Oznaki zbliżającego się porodu

Przez wieki, narodziny dziecka był uważany za wielką tajemnicą. Położne w Rosji cieszy się szczególną cześć, i nie każda kobieta może stać się położna: musiała mieć doskonałe zdrowie, zdrowe musiał być z jej dzieci, jej myśli musiały być czyste.

load...

Nawet w czasie ciąży, położne uczą przyszła mama stare oszczerstwo, że czytanie dzieciom w łonie matki: „Z ciebie, moje światło, mój odrobinę, ja wszystko będę sprowadzić nieszczęście sama będzie kopułę wam moją miłość, łóżeczko – wszystko cierpliwości, więc modlitwa – komfort Oczekiwanie .. Ty, moje światło, jak ziemia świtu, jak rosa trawy, jak kwiaty deszczu. ”
Brzmienie tych łagodnych słowach mieć korzystny wpływ na dziecko i matkę, tworząc odpowiedni nastrój przed zbliżającym się porodzie.

Dostawa jest zwieńczeniem ciąży iw większości przypadków występuje jako normalny proces fizjologiczny.

Mama chce wiedzieć o wszystkich rodzajów: znać oznaki porodu, początek narodzin, objawy porodu, kiedy start, w którym to momencie trzeba się spieszyć do szpitala położniczego, a poród jest bolesny i jak długo trwają.

Każda kobieta w pracy – indywidualna i poród nastąpić w różny sposób, ale główne cechy szybka dostawa przeżywają niemal wszystkich matek: Umowy macicy podczas porodu; wygładzone szyjki rozrzedza a następnie ujawnił; Dziecko odwraca się i przesuwa się przez kanał rodny; masz dziecko, a potem przez łożysko, pępowina i błony. Cały proces trwa od kilku godzin do jednego dnia (czasami więcej), a to początek macierzyństwa i dziecka – przejście do samodzielnego istnienia.

load...

W procesie tym ważne jest dla wszystkich: mechanizm występowania porodu, cech fizjologicznych, uczuć i doświadczeń matki, jej stan psychiczny.

Dostawa do domu nie zawsze jest jasne, zwłaszcza oznaki porodu w pierwiastek matek. Eksperci uważają, że inicjatorem rozpoczęcia porodu jest dzieckiem. Do 40. Tygodnia, a czasami wcześniej, ze względu na szybki wzrost dziecka zmniejsza się ilość płynu owodniowego, dziecko trudniej się poruszać. Łożysko się zestarzał, a dziecko nie otrzymuje wystarczającej ilości składników odżywczych i tlenu.

Dziecko czuje się bardzo nieswojo, uaktywnia i kory nadnercza, duża ilość kortyzolu – hormonem stresu. W odpowiedzi, zmienia równowagę hormonalną w organizmie matki. W rezultacie, macicy staje się bardzo wrażliwy na działanie substancji biologicznie czynnych, produkowanych przez łożysko i przysadki kobiet. Ona zaczyna spadać – istnieją regularne skurcze następnie dostawy.

W organizmie matki przyszłego zmienia się również: zwiększenie ilości estrogenów przygotowania macicy do porodu, a w rezultacie szyjka jest skrócona, a zmiękczone, macicy zaczyna się regularnie zmniejszać.

Znaki początku porodu

Ból pleców, czując rosnące ciśnienie w okolicy pachwiny, któremu towarzyszy uczucie zmęczenia i ciężkości. Jesteś długi czas nie można znaleźć żadnych wygodną pozycję. Ból ten różni się od zwykłego bólu, mogą być podobne do napięcia przedmiesiączkowego bólu. Ta funkcja może wystąpić kilka dni przed porodem, często w połączeniu z innymi elementami.

Częstsze wypróżnienia mogą być mylone z zwykłego zaburzenia, ale w tym przypadku jest to prostaglandyn, powodując opróżnienie przewodu pokarmowego w celu uwolnienia dodatkowej przestrzeni dla ruchu do dołu dziecka.

Śluz smugami krwi

W całym okresie ciąży szyjka zawiera gęsty śluz, który może być uwalniany na zewnątrz pod koniec ciąży, kiedy szyjka macicy zaczyna się cienki i otwartym. W rzadkich przypadkach może wyglądać śluzową „wtyczki”, bardziej śluz jest bardziej płynna i może zawierać smugi krwi. Pojawienie się krwi może wystąpić kilka dni przed porodem, ale może się zdarzyć, jak i po rozpoczęciu pracy.

W późnym okresie ciąży, często pojawiają się plamienia po badaniu pochwy, ponieważ procedura często powoduje krwawienie z szyjki macicy. Łatwo jest popełnić błąd i wziąć tych emisji jako oznaka siły roboczej. Jeśli krew jest różowy lub jasnoczerwony i zmieszane ze śluzem – jest to z pewnością zwiastunem rodzaju, po zbadaniu – brązowawy krwi.

Progressive skurcze macicy

Skurcze, które są dłuższe, mocniejsze i częstsze są zapowiedzią narodzin. Na początku bólów porodowych są zwykle odczuwane jako dokuczliwy ból promieniujący do dolnej części pleców. Jak stać się bolesne skurcze porodu. Skurcze macicy skrócone włókna mięśniowe ciała macicy, szyjki macicy i rozciąganie macicy są wydalane z owoców.

Autopsja błon

Autopsja błony, zwane również pobranie płynu owodniowego może wystąpić przed wystąpieniem pracy w 10-12% przypadków. Następnie intensyfikacji bitwy rozpocznie wkrótce po zrzucie wody lub w ciągu dnia. W większości przypadków, pęcherz płodu nie jest otwierana przed rozwojem procesu narodzin. Kiedy bańka pęknie, może to spowodować nagły „Bawełna”, wraz z przepływem płynu owodniowego, lub może być stopniowe, niekontrolowany wyciek płynu. Autopsja membran mogą poczuć się jak w oddawaniu moczu.

Jeśli zostały przeniesione do wody przed rozpoczęciem pracy, znacznik czasu, barwę, zapach i opisać ilość cieczy (lub przepływ sączyć). Zwykle, płyn jest czysty i praktycznie bezwonne. Zielony kolor wód płodowych wskazuje na obecność smółki w nich (Original stolca), które mogą powodować stan stresu u dziecka i wymagają natychmiastowego działania. Nie powinno w tym przypadku używać tamponów, aby utrzymać strumień. Pilna powiadomić lekarza. W zależności od kondycji i stanu dziecka zadecyduje lekarz – czekać na regularnych skurczów, albo pilnie stymulowanie pracy. W niektórych przypadkach, gdy dziecko jest w chwili wylania wody nie mają czasu, aby zablokować wyjście z szyjki macicy może wypadnięcie przewodu.

Na wczesnym otwarciem membrany ze względu na ryzyko zakażenia nie powinny korzystać z łazienki, to najlepiej wziąć prysznic. W ciężkich walkach zwiększyć ryzyko infekcji nie jest wykrywany w łonie matki, więc kąpiel, jeżeli jest to niezbędne w trakcie pracy, powinno zostać odroczone do silnych skurczów.

Przypominamy, że jeśli czujesz się regularne skurcze trwające 15-20 minut (20-30 sekund), a także w przypadku wycieku lub wylania płynu owodniowego, należy natychmiast udać się do łóżka i wezwać karetkę „” lub udać się do szpitala na własną rękę.

W niektórych przypadkach znaki tzw „wyobrażonej porodu”:

– Skurcze są nieregularne, ich częstotliwość i napięcie nie jest zwiększona;

– Nie jest ból w podbrzuszu, a nie w sacrum;

– Kurcze znikają podczas chodzenia lub po zmianie pozycji;

– Fetal ruch zintensyfikowane podczas skurczu. Walki te zwykle towarzyszą, gdy dziecko wkracza na obszar miednicy.

Pamiętaj : Nie należy obawiać się, że martwisz się na próżno lekarza lub swoich bliskich. Jeśli masz jakiekolwiek oznaki zbliżającego się porodu o każdej porze dnia i nocy, powinien udać się do szpitala. W tym przypadku, lepiej jest bezpieczne.

load...