zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, witaminy i pierwiastki śladowe. I, oczywiście, do stosowania do gotowania tylko najlepsza jakość i świeże an_1.

load...