Paleo Diet: starożytne menu zwojami w nowy sposób

Wiele osób uważa, że ​​termin „dieta” wyraźnie sugeruje potrzebę cierpi z powodu głodu, a przynajmniej w sposób regularny, aby ograniczyć się do żywności i doświadczenia z tego dyskomfortu. Jednak wiele diet związanych wyważony, wysiłki te nie wymagają. Ponadto, ponieważ sposoby te nie tworzą stres dla ciała, mogą być traktowane jako z zasadami zdrowego żywienia i stosować w nieskończoność. Jedna z tych metod, aby schudnąć, naedyatsya sytości – na paleo diety.

load...

Zawartość:

Zasady żywności starożytni ludzie

Podstawową ideą Paleo dieta jest prosta i elegancka: ciało ludzkie jest wynikiem długiego procesu ewolucji, co oznacza, że ​​jest on dostosowany do żywności, który korzystał z prymitywnego człowieka, zamiast nowoczesnego słodycze i żywność w puszkach. Opierając się na tej zasadzie, zwolennicy diety Paleo wyjaśnić wiele problemów zdrowotnych współczesnego człowieka jest niedopasowanie między cech fizjologicznych organizmu i spożycie żywności.

Na przykład, środki konserwujące, barwniki i aromaty stanowią dodatkowego obciążenia w wątrobie, w wyniku czego nie może poradzić sobie z jego podstawową funkcją – podział tłuszczów. Ze zbóż, ciastka, kawa i herbata, a także rafinowanego cukru człowiekiem przeszłości nie było po prostu zna.

load...

Tak więc, idąc do sklepu, należy mieć na uwadze czas o wyżywieniu w epoce kamiennej. W rezultacie, zwolennicy diety Paleo otrzymują taką samą ilość białka, węglowodanów i kalorii, utrzymanie różnorodności stole, ale fundamentalna zmiana nawyków żywieniowych.

Paleo dieta dla współczesnych ludzi

W przypadku produktów dopuszczonych do obrotu w menu diety paleo obejmują przede wszystkim mięso, drób, ryby, owoce morza, warzywa, orzechy, owoce, zioła, kiełkującego ziarna. Opinie w odniesieniu do produktów mlecznych specjalistów są podzielone: ​​jedni umożliwić ich zastosowanie, podczas gdy inni uważają, że ciało osoby dorosłej nie jest przystosowany do trawienia laktozy, co oznacza, że ​​mleko i jego pochodne należy unikać.

Jeśli je porzucić, z jakiegoś powodu nie można, należy jeść świeże, jak również sfermentowanego mleka, ale nie z supermarketu, i czystsze gospodarki. Jaja i potrawy mają one można również mile widziane oliwę. Również orzechy nasiona dozwolone, ale tylko na surowo. Ponieważ Paleo dieta zawiera duże ilości białka, to jest dobrze w połączeniu z ćwiczeniami i budować mięśnie.

Czy kiedykolwiek próbowałeś schudnąć? Sądząc po tym, że czytasz te linie – zwycięstwo nie było po twojej stronie.

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

Przy określaniu ilości jedzenia, nie ma potrzeby korzystania z odważnikami liczenia kalorii, ale nie powinno być wolno i unikanie uczucie ociężałości. Prawie wszystkie napoje z wyjątkiem czystej wody, ścisłej diety paleo wyłącza. Jednak ta ofiara może być mniej dotkliwe i pozwolić sobie na 1-2 filiżanek herbaty lub kawy bez cukru dziennie, zwłaszcza szkody będzie to przynieść.

Warzywa i owoce są spożywane na surowo, jest pożądane. Ale mięso i ryby może i zagotować i gotować na grill i piec. Zazwyczaj Paleo diet recepty obejmują różnorodne sałatki, oliwą z oliwek i sokiem z cytryny i produktów białkowych poddanych obróbce cieplnej.

Szczególną uwagę przywiązuje się do jakości produktów diety paleo. To wyklucza nie tylko półprodukty i żywność w puszkach, a nawet zamrozić. Mięso i ryby muszą być świeże lub schłodzone owoce – tylko w sezonie, nie ma transport w postaci zielonych i dojrzewania w piwnicy. W tylko bardzo bogaci ludzie mogą sobie pozwolić na pierwszy rzut oka tej diety. Jednak nie wszystko jest tak źle.

W prawie każdej porze roku można znaleźć sezonowe owoce lub warzywa. Ponadto, w czasie długiej zimy zawsze pomóc warzywa korzeniowe, takie jak marchew, buraki i samej natury przystosowanej do długotrwałego przechowywania składników odżywczych.

Paleo Dieta i zdrowie

Przestrzeganie zasad diety Paleo automatycznie usuwa z diety pszenicy i cukru rafinowanego. Produkty te mają bardzo wysoki indeks glikemiczny, prowokujące uwalnianie insuliny i szybko wchłania się przez opóźnianie rezerwę na boki. Ponadto, gwałtowne zmiany stężenia glukozy we krwi powoduje dotkliwy głód i sprowokować przejadania się. Dlatego też, cukier i wykluczenie pszenicy nie tylko przyczynia się do utraty wagi, ale również znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo rozwoju cukrzycy i innych chorób związanych z trzustki pracy.

Ponadto, przestrzeganie diety przodków implikuje wykluczenie większości roślin strączkowych żywności, które zwykle wymagają gotowania. Te chybienia i soja, a więc – wszystko, co dotyczy jego pochodne. Zwolennicy starochrześcijańska diety podkreślić, że jest to typowe dla dużej liczby impulsów antinutrients, takich jak inhibitory proteazy lub fosforanów. Tak więc, aby uniknąć ich stosowania, mogą znacznie zmniejszyć obciążenie układu pokarmowego.

Dieta pierwotnego człowieka zawiera względnie małą ilość soli. Rzeczywiście, wykluczenie solenie, wędzenie i marynat, a także wielu sałatek znacząco wpływa to ustawienie. Tak więc, jest wysoka zawartość sodu w organizmie w porównaniu z potasem, które występuje w wyniku zastosowania soli prowadzi do zatrzymania płynów i rozwoju nadciśnienia tętniczego i chorób układu sercowo-naczyniowego.

Przeciwwskazania

Ponieważ Paleo dieta jest uważana za naturalny dla organizmu, może trzymać się niemal wszyscy. Przeciwwskazany jedynie w przypadku chorób nerek, które charakteryzuje się wysoką zawartością białka, jak również obecność specyficznego, w przeciwieństwie do wszystkich stanów Dieta: dzieciństwie i okresie dojrzewania, w czasie ciąży, karmienie piersią.

Dzięki zrównoważonego systemu energetycznego jest bardzo popularny wśród sportowców i gwiazd. Ponadto, ponieważ dieta obserwując liczbę wnioskodawców nie jest zredukowane kalorie i metabolizm nie zwalnia, po jej zakończeniu nie jest wycofanie, i odszedł kilogramów nie pojawić. I wreszcie, korzyści zdrowotne są oczywiste.

Super Food prymitywni ludzie

Opcja nie jest trudno dostępny dla każdego, ponieważ wymaga znacznych nakładów finansowych i czasu na szukanie i przygotowywanie posiłków. Jednak uzbrojona nawet ułamka jej zasad, takich jak pozbycie się półwyrobów, żywność w puszkach, pszenicy i cukru rafinowanego może znacząco zmienić swoje życie na lepsze.

Potajemnie

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

load...