Pasta do zębów – przyjaciel czy wróg?

Mamy tendencję do myślenia, że ​​rano i wieczorem należy myć zęby, a to jest pożądane – po każdym posiłku. I do tego zalecamy bardzo ostrożnie.

Rzeczywiście, higiena jamy ustnej jest konieczne, bo jak usunąć płytki nazębnej z zębów, co może prowadzić do próchnicy zębów, a także zwiększa ryzyko utraty zębów i choroby dziąseł. Poza tym pasty pomaga remineralizacji zębów z powodu zawierają fluor, w wyniku, można odwrócić rozwój próchnicy we wczesnych stadiach choroby.

load...

Jednak nie należy zapominać, że pasta do zębów – to ścierny i ściernego, zarówno działanie chemiczne i fizyczne, a więc pasta do zębów, ponieważ pomaga w walce z czynników, które powodują wiele problemów stomatologicznych, więc może przyczynić się do rozrzedzenia szkliwa i próchnica chwilę niewłaściwe stosowanie.

Jak używać pasty prawidłowo, to nie staje się wrogiem zębów?

Różne badania wskazują, że czynne do czyszczenia zębów i pasta do zębów regularne szczotkowanie dłużej niż dwie minuty może promować próchnicy. Jakość pasty działanie zapobiegawcze nie zależy od zastosowanej siły, a poprawność czyszczenia zębów. Dlatego myj zęby najlepszy trzęsie pionowe ruchy na wszystkich powierzchniach nie dłużej niż dwie minuty, w czasie zębów.

Również nie zaleca się wycisnąć zbyt dużo makaronu, jeśli prawidłowo szczotkować zęby, nawet niewielką ilość pasty do zębów piany wystarczającej do całkowicie czyste całej jamy ustnej.

Szczoteczka do zębów powinny być zmieniane nie rzadziej niż raz na dwa miesiące. W tym przypadku należy wybrać szczoteczka musi indywidualnie, są one dostępne w trzech rodzajach: miękki, średnio miękkie i twarde. Dla wrażliwych zębów nie jest warte podjęcia twardej szczotki, jak miękkiego pędzla, tym dłużej można myć zęby, nie bój się do stanu szkliwa.

load...

Szczotkowanie zębów jest najlepiej dwa razy dziennie, rano i wieczorem. To minimalizuje szanse wystąpienia kamienia nazębnego. W każdym przypadku jest to niemożliwe, aby zastąpić te procedury są bardziej rzadkie i trwałe.

Pasta do zębów – nasz przyjaciel, jeśli używasz go poprawnie, ale czyszczenie zębów nie zastąpi wizyty u stomatologa. Trzeba odwiedzić lekarza co najmniej dwa razy w roku, a najlepiej trzy razy. Specjalista może zawsze powiedzieć, co pasta do zębów i szczoteczki do zębów najlepiej jest użyć dla siebie i teraz, doradzi, jak prawidłowo czyścić zęby. W przypadku kamienia nazębnego lub innych problemów, być w stanie zapewnić szybką pomoc. Lepiej jest zapobiegać chorobom niż dentystycznego traktować albo strać.

load...