Papilloma na ciele: rodzaje i sposoby radzenia sobie z nimi

Zawartość:

Papilloma – to niektóre edukacji na ciele, jak pryszcze czy moli. Jeśli nie ma zbyt wiele, płeć piękna nie są nawet zapłacić terminowe uwagę na ten problem. W większości przypadków nie wzrosty ból i dostarczać wiele dolegliwości, w szczególności, jeśli znajdują się w zamkniętych obszarach skóry.

load...

Ale nie traktują chorobę protekcjonalny. Czasami łagodne przerosty przekształcić złośliwe. A kiedy tak się dzieje – teraz, czy 20 lat później, jest to niemożliwe do przewidzenia. Tak, to znaleźć się na ciele brodawczaka, należy natychmiast skonsultować się ze specjalistą.

Dlaczego były nowotwory

HPV – choroba wirusowa, która może być przekazywana nawet przez uścisk dłoni. Wystarczy, że nie umyć ręce wodą z mydłem, usiąść i brudzą palce chleba. Często brodawczaka przenoszone drogą płciową, z matki na dziecko lub za pomocą rzeczy media.

Przenika przez tkanki organizmu, wirus nie może być widoczne przez kilka lat. Ale jak tylko będzie jakakolwiek awaria, brodawczaka natychmiast zaczynają pokrywać ciało dziewczyny. Dlatego przed rozpoczęciem leczenia łagodnych, należy zdać kompleksowe badanie. Jest o wiele łatwiej usunąć przyczynę, a nie walczyć z konsekwencjami.

load...

Co może budzić wirusa

  • Choroby narządów wewnętrznych. W tym przypadku, należy odwiedzić ginekologa i endokrynologa. Zaburzenia hormonalne – jest to jeden z głównych powodów, dla manifestacji wirusa.
  • Choroby żołądka, jelit.
  • Nieprawidłowo wybranych leków. Jeśli pijesz antybiotyki, witaminy lub leki tego efektu ubocznego natychmiast poinformować o tym lekarza. Powinien przepisać inne leki.

Po znalezieniu przyczyny i leczenia HPV, wysłać inspekcję tych, z którymi stykają się w ostatnim czasie. Jeśli ktoś w twojej rodzinie jest również nosicielem wirusa, można uzyskać jeszcze chory. Nie odłożyć wyjazd do lekarza, nawet jeśli ciało swego syna lub męża nie jest wirus brodawczaka. Nie zapominajcie, że wszystkie procesy mogą przebiegać bez objawów zewnętrznych.

Rodzaje brodawek i ich miejsca rozmieszczenia

  • Simple (wulgarne)

U dorosłych, tworzenie danych najczęściej pojawiają się na ręce. Nagromadzenie jest małym, nieco twarde poduszki. Zwykle nie powodują wiele dolegliwości fizycznej. Jednak palce kolcami brodawczaków, nie wyglądają bardzo atrakcyjnie.

Należy pamiętać, że jeśli odkryli defekt nawet 2-3 na skórze, należy natychmiast udać się do dermatologa. Wirus nie może pojawić się po raz pierwszy. Jeśli jednak nie ma pogarszania problemu będzie rozłożone w całym organizmie. I wtedy do czynienia z HPV jest znacznie trudniejsze.

  • Podeszwowy

Często takie podeszwy edukacji mylić z modzele i zacząć radzić sobie z nimi metod ludowych. W rezultacie, nie ma pogorszenia, świąd i ból podczas chodzenia. Zapamiętaj raz na zawsze, brodawczaka charakteryzuje szorstkiej i nierównej powierzchni.

  • Whisker

Ten rodzaj brodawek występuje najczęściej u kobiet po 40. Na początku skóry utworzonej ledwie zauważalny żółtawy punkcik, który jest w przyszłość zaczyna się rozciągać. Akrohordy może wynieść do 6 milimetrów długości. Główne miejsce lokalizacji – na szyi, pleców, pachwin, pach i oczy. Niestety, ten rodzaj nagromadzenia własnej woli się nie powiedzie.

  • Mieszkanie

Jasnożółta Edukacja może pojawić się wszędzie, ale najczęściej występują na rękach i twarzy. Nowotwory powodują swędzenie, zaczerwienienie, obrzęk, zapalenie części ciała, na której się znajdują. Barwa narastania nie będzie się różnić od koloru skóry.

Usuwanie narastaniu w klinice

Obecnie istnieją 4 sposoby usunięcia brodawek na ciele. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Dlatego zalecamy wstępnie zapoznać się z każdej metody i skonsultować się ze specjalistą. A w każdym razie odnosić się jedynie do specjalistów, którzy rozumieją ten biznes.

Freeze: szybko, sprawnie, tanio

Nowotwory są traktowane roztworem ciekłego azotu, powodując tkanki dotknięte zaczynają się zwijać. W miejscu, gdzie narzędzie to zostało wykorzystane, rumieni się, a następnie pokryte cienką skórką. Po 2-3 dniach w tym miejscu jest tylko odrobina różu, który ostatecznie przechodzi.

Niewątpliwą zaletą jest to, że po zamrażania organizm nie pozostają blizny lub blizny. Ten brodawczaka zniknie z powierzchni skóry po zaledwie tygodniu. I nie trzeba chodzić w bandaże, plastry, ukrywanie problemu pod ubraniem. Procedura ta jest uważana za bezbolesne, więc bez znieczulenia jest używany. Ale czasami, pacjenci wciąż czuć lekkie pieczenie i mrowienie.

Kwas salicylowy

Pomimo faktu, że metoda ta jest tak samo skuteczne, jak poprzedni, płeć piękna jest bardzo rzadko uciekają się do niego. Fakt, że leczenie trwa przez długi czas. A nie każdy ma chęć lub zdolność stale iść do lekarza.

Tak więc, kwas salicylowy ma naprawdę magiczne właściwości. To nie tylko pomaga wyeliminować tworzenie się i kształcenia na ciele, lecz także zapobiega zapaleniu. Jest to – dość dobry środek antyseptyczny, który jest wykorzystywany w różnych chorobach skóry. Jednak korzystanie z tego narzędzia może być przepisywany wyłącznie przez lekarza.

Istnieje szereg przeciwwskazań, gdy jest to niemożliwe do usunięcia brodawczaka tej metody. Jeśli zwiększona suchość skóry, łuszczenie i zarysowania, będzie musiał rozważyć inną opcję. Przed zabiegiem, specjalista musi przetestować kwas salicylowy w małym obszarze ciała. A jeśli od razu pojawiają się podrażnienia, obrzęk, świąd, stan zapalny, więc – są uczuleni.

Chemikalia

Po dermatolog zbada Cię i będzie spędzić kilka testów, będzie on oferują kilka opcji usuwania brodawek. Ale w tym przypadku, to ryzykują swoje zdrowie. Jeżeli lekarz popełni błąd, trzeba walczyć z objawami alergii na ciele. Dlatego ważne jest, aby dostać się w ręce prawdziwego specjalisty.

Elektrokoagulacja: usunąć prąd

Obecnie jest – jeden z najbardziej popularnych sposobów usuwania narośli na skórze. Specjalne urządzenie, które odtwarza prądu stałego i zmiennego, w szczególny sposób wpływa na obszary problemowe. W pierwszym przypadku, maszyna jest wykorzystywana do zwalczania trądziku, blizn, trądziku. W drugim – do usuwania nowotworów łagodnych w organizmie.

Po elektrokoagulacja czasem pozostawia blizny, przebarwienia, itp ślady. Na całkowite wyleczenie zajmie nie więcej niż dwa tygodnie (co najmniej 8 dni). Jeśli to konieczne, należy powtórzyć procedurę (po 3 miesiącach), aby pozbyć się niektórych defektów skóry. Należy pamiętać, że jeśli chcesz, możesz wysłać brodawczaka do analizy w laboratorium. Nie bada te wzrosty, w celu ustalenia, czy są one złośliwe czy nie.

Laser: najnowsze osiągnięcia w dziedzinie nauki i technologii

Wcześniej kobiety podejrzane o tym urządzeniu, ale teraz jest on stosowany niemal wszędzie. W salonach kosmetycznych używać go do walki z nadmiarem roślinności na ciele, usuwają zmarszczki. Laser chirurgiczny z łatwością radzi sobie z brodawek na skórze.

Jeśli chodzi o wady, nie są tak bardzo. Przed rozpoczęciem znieczulenia miejscowego jest zrobione, więc nie czujesz pieczenie, dyskomfort lub ból. Należy pamiętać, że u niektórych pacjentów na leki do znieczulenia może być uczulony. Ponadto, w przypadku dużej brodawczaka może pozostawić ślady na skórze. W okresie pooperacyjnym, trzeba ograniczyć się do zabawy. Nie można iść do sauny, baseny, ćwiczenia, opalanie. Najważniejsze – w celu zapewnienia odpowiedniej opieki, aby zapobiec nawrotom.

 

Tradycyjne metody walki papillomas

Nawet niektórzy sto lub dwieście lat temu, nie było lasery lub roztwory chemiczne lub aparatura elektryczna. Nasi dziadkowie walczyli przyrosty przy użyciu produktów, które były pod ręką. W niektórych przypadkach, środki bardzo szybko usuwana podobnych formacji na skórze ciepło w domu.

Leczenie glistnika

Poświęć kilka belek prostu oskubane celandine, pokroić w blenderze i wycisnąć sok. Gotować, aż płyn gęstą masę monotonne. Otrzymanie środków na codzień brodawczaka smarować co 3 minuty. Zrób to tak długo, jak nie będzie żadnych nowych narośli na ciele.

Bądź ostrożny z takimi środkami – glistnik bardzo toksyczne! Po zabiegu należy umyć ręce wodą z mydłem. Nie należy przyjmować leku do przygotowania potraw, które zazwyczaj używają. Aby uniknąć reakcji alergicznych, ostrożnie wstępnie przetestowane płyn do łokcia.

Ziołowe nalewki

Zmieszać równe części suszonych liści pokrzywy, babki lancetowatej, korzeń mniszka lekarskiego i melisy. Gotować wszystko z zimną wodą (3 łyżki ziół – 4 filiżanek cieczy), gotować przez 10 minut, a następnie pozostawić do zaparzenia. Po kilku godzinach odcedzić wywar przez gazę. Pij 2 łyżki tego wspaniałego napoju 3 razy dziennie. Pożądane – na pół godziny przed jedzeniem. Przebieg leczenia – 7 dni.

Nalewka z orzecha włoskiego

Więc, po pierwsze trzeba znaleźć nakrętki, które nie są jeszcze w pełni dojrzałe. Zwykle mają miękkie skorupy, a wewnątrz – płyn śluzu. Szlifować je w blenderze lub młynku. W rezultacie, należy uzyskać 650 ml przetwarzanych owoców. Włóż wszystko do słoika, przykryć oczyszczonej nafty. Zamknij pokrywę i pozostawić do zaparzenia mieszaniny w suchym, ciemnym i chłodnym miejscu. Należy uważać, aby dzieci lub zwierzęta domowe nie tam przed wami.

Trzy tygodnie później, przecedzić napar. W ciągu 14 dni smarować uszkodzoną powierzchnię za pomocą wacika. Jeśli płyn dostanie się na czystą skórę natychmiast przemyć dużą ilością ciepłej wody obiektu. Przechowywać ugotowany mieszankę może być tylko w ciemnej butelce.

W każdym razie, zanim zdecydujesz się na prowadzenie samodzielnego leczenia, należy skonsultować się ze specjalistą. Nie stosować tradycyjne metody, o ile wzrasta edukacji, ból lub swędzenie. I pamiętaj, aby usunąć brodawczaków – nie w pełni odzyskać od HPV. Od wirusa nie jest tak łatwo się pozbyć. Więc nie zdziw się, jeśli po 2-3 miesiącach całe ciało znów pokryte guzami.

load...