Pachnące draceny: szczególny rodzaj opieki i zasad

Zawartość:

Jednym z najbardziej popularnych odmian Dracena Dracena fragrans jest lub jak to nazywa również smocze drzewo. Ten gatunek jest najbardziej powszechne i popularne, to jest łatwe do przystosowania i do domu. Dracaena odmian pachnących jest wiele, a większość z nich rzuca rodzaju kwiatów pachnących pędzla z ładnym zapachu. Kwiaty malowane w odcieniach kremowym kolorze. Podczas gdy w pomieszczeniu, w domach i apartamentach Dracaena kwitnie bardzo rzadko.

load...

Typowo, kiełki rozgałęzione z głównej łodygi, którego wysokość wynosi od 35 cm do 2 m. Liście ma przyjemną barwę zieloną, chociaż istnieją podtypy (fragrans massangena), które znajdują się na liście żółte paski w środku liści. Spektakularny wygląd roślin o różnej szerokości i wysokości, znajdują się w pobliżu. Ta gra kontrastów ozdobić każde pomieszczenie: biura lub mieszkania.

Fragrans Dracaena znany ze swoich właściwości. Żywica roślina nazywa się „krew smoka”. Włókna Dracaena wykorzystywane do produkcji szczotki. Ten rodzaj filtra zielonego, który może wchłonąć i zneutralizować ich liście niektórych trucizn, na przykład, ksylen, benzen i formaldehyd.

Powrót do spisu treści

Gatunek pachnące draceny

Jak wspomniano powyżej, Dracaena fragrans – mnogosortovoe roślin. Inny kolor liści, jego wielkość, kolor listwy. To może być roślina z liśćmi monochromatycznym kolorem lub gatunku pstrych w której znajduje się granica na brzegach. Istnieją formy o wysokości nie więcej niż dwudziestu centymetrów. Na przykład, dracena wonna zaskoczyć. Jednak najbardziej popularne odmiany – Compacta, jak również Massangeana.

load...

Massangeana – duże formy palmoobraznoy roślina rośnie do sześciu metrów. W odróżnieniu od podgatunku – barwny kolor liści w środku którego znajduje się szeroki pas otoczony wąskim paskiem w tym samym kolorze. Ale Compacta inny self-kolorowych liści jasnozielony kolor.

Victoriae – takiej, która ma żółte liście wydłużonym kształcie. Lindenii – jeden z najbardziej popularnych odmian, różne paski kremowe, zwykle na krawędziach liści. Ciemnozielone liście w rothiana gatunku. Tutaj na krawędziach – białe paski. Najbardziej rzadkie odmiany uważane cytryna draceny i Kanzi, które znane są ze swoich jasnych rozłożonych liści.

Kwiaciarnie również daje największe preferencji Dracaena fragrans, bo to podgatunek świetnie wygląda w połączeniu z nie mniej popularne w innych kulturach. Tak, i jako roślina solowej, że świetnie wygląda. Jest to świetny sposób na ogrodnictwo apartament, dom lub biuro.
Powrót do spisu treści

Właściwa pielęgnacja dratsenu

Zawartość Dracaena, jak każdy inny kwiatka, wynika prawo kompleksową opiekę, która zawiera pewne wymagania dotyczące oświetlenia, nawadniania i temperatury. Ponadto, ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób zapewnić dobrą hodowla roślin i przesadzania. Ale wszystko po kolei.

Przede wszystkim porozmawiajmy o oświetlenie. Dracena potrzebuje dobrego, intensywne światło, ale bezpośrednie światło w tym przypadku jest przeciwwskazane. Proste konwencjonalne odmiany wymagają mniej światła niż jasne i kolorowe, malowane widoki. Dracena pół-cień, ponieważ rośliny zaopatrzenia zrobić cień, będzie go utworzyć najbardziej komfortowych warunkach.

Fragrans Dracaena wymagających temperatury. W zimie, to nie powinna być niższa niż 15 stopni. Jeżeli roślina rośnie w suche, draceny może znieść i tryb 12 stopni, ale należy starać się go uniknąć. W lecie temperatura nie powinna przekraczać 24 stopni, w przeciwnym przypadku roślin suszy.

Właściwe środki do pielęgnacji i właściwego nawadniania. W okresie aktywnego wzrostu należy podlewać obficie dratsenu. Zazwyczaj jest to środek wiosnę, późną jesienią. W zimie, gdy roślina jest w stanie uśpienia, podlewanie powinno być zmniejszone. Jednak nie pozwalają na suszenie systemu korzeniowego lub mocnej gleby mokre. To może prowadzić do szybkiego rozpadu łodygi, korzenie, śmierci, reprodukcji i następnie będzie słaba. Dratsenu podlewania dwa razy w tygodniu w okresie letnim, w zimie jest to niezbędne w celu zmniejszenia podlewanie raz w tygodniu.

Pachnący Dracaena potrzebuje wilgotności powietrza. W przeciwnym razie, krawędzie i końce liści skurczy się natychmiast. Ważne jest, aby regularnie spryskiwać roślinę, około trzech razy w tygodniu. Jeśli wskazówki są całkowicie suche i zobaczyć, co troska nie pomoże, to najlepiej wyciąć je starannie.

Aby użyć rozpylanie wody poprzednio rozmieszczone w temperaturze pokojowej. Dwa razy w miesiącu, przy użyciu miękkiej gąbki nasączonej wodą, wytrzeć liści draceny. Zamiast gąbki, użyj szmatki, aby usunąć kurz z liści wytrąca.

Jeśli z jakiegoś powodu nie można często spryskiwać roślinę, w tym przypadku powinny one być umieszczone na specjalnej tacce wypełnionej wilgotnymi kamykami. Zamiast używać torfu kamyki lub rozszerzonej glinę. Nie zapomnij stale napełnić zasobnik wodą. Dzięki tej prostej metody, będziesz w stanie stworzyć optymalne warunki dla Dracaena i kompleksowej opieki.

Jak karmić pachnący Dracaena? Nawóz użyciu nawóz płynny przeznaczony do instalacji wewnętrznych. Muszą być rozcieńczony zgodnie z instrukcją. W żadnym wypadku nie należy unikać nadmiaru nawozu jako roślina może być poważnie zagrożona, a można osiągnąć odwrotny skutek. Przygotuj zasadzić dobrą glebę. Musi to być glinka, albo, alternatywnie, z torfu.

Teraz do przeszczepu. Repot potrzebę utworzyły się dwa razy w roku roślin. Jeśli sobie z dużym zakładzie jest bardzo trudne, jedyną zmianą warstwy ornej. Powielanie ma także kilka funkcji specjalnych. Najbardziej odpowiedni czas na to – wiosną i latem. Dracena rozmnażać z powodu szczepienia, ukorzeniania w wodzie lub piasku. Zwykle jedna łodyga ma długość 10 cm. Jednakże, istnieją odmiany, które namnażają się uwarstwienie powietrza lub nasiona.

Jeśli chcesz mieć kilka rośliny były blaty, wybierz dobrze ukorzenione sadzonki. Jej wysokość nie powinna być mniejsza niż 30 cm. Odetnij górną krawędź, za pomocą ostrego noża. Ważne jest, aby pozostać na liściach bagażniku. Po pewnym czasie, draceny niech pędy boczne i może teraz być zakorzenienie końcówkę.


Powrót do spisu treści

Trudności w uprawie

Dracaena fragrans – roślina, która jest bardzo wrażliwa na zewnętrzne źródła. Ona nie toleruje przeciągów i niskiej wilgotności. Jak tylko liście były jasne plamy, przenieść garnek z zakładu w cieniowanie powierzchni mniej oświetlone. Jeśli zauważysz, że liście zaczynają więdnąć, oznacza to, że pielęgnacja roślin jest nieprawidłowy.

Najprawdopodobniej jest to nadmierne podlewanie lub w jej dotkliwy brak. Ponadto liście mogą uschnąć i ze względu na odmrożenia. Ponadto można obejrzeć poniżej cętkowane jasnych plam. Oznacza to, że używasz złą jakość wody do nawadniania. Tutaj zaleca się przed podlewania filtr lub gotować.

Suche powietrze w pomieszczeniu może sprowokować suche brzegi liści i wskazówek w tym samym czasie stają się brązowe. Rozwiązanie problemu – normalizację starannością, zapewniając właściwą wilgotność. Drugi powód – projekty, brak płynu. Jeśli liście są zwinięte i stał się miękki, konieczne jest, aby podnieść temperaturę. W przypadku podgatunków przetargu dratsenu takie objawy mogą być odczuwalne, jeśli opuszczą zakładu dla całej nocy przy oknie w zimnych porach roku.

Innym problemem, który często utrudnia wzrost Dracaena – żółknięcie liści. Jeśli roślina jest stary, liście zaczynają powoli żółkną – nie da się tego uniknąć. Zatem dratsenu charakterystyczny zielony kolor liści tylko w górnej części łodygi. Wynika to z faktu, że roślina żyje długo – po dwóch latach aktywnego wzrostu Dracena żółty, a następnie umiera.

Opieka dla roślin ktoś może zepsuć szkodników. W tym przypadku, roztocza pająk, skala Jose i wełnowiec, nicieni i okopcony grzyba. Jak radzić sobie z chorobą? Przede wszystkim, gdy już znaleźli napastnika, natychmiast zaczynają się poważne środki. Nie możemy oczekiwać, że roślina sama przestanie boleć!

Stosować chemikalia tylko wtedy, gdy słabsze, środki do domu nie wolno używać. Konieczne jest, aby wybrać jak najmniej toksyczne, miękkie narkotyki. Jeśli masz zwierzęta w domu, nie zapomnij o nich – jeśli starają się gryźć liściach roślin, mogą być zatrute lub poważnie chory. Starają się zapobiec. Nie jest konieczne, aby traktować wszystkie rośliny w pomieszczeniu – jest to najlepiej przeprowadzić na balkonie lub w łazience. Nie zapomnij, aby postępować zgodnie z instrukcjami!

Ale główna zasada – jest stałą, stabilną pielęgnacja roślin, nadzór. Tak szybko, jak widać oznaki niepokoju, uciekać się do drastycznych środków. Jest to główna zasada pielęgnacji każdej rośliny. Zapewnić właściwą opiekę i dracena wonna zachwyci Cię swoim uderzające widoki więcej niż jeden miesiąc!

load...