Palma de Mallorca: miejsce, w którym chcesz, aby wrócić

Zawartość:

Wesoły, tętniące życiem wakacjami natychmiast skojarzony z Hiszpanii, ponieważ jest to kraj położony w południowej Europie, która słynie z klubów, dyskotek, barów i klubów nocnych. Chociaż w rzeczywistości, oczywiście, nie jest to jedyna rzecz, która może być postrzegana, przechodząc do Hiszpanii. Najczęstszym obszarem turystycznym uważane Baleary. Są autonomiczną częścią Hiszpanii. Najbardziej znanym z nich – to Majorka, Minorka i Ibiza.

load...

Palma de Mallorca – stolica Balearów starożytnego miasta, które znajduje się w Zatoce Palma. Jest domem dla większości mieszkańców wyspy. Gromadzi ogromną liczbę turystów.

I nic dziwnego, bo Palma de Mallorca – mieście, które jest idealnym miejscem dla wypoczynku i turystyki.

Tutaj każdy znajdzie odpoczynek dla duszy i zgiełku miasta, miłośników rozrywki i restauracji, jak i turystów, którzy są bardziej skłonni do odwiedzenia instytucje kultury, muzea, galerie, kościoły i inne atrakcje. Jeśli płyniemy do miasta drogą morską, następnie przed otwarciem od razu, że będziesz po prostu trzeba zobaczyć. Zwiedzanie Palma de Mallorca opuścić najbardziej pamiętnych wrażenie.


Powrót do spisu treści

Atrakcje: kościoły i świątynie Mallorca

Jeśli jesteś zainteresowany w kulturze, religii i architektury, należy odwiedzić Katedrę, Kościół Santa Eulalia i Bazylika św. Te atrakcje nie tylko zachwyci swoim pięknem, ale także wiele mówić o lokalnej religii i wiary.

load...

Katedra – unikatowy przykład architektury gotyckiej z 17 wieku, choć pierwsza kamienna katedra jeszcze położono w 1231 roku. Od 17 wieku katedra kilkakrotnie opór rekonstrukcji, a w 20. Wieku został urządzony w środku. Wykończenia wnętrz realizowane przez Antonio Gaudi. On nie tylko wykonał dekoracje wewnątrz katedry, ale także specjalny system oświetleniowy, który jest naprawdę wyjątkowy i jest punktem odniesienia dla turystów w Palma de Mallorca. Obecnie katedra jest obowiązkową pozycją w programie turystów do zespołu obejmuje Muzeum Katedralnym, w którym mieści się najcenniejszy eksponat – Arkę Prawdziwego Krzyża, wykonane z metalu i ozdobiona kamieniami szlachetnymi; nadal tam jest muzeum sztuki, która zawiera obrazy lokalnych artystów, a pałac mauretańskich władców. Niewątpliwie dla miłośników sztuki jest to raj dla duszy. Po zwiedzeniu katedry, można chodzić przez Parc de la Mar – to jest blisko, a to może być widoczne z okien katedry.

Bazylika Świętego Franciszka został zbudowany w stylu gotyckim. Centralny fasada ozdobiona jest jej obrazem Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny, a po bokach – Dominika i św. Kompleks składa się z galerią, kościół i kilka hozpomescheny. Najciekawszym pod względem wycieczek i sarkofagu galerii, w której pochowany jest Raymond Lull, mnich i pisarz. Pamiętaj, aby wybrać się na spacer przez dziedziniec: jest nie tylko możliwe, aby być sam ze sobą, ale także cieszyć się pięknem: dziedziniec zanurzone w Cypress i drzew cytrynowych, oleandrów i palm.

Kościół Santa Eulalia – kolejnym przykładem architektury gotyckiej. Gotyckie elementy są obecne we wszystkim: od kościoła i otaczających budynków, w obrazach 15 wieku. Godny uwagi jest kościół i co jest w nim zawiera obraz Chrystusa, który niósł Jaime I, król podbój wyspy.

Przy kościele jest najlepszym pass-street Mori. Jest to bardzo malownicza. Turystów przyciąga tu architektury, to jest bardzo oryginalne: dom pozostał, jak się wydaje, od czasu Jaime II i uzupełniać kolor okna dmuchanego szkła. Wygląda to bardzo ekscytujące i niezwykłe.


Powrót do spisu treści

Dziedzictwo architektoniczne Palma de Mallorca

Jeśli lubisz, biorąc pod uwagę architekturę miasta, cieszyć się wędrówki po ulicach i zaułkach, zwracając uwagę zwłaszcza miejscowych budynków, w którym to przypadku będą Państwo zainteresowani, aby zobaczyć Almudaina Pałac Zamek Bellver i Grand Hotel – te atrakcje z pewnością nie pozostawi obojętnym. Można wziąć wycieczki z przewodnikiem, można wędrować po mieście na własną rękę – tak, aby zobaczyć więcej.

Pałac Almudaina

Jest to starożytny hiszpański pałac. Połowa tej pałac jest własnością rodziny królewskiej, zamek strzeżone przez wojsko. Jest to prostokątny budynek z wieżami po bokach. Nazywane są anioła Wieża i wieża głowach. Na wieży anioły, rzeźby przedstawiający archanioła Gabriela. Nawiasem mówiąc, jest on patronem Palma de Mallorca. I tu na Towers Heads ponurą historię: w 15 wieku na nim wisiał głowami straconych kryminalistów do ludzi zauważył, że stało z bezbożnymi.

Jednak należy sprawdzić sali tronowej (Tinel Hall) i kaplica św Anny. Pokoje urządzone są tak samo tutaj, w gotyku i stylu romańskim. Kaplica jest ozdobiona wizerunkami mitycznych stworzeń, w sali znajdują się fragmenty arabskich łaźniach i Ogrodów Królewskich.

Grand Hotel

Wydaje się, że może być interesujące, aby odwiedzić hotel, zwłaszcza dla turystów? Nie w przypadku Grand Hotel! Po tym wszystkim, zaczął się zupełnie nowe – turystyczny – życie całego miasta. Po pierwsze, jest to pierwszy hotel w Palma de Mallorca, co samo w sobie jest już znacząca. Po drugie, to jest z kwitnącą rozpoczął erę hotel i turystyki w mieście: był gotowy na przyjęcie gości. Po trzecie, nie ma wątpliwości, Grand Hotel jest architektoniczny i przednia fasada budynku ozdobiona jest rzeźbami ceramicznymi i kolumn. Dzisiaj, Grand Hotel jest kulturalnym centrum miasta, są wystawy artystów.

Zamek Bellver

W lesie, w otoczeniu sosen, to Zamek Bellver. Ma bardzo bogatą historię. W całej swojej egzystencji, zamek miał i wykorzystywane jako rezydencji królewskiej i więzienia wojskowego. Jednak obecnie jest muzeum, które przyciąga turystów. Zamek jest biały kamienny budynek z zaokrąglonymi ścianami, co jest typowe dla hiszpańskiej architektury 13 wieku. Ponieważ Zamek stoi na wzgórzu, jest widoczna nawet z daleka. A z jego okien roztacza się widok na port w Palma de Mallorca i jej najbardziej malowniczych obszarów.

La Granja

Tutaj też będzie to interesujące dla osób zainteresowanych historią i kulturą narodów. La Granja – to muzeum 10 wieku. Co ciekawe on wiele rzeczy. Po pierwsze, wspaniałe roślinności: jest otoczone ogrodami i fontannami naturalnych. Po drugie, dzięki okolicy rezydencji pokazuje tradycyjną historię i kulturę Majorce. Ta mieszanka prostym stylu country i bujnej, majestatyczne. Również tutaj można zobaczyć przedmioty rzemiosła ludowego i kreatywności.


Powrót do spisu treści

Dla tych, którzy chcą zobaczyć jak najwięcej

Każdy zna sytuację, w której chcesz zobaczyć jak najwięcej, ale nie mogę. Bez względu na to – to ograniczenia materiałowe lub tymczasowy. Na przykład, często zachodzi sytuacja, gdy podróż jest planowane w danym regionie kraju. W Palma de Mallorca jest to wyjątkowe miejsce, które jest dosłownie przeznaczony dla turystów, którzy nie mają możliwość podróżowania w całej Hiszpanii w jednej rundzie. Więc jeśli – jeden z tych turystów, którzy próbują dostać się i zobaczyć, jak to możliwe, należy zaplanować wycieczkę w hiszpańskiej wsi. Przynajmniej, uczucie, że jesteś w głównym mekki turystycznej Hiszpanii, trzeba będzie.

Hiszpańska wioska

To jest naprawdę jeden z najbardziej malowniczych miejsc w całości Palma de Mallorca. Fakt, że będąc w hiszpańskiej wsi, to równocześnie zobacz Cordoba, Madryt, Toledo, Granada i Barcelona, etc. To jest ogromny park, który zebrał całą kulturę Hiszpanii .. Tu można zobaczyć strukturę wszystkich różnych stylów, które mają co w całej Hiszpanii; Oto fragmenty wielkich miast hiszpańskich z lokalnym smakiem; można jednocześnie zobaczyć łaźni arabskich Alhambra i można kupić upominki (dobre, specjalistyczne sklepy obfitują tutaj) lub spróbować tapas od Plaza Mayor.
Powrót do spisu treści

Wycieczki dla miłośników flory i fauny

Dla tych turystów, którzy kochają naturę, Palma de Mallorca oferuje również miejsce na relaks, cieszyć się pięknem tutejszych krajobrazów, zobaczyć niezwykłe rośliny i tak dalej. D. Należy powiedzieć, że na wyspie około 40 rezerwatów przyrody i parków, zatok, wodospady i tak dalej. Zm., więc nie jest to miejsce, aby wędrować w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Conservation Park Galattso

Jest to naturalny park, gdzie można spacerować godzinami: oszałamiająca przyroda, piękne rośliny, różnorodność zwierząt, wodospady i morskiej przygody – to wszystko Galattso. Gdzie można po prostu wędrować powoli i cieszyć się świeżym powietrzem i niepowtarzalny charakter, który zostanie sfotografowany na tle wodospadów (istnieją 30 sztuk tutaj), i to jest możliwe, aby zanurzyć się w świecie rozrywki, których jest mnóstwo. Tu można pływać w wodospadzie (więc należy zabrać strój kąpielowy), albo spróbować swoich sił w wspinaczki, zjazd, albo chodzenie po mostów wiszących. Zwykle oferują turystom zwiedzanie trwania 2 godziny. Niewątpliwie jest to – to idealne miejsce dla całej rodziny, które będą interesujące dla wszystkich.

Rezerwat przyrody Mondragó

Jest to również park, które będą interesujące dla tych, którzy lubią flory i fauny. Jest tak wiele pięknych roślin, więc miłośnicy botaniki otrzymywać nieziemską przyjemność. Ponadto, nie jest piękne zatoki z krystalicznie czystą wodą. Więc jeśli lubisz pływać, należy odwiedzić to miejsce – będzie dużo wrażeń.


Powrót do spisu treści

Rozrywka Palma de Mallorca

Najbardziej interesujące są akwarium i plaże miejskie. Są to główne atrakcje dla tych, którzy lubią pływać. Jeśli kochasz życia nocnego i klubów, najlepiej zabrać się dzień i przejść do Ibiza. W Palma de Mallorca, można korzystać siedząc w kawiarni lub restauracji, a ponadto zastrzega również grilla i inne gadżety. Jeśli chodzi o rozrywkę, oferują akwarium. Można również mieć wielki czas na plażach, w zatokach i zatok. Wszystko zależy od tego, czego pragną relaksu: aktywne lub relaksujące.

Oceanarium

Przez prawo jest uważany za jeden z największych w Europie. Tu jest jeden z najbogatszych zbiorów korali. Nie będzie interesująca zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. 55 akwariów i 8000 mieszkańców – to wszystko Palma Aquarium. Specjalny chic to nie tylko eksponaty, ale także w wystroju akwarium: iść z galerii do galerii potrzeby poprzez szklanych tuneli, z którego nie ma fantastyczne uczucie, że jesteś pod wodą.

To będzie interesujące, a dzieci, jak tutaj można poczuć się jak nurek. Oceanarium, które oferują taką możliwość jest bardzo mała. Doświadczony instruktor nauczy i zapewnić dziecku.

Plaże Palma de Mallorca

Wspaniały łagodny, śródziemnomorski klimat, niesamowite piękno plaż, których jest bardzo wiele, kiwać ludzi z całego świata. Rzeczywiście, natura – główną atrakcją wyspy. Turystów przyciąga krystalicznie czysta woda, wodospady, dziewicze białe piaszczyste plaże, klify i ciche zatoczki, skaliste góry i rezerwaty przyrody, lasów sosnowych i ogrodów, pięknych roślin i ptaków – wszystko to sprawia, że ​​Palma de Mallorca to raj na ziemi. Tutaj można znaleźć plaże i hałaśliwe młodzieży, i ciche zakątki – Palma de Mallorca może zapewnić relaks dla każdego smaku.

Nie na darmo, bo nie ma odpoczynku rodzinę królewską w pełnej mocy, a gwiazdy kupują domy. Wiadomym jest, że tu Michael Schumacher i Boris Becker, Claudia Schiffer, Michael Douglas i wiele innych gwiazd show-biznesu, sportu i kina.

load...