ozonoterapia do utraty wagi: opis procedury i przeciwwskazania

Droga do idealnej figury towarzyszy wielu eksperymentów, które odnoszą się do zabiegów dieta, ćwiczenia, kosmetycznych. Nowe techniki nie są w pełni zrozumiałe i powodują wiele kontrowersji. Na przykład, wciąż nierozwiązana jest kwestia, czy ozon jest skuteczny do utraty wagi ze względu na opinie, że jest bardzo sprzeczne.

load...

Zawartość:

Ozon – panaceum czy trucizna

Prostymi słowami, cząsteczki ozonu – jest formą cząsteczki tlenu, który z uwagi na niestabilność ma możliwość bardziej agresywne utleniania. Wiemy, zapach ozonu – świeży zapach, który pojawia się po burzy. W rzeczywistości, im większa jest ilość substancji nie tylko szkodliwe i niebezpieczne dla zdrowia. Jeżeli stężenie przekroczy próg 0,5 mg, ponieważ nie jest złe samopoczucie: ostry ból w sercu, trudności w oddychaniu, ciężkie zawroty głowy.

load...

Co ciekawe do ozonu w kosmetologii? Jak każda trucizna w ilościach odmierzonych jest on w stanie odegrać pozytywną rolę:

 • Uaktywnić krążenie krwi;
 • Oczyścić jelita z toksyn;
 • Poprawić odżywienie tkanek;
 • Zwiększenia odporności.

A co najważniejsze, to co nas interesuje: pobudza rozpad komórek tłuszczowych. To z tego powodu, że zastrzyk ozon jest używany do usuwania osławione „skórki pomarańczowej” i zniszczenie rezerw tłuszczu w obszarach krytycznych – na udach, pośladkach i talii. Każda komórka tłuszczowa jest pokryta rodzaju stwardniałych powłoki, które skutecznie niszczą aktywności cząsteczek substancji. Stopniowo rozpuścić kieszenie cellulit zniknie wyraźny guzowatości, skóra wraca do normy: staje się gładka, miękka i elastyczna.

Ozon stosowany jest nie tylko do korekcji, stosuje się go rozwiązać wiele problemów związanych z włosów i skóry. Przeciwzapalne i przeciwwirusowe działanie leku będzie przydatny w leczeniu trądziku, trądziku, opryszczka, łupież, łojotokowe zapalenie skóry i zapalenie skóry. Trudno jest ocenić, jak skuteczna terapia ozonowa do utraty wagi: Opinie pacjentów różnić. Wiele zależy od indywidualnych cech pacjenta, ekspozycja na środki terapeutyczne, schematy leczenia, dawki i innych czynników.

Ostrzeżenie! Procedury z użyciem ozonu wyznaczyć specjalistów medycznych po dokładnym zbadaniu i wykluczeniu przeciwwskazań.

Ozonoterapia jako alternatywnej metody: Opis

Procedura. Ozonowanie jest oczywiście zastrzyków, której wysokość zależy od objawów choroby i stanu pacjenta. Zwykle jest to 5 do 10 zabiegów przeprowadzanych w placówce medycznej. Do wstrzykiwań wytwarza się specjalną mieszaninę, która ozonu z generatora. Podstawą jest krew pacjenta lub soli fizjologicznej lub medycznych. Istnieje specjalny termin dla takiej procedury – autogemoozonoterapiya.

Po skontrolowaniu specjalista wybiera jeden lub więcej sposobów stosowania ozonu:

 • Dla kompleksowego oddziaływania – ozonated dożylnie roztwór soli fizjologicznej;
 • Cellulitu – zastrzyki na obszarach problemowych;
 • Wykorzystanie

 • Wody ozonowej obróbce lub olejów;
 • Wieje ozonu określonych obszarach ciała.

Aby proces zaniku komórek tłuszczowych był bardziej aktywny, zastrzyki zalecany na przemian z masażem. Oczywiście, istnieje odstęp czasu po zabiegu, gdy na skórę jest niezbędne, aby ograniczyć – zazwyczaj dwa tygodnie po przebiegu wstrzykiwań. Po tym czasie, antycellulitowy masaż jest najbardziej skuteczne. Bezpośrednio przed zabiegiem i polecam delikatny masaż podobny ogrzewania tkanek. Jest to konieczne, aby zapewnić, że roztwór szybko i równomiernie wypełnić strefy wstrzykiwania.

Ostrzeżenie! Zastrzyki z zastosowaniem ozonu dość bolesne, dlatego u pacjentów z nietolerancją na ból są przeciwwskazane.

Ból jest całkiem namacalna, a ten punkt niemal wszyscy, którzy wiedzą z pierwszej ręki od ozonoterapia cellulitu przeglądowi pełne skarg na ten czynnik. Jednak wielu z nich nie ukrywa dalszą poprawę skóry i tkanek podskórnych. Wpływ iniekcji ozonu wzrosnąć, jeśli sesje są uzupełnione sparing diety i lekkie ćwiczenia. Będzie to prowadzić do „uśpienia” napięcia mięśniowego i dostosować organizm do zakończenia procesu gojenia, a nasza sprawa – utrata masy ciała.

Wideo: ozonoterapia dla korekcji

Czy warto ryzykować

Przed zgadzasz się na przebiegu leczenia, należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli kosmetyczka będą argumentować, że zastrzyki ozonu są bezpieczne i nie mają przeciwwskazań – w każdym razie, nie wierzę, i starają się znaleźć innego biegłego. Istnieje szereg chorób lub przejściowych stanów ludzkiego ciała, w którym zastrzyki z roztworu ozonu jest surowo zabronione. Zapomnij o ozonoterapii, jeśli chodzi o:

 • niewydolność serca lub inne zaburzenia serca;
 • Nowotworów o nieznanym pochodzeniu, podejrzewa onkologii;
 • Chorób przewlekłych w krążenie krwi, oddychanie i trawienie;
 • Idiosyncrasy

 • Lub nadwrażliwość;
 • Choroby

 • Hormonalny;
 • Stanów ciała związanych z występowaniem drgawek.

Oczywiste jest, że okres ciąży i karmienia piersią nie nadaje się również do ozonoterapii, mimo że jest po porodzie kobiety są bardzo rzucają schudnąć. Istnieje wiele innych sposobów, aby zresetować nabyte w okresie od wagi ciąży są szczególnie skuteczne specjalne ćwiczenia fizyczne.

Wiele z nich jest zainteresowany postawą tradycyjnej medycynie alternatywnych sposobów utraty wagi. Każdy lekarz mówi bardzo negatywnie w stosunku do ozonoterapii, ponieważ należy do mało znanych technik, które nie przeszły wystarczającej badań. Oznacza to, że wszelkie procedury związane z użyciem ozonu można nazwać eksperymentalnej. Jak wielka chęć, aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu, a jeśli chcesz dołączyć do grona testu?

Proste pytanie, ponieważ do tej pory w Ameryce i Europie praktykującego lekarza terapii ozonowej, każdy pacjent jest zobowiązany do przedstawienia dokumentów o charakterze eksperymentalnym leczeniu. Po przestudiowaniu problemu, nie wszyscy zgadzają się, gdyż malowane szczegółowo ryzyka i przeciwwskazań, a także odsetek ofiar zastrzyki, a nawet śmierci. W naszym kraju jest mało prawdopodobne, aby odnieść się do dokumentów, więc być w pogotowiu i podjąć ryzyko, czy nie – jest to sprawa prywatna.

load...