Paryż – Zabytki i historia

Zawartość:

Francja – niezwykły kraj, nie obdarzone tylko pobudzają wyobraźnię piękno przyrody, ale także urzeczywistniającym najlepszych w architekturze, kuchni, sztuki i mody. To wyrafinowanie metropolitalnych pałace cudowny sposób w połączeniu ze słodkim prostota wsi Provence. Tam jest wszystko na luksusowy wypoczynek i szczęśliwego życia: Atlantic wybrzeże, lazur brzegu Morza Śródziemnego, ośnieżone szczyty Alp, wspaniałe lasy i łąki, i, oczywiście, rozwój ekonomiczny.

load...

Jednak szczególny powód do dumy każdego Francuza jest wspaniały, bezkonkurencyjna i nieporównywalna z żadną inną kapitału na świecie … Paryż! Jeśli zdecydujesz się odwiedzić Paryż będzie -dostoprimechatelnosti spotkać się na każdym kroku. Wśród innych miast na świecie Paryż wyróżnia się wspaniałymi parkami, w niepowtarzalnym stylu życia i oczywiście samych Paryżan, obdarzeni tajemniczego uroku i pewnej swobodnej elegancji.

Paryż – miasto zakochanych, poetów i artystów; miasto, które dyktuje modę na całym świecie, gdzie rodzą się arcydzieła i światowej kuchni. Jest to miasto-tale, sen miasto, które wciąż pozostawił nikogo obojętnym, wygrywa raz na całe życie, a zapoznanie się z tym Dandy raz, nie wyrzucaj go z serca nigdy. Ale jednak, pierwszą rzeczą, która przyciąga uwagę wszystkich, gdy spotkanie z kapitałem francuskim – to atrakcje Paryż, które są pozostałością po wielkiej historii i mają dużą wartość artystyczną.

Wieża Eiffla

Nie można mówić o tym mieście, nie wspominając o jego główny symbol – wieżę Eiffla. Dziś stało się prawdziwą mekką dla turystów, zachwyca wielkością i po południu, a przy świetle lampki nocne. Trudno sobie wyobrazić, że od razu po wybudowaniu to wywołało burzę protestów i skarg. I właśnie to, co jego twórca, Gustave Eiffel, wieża była w stanie znaleźć innego, i zastosowanie gospodarcze – jest to urządzenie do transmisji fal radiowych i telewizyjnych, a także biura pogody – pomógł legendarny metalu, aby przetrwać do dnia dzisiejszego.

load...

Dziś wieża Eiffla jest ważnym miejscem turystycznym, na trzech poziomach oprócz oglądania platform znajdujących się również wspaniałe restauracje, w których można skosztować najlepszych dań kuchni francuskiej, podziwiając uroki Paryża z lotu ptaka. Ale przede wszystkim podziwiać nocną scenerię miasta, skąpane w złotym świateł z takiego spektaklu po prostu zapiera dech w piersiach!

U podnóża tej wielkiej symbol całej Francji majestatycznie szerzyć Champs Elysees, który przez wiele lat z rzędu kiwać luksusowe gabloty, modne restauracje i przytulne kawiarnie. To jest, gdy pracownicy spędzają dni powszednie pracuje najbardziej znanych francuskich przedsiębiorstw i wolą żyć znanych paryżan.

Łuk Triumfalny

Paris pomyślenia bez światowej sławy Łuku Triumfalnego na obszarze Karruzel. Ona uosabia wielkość niegdyś niezwyciężoną cesarza, aby osiągnąć wszystkie francuskiej monarchii i jej mieszkańców. Więc nie były okoliczności, że wielki dowódca nie mógł podziwiać to arcydzieło architektury, budynek, który został opóźniony o dziesięciolecia. Historia tego zabytku jest podłączony jeden pikantny szczegół. Fakt, że do pewnego zespołu punktem łuku organicznie uzupełniony konie z brązu, która jako trofeum, Napoleon Bonaparte wystartował z jednego włoskiego Kościoła. Później musieli zwrócić prawowitym właścicielom.

Żaluzja

Od Łuku Triumfalnego na zwycięskim szlaku symbolicznym, można uzyskać bezpośrednio do Luwru. I to nie jest przypadek, bo dziś jest on największym muzeum na świecie, a raz była struktura Luwr i fortyfikacji, a jednym z królewskich rezydencji. Od XII wieku, jeden z królów rządzących szukał własnej drogi pereinachit Castle, uzupełnienie go o różnych elementów artystycznych i integralnych zespołów architektonicznych. Dzięki ich wysiłkom możemy podziwiać ten niezwykły i doskonale połączone w jedną całość struktury ideologicznej. Najnowsze uaktualnienie jest uważany budowa Luwr szklanej piramidy w kształcie kopuły pod koniec ubiegłego wieku.

Dziś Louvre jest chyba najbardziej popularnym tematem dla turystów, jak również innych atrakcji Paryża, wydawał się magnesem dla turystów z całego świata. Nawet obojętny wobec historycznego dziedzictwa kulturowego ludzi uważa za swój obowiązek odwiedzić kopalnię arcydzieł sztuki światowej, wyjątkowa po prostu nie istnieje. Luwr wycieczki nie lubi bezczynności szpule do muzeów, pomagają wrócić do minionej epoki, do kontaktu z największych tworów ludzkiego geniuszu.

Versailles

Jeden z najbardziej luksusowych zamków francuskiej monarchii, jest również jedną z głównych atrakcji Paryża – Versailles. Ten zamek przeszedł długą drogę formacji, zaprezentuje na początku jego życia jako małe wioski rozliczeniowych i luksusowy pałac staje się znacznie później, któremu zrobił Króla Słońce Ludwika XIV. Pomysł, aby dać Pałacu wrażenie, że znamy dzisiaj, Louis przyszedł do zawiści do swojego ministra finansów, który w miejscowości Vaux-le-Vicomte był wspaniały pałac. To oddając kaprys, król francuski zdecydował, że jego zamek musi przekroczyć sto razy z ministrem luksusowe pałacowej. Tak, królowie nigdy nie były w stanie zaprzeczyć siebie „małe” słabości!

Dziś, tak jak to łatwo sobie wyobrazić, oczyma wyobraźni, jak zielony, zagospodarowany obszarze parku wersalskiego chodzenie panie w towarzystwie modnych panów, ale w jego ciemnych kątach administrowania intryg pałacowych.

Notre Dame

Absolutnie wszystkich atrakcji Paryża są godne uwagi i podziwu. Ale chyba żaden z nich nie był uwielbiony w słynnej katedry Notre Dame, która jest jeszcze głęboko przekonani ateiści to ekscytujący dreszczyk. Nic dziwnego, że to arcydzieło architektury światowej nie chodzi o mniej znane tytułową powieść Victora Hugo, to Francuz i prawdziwy patriota swojego kraju.

Świątynia w stylu gotyckim imponuje formy elegancji, dobrze przemyślany każdy szczegół, piękne dekoracje, cały zespół architektoniczny jest przeniknięte harmonii. Ten budynek nie może nie zachwyci. Zanim pójdziesz do środka, zafascynowany wędrować obwód, dziwiąc się jak geniusz może być dziełem rąk ludzkich, jak cienkie jak to możliwe, aby przekazać piękno w kamieniu, i jak to piękno pozostaje niezmienne od wieków.

Notre-Dame de Paris, jak nazywają to Francuzi, wynik ponad kilkunastu architektów, został zbudowany w ciągu kilku stuleci, a jego budowa z wykorzystaniem najlepszych materiałów, zaawansowanych technologii i niepowtarzalny realizację artystyczną. To jest praca tysięcy ludzi, którzy zainwestowali w budowę całej duszy. I być może dlatego mała wyspa Cité, który jest oddzielony od tętniącego życiem miasta spokojnych wodach Sekwany, przez setki lat w pośpiechu ludzi z całego świata.

Koniecznie zajrzyj tu i cieszyć się majestatyczny spokój i doświadczenie niewyrażalnych słowa zgodzie panującego tutaj. Ponadto, z wysokości katedry rozciąga się wspaniały widok na panoramę miasta, w ciszy kościoła można usiąść i oglądać zgiełku metropolii. I tutaj można przejść przez najbardziej niezwykłych galerii – Galeria Chimera.

Bez wyjątku wszystkie arcydzieła Paris napełnić duszę z poczuciem piękna, harmonii są dowodem geniuszu naszego świata i myśli ludzkiej. Istnieje wiele różnych nośników informacji, które można uchwycić zabytków Paryża: fotografia, wideo, płótno, ale wierz mi, najbardziej wiarygodne, pozostaną one w swoich przyjemne wspomnienia w swym sercu, że Paryż podbitego raz na zawsze.

load...