Padaczka u dzieci

Padaczka u dzieci … Choroba ta jest znana każdemu, ale niewiele zwykli obywatele nie mają pojęcia, co to jest. Ale padaczka – nie jest takie rzadkie choroby, niestety. Według statystyk, choroba ta dotyka każdą setną mieszkaniec planety – zgodzą się, że jest to bardzo inspirująca postać.

load...

Czym jest ta tajemnicza padaczka? Lekarze go opisać w następujący sposób: padaczki – rodzaj kompleksu objawów, których znakiem rozpoznawczym są drgawki lub ich ekwiwalenty – zarówno psychicznego i autonomicznego.

Najczęściej dzieci cierpią napady padaczkowe pierwszych kilku lat życia – w tym wieku wynosi około 80% wszystkich napadów. Im starsze dziecko, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo wystąpienia napadów padaczkowych. Wynika to z faktu, że jako dziecko rośnie aktywność padaczkowy – tzw konwulsyjne gotowość – jest znacznie zmniejszona.

Wszyscy rodzice, którzy dowiedzieli się, że ich dzieci cierpi na padaczkę, po raz pierwszy wpaść w prawdziwą panikę. Jednak chciałbym uspokoić trochę mama i tata, którzy mają do czynienia z tym kłopotów. W rzeczywistości, przyszłość dzieci cierpiących na napady padaczkowe, nie jest tak szaro i ponuro, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Nawet sama historia mówi o tym – dużo wspaniałych ludzi z przeszłości cierpiała na ciężką padaczkę. Jednak, mimo swojej choroby, nie tylko osiąga szczyty zawodowe, ale także utrwalać swoje nazwisko w historii na zawsze. I przeszkadza Ci to wszystko, co osiągnięto w czasie, gdy jakieś leki przeciwdrgawkowe, jednak nie zrobił.

load...

Co to jest padaczka?

Współczesna medycyna poczyniła znaczne postępy w badaniach nad naturą wystąpienia padaczki: mechanizmów leżących u podstaw choroby, do tej pory znane. A dzisiaj z tych mechanizmów, będziemy wprowadzać naszych czytelników.

Ludzki mózg ma pewną aktywność elektryczną w wyniku prac. Ta aktywność elektryczna jest bardzo różni się od osoby dorosłej i dziecka. To działanie elektryczne jest wiele wyładowań elektrycznych – fali. Kiedy fale mózgowe z normalnym funkcjonowaniem tych ściśle określony.

Ale w tym przypadku, jeśli dziecko cierpi na padaczkę, wyładowania bioelektryczne znacząco zmodyfikowany, aby stać się wyjątkowo silny i ostry niczym piorun. Jest rzeczą oczywistą, że takie zjawisko nie może jednak mieć negatywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie mózgu – jego praca zostanie przerwana.

Co się dzieje podczas napadu padaczkowego? Padaczkowy, w swej istocie, nie jest niczym innym paroksyzmie – drgawki. Podczas tego ataku dziecka chorego na padaczkę, jest zaburzenie świadomości: dziecko nie jest w stanie kontrolować swoje zachowanie, aby usłyszeć i zrozumieć mowę skierowaną do niego, aby przeprowadzić instrukcje otrzymane od dorosłych ludzi. Po zakończeniu napadu dziecko nic nie pamięta – przejaw tzw przejściowej amnezji padaczkowego.

Jest rzeczą oczywistą, że bez dobrego powodu, bioelektrycznej aktywności mózgu nie jest zakłócony, a dziecko nie będzie mieć predyspozycje do wystąpienia napadów padaczkowych. Powodują zaburzenia bioelektrycznej aktywność jest stosunek równowagi między głównym substancji czynnych o działaniu pobudzającym i działanie hamujące na komórki mózgu. Ponadto, drgawki często są prowokowane przez zakłócenie normalnego wglądu, a także wody i równowagi soli.

Od pewnego czasu, czasem bardzo długo, wszystkich tych procesów patologicznych może być całkowicie bezobjawowy, nie objawia się. Jednak, gdy pewne czynniki, nie zawaha się zrobić sobie znać. Takie czynniki mogą obejmować prowokującym:

 • Inny uraz mózgu jest ciężka, a najbardziej nieistotne.
 • Naruszenie wysokogatunkowego mózgowego krążenia dowolnego pochodzenia naturalnego.
 • Nowotworów mózgu dowolnej etiologii.
 • Ciężkie zakażenia, wpływając na cały organizm.
 • Ciężkie zatrucie wpływa na mózg.

Jednak wszystkie z powyższych przyczyn nie są w wielu przypadkach całkowicie pojawienie się padaczki. Aby dziecko pojawił się padaczka dość powszechne predyspozycje genetyczne. Powoduje to genetyczna predyspozycja komórek mózgowych nadpobudliwości, zaburzeń metabolicznych, normalną aktywność elektryczną.

Odmiany padaczki u dzieci

Lekarze kilka odmian padaczki, w zależności od charakteru jego pochodzenia i cech choroby. Różne rodzaje padaczki wymagają zupełnie innych zasad leczenia i opieki nad chorym dzieckiem. Tak, to jest to sprawa, ta tajemnicza padaczka?

 • Idiopatyczne niedokrwistość.

Natychmiast po lekarze sugerują, że dziecko cierpi na padaczkę – zazwyczaj po pierwszym ataku – zaczną przeprowadzić dokładną analizę dziecka, którego celem jest zidentyfikowanie przyczyn tej choroby.

Czasami jednak lekarze nie mogą wykryć przyczyny, które spowodowały rozwój padaczki. I w tym przypadku jest to kwestia „bezobjawowych” postaci choroby – anemii idiopatyczna. W takich przypadkach, zbiór historii, wydaje się, że niektórzy z krewnych dziecka często bardzo odległe, również cierpiał na napady padaczkowe.

Ale nie panikuj, w przypadku gdy jeden z twoich krewnych cierpiał na padaczkę – to nie znaczy, że padaczka w twoich dzieci jest obowiązkowa. Dziedziczenie może być przenoszona tylko skłonność do napadów padaczkowych, ale nie samej choroby. I deszyfrowania lekarze Elektroencefalogram wyraźnie zobaczyć charakterystykę padaczkę, zaburzenia aktywności elektrycznej w mózgu, ale choroba ta występuje u dziecka sam nie zawsze tak jest.

Przejawia się to tylko w obecności pewnych niekorzystnych czynników. Nawiasem mówiąc, rokowanie postaci idiopatycznej jest najbardziej korzystna. I dla takiej postaci choroby jest również najprostszym.

 • Padaczka objawowa.

Padaczka objawowa lub wtórne, rozwija się w przypadku, gdy przyczyną jej występowania jest dowolna – każdy organiczny uszkodzenia mózgu. Jest to dość dużej liczby czynników, które mogą powodować uszkodzenia mózgu organicznej.

Czynniki te obejmują:

 • Niekorzystny wpływ na dziecko podczas rozwoju płodowego.
 • Uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego wynikające z urazu otrzymał rodzajowy.
 • Zamartwicy noworodków być dotkliwe.

Wszystkie te czynniki, z zastrzeżeniem dostępności predyspozycji genetycznych, są w stanie wygenerować ogniska padaczkowego w korze mózgowej u dziecka.

Inne szczególne formy niedokrwistości

Ponadto, somatycznej i idiopatyczną formy padaczki są podzielone na dwie podgatunku:

 • Forma zlokalizowane padaczki.

Nazywa się tak zlokalizowaną padaczki, w którym ogniska padaczkowego u dziecka ściśle zlokalizowane na danym obszarze kory mózgowej.

 • Uogólniona postać padaczki.

W przypadku, gdy dziecko cierpi na padaczkę uogólnioną formę, w trakcie wystąpienia napadu padaczkowego jest zaangażowany cały mózg, bez wyjątku, każdy – każdy obszar mózgu.

 • Mieszane formy padaczki.

Oprócz miejscowych i uogólnionych form epilepsji, nie ma innej – mieszane. Padaczkowy rozpoczyna się w zlokalizowanej typu, ale szybko przekształcił się uogólnić. Te objawy padaczkowe są nazywane również wtórne uogólnione. Padaczka u dzieci objawów w tym przypadku, ma jedną i drugą formę choroby.

Napady padaczkowe

Jednak nie tylko choroba jest podzielone na różne rodzaje jaźni. To samo odnosi się do samych napadów. Lekarze zidentyfikowali dwa rodzaje napadów, które znacznie różnią się między sobą, wymagają różnych podejść do leczenia:

W większości przypadków dzieci okazało się to świetna uogólnionych. Napady takie towarzyszy nagłe utraty przytomności, drgawki i upadku dziecka.

Napadów odbywa się w kilku etapach. W pierwszej fazie drgawki dziecko – rodzaj mimowolne napięcie wszystkich mięśni ciała i kończyn. Dziecko jest zawieszona na czas procesu oddychania, od – którego kolor skóry się niebieskawy odcień. Po 30 – 40 sekund, oddychanie jest przywracane oraz wpływa do fazy tonicznej napadów.

Konwulsyjne skurcze kończyn przestanie, przechodząc do płuc rytmiczny szarpanie. Te skurcze koniec o kilka minut. Potem przychodzi faza tzw „postictal” snu. Sen trwa tylko kilka minut, po czym pacjent jest dziecko budzi się bez pamięci o tym, co wydarzyło się w czasie napadu.

Ze względu na fakt, że atak towarzyszą skurcze toniczne, w tym skurcze mięśni żucia, chorym dzieckiem podczas ataku z bardzo wysokim ryzykiem prawdopodobieństwa ugryźć się w język. Oraz, dodatkowo, na szczycie z napadu padaczkowego u chorego dziecka występuje często spontaniczne oddawanie moczu. Objawy padaczki u niemowląt może być nieco inna.

Istnieje kilka ogólnych cech dużych napadów u dzieci, zwłaszcza, trzeba wiedzieć, że każdy rodzic, do czynienia z podobnym problemem. Wiedza ta pomoże rodzicom chronić swoje okruchy podczas zajęciu bałagan:

 • Drgawki. Podczas tonik drgawek bardzo starannie, ale wystarczająco mocno trzymać ręce i nogi, tak że dziecko przypadkowo zranić siebie – nie porysowana lub wpadł o niczym.
 • Język gryzienie. Jak wspomniano powyżej, bardzo często podczas napadów dziecko gryzie się w język. Pamiętaj, aby o tym pamiętać, a podczas ataku choroby koniecznie naprawić język dziecka. Lekarz powie Ci jak to zrobić.
 • Sen „Postictal”. Po napadu padaczkowego u dziecka przychodzi postictal sen. Rodzice niezwykle korzystnie na kilka minut nie przeszkadza dziecku i pozwól mu obudzić się na własną rękę. Nawiasem mówiąc, około dwóch – trzech godzin dziecko może utrzymywać osłabienie ramion i nóg.

Jest też coś takiego jak stan padaczkowy. Stan padaczkowy są te przypadki, w których napady padaczkowe ostatni jeden po drugim, a czas ich trwania jest cały czas rośnie. Taki stan zagraża życiu dziecka, więc to musi być jak najszybciej dostarczyć do najbliższej placówki medycznej lub wezwać straż „pierwszej pomocy”, jeśli jesteś w domu.

Z reguły takie zjawisko występuje bardzo rzadko. Najczęściej jednostka dziecko są drgawki, które nie są w jego życiu nie zagraża. Jednak czasami, bardzo rzadko, choroba dziecka padaczka rozpoczyna podobny stan padaczkowy, który wymaga natychmiastowej reanimacji kompleksu.

Zwiastunami napadów padaczkowych u dzieci

Z reguły większość dzieci zajęcia występuje nagle, jak grom z jasnego nieba, gdy nic nie wydawało się zapowiada zbliżający się atak epilepsji.

Jednak czasami niektóre dzieci na kilka minut, a czasami nawet godzin, czuć atak nadchodzi, zauważając zmiany jego stanu. Oczywiście, podobne zjawisko obserwuje się jedynie u starszych dzieci, które już rozumieją wszystko i można obserwować zmiany w zdrowiu. Po tym wszystkim, małe dziecko, jak wiadomo, nie są w stanie to zrobić.

Wśród tych prekursorów padaczkowy obejmują:

 • Ból głowy. Ponadto, należy zauważyć, że ból głowy może być absolutnie dowolny – ostry, tępy, słaba lub silna ekspresja nadal zaledwie kilka minut lub dłużej. Należy jednak pamiętać, że ból głowy może być objawem innych chorób, często bardzo poważne.
 • Drażliwość. Bardzo wynikające bezprzyczynową rozdrażnienie i płacz dziecka może również wskazywać na zbliżający się atak epilepsji. Należy jednak pamiętać, że nastrój dziecka – coś bardzo zmienna. Dlatego nie każda histeria wskazuje, że tu – o rozpoczęcie napadu padaczkowego.
 • Naruszenie apetytu. Czasem na krótko przed atakiem na dzieci jest niemal zupełnie stracił apetyt. A czasami zaczyna się nudności i wymioty.

Małe napady

Ponadto, istnieje duże i małe napady padaczkowe. Ich wyrazem jest bardzo zróżnicowana, ale silne drgawki i upadki, które są typowe drgawki typu grand mal, nie jest przestrzegana. Również zmienia, a czas trwania padaczki – mały trwają tylko przez kilka sekund.

W chore dziecko nagle przychodzi taki słaby, jego świadomość jest wyłączona. Jednakże, jest ona zwracana w ciągu kilku sekund, a dziecko nadal spokojnie robić to samo, co zrobił wcześniej – grać, czytać, oglądać telewizję. Z reguły małe dzieci nie zdają sobie nawet sprawy, że coś się z nimi stało, a dopiero w późniejszym wieku, dziecko zdaje sobie sprawę, że coś jest nie tak z nim. Małe napady padaczkowe mogą być dość regularnie – kilka razy dziennie.

Lekarze wyróżnić różne formy małych napadów? Jednak najczęściej – jest brak. Są one bardzo podobne do tych, które zostały opisane tuż powyżej – dziecko zatrzymuje się na kilka sekund, tracąc kontakt ze światem zewnętrznym. On nie spadnie, to nie ma drgawki.

Takie formy aktywności padaczkowego są najbardziej typowe dla dzieci w wieku szkolnym, a ich częstotliwość może osiągnąć kilkadziesiąt dziennie. Lubię dzieci wydajność mocno zredukowana szkole: stają się nieuważny, a część może się wydawać, że dziecko w momencie wystąpienia napadu padaczkowego po prostu zajęty. Bardzo często w notebookach dziecka widać brakujący tekst – występują one tylko w momencie wystąpienia napadu padaczkowego.

Rodzice i nauczyciele, ważne jest, aby pamiętać o tym zwłaszcza małych napadów padaczkowych. W takim przypadku, jeśli dziecko bez powodu, bez żadnej widocznej przyczyny, są w znacznym stopniu pogorszeniu wydajności szkole, znalazł luki w piśmie, nieobsadzone Look – nie spiesz się do winy i karanie dziecka. Należy skonsultować się z lekarzem w celu wykluczenia ewentualnej obecności choroby u dziecka, takich jak ten.

W żadnym wypadku nie należy ignorować tych zjawisk. Znacznie lepiej, gdyby lekarze zbadać dziecko i nie znaleźć chorobę, niż zostało zbadane i nie będzie zdiagnozowana. Następnie, brak wymaganych zabiegów, choroba trwa do postępu.

Rozpoznanie choroby

Ze względu na fakt, że napady są dość zróżnicowane objawy, diagnoza choroby jest często bardzo trudne. Często opis rodziców zaburzenia drgawkowe bardzo jak prawdziwy opis napadów padaczkowych. Jednak później, w głębi szczegółowe badania, lekarz zdaje sobie sprawę, że fakt, że dziecko nie jest w rzeczywistości cierpi na padaczkę.

Co do zasady, jeśli dziecko cierpi na napady padaczki, a nie, przyczyny, które powodują napady, będzie dość szybko zainstalowany. Po dziecko otrzymuje niezbędnego leczenia, a przyczyny są eliminowane, występowanie drgawek u dziecka zatrzymać.

Istnieje również inny rodzaj napadów – gorączka. Takie drgawkowe objaw występuje w kontekście znacznie podwyższonej temperaturze ciała. Typowo, taka reakcja hipertermię jednostka funkcji ciała dziecka, i nie wymaga leczenia.

Diagnoza w obecności napadów dziecka wymaga wysoko wykwalifikowanego lekarza, doświadczenie i odpowiedzialne podejście do tej kwestii. Lekarz powinien zapytać rodziców w szczegółach o tym, jak dawno temu dziecko zaczęło atakować tak często, jak ostatni, czas ich trwania, a zwłaszcza ich przepływu.

Po tym, lekarz przepisze dziecku posiadający dodatkowe badania:

 • Elektroencefalograficznego badanie.
 • Komputer lub rezonans magnetyczny.
 • Pozytonowej tomografii emisyjnej.
 • Neurosonography.
 • Doppler naczyń krwionośnych mózgu.

Oraz na podstawie danych uzyskanych lekarz decyduje, czy ma padaczki lub zaburzenia drgawkowe jest spowodowana przez co – lub z innych powodów.

Pierwsza pomoc dla dziecka w napadu padaczkowego

Jak wspomniano powyżej, dziecko podczas napadu padaczkowego w potrzebie pomocy w nagłych wypadkach. Ściśle mówiąc, prawdziwym zagrożeniem dla zdrowia dziecka nie są napady krótkoterminowe, a podczas niej utrata umysłu dziecka i, w rezultacie, spadek dziecko.

Dlatego wszyscy rodzice i inni dorośli wokół chorego dziecka powinien dokładnie wiedzieć, jak zachowywać się z dzieckiem w czasie napadu padaczkowego. I to nie tylko wiedzieć, to w teorii, umieć zastosować w praktyce. Aby uzyskać informacje o tym, jak pomóc dziecku podczas ataku, to zostało już opisane powyżej. Ale warto też wspomnieć, i co robić po zakończeniu zajęcie. Należy przestrzegać następujących zasad:

 1. Oddycha. Natychmiast po zniknięciu napadów natychmiast sprawdzić, czy dziecko oddycha. W takim przypadku, jeśli dziecko nie oddycha, należy natychmiast rozpocząć sztuczne oddychanie. Jednak w żadnym wypadku nie jest dozwolone, aby natychmiast rozpocząć resuscytację podczas napadu padaczkowego.
 2. Bądź blisko. W każdym razie, nie zostawiaj dziecka samego po napadzie padaczkowym. Bądź blisko, dopóki dziecko nie jest w pełni się do życia.
 3. Cieczy i leku. W żadnym przypadku nie może dać żywności dla dzieci, ciekły lub w niektórych – niektóre leki Dopóki dziecko nie jest w pełni odzyskane z napadem padaczkowym. W przeciwnym razie istnieje ryzyko uduszenia.
 4. Hipertermii. W przypadku, gdy po dokonaniu napadu padaczkowego u dziecka z gorączką, umieścić go odbytnicy świecę zawierającą paracetamol.

W niektórych przypadkach, to lepiej nie działać niezależnie i tak szybko, jak to możliwe, aby spowodować brygadę „pierwszej pomocy”. Takie przypadki to:

 • Zajęcie dziecko odbył się po raz pierwszy.
 • Czas trwania napadów trwała dłużej niż pięć minut.
 • Drgawki powtórzono mniej niż 30 minut.
 • Podczas napadów, dziecko jest rannych.
 • Po zajęciu dziecko nie oddycha powraca do normy w ciągu trzech minut, jest szarpany, twarde i nierówne.

Leczenie padaczki u dzieci

Leczenie padaczki dość skomplikowana i trwa bardzo długo, prawie całe życie dziecka. Leczenie powinno wyznaczyć lekarza. Schemat leczenia dobiera się ściśle indywidualnie, z uwzględnieniem specyfiki stan ogólny, wieku dziecka i rodzaju choroby.

Ogromna część leczenia spoczywa na barkach rodziców. Jak już wspomniano, leczenie często wymaga od dziecka przez całe życie. Główne zadania przypisane do leczenia padaczki, to ostrzeżenie nawrotu napadów. Lub przynajmniej zmniejszyć ich intensywność i częstość występowania. Ten artykuł nie będzie napędzany przez dowolną nazwą – lub narkotyków na padaczkę. Wszystkie przeciwdrgawkowe środki farmakologiczne musi wyznaczyć lekarza, na podstawie danych ankietowych oraz indywidualnej reakcji organizmu dziecka na dany lek.

Istnieje bardzo ścisłe wytyczne dotyczące leczenia tej choroby. Prawie wszyscy lekarze ściśle stosować się do nich, a rodzice muszą o nich wiedzieć. Jest bardzo ważne, aby wybrać właściwą dawkę leku – należy ściśle przestrzegać wieku i wagi dziecka.

Podczas początku leczenia jest powołany, nie wszystkie wiek dawki lek przeciwpadaczkowy, ale tylko część. Zwiększyć dawkę stopniowo, uważnie obserwując stan zdrowia dziecka, tak długo jak nie ma Chosen optymalna. Skuteczność może być oceniana nie wcześniej niż 14 dni po rozpoczęciu podawania leku. Co do zasady, dawkowanie leku wybranego nie jest zmieniana przez kilka lat.

Ważne! Wszystkie leki muszą być brane regularnie dziecko! Niedopuszczalne jest, aby pominąć jeden odbiór! W takim przypadku, jeśli zasada przyjmowanie leków zakłócony przebieg choroby jest w dużej mierze pogorszeniu, ataki stają się częstsze i bardziej nasilone. Szanse na odzyskanie swojego dziecka jest również znacznie zmniejszona.

Ponadto, spadek samoleczenia dawkowania lub jej całkowite zniesienie, może spowodować powikłania, takie jak stan rozwoju form napadów padaczkowych, a także zaburzeń psychicznych dziecka. Nie jest konieczne, aby eksperymentować na dziecku.

W takim przypadku, jeśli leczenie jest pozytywny trend i ataki nie są powtarzane przez trzy – pięć lat, lekarz dziecka może zdecydować, aby anulować lek przeciwpadaczkowy. Jednak odwołanie będzie musiała wydać mądrze, tak aby nie zaszkodzić dziecku, a nie pogorszyć jego stan zdrowia.

Anuluj przeciwdrgawkowych w żadnym wypadku nie powinno odbywać się gwałtownie. Dawkę należy zmniejszać stopniowo przez co najmniej miesiąc, pod ścisłym nadzorem lekarzy i różnych badań. Jeśli istnieją jakiekolwiek pogorszenie stanu dziecka zdrowia konieczne jest nieznacznie zwiększyć dawkę jakiegoś czasu.

Ponadto, w każdym razie nie można zapomnieć o zjawisku prowokacji. Takie czynniki mogą obejmować:

 • Szczepienie dziecka.
 • Hipertermia – podniesienie temperatury ciała dziecka, szczególnie gdy temperatura wzrasta powyżej 38 stopni, albo utrzymywane nieprzerwanie dłużej niż jeden dzień.
 • Ostre zakażenia i zatrucia.
 • Czaszkowo – uszkodzenia mózgu do dziecka.

W takich sytuacjach, lekarzy, w celu uniknięcia pogorszenia stanu zdrowia dziecka, zaleca się, aby dać dziecku dawkę profilaktyczną. Jednakże, dawkowanie, a sam lek musi także wyznaczyć lekarzem, a nie mamę i tatę.

Należy również pamiętać, a fakt, że leczenie za pomocą leków przeciwpadaczkowych, nawet jeśli są one przypisane wyłącznie do wieku i wagi dziecka normy, może spowodować objawy zatrucia organizmu. Taki stan charakteryzuje się takimi objawami jak upośledzenia zdolności do koordynacji ruchu, pojawienie się uczucia mdłości, może nawet pojawienie się wymiotów, dziecko może szybko znudzi i spać przez cały czas.

Nie jest również rzadkością i reakcje alergiczne, zarówno ze strony skóry i układu oddechowego. Kiedy takie zjawisko należy zmienić lub dawka leku lub sam lek jest wymieniana. I nie ulega wątpliwości, że wszystkie te zmiany i nominacje w żadnym wypadku nie wolno robić na własną rękę – pozostawić prawo do lekarza – neurologa, który od dawna ściśle monitoruje stan zdrowia i dobrej znajomości przedmiotu dziecka choroby.

W żadnym wypadku nie ja – no tradycyjne leki, ziołowe i homeopatyczne nie są substytutem dla odpowiednich leków terapeutycznych. Wszystkie te narzędzia mogą służyć tylko jako pomocniczy, a następnie dopiero po zatwierdzeniu przez lekarza prowadzącego. W przeciwnym razie narażają zdrowie dziecka na niepotrzebne ryzyko!

Rodzice dziecka z padaczką, należy dokonać specjalny dzienniczek, w którym świętować wszystkie zmiany w stanie dziecka:

 • Częstość napadów padaczkowych, czasu ich trwania.
 • Reakcja organizmu dziecka w sprawie powołania nowych preparatów lub zmiany dawkowania.
 • Inne choroby dziecka.

Obraz życia dziecka, cierpiących na padaczkę

Choroba jest chorobą, ale dziecko, bez względu na to, nadal pozostaje dzieckiem. I rodzice muszą mu pomóc jak najpełniej dostosować się do życia w tym świecie ze swojej choroby.

Nawet rodzice powinni wziąć pod uwagę ogromną ilość niuansów. Na przykład, choroba dziecka. Wszystkie dzieci od czasu do czasu cierpi z powodu różnych chorób wieku dziecięcego, grypa, przeziębienia. Dotyczy to również dzieci, które cierpią na padaczkę. Pamiętaj, że te dzieci wymagają więcej uwagi rodzicielskiej.

Ostrożnie z wyborem leków. Zbyt wiele leków może mieć znaczący wpływ na działanie leków przeciwpadaczkowych. Niektóre leki mogą również powodować wzrost padaczkowego mózgu dziecka aktywności mózgu, aw konsekwencji powodować rozwój dziecka następnego ataku padaczki. Aby uniknąć takich sytuacji, rodzice powinni mieć najbardziej kompletne informacje na temat każdego z leków, które mają zamiar dać dziecku. I byłoby mądrzej zanim dasz dziecku danego leku, aby skonsultować się z jego lekarzem – neurologa.

Ważne jest również, aby zapłacić odpowiednią ilość czasu na moralną stronę problem padaczki. Psychologów dziecięcych, przez długi czas pracy z dziećmi, które cierpią na padaczkę, uważa się, że dziecko powinno mieć pojęcia o swojej chorobie i co się dzieje z nim. Oczywiście, informacje muszą być złożone wraz z dzieckiem w łatwym do formatu zrozumieć.

Ponadto dorośli powinni zająć się, że zespół, który jest chore dziecko, wiedziała, że ​​dziecko może w każdej chwili stać się źle i stracił przytomność. Nie jest konieczne, aby ukryć tę informację od innych, ponieważ zawsze istnieje ryzyko, że stanie się padaczka u dziecka poza domem. A dorośli wokół dzieci – nauczyciele w szkole, nauczyciel przedszkola, będzie w stanie zapewnić dziecku niezbędnej pierwszej pomocy tylko wtedy, gdy mają one niezbędnych informacji i są świadomi tego zjawiska padaczki u dzieci.

Należy być ostrożnym, jaki rodzaj życia dziecko jest. Pamiętaj, że prawidłowa droga życia jest obowiązkowa dla osób cierpiących na padaczkę. Śledzić snem dziecka – powinien trwać co najmniej 10 godzin dziennie.

Również starać się utrzymać dziecko nie zależało na zbyt długie granie w gry komputerowe i oglądanie telewizji dynamiczny obraz jest wielkim czynnikiem, który może powodować rozwój napadu padaczkowego. Zamiast wspólny widok kolejnego filmu lub serialu należy wyłączyć telewizor i iść na spacer.

I najważniejszym zadaniem stojącym wszystkich rodziców dzieci chorych na padaczkę – ma przekonać okruchy, że nie ma nic złego ani wstydliwego w jego choroby. I tak szybko, jak dziecko będzie go zrozumieć, znika ogromną liczbę problemów psychologicznych.

load...