Palenie w czasie ciąży

Pozornie bezsporny fakt: Palenie – szkoda, palenie w czasie ciąży – jest podwójnie szkodliwy. Po tym wszystkim, w tym samym czasie cierpi nie tylko ciało kobiety. Tytoń szkodzi dymu i jej nienarodzonego dziecka.

load...

Jednak statystyki przedstawiają się następująco: 22% palaczy, nawet spodziewa się dziecka, nie zostawiaj nawyk. Ponadto prawie 8,5% z nich palił dziesięć papierosów dziennie, a czasem więcej. Niektóre z nich mówią o szkodliwości palenia na przyszłość dziecka jest uważany za pustych „opowieści grozy”. Spróbujmy zrozumieć –

Zagrożeń wynikających z palenia w czasie ciąży?

Dym papierosowy zawiera około czterech tysięcy substancje szkodliwe dla człowieka. Spośród nich najbardziej znana

 • Tlenek węgla
 • Nikotyna – substancja, która obkurcza naczynia krwionośne
 • Benzen o właściwości rakotwórcze
 • Kwas cyjanowodorowy
 • Formaldehyd

tlenek węgla

Zapewne wiele osób pamięta z czasów szkolnych, że substancja jest ściśle wiąże się z hemoglobiną tworząc karboksyhemoglobinę – stabilny związek, niezdolna do przenoszenia tlenu. Zatem, palenie prowadzi do niedotlenienia (brak tlenu) we wszystkich narządach palaczy, jak i podczas ciąży – również we wszystkich narządach przyszłego dziecka.

load...

Po lekarzy uważa, że ​​łożysko zachowują żadnych szkodliwych substancji, co uniemożliwia im dotarcie do dziecka krwi. Jednakże dalsze badania wykazały, że – niestety! – w odniesieniu do tlenku węgla barierę łożyskową, nie jest poważną przeszkodą. Ten trucizną mogą łatwo przejść przez barierę łożyskową, łącząc hemoglobiny we krwi płodu. I okazało się, że kwota karboksyhemoglobiny w okruchy krwi może być nawet 10 – 15% wyższe niż w krwi matki.

A jeśli pamiętać również, że palacze mają „doświadczony” często mają choroby układu oddechowego, które również utrudniają dopływ tlenu do organizmu – można tylko żal biednego dzieciaka, który dosłownie duszącym w łonie matki.

nikotyna

Badania naukowe wykazały, że nikotyna może wpływać na poziom niektórych hormonów. Na przykład, zmniejsza produkcję progesteronu, który jest tylko odpowiedzialny za bezpieczne przenoszenie ciąży.

Ponadto, bardzo niekorzystne skutki nikotyny na łożysku stwierdzono. Większość kobiet, które paliły ponad dziesięć papierosów dziennie, obszary martwicze znaleziono w łożysku. Łożysko kobiety palenia są bardziej delikatne, jego waga jest często niższa niż normalnie. Nawet jego kształt różni się od kształtu łożysko zakaz palenia kobiet. Jest oczywiste, że takie łożysko gorzej radzą sobie z ich funkcji.

Pod wpływem nikotynowego możliwy przedwczesnego oddzielenia łożyska, rozległymi sercowego. Zjawiska te mogą powodować śmierć płodu. Nieubłaganym statystyki pokazują, że takie przypadki zdarzają się u kobiet, które palą, niezależnie od tego, ile jedzą prawidłowo.

Ponadto nikotyna powoduje skurcz naczyń macicy. W rezultacie podaż tlenu i substancji odżywczych do dziecka trudne.

Inne skutki palenia w czasie ciąży

Niektóre substancje wchodzące ciało kobiety podczas palenia, tłumić układ odpornościowy. Dlatego palacze często cierpią. Zrozumiałe jest, że niepotrzebne Choroby mamusie nie są dobre dla dziecka.

Lekarze mówią, że w czasie ciąży często pogarsza chorobę wywoływaną przez długotrwałe palenie. Na przykład, choroby tarczycy, że kobiety palenia znaleźć sześć razy częściej. W czasie ciąży, problem z „tarczycy” wzrostu, niektóre kobiety objawy choroby Gravesa-Basedowa – niezwykle nieprzyjemnej choroby, która, nawiasem mówiąc, jest poważnym zagrożeniem dla nienarodzonego dziecka (urodzenie martwego dziecka, wcześniactwo).

Kobiety, które palą, są znacznie częściej niż osoby niepalące cierpieć ciężką toksykozę (zarówno wczesne i późne). To zwiększa prawdopodobieństwo przedwczesnego porodu lub odwrotnie, perenashivanie ciąży.

Kobiety, które palą dostawy są często dłużej. Prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań podczas porodu u palaczy wzrosła prawie dwukrotnie.

Wydawałoby się, że to wystarczy dla kobiet w ciąży porzucić swój nałóg w trosce o zdrowie dzieci. Jednak wielu palaczy nie są w pośpiechu, aby zrezygnować z papierosów, uspokojenie się rozumowanie, że nie jest tak przerażające.

Mity o paleniu

 1. „Trawa” jest mniej szkodliwe niż zwykłe papierosy. Palenie marihuany lub haszyszu – a nieszkodliwe słabość nie zaszkodzi dziecku? Jednak, jak eksperymenty na ciężarnych samic i monitorowania kobiet stosujących „marihuana” podczas ciąży wykazały, że taki „słabość” nie można uznać za nieszkodliwe.

  Palenie „trawy” prowadzi do głodu tlenowego płodu w dokładnie taki sam sposób, jak tytoń do palenia. U dzieci, których matki podczas ciąży wędzony, marihuana, haszysz, marihuana, zaobserwowano: spowolnienie wzrostu płodu; Zaburzenia układu nerwowego; naruszenie powstawania narządów wzroku; Ciało noworodka jest osłabiona, zwykle chorują częściej niż ich rówieśnicy.

  Ponadto, niektóre dzieci wykazują tak zwany „syndrom konopi płodu”, kiedy kobiety, które używane „trawę”, urodziła dzieci z różnymi zaburzeniami psychicznymi.

 2. Prawidłowe odżywianie i witaminy w celu skompensowania niekorzystnych skutków palenia na organizm ciężarnej i urodzić zdrowe dziecko. Jednakże, jak widzieliśmy wyżej, jest wykorzystanie składników odżywczych może być niska, jeśli uszkodzony przez łożysko nikotyny nie jest w stanie w pełni dostarczyć ich dziecko.
 3. Wszystko kwestia dziedziczności – palenia zwolennicy mówią. I niepalący są chore dzieci i rodzić Zdorovenki palaczy. Jeśli jesteśmy przeznaczeni do dziecka urodzić się słaby i chory, więc będzie się urodzić, nawet dym, przynajmniej nie palić.

  Dziedziczność pewno nie oddalił. Jak również innych niekorzystnych czynników. Ale palenie może również nasilać problemy ze zdrowiem dziecka. Poza tym, jeśli czyjś znajomy „wędzone i urodziła zdrowe dziecko” – to nic nie powiedziała. Statystyka jeszcze bardziej pouczające.

Jakie statystyki?

Wszystkie dowody statystyczne potwierdzają, że palenie w ciąży naprawdę jest zagrożeniem dla ich przyszłych dzieci.

Poronienie i poród przedwczesny

Jak pokazują badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, ryzyko poronienia u kobiet, które palą przez 30 – 70% wyższa. Poziom śmiertelności w połogu – 30%, ryzyko nagłego zgonu niemowląt – o 52%.

Według czeskich lekarzy w 96% przypadków poronienia było związane z paleniem u matki. Prawdopodobieństwo przedwczesnego porodu była bezpośrednio związana z liczbą wypalanych papierosów kobietę. Jak się okazało, cztery palenie papierosów dziennie jest poważnym zagrożeniem dla nienarodzonego dziecka.

Francuscy badacze prowadzone obserwacje 9169 kobiet w ciąży w 13 szpitalach położniczych w Paryżu, i doszedł do tego samego wniosku: ryzyko wewnątrzmacicznej śmierci dziecka zależy od liczby papierosów wypalanych przez matkę.

Noworodki urodzone przez matki, palenia, danych statystycznych, mają masę ciała średnio o 200 – 300 gramów niższych niż norma. Ponadto, redukcja masy ciała są dziećmi tych matek, które nie palą podczas samej ciąży, ale miał zwyczaj przed poczęte.

Nawet jeśli matka pali umiarkowanie (tj wypalanych dziennie papierosów mniej niż 9), to fakt o 20% zwiększa prawdopodobieństwo śmierci swego nowo narodzonego dziecka i dwukrotnie – ryzyko wystąpienia różnych zaburzeń rozwojowych. Wady serca, przepuklina pachwinowa, zez, rozszczep podniebienia, rozszczep wargi – wszystkie te zaburzenia występują częściej u dzieci matek niepalących. Amerykańscy lekarze twierdzą również, że palenie zwiększa prawdopodobieństwo urodzenia dziecka z zespołem Downa.

Stwierdzono, że dzieci, których matki wędzone w czasie ciąży, są takie efekty niedotlenienia (brak tlenu), na przykład:

 • Zły sen
 • Drażliwość, częste płacz
 • Trudności z karmieniem piersią

W przyszłości te dzieci są często opóźnione w rozwoju zarówno fizycznego i psychicznego, są mniej odporne na choroby zakaźne często cierpią na zapalenie oskrzeli i choroby płuc.

Długofalowe konsekwencje

Według danych WHO, skutki palenia manifestują matek dzieci do sześciu lat. Te dzieci później zaczynają czytać i liczyć. Przechodzi testów psychologicznych, pokazują nieco gorsze wyniki niż dzieci matek niepalących.

W Wielkiej Brytanii przeprowadzono nadzór nad 17 tys. Dzieci. Naukowcy są starannie kontrolowane dzieci zaraz po urodzeniu, a następnie powtórzone badanie, siedem i jedenaście lat później. Stwierdzono, że dzieci, które „wędzone” w macicy wraz z matkami, nawet w wieku siedmiu i jedenastu lat wykazały spowolnienie rozwoju psychicznego i fizycznego. Dzieci matek, które paliły ponad dziesięć papierosów dziennie, miały wzrost o 1 cm (przeciętnie) mniej niż inne dzieci. Te dzieci pozostawała także w matematyce i czytaniu.

Niemieccy lekarze również przeznaczono 17 tysięcy dzieci, aby obserwować i mam podobne wyniki. Dzieci matek, które paliły w jedenastu lat były słabsze niż ich rówieśnicy w dłuższej perspektywie, czytania i pisania. Wyniki testów psychologicznych nie były najlepsze.

Wniosek jest jasny: zabronione jest palenie w ciąży! Ale w jaki sposób radzić sobie z tym nawykiem?

Jak rzucić palenie?

Na forach kobiecych są sporadycznie komunikaty, które odnoszą się do palenia w czasie ciąży. Często istnieją spory – czy można pozbyć się pragnienia papierosa?

„Można i należy!” – spotkać kobietę, która kiedyś wędzonego, ale opuścił ten zwyczaj w czasie ciąży, a nawet zanim się zaczęło. „To bardzo trudne!” – obiekt dla tych, którzy nie są jeszcze w stanie opuścić papierosa. Te i inne są chętni do dzielenia się z przyszłymi mamami tajemnic: Jak rzucić palenie lub, jeśli to niemożliwe, w celu zmniejszenia liczby papierosów do minimum. Oto ich porad:

 1. Stopniowo zmniejszyć liczbę wypalanych papierosów. Na papierosa na polsigaretki dzień. Starają się rozpraszać się z czymś. Jeśli chcesz zabrać swoje ręce – podejmuje rysunek lub ich krzyżówki. Jeśli istnieje potrzeba, aby utrzymać coś w ustach – skubać marchewkę lub słomy, nasion, ssać cukierki lub mrożonego soku. Jeśli palenie pomaga się zrelaksować – przeczytać coś, słuchanie muzyki relaksacyjnej. Jeśli palenie jest dla ciebie – droga przyjemność, spróbuj wymyślić więcej niż nieszkodliwej zabawy.
 2. Wymyśl sobie jakąś nagrodę za rzucenie palenia. Na przykład, oblicz, ile wydajesz na papierosy w ciągu roku, i kupić za te pieniądze coś dla siebie lub dziecka.
 3. Wybierz papierosy z mniejszą ilością nikotyny.
 4. Czy mniejsze obłoczki.
 5. Dym papierosowy tylko połowa (bliżej do filtrowania zanieczyszczeń stężenie wzrasta).
 6. Postaraj się palić bez wdychania.
 7. Nigdy nie kupić papierosy na przyszłość.
 8. Zostaw swoje papierosy gdzieś daleko, w niewłaściwym miejscu (na przykład w garażu).
 9. Nie karcić siebie, czy zerwane. Wręcz przeciwnie, radujcie się w swoich osiągnięć. Po każdym zaciągnięciu, z którego zostały odrzucone – to już zwycięstwo!

Jeśli wszystkie twoje wysiłki nie przyniosły pożądanych rezultatów w ciągu dwóch tygodni, pomyśl o tym, jak radzić sobie z psychoterapeutą. Zwłaszcza jeśli palenia odrzucenia ciebie powodem niepokoju.

Rzucić palenie, pożądane jest na etapie planowania ciąży co najmniej rok przed domniemanym poczęcia. I nie tylko przyszła mama, ale także przyszły ojciec. Po tym wszystkim, ojcowie, którzy często palą występują nieprawidłowości spermy.

Stwierdzono, że dzieci z wadami wrodzonymi rodzą palenia ojcowie są dwukrotnie częściej niż u osób niepalących. Ponadto, bierne palenie w czasie ciąży wpływa na dziecko, nie mniej niż wędzenia na samej matki. Więc niech trujący dym nie boli dziecko urodzić zdrowe!

load...