Parus Hotel Dubai: Luksus w szkle i kamieniu

Słowa klasyczne „Samotny biały żagiel …” pierwszy przyszedł do głowy na widok tego arcydzieła nowoczesnej architektury. Poprzednie słowo wypowiedziane przez nas bez najmniejszego udziału sarkazmem. Ten hotel jest rzeczywiście w książce „100 cudów nowoczesnej architektury” i naprawdę zasługuje na wszystkie epitety, które przyznało bezczynnych gapiów i ludzi, przynajmniej na jedną noc, który znalazł schronienie w jego murach. Jeśli jeszcze nie zorientowali się, jaki rodzaj budynku, o którym mowa, pomożemy – to Parus Hotel w Dubaju. Burj Al Arab – marzenie każdego nowoczesnego Assol. Jednak, aby zobaczyć białe żagle, stojąc na brzegu pobliskiego stawu – jest nierealne. Za nim będzie musiał przejść najbardziej do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, nad Zatoką Perską. Ale warto. Nawet jeśli nie zyska szczęście rodzinne z lokalnym Szarych w burnus, to naprawdę będzie spoczywać na najwyższej kategorii.

load...

Z prawdziwej skali arabskiej

Skłonność do mieszkańców ZEA wspaniałych projektów, życia w luksusie i szerokich gestów znany na całym świecie. & Hotel Sail – żywym dowodem. Jednak w tym przypadku, ta tendencja przedstawia absolutnym. Bez względu na gram nie umniejsza zasług hotelu w oczach turystów i gości z Dubaju. Parus Hotel – to naprawdę jest niesamowity budynek, po prawej stronie widnieje tytuł cudu architektonicznego naszych dni.

Perspicacious Szejk Mohammed, który chciał skręcić w Dubaju w lepsze miejsce ekskluzywnego wypoczynku, zarezerwowane projekt zdjęcie przez brytyjskiego architekta Toma Wrighta. To był jego pomysł, aby zbudować hotel w kształcie żagli tradycyjne arabskie łodzie „Dou”. W przeszłości, wody przybrzeżne zatoki były pokryte tych łodziach.

Jeśli mówimy o zakresie i spróbować ubrać ją w liczbach (jest to łatwiejsze do uchwycenia), okazuje się, że aby zbudować luksusowy hotel miał zbudować sztuczną wyspę w masie trzysta metrów od brzegu. To nie może płynąć stojąc w środku miasta! Ale wtedy na placu budowy w wieku przyniosła ponad dwudziestu tysięcy metrów tego kwadrantu marmuru Carrara. Ale to ogromne koszty nie jest ograniczona. Faktem jest, że budowa nie jest używany żelbetowe bloki i buduje high-tech tkaniny z powłoką teflonową. Dlaczego? Jak jeszcze można uczynić białym „ściany” Snow hotelu? Nie zapomnij o szkodliwym działaniem piasku na pustyni, w palącym słońcu i słonej sprayu oceanu. Więc dalekowzroczne Arabowie postanowili nie być Pennywise i zastosowano najlepsze materiały, które tylko można kupić za pieniądze.

Warto dodać osiem tysięcy metrów kwadratowych złotem, szlachetnego drewna, designerskie meble w pokojach i nienaganną obsługę. I okazuje się, że ten hotel nie może być tanie, i że każda z siedmiu gwiazd diamentowych, wskazujących poziom komfortu, tu w jego miejsce.

load...

Najlepsze wakacje bez konieczności opuszczania hotelu

W chwili otwarcia w dziewiętnaście dziewięćdziesiąt dziewięć, hotel Parus był uważany za najwyższy hotel na świecie. Teraz, gdy tytuł jest Hotel Rose Tower, ale najdroższe hotele na świecie żaglem pozostaje do dnia dzisiejszego. Noc w „prostym” pokój z widokiem na zatokę będzie kosztować około trzech tysięcy dolarów. I to nie zmniejszyć liczbę osób, które chcą tu zostać.

A jak inaczej, jak w hotelu – małego państwa ośrodku w ramach państwa. Można spędzić cały urlop bez wychodzenia z hotelu, a jednocześnie niczego nie odmawiając sobie. Jeśli pilnie poszukiwany na plaży – na liście usług obejmuje wysyłanie gości na specjalnych elitarnych plaż w Dubaju. Ale jeśli jesteś gotów zadowolić się basen, nie ma potrzeby wychodzić sama. Izolacja ta jest dobrą przynętą dla gwiazd Hollywood, którzy są zmęczeni paparazzi uwagi.

Z akwarium na lądowisku

W celu zwiększenia poczucia nierealności, będąc w hotelu, można zejść do restauracji Al Mahara. Jest rozmieszczone wokół ogromnych pleksi akwariowych. Setki gatunków egzotycznych ryb pływać by podczas lakier wyśmienite dania kuchni francuskiej, włoskiej i arabskiej. Absolutnie autentyczne uczucie, że restauracja znajduje się pod warstwą wody oceanu!

Jeśli skłaniają się niebiańskie przestworza, ty – górna przez panoramiczną windą do restauracji „Al Muntaha”, który znajduje się na wysokości dwustu metrów nad ziemią. Oprócz doskonałej kuchni, jako miły dodatek można dostać się wspaniały widok na Zatokę Perską. Nawiasem mówiąc, ta restauracja jest wybrane osobistości z całego świata, ponieważ można dostać się do hotelu, pozostając niezauważony przez widzów. Prawo na żagiel lądowisko dla helikopterów na dachu.

Ale nawet jeśli nie mają do dyspozycji trzy tysiące dolarów za „skromny” pokoju dwupiętrowym w Parus Hotel i korzystają z tego cudu wewnątrz jak – nie martw się. Oczywiście, po prostu dlatego, że hotel nie ma, ale rozumiem i przedsiębiorczy Arabowie dostarczyły wszystkim. Istnieją specjalne wycieczki po herbacie w hotelu. Dla malutkie w porównaniu do ceny zakwaterowania, można napić się herbaty w kawiarni w hotelu. I spędzić kilka godzin w luksusie godnym tej orientalnej księżniczki.

load...