Pain: główne przyczyny, leczenie

Zawartość:

Obecnie każda osoba jest zawsze zaniepokojona jego zdrowie, ponieważ jest – najważniejszą rzeczą w życiu. Dziś, medycyna nie stoi w miejscu, ale rozwija się bardzo szybko: syntetyzowane i zastosować w praktyce wszystkie nowe leki, sprzęt, metody leczenia niektórych chorób. Ale mimo wszystko, częstość pozostaje praktycznie niezmieniona. Rośnie chorób, które twierdzą, że życie ludzi, którzy odróżniają wcześniej nieznanych czynników zakaźnych. Teraz istnieje wiele patologii, głównym objawem, który często pojawia się ból. Z punktu widzenia medycyny, ból – subiektywne odczucie bólu (emocjonalnego lub fizycznego), wynikające z – z wielu powodów.

load...

Nie należy mylić go z czułością. Ten ostatni zakłada obiektywnych danych (zmiany w funkcji narządów). Szczególnie duże znaczenie diagnostyczne jest ból w klatce piersiowej. Może to być spowodowane przez różne choroby: narządów układu sercowo-naczyniowego, układu oddechowego, neurologicznych, psychiatrycznych, zaburzeń endokrynologicznych i tak dalej. Nawet doświadczony lekarz często nie można dokładnie określić przyczynę ich wygląd i dać prognozę, konieczne jest uciekanie się do dodatkowych metod dochodzenia. Rozpatrzmy bardziej szczegółowo, dlaczego pojawia się ból w klatce piersiowej, a pytania, takie jak: etiologii, naświetlanie, w leczeniu tej choroby.
Powrót do spisu treści

Ból spowodowany chorobą wieńcową

Ból jest najczęstszym wynikiem chorób układu sercowo-naczyniowego.

Serce – jest centralnym organem ludzkiego ciała, która nie zatrzymuje ich pracę przez chwilę. Choroby układu krążenia są w nr 1 dotyczącego występowania, według oficjalnych danych. Są przyczyną wysokiej śmiertelności. Wśród nich szczególne miejsce zajmują choroby wieńcowej. Jest to kompleks chorób związanych z naruszeniem funkcji instytucji i jej braku dopływu krwi. Często może się wydawać na tle tzw choroby niedokrwiennej serca (skurcz naczyń krwionośnych, które odżywiają serce z tlenem).

Dostarczanie tlenu do mięśnia sercowego powinna być stała, albo umrze kardiomiocytów (komórki). W efekcie może wystąpić martwicy mięśnia sercowego. Kompresja tętnic często występuje, gdy CHD, powodując zakłóciło przepływ krwi jest optymalna, podwyższone ciśnienie krwi i serce odbiera tlen pełni. Powodem tego może być niedokrwienie w obecności zmian miażdżycowych, które zatykają światło naczynia. Skurcz naczyń charakteryzuje się pojawieniem się bólu ostrego, bólu w klatce piersiowej, które mogą promieniować do lewego ramienia lub ramion.

load...

Ból może być spotęgowane przez drogi oddechowe, z pacjentem znacznie bledsza czerwonego lub odwrotnie. Wzrasta ciśnienie krwi. Takie bóle mogą trwać w krótkim czasie i być spowodowany dusznicą bolesną, stresu, jeśli wywołało stres psychiczny. Mogą one rozwijać i odpocząć dusznicę bolesną. Łagodzi ból w klatce piersiowej nitroglicerynę, która powinna dać efekt w ciągu kilku minut. Nie powinny one być tolerowane.


Powrót do spisu treści

Ból w zawale mięśnia sercowego

Często dusznica może przejść do ataku serca. Jeśli nitrogliceryna nie pomaga, a następnie dokonać readmisji jeśli to nie zadziała, to pilną potrzebę, aby zadzwonić po karetkę. Ból nasila się, staje się nie do zniesienia. Istnieje w związku z faktem, że na skutek naruszenia mięśnia krwinek zacząć obumierać. Taki pacjent może stracić przytomność lub umrzeć z szoku. Ciśnienie spada gwałtownie. Zawał mięśnia sercowego może występować bezobjawowo, a w tym samym czasie, pacjenci są przenoszone na nogi, które mogą spowodować śmierć.

Istnieje nietypowe formy mięśnia sercowego. Charakteryzują się występowaniem bólu w okolicy klatki piersiowej nie jest tak dobrze w innych częściach ciała: twarz, szyja, lewe ramię. Ból często występuje u osób starszych. Głównymi objawami są na jej bladość, sinica warg i palców, spadek ciśnienia krwi, osłabienie, nieregularne bicie serca. Ona zawał płonie, zmiażdżenia lub ograniczających w przyrodzie.

To może rozprzestrzenić się na całą klatkę piersiową, a nawet znieść promieniować do lewego obojczyka i łopatki, co często powoduje trudności w diagnostyce tej choroby.
Powrót do spisu treści

Inne choroby serca, powodując ból

Ból może występować również w innych chorób układu sercowo-naczyniowego, takich jak wypadanie zastawki mitralnej, tętniak, zator tętnicy płucnej. Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej charakteryzuje osiadania zastawki mitralnej do przedsionka. Często pojawia się ból w klatce piersiowej, omdlenia, osłabienie.

Nieprawidłowości te mogą przebiegać bezobjawowo. Pain – jest tymczasowa, opcjonalny znak. Inną przyczyną tego objawu – tętniak tętnic. Charakteryzuje się ona występem w ściance naczynia, co sprzyja zakłóceń przepływu krwi, zatkanie naczynia.

Gdy występuje duszność, ból w klatce piersiowej i inne objawy. Ta patologia jest niebezpieczny jej powikłania – szczelina, przez co wymagają natychmiastowej pomocy lekarskiej. W większości przypadków, tętniak może być konsekwencją miażdżycy. Tętniak można prosektorium, to przejawia wyginając ból w klatce piersiowej, utrata przytomności, ciężki stan ogólny.


Powrót do spisu treści

Ból w klatce piersiowej związane z urazami klatki piersiowej i kręgosłupa

W różnych urazów klatki piersiowej człowiek może zapomnieć o tym po pewnym czasie, ale potem ból pojawia. Może być tępy ból ostry lub – w zależności od rodzaju uszkodzenia. To zlokalizowane dokładnie w miejscu zmiany chorobowej. To może być spotęgowane przez oddychanie, dotykając obszar klatki piersiowej. Większość wartości diagnostycznej i stanowią uszkodzenia mięśni. W tym samym czasie są one znaczące zmiany, mogą tworzyć an_6ki. Prawie wszystkie mięśnie związane z nerwów, co powoduje zwiększenie ich wrażliwości na ból, zmniejszenie progu bólu.

Ból w klatce piersiowej występuje częściej w wyniku napromieniowania mięśni. Duże znaczenie mają złamania żeber i urazy rdzenia. To nie przejdzie przez siebie i dlatego obecność pęknięć i złamań żeber zawsze trzeba iść do lekarza.
Powrót do spisu treści

Ból w klatce piersiowej z powodu czynników psychogennych

Bardzo często przyczyną bólu jest dystonia naczyniowego. To nie jest niezależnym chorobą, lecz objawem. Jak można zauważyć w różnych stanach patologicznych: choroby wątroby, urazy, choroby przewodu pokarmowego, alergie, pewnych infekcji. Ten zakłócał funkcji autonomicznego układu nerwowego unerwia narządy wewnętrzne. Głównymi objawami tej choroby są: występowanie ataków paniki, stres, zmiany nastroju, labilne ciśnienie krwi, pocenie się lub suchość skóry, perystaltyki dyskomfort przewodu pokarmowego, ból w klatce piersiowej, osłabienie, lęk przed śmiercią, obecność kryzysów sympatyczny-nadnercza oraz inne.

Szczególne miejsce zajmują tzw ataki paniki. Mogą być one wynikiem naprężenia i przepięć. Oni manifestować napady lęku i strachu. Serce zaczyna pracować w innym trybie, nie jest ból, dreszcze, drżenie, nudności, lęk szaleją lub umierających.


Powrót do spisu treści

Ból jest zlokalizowany w obszarze po prawej stronie piersi

W większej części jest to ból po lewej stronie piersi ze względu na miejsce, w którym korpus, takich jak serce. Ale bardzo często ból może pojawić się po prawej stronie. Jakie organy znajdują się tam, i dlaczego jest ból? Tak się w okolicy klatki piersiowej znajdują się następujące struktury anatomiczne: wątroba, pęcherzyk żółciowy, jelita i po prawej stronie przepony. Ból może być wynikiem rozwoju takich chorób jak infekcje wirusowe zapalenie wątroby (zapalenie trzustki), kolki nerkowej. Trzustki charakteryzuje się stanem zapalnym trzustki. Znajduje narządu za żołądek, ale ból w klatce piersiowej, który występuje wtedy, gdy może być wynikiem prostego napromieniowanie.

Podczas przewlekłego bólu są nudne, bóle w przyrodzie, w towarzystwie nieprawidłowej motoryki, obrzęk. W przypadku ostrego bólu w klatce piersiowej – bardziej intensywne, czasami nie do zniesienia. Może ona być zwiększona przez zmianę położenia korpusu (pnia zgięcie). To wymaga pilnej interwencji medycznej, czasem operacji. W bólu zapalenia wątroby typu głupsi, jest rozlana w przyrodzie, występuje częściej w prawym górnym kwadrancie, ale można oglądać i ból w klatce piersiowej.
Powrót do spisu treści

Choroby układu oddechowego

Inna grupa chorób – choroby układu oddechowego. Obejmują one zapalenie opłucnej, gruźlicę, raka płuc, zapalenie oskrzeli i tchawicy. Każdy z nich może powodować ból w klatce piersiowej. Zatrzymajmy się na zapalenie opłucnej. Opłucnej – powłoka tkanki łącznej tkanki obejmujące płuca. Składają się one z 2 arkuszy: prawy i lewy, wykup tworzą jamy opłucnej. Opłucnej – zapalenie błony. Obejmuje ona wiele objawów, z których jeden jest ból w klatce piersiowej. Jest to wzmocnione przez kichanie, kaszel, towarzyszy gorączka. Inną przyczyną tego objawu – kiełkowanie na raka płuc w jamie opłucnej. Ból w klatce piersiowej w tym samym czasie bardzo silnego.

W pewnych sytuacjach, jamy opłucnej lub powietrze może wejść do cieczy występuje powodując odmę opłucnej lub. W szczególnym przypadku, charakteryzuje się nagłego ostrego bólu, błękit skóry, duszność i spadek ciśnienia krwi. Powietrze podrażnia opłucnej, więc nie ma bólu, pacjent nie może oddychać i pojedynek. To może promieniować do kończyn górnych, ramion, a nawet w brzuchu na chorym. Pozornie, ta patologia objawia wzrost wielkości piersi, powiększenie przestrzeni międzyżebrowych. Aby pomóc w tym przypadku może być tylko w szpitalu.

Powrót do spisu treści

Patologia przewodu pokarmowego

Przyczyny bólu w klatce piersiowej może być wynikiem urazu i zaburzeń przewodu pokarmowego. Wśród nich szczególne miejsce zajmują choroby wrzodowej żołądka. Ból czczo i wydaje się przejść po posiłku. Są one najczęściej związane z jedzeniem. Ból nie jest usuwany nitrogliceryny, co wyklucza dusznicy bolesnej. Ale pomaga odbioru przeciwskurczowe leki takie jak, ale – shpa lub papaweryna. Eliminują skurcze mięśni i ból znika.

Ból może wystąpić w przypadku przepukliny przeponowej. Choroba ta charakteryzuje się uwolnienia części żołądka lub innych narządów w dolnym otworze przeponowym. Dzięki redukcji mięśni oddechowych i narządów ściśniętej, ból w klatce piersiowej, bardzo podobny do tego, który występuje, gdy dusznicy bolesnej. Silne bóle powstają i skurcz dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego. W przypadku gruźlicy charakteryzuje się ból w klatce piersiowej (za mostkiem), krwioplucie, zmniejszenie odporności.

Powrót do spisu treści

Choroby kobiece

Oprócz tych wszystkich chorób może powodować ból i wyłącznie żeńską patologię.  Ból w klatce piersiowej u kobiet może być wynikiem zmiany hormonalne, menopauzy, raka sutka, w, zapalenie gruczołu sutkowego i tym podobne.  Ona może nosić charakter cykliczny lub cykliczne. Choroby te wymagają czujności pacjenta i terminowe rozpatrywanie szpitala.

load...