Pajęczynówki mózgu i rdzeniu kręgowym. Uwaga – niebezpieczeństwo!

Niestety, istnieje ogromna liczba różnych chorób człowieka. A ich liczba rośnie z każdym rokiem. I jeden z tych chorób jest zapalenie pajęczynówki. Ta mało znana choroba dla ogółu społeczeństwa, ale występuje bardzo często. Zapalenie pajęczynówki – jest to proces zapalny, który wpływa na pajęczynówki mózgu lub rdzenia kręgowego. Jednak, jak praktyka medyczna jest znacznie bardziej powszechne jest mózgowa pajęczynówki.

load...

Ze względu na charakter mózg i rdzeń kręgowy struktury anatomicznej rozwoju izolowanych zmian w pajęczynówki jest w zasadzie niemożliwe. Wynika to z faktu, że naczynia krążenia autonomiczny siatki w pajęczynówki nie istnieją. A zatem proces zapalny w prawie wszystkich przypadkach, rozprzestrzenił się na okoliczne tkanki. Dlatego większość lekarzy nie mówią o pajęczynówki, zwłaszcza zapalenie opon mózgowych. Chociaż w istocie, jest pierwotną przyczyną choroby jest zapalenie pajęczynówki.

Przyczyny choroby

Istnieje kilka głównych przyczyn rozwoju choroby Najczęstszymi winowajcami są różne infekcje, w tym OUN. Ponadto, często przyczyną choroby jest zatrucie różnej natury pochodzenia, a także poważnych urazów głowy – mózgowych. Zabezpieczyć się przed nimi jest trudne, prawie niemożliwe. Należy jednak pamiętać o nich warto – to pomoże zmniejszyć zagrożenie na własnym doświadczeniu, aby wiedzieć, co pajęczynówki. Następnie omówimy bardziej szczegółowo na temat tych powodów.

Oczywiście, ta choroba nie może przejść bez śladu – i pajęczynówki, a otaczające tkanki oznaczona pogrubienie i zmętnienie witryn. Ponadto pajęczynówki często prowadzi do rozwoju aktywnych procesów kleju. W wyniku tych procesów w oponach wzrost adhezji, składającej się z tkanki łącznej. Te skoki są bardzo dobrze postrzegane jako proliferacji naczyń krwionośnych i ich zmętnienia. W najcięższych przypadkach często tworzą torbieli, który może występować w różnych rozmiarach.

Wszystkie te zmiany mogą być zlokalizowane w najbardziej różnych obszarach mózgu. W zależności od umiejscowienia tego większość lekarzy pajęczynówki jest podzielony na kilka odmian: błonnik chiasmatic, convexital, kręgosłupa. Wszystkie odmiany mają objawy choroby jest prawie taka sama, ale w niektórych sposobów manifestacji i mogą się różnić. W rzadkich przypadkach może być nietypowy przebieg choroby.

load...

Objawy chorobowe

Oczywiście, pajęczynówki – jest to bardzo poważna choroba. I tak to bezobjawowo postępować po prostu nie mogę. Istnieje wiele różnych funkcji, które mogą spowodować, że lekarz podejrzewać dana osoba jest chora pajęczynówki:

  • Ból głowy

Ten objaw w pewnym stopniu nieodłącznego na wszelkie rodzaje chorób pajęczynówki. Jednak większość cierpi na bóle głowy są ludzie, którzy są chorzy postać mózgowa choroby. Co do zasady, czują się wystarczająco silny ból – o charakterze rozproszonym. Jednak, choć rzadziej, ale wciąż nie są zlokalizowane ból.

Główną cechą bólu głowy, które jest spowodowane przez pajęczynówki, intensyfikuje go w ogóle, nawet najmniejszy, ruch głowy. Istnieje nawet specjalny test – chory zostać lekarzem oferuje na palcach, a potem nagle przenieść ciężar na pięty. W przypadku, gdy w chwili, gdy człowiek dotknął podłogi z piętami, ból zwiększonej możliwe jest, aby podejrzewać, że miał zapalenie pajęczynówki.

  • Drgawki

W przypadku pajęczynówki uderza przednich częściach mózgu, nazywa convexital. Dla tego typu chorób charakteryzujących się zaburzeniami układu mięśniowo-szkieletowego, takie jak i różnych receptorów nerwowych. Ruch ludzki staje się niezgrabny, czasami jest na tyle twardy, aby jeszcze podnieść kubek.

A także specyficzny chód choremu – może „huśtawka” tam iz powrotem, on może wpadać różnych obiektów. Wszystko to ze względu na fakt, że w niektórych – nieco dotkniętego móżdżku. I nasilenie koordynacji ruchów zależy od stopnia zniszczenia móżdżku.

Oczywiście, wszystkie te zmiany są bardzo boi się zarówno chorego i jego rodziny. Ale nie ma powodu do paniki – prawie sto procent wszystkich tych zjawisk są niemal bez śladu. Najważniejsze – czas, aby skonsultować się z lekarzem i uzyskać odpowiednie leczenie.

Ponadto, ludzie często tracą wrażliwość – w tym bólu. Jednak, na szczęście, czułość jest tracona tylko częściowo – całkowita strata jest niezwykle rzadko, jedynie w bardzo ciężkich przypadkach. W tej postaci choroby jest jedna cecha bardzo nieprzyjemne – często może prowadzić do drgawek – zarówno ogniskowej oraz ogólny charakter. Więc pajęczynówki objawia się połowa wszystkich pacjentów.

  • Pogorszenie wzroku

W takim przypadku, jeśli osoba pajęczynówki występuje jako konsekwencja dowolny – jakiekolwiek szkody lub w wyniku rozprzestrzeniania się zapalenia zatok, chory może mieć problemy z aparatu wzrokowego. Człowiek może obserwować wygląd nieostrych lub jasne plamy przed oczami, a potem zaczyna się stopniowy spadek ostrości wzroku w obu oczach.

Badanie dna oka lekarz – okulista, co do zasady, istnieje wyraźna zapalenie nerwu wzrokowego. Jednak, jeśli to się stało dla Ciebie lub Twoich bliskich, nie panikuj – po pajęczynówki zostanie utwardzony, wizja stopniowo zaczyna się odzyskać. Zwykle z czasem zostanie przywrócone w całości, z kilkoma wyjątkami.

  • Nadciśnienie śródczaszkowe

Praktycznie zjawisko wzrostu ciśnienia śródczaszkowego obserwuje się we wszystkich przypadkach w pajęczynówki choroby. W przypadku wystąpienia tego zjawiska, lekarz może niekoniecznie wyklucza obecności takich chorób jak pajęczynówki.

  • Ból w odcinku lędźwiowym – sakralnej

W przypadku pajęczynówki jest zlokalizowana w rdzeniu kręgowym, chory może odczuwać ból w odcinku lędźwiowym lub regionu, sacrum w odcinku piersiowym – w zależności od lokalizacji. I ból mogą być dość intensywne. Jest to bardzo ważne w tej sytuacji, aby wyeliminować bóle krzyża, rwa kulszowa i ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek, które mogą być maskowane przez pajęczynówki.

Diagnoza zabolevaeniya

Jak wspomniano powyżej, skuteczne leczenie jest bardzo ważne, aby terminowo i prawidłowo diagnozowana jest pajęczynówki. W celu prawidłowego zdiagnozowania, lekarz potrzebuje danych zintegrowanych ludzki badanie pacjenta, ocenę objawów klinicznych choroby i historii powszechnej. Dlatego diagnoza zawsze wymaga czasu.

A pierwsze lekarze rzeczą musisz zrobić – jest całkowicie wyeliminować możliwość ludzkiego pacjenta z tak poważnej choroby jak nowotwór mózgu. Objawy tych chorób jest bardzo podobny – bardzo ważny czas i poprawnie zidentyfikować przyczynę powstania niedyspozycji u chorego. Po tym wszystkim, taktyka leczenia tych chorób są zupełnie różne, ale opóźnić leczenie jest nie do zaakceptowania w każdym przypadku, ani w drugiej – w przeciwnym razie istnieje poważne ryzyko dla zdrowia ludzkiego. Mózgowe pajęczynówki, jak zresztą i innych odmian, to choroba bardzo podstępna!

Aby zdiagnozować chorobę przy użyciu różnych metod – wykonalność każdy określana przez lekarza. Z reguły są one podstawą objawów. Na przykład, jeśli dana osoba jest zaniepokojony bólem pleców, lekarz może zdecydować o konieczności nakłucia. W przypadku, gdy nie występuje zapalenie pajęczynówki, uderzyć rdzenia kręgowego, – płyn rdzeniowy będzie przepływał pod pewnym ciśnieniem, a badania laboratoryjne wykazały obecność procesów zapalnych.

W takim przypadku, jeśli osoba skarży się na ból głowy, najczęściej lekarz przepisze te skany mózgu pacjenta. Badanie to pokazuje, możliwe zwiększenie pewnych obszarach mózgu, ogniskowe zmiany, a czasami nawet cyst. Niezawodność tomografia wynosi około 99%.

Ponadto dla prawidłowej diagnozy istotne znaczenie ma fakt, w jaki sposób choroba zaczyna pajęczynówki. Co do zasady, jeśli dana osoba jest chora pajęczynówki, złe samopoczucie nie zaczyna się nagle. Najczęściej, tuż przed osoba była chora przez różne choroby zakaźne, takie jak zapalenie ucha środkowego ropnych lub zapalenia zatok.

Wtedy człowiek ma uczucie nudności, często towarzyszą wymioty. Początkowo ataki są faliste, ale jak choroba staje się prawie na stałym poziomie. I w tym przypadku, jeśli nie rozpoczęto leczenie pajęczynówki, stosowanie jakichkolwiek środków farmakologicznych mających na celu usuwanie nudności, całkowicie nieskuteczne. O na drugi dzień po wystąpieniu nudności i jest połączone z bólem głowy. Jego intensywność wzrasta również wraz z postępem choroby.

Leczenie chorób

Gdy choroba jest diagnozowana w wiarygodny sposób, konieczne jest, w miarę możliwości, aby szybko rozpocząć leczenie. Pierwszą rzeczą do zrobienia – jest ustalenie przyczyny, powodować rozwój chorób takich jak pajęczynówki. W przypadku, że nie było to przyczyną obrażeń, a jedna lub inna infekcja, trzeba jak najszybciej rozpocząć jej leczenie.

W zależności od rodzaju zakażenia u człowieka pacjenta, lekarz wybierze antybakteryjny preparat w dawce, która jest niezbędna dla każdego pacjenta indywidualnie. Przeciwbakteryjne lek jest nie tylko wyeliminowanie głównej przyczyny choroby – zakażenie, ale także do usuwania zapalenie błon mózgowych.

Oprócz leków przeciwbakteryjnych do chorego w prawie wszystkich przypadkach są przypisane różne leki przeciwhistaminowe. Są one niezbędne w celu usunięcia obrzęk, który nieuchronnie powstać w wyniku klęski opon mózgowych. W ciężkich przypadkach chory zostanie przypisany do wlewu dożylnego różnych leków, które wpływają na organizm trochę szybciej.

W przypadku pajęczynówki towarzyszy syndrom konwulsyjne, lekarze wyznaczyć odpowiednie leki przeciwpadaczkowe. Ponadto, aby ułatwić stan pacjenta człowieka, lekarze mogą powołać objawowo. Taki zabieg ma bardzo znaczący wynik.

W niektórych ciężkich przypadkach powyższe środki mogą Nieudany – objawy nadal rośnie, wzrost ciśnienia śródczaszkowego, napady objawowe wzmocnioną wizję znacznie zmniejszone. Opóźnienie w takich przypadkach, w każdym razie niedopuszczalne – pod zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również dla życia chorego. W takich przypadkach lekarze decydują o konieczności interwencji chirurgicznej.

Po ostrym stadium choroby przycięte lekarze rozpoczęciem terapii patogenu. Zabieg ten jest niezwykle trwałe – może to potrwać około trzech miesięcy. Celem tego zabiegu jest normalizacja ciśnienia śródczaszkowego, pobudzenie krążenia mózgowego i poprawić ogólną kondycję organizmu.

Dalsze prognozy dla chorego

Od pajęczynówki – bardzo niebezpieczna choroba, przechodzą bez śladu, że z trudem. Jednak przez cały okres prognozy jest bardzo korzystna – jeśli choroba jest diagnozowana w odpowiednim czasie, a także prawo leczenie rozpoczyna się, zagrożenia dla życia ludzkiego, praktycznie żaden. Jedyny wyjątek – to pajęczynówki, co komplikuje mózgu wodogłowie. W tym przypadku, niestety, aby zapisać człowiek nie zawsze jest to możliwe.

Najczęściej chory człowiek, który przetrwał pajęczynówki – oczywiście po kursie pełnej rehabilitacji, przywraca prawie pełny. Czasami jednak, w przypadku gdy zostaje przywrócone zdrowie nie jest pełny, specjalna komisja lekarska może zdecydować, czy przyjąć chorego III grupy wyłączone.

W bardzo rzadkich przypadkach, osoba, która miała skomplikowaną formę pajęczynówki może okresowe występowanie napadów. W tym przypadku chory będzie zmuszony do końca swego życia, aby podjąć specjalne leki przeciwdrgawkowe. Oczywiście, w tym przypadku, osoba otrzyma również grupę inwalidzką, głównie II. Zjawisko to występuje u około 10% wszystkich przypadków, w których osoba poniosły mózgowej pajęczynówki, szczególnie skomplikowane.

Około 2% wszystkich przypadków chorób pajęczynówki daje takiej powikłaniem jako silnego spadku widzenia. Czasami człowiek może stracić go całkowicie. Oczywiście, w tym przypadku, osoba nie jest już w stanie skutecznie działać, więc koniecznie otrzyma grupę niepełnosprawności i. Powodem będzie to pajęczynówki.

Środki ostrożności po chorobie

Ponadto, w pierwszym roku po tym mężczyzna cierpiał pajęczynówki, musi przestrzegać pewnych środków ostrożności, nawet jeśli stan zdrowia nie cierpi. Tak więc, na przykład, jeśli dana osoba podczas jego choroby miał problemy z koordynacją ruchów lub drgawek w pierwszym roku powinien odmówić pracy w niebezpiecznych warunkach. Takie warunki obejmują pracę otwartego ognia i wysokiej wystarczającą do transportu oraz o niebezpiecznych mechanizmów – zaświadczenie, że dana osoba poniosła pajęczynówki, da prawo do lekkich prac.

Wszyscy, bez wyjątku, u pacjentów poddawanych pajęczynówki i powinien starać się zrezygnować z pracy w nadmiernie hałaśliwym otoczeniu, w warunkach znacznie różni się od zwykłej ciśnienia atmosferycznego – takich jak statku powietrznego lub kopalni. Wszystkie te czynniki mogą stać się wyzwalacze – doprowadzi do ponownego pojawienia pajęczynówki.

Należy również uważać na różnego rodzaju infekcje, przynajmniej w pierwszym roku choroby. W przeciwnym razie, bardzo wysokie ryzyko nawrotu choroby pajęczynówki. Oczywiście, to nie jest tak łatwe, jednak środek ten pozwoli uniknąć wielu problemów. Nawiasem mówiąc, nawracające doświadczenie bardziej poważna choroba, a ryzyko powikłań w tym przypadku w powyższym przykładzie.

Najlepszym sposobem na uniknięcie tych lub innych infekcji na bieżąco – ogólne wzmocnienie układu odpornościowego. Można to zrobić samemu, ale to sprawia, że ​​bardziej sensowne, aby zobaczyć się z lekarzem – immunolog, który dokładnie ocenić stan osoby. Jeśli to konieczne, zostanie ona przeprowadziła szereg badań – w tym analizy krwi.

Na podstawie tych danych lekarz wybierze specjalną kurację, która przyczyni się do znacznej poprawy układu odpornościowego, zwiększają odporność organizmu na różne infekcje. Środek ten jest bardzo przydatny dla każdego, nie mówiąc już o przeszła tak poważne choroby, takie jak pajęczynówki, – tym bardziej.

Podsumowując, chciałbym przypomnieć raz jeszcze – oczywiście pajęczynówki jest nieprzyjemna choroba, która trwale wybić chory torze, jak i jego krewnych. Jednak to nie powód, aby być zdenerwowany – terminowe apel o pomoc medyczną, staranne przestrzeganie wszystkich wizyt lekarskich i jego zaleceń pomoże leczyć takie choroby jak mózgowym pajęczynówki.

load...