Palec zabaw dla dzieci w celu rozwoju

Rozwój dziecka zaczyna się od kołyski, a okres ten jest szczególnie ważny w kształtowaniu osobowości. W młodym wieku, dziecko pochłania wszelkie informacje jak gąbka, a jego mózg jest bardzo aktywny. Ale waga dziecka nad informacjami nie jest konieczne. Ponieważ konieczne jest starannie i delikatnie komunikować, ponieważ mózg dziecka we wczesnym okresie nie jest jeszcze w stanie dostrzec wiedzę o dużej liczbie dzieckiem i wszystkie umiejętności, charakteru przedmiotu-reflex. Dziecko wciąż nie może świadomie wykonywać nawet prostych czynności. Taki znaczący ruch pojawił się później, w wyniku kształcenia dorosłych. Dlatego z dzieckiem gry są bardzo ważne i pomaga mu nauczyć o świecie. I rodzice będą mieli wychodzić z dzieckiem. Pod względem rozwoju dziecka jest bardzo korzystne gry palec dla dzieci. Lekkie, proste i przyjemne przynoszą mu wielką przysługę, rozwijając zdolności motoryczne rąk i wprowadza go do nowych doznań. Od dawna uznane, i że rozwój ręku dziecka, jego myślenia i mowy są ze sobą ściśle powiązane. I prawdopodobnie wielokrotnie zwracał uwagę na fakt, jak dziecko próbuje uczyć się nowych rzeczy, dotykając go palcami. W ten sposób poznał pojęć „miękkie” i „twarde”, „ciepłe” i „na zimno”.

load...

W związku z tym, wartość gier jest bardzo duży palec do utworzenia w pełni rozwiniętą osobowość. Zagraj ze swoim dzieckiem tak często, jak to możliwe, ale nie na długo. W ten sposób można przyczynić się do aktywizacji procesów myślowych, rozwoju mowy i wyobraźni malucha. Zauważono również, że lepiej rozwinięte rękę dziecka i aktywnie działać palcami, tym szybciej zacznie mówić i łatwo poradzić sobie z wymową trudnych dźwięków. To nasuwa się logiczny wniosek, że gry palec rozwoju języka są nieodzowne. I to jest wytłumaczenie – tworzenie kory mózgowej zależy od rozwoju naszych kończyn – a mianowicie, dłoni i palców. I jak tylko pędzlem dziecko dostaje elastyczność i plastyczność, a on ma mowy werbalnej.

Na pytanie „Co chcesz gry palec” może łatwo odpowiedzieć na każde specjalisty. Te proste ćwiczenia na palcach pomoże zsynchronizować prawą i lewą półkulę, tworząc swego rodzaju pomost pomiędzy tymi dwoma. W lewej półkuli ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi słownej podczas gry, a po prawej – dla rozwoju fantazji i wyobraźni. I jeśli połączenie między nimi jest silny, impulsy nerwowe podróżować szybciej, zwiększając myślenie i uwagę dziecka.

Finger gry dla dzieci – nie wiem jak. Ich istnienie było znane już w starożytności, w różnych krajach. W Chinach, na przykład, są bardzo popularne ćwiczenie z kulkami toczenia, które poprawiają pamięć, wzmacniają układ krążenia i organizuje pracę przewodu pokarmowego. Oni stres, rozwijać zręczność i siłę rąk. W Japonii, zamiast kul wykorzystywane orzechy i nauczył takich znanych gier w Polsce dzieci jako „Horny Goat”, „Forty-wrony” i „Ladushki”. I do tej pory wartość gier palców są tak wielkie, że zostały one przyjęte przez specjalistów.

Zadając sobie pytanie, co chcesz gry palcami, możemy łatwo odpowiedzieć, obserwując rozwój dziecka. Co za radość świeci oczy, kiedy próbuje powtórzyć swój ruch i słucha wierszy. Rozwijając swoje palce dziecka, stymuluje myślenie i fantazjowania z wami – użyć wyobraźni. W związku z tym, wartość używana do treningu z gry dziecko palców, szczególnie wielkich we wczesnym niemowlęctwie.

load...

Wpływ gier palec na rozwój dzieci w wieku przedszkolnym

Te gry są zabawne i promowanie wzajemnego zrozumienia między dziećmi i dorosłymi. Dziwne znaki finger gry są proste i jasne, baby – koza i królik, deszcz i słońce, Pająk i mucha entuzjastycznie przyjmowane przez dzieci w wieku od półtora roku. Oni entuzjastycznie skopiowane wszystkie ruchy dorosłych i powtórzyć je wiersze. Korzystanie z gier palec dla dzieci w wieku przedszkolnym uczą swoje konto, patrz definicja „top-down”, „W lewo – prawo” i stworzyć poczucie zaufania. Istnieją gry, w której palce są zgięte lub naprzemiennie i wyglądają trochę bajki. Opanuj takie gry palec i wykazać mogą być dzieci, począwszy od 4-5 lat. Można wymyślać znaków, opatrunek ręki papierowe czapki lub prorisovyvaya im oczy i uśmiechnięte usta.

Finger oferowanych gier dla dzieci, przyczyniają się do rozwoju kreatywności dzieci, więc konieczne jest, aby chwalić dziecko często, nawet jeśli nie jest to wszystko okaże się za pierwszym razem. Zwłaszcza dzieci lubią gry palca ze śpiewem. Kombinacja ta przyczynia się do efektywniejszego prowadzenia działalności. Dla najmłodszych najpierw używane dłonie masujące, który obejmuje głaskanie, zgięcia-przedłużenie palcami tarcie. Wykonana jest nie więcej niż 3-5 minut. I starsze dzieciaki oferują „kozie wolfberry”, „Czterdzieści wrona”, „Ladushki”. Na przykład, jeden z wersetów jest następujący:

„Ladushki-Dobra, gdzie byliśmy – ?. Babcia
Jadłeś – pili kleik Co -.? Mash.
Piliśmy, jedli – poleciał do domu,
Na głowie siedział”

Dzieci od dwóch lat, więc najlepiej, aby zaakceptować grę, która z jednej strony służy do przemieszczania. W wieku trzech, oni doskonale opanować gier dla przedszkolaków palec obiema rękami, jedną ręką może być dom, a druga ręka, wpadł na niego. W ciągu czterech lat, dzieci grać w takie gry z alternatywnym zmiany scen w nich. I od 5 lat i powyżej w grach palców dla przedszkolaków, dodaje różne przedmioty, co pozwala na bardziej aktywne wykorzystanie dłoni i palców dziecka – kule, sześciany, piramidy, domy, i inne zabawki.

Dla wielu rodziców, to już nie jest tajemnicą fakt, że rozwój psychiczny dziecka i wystawienie jego mowy jest bardzo uzależniona od rozwoju umiejętności motorycznych. Palce – to dość łatwa decyzja dla dziecka, jeśli chcesz grać na ulicy, w przedszkolu, w szkole. Palce można użyć w dowolnym momencie – można je policzyć, przekształcony królika, uruchomić je na stole, i wiele więcej. Ćwiczenia i gry dla palców dzieci – jest to bardzo skuteczne narzędzie do rozwoju prawa dziecka mowy w wieku przedszkolnym.

Zależność rozwoju mowy z wykorzystaniem gier palców

Gry Finger dla rozwoju języka są bardzo przydatne i zarazem radosnej komunii. Takie ćwiczenia, w połączeniu z nauki tekstów, nie tylko stymulować rozwój mowy, ale także przestrzenne myślenie, wyobraźnia, uwaga i szybkość reakcji. A najważniejsze, że wszystkie teksty są przedstawiane w formie poetyckiej, który jest zapamiętany przez dzieci lepiej i najłatwiejsze. Rytm i specjalna konstrukcja słów magicznie wpływać na ich uspokoić i komfort.

Ile dzieci cieszyć się gra zależy od tego jak to przedstawia dorosłego. Dla małych okruchów ważne delikatny dotyk i czuły ton głosu matki. Dzieci 3-5 lat z lepiej postrzegają mimiki i zrozumiałą mowę dorosłych, którzy powinni znać na pamięć wiersze oferowanych.

Palec gra, przeznaczona dla rozwoju mowy, mają inną niezwykłą jakość – przyczyniają się do radosnej wspólnocie bliskich przyjaciół. Podczas tych gier są zazwyczaj rodzice siedzą na dziecko w ramionach, głaszcząc go, przytulić, co daje wiele pozytywnych emocji, co korzystnie wpływa na jego ogólny rozwój. Spadł z dzieckiem w zabawny i ekscytujący świat gier palców, dowiesz się przydatnych i ekscytujące działalności, którego rola w kształtowaniu przyszłości jednostki nie do przecenienia.

Zalecenia dotyczące przygotowania do czubka palca gier:

  • Nigdy nie należy dotykać dzieciątko z zimnymi rękami. Możesz pocierać dłonie lub grzejników do ogrzania je pod ciepłą wodą.
  • Zanim zaczniesz nową grę, wprowadzają dziecko z nieznanych bohaterów, przykładowych zdjęć lub zabawek.
  • Do osiemnastu gier palców z dzieckiem wydać w formie biernej siłowni lub demonstracji.
  • Podczas gry, korzystać z najbardziej ekspresyjnych mimiki.
  • Spróbuj jak najwięcej dotykać palcami dziecka głaszcząc lub łaskotanie. Będzie to wywołać dodatkowe pozytywne emocje.
  • Oduczyć 2-3 gry, po pewnym czasie, należy je wymienić na nowe.
  • Opowiadać lub wiersze z wyrazu, tworząc przerwę w odpowiednich miejscach, mówiąc bardziej miękki lub głośniej, w zależności od sceny.

Uprawa szkole odbywa się już w przedszkolu. Palec zabaw w przedszkolu przygotować dzieci do opanowania umiejętności pisania w przyszłości. Wielu nauczycieli klas młodszych obserwowano u dzieci z trudności w uczeniu się z pismem, które jest złożone umiejętności, sugerując harmonijną pracę drobnych mięśni dłoni i całej dłoni. Na opanowanie pisania powinny być zdefiniowane funkcjonalny korę dojrzałości. Palec zabaw w przedszkolu przyczynić się do przygotowania go do masteringu pisanie. Nauczyciele i rodzice, aby zwrócić należytą uwagę na rozwój i koordynację ręka jest wykorzystywane do tego palec gry przyczyniają się do rozwoju intelektualnego dziecka już w przedszkolu, i przygotować go do opanowania umiejętności pisania w szkole.

Po raz pierwszy w pierwszej klasie

A teraz dziecko po raz pierwszy idzie do szkoły. Młodszym wieku szkolnym – to najważniejszy okres w życiu małego człowieka, ponieważ jest to wiek w jego szczególnej wrażliwości na bieżące wydarzenia. W szkole zwykle gra nie znika od razu, ale stopniowo zastąpione oraz kształcenia pracy. Są nowe i towarzyszyć proces uczenia się, zmuszony do refleksji i rozwijać swoje umiejętności. Palec zabaw dla dzieci w wieku szkolnym są obecnie wykorzystywane głównie dla rekreacji małych rąk po piśmie, rysunek, itd. Na przykład, dzieci czytać słynnego poematu „Pisaliśmy, pisaliśmy nasze palce były zmęczone”, a następnie energicznie wstrząsnąć potarła palce i dłonie.

Innym ćwiczeniem dla wieku szkolnym:

„Przyjaźnie w naszej grupie dziewcząt i chłopców,
Dobrze, zaprzyjaźnił małe palce.
Raz, dwa, trzy, cztery, pięć –
Skończyliśmy licznik”

Po tym, gdy palce są podłączone do zamku z kolei odnoszą się do siebie nawzajem. Obserwowani przez niższe ręce w dół i frędzlami trząść.

Działalność szkoleniowa w szkole podstawowej jest tak skonstruowana, że ​​istnieje zachęta do otaczającego ich świata. Dzieci każdego dnia odkrywają coś nowego i użyteczne. Ale taka wiedza nie pochodzi od nich samych. Nauczyciel na co dzień, a dokładnie uczy dzieci nie tylko do rozważenia możliwości, ale także do rozważenia, nie tylko słuchać, ale także usłyszeć. On wprowadza je do tego, co pierwotne, a co może być przeniesione na drugi plan, uczy przeprowadzenie rzetelnej analizy otaczających przedmiotów. Ale rozwój zdolności motorycznych i wieku wczesnoszkolnym odgrywa ważną rolę w kształtowaniu umiejętności dziecka. Dlatego gry palec dla studentów są również wymagane, jak w przedszkolu. Chociaż szkoła płaci rozwój gry nie jest tak wiele uwagi, zmuszając dzieci do wędrować żadnej działalności z punktu widzenia dorosłych.

Przejście od gier do poważnych zajęć dość ostre i powinno być wypełnione jakąś form przejściowych, przygotowane do innego rodzaju działalności. I to jest zadaniem rodziców i nauczycieli, aby to przejście gładkie. Jednym z takich form przejściowych są gry palec, stosowane w szkołach, jako środek wytchnienia podczas ćwiczeń i relaksu.

Po przestudiowaniu różnych materiałów można podsumować, czego potrzebujemy i jak wpływać na rozwój gier palców dziecka. Takie ćwiczenia są unikalne dla rozwoju umiejętności motorycznych i mowy dziecka, które ze sobą związane. Ucząc małe rymy palec w grach stymuluje powstawanie nie tylko głosem, ale także twórcze myślenie, uwaga, wyobraźnia, zdolność reagowania emocjonalnego i wyrazistość. Więc grać z dzieckiem tak często, jak to możliwe, pomagając mu w ten sposób w rozwoju osobowości i formacji intelektualnej.

load...