Oznaczanie wczesnej ciąży: badania, analizy i badania

Zawartość:

Czy testy zawsze pokazać poprawny wynik? Jak wykryć wczesną ciążę? Jest to możliwe do zrobienia bez wycieczki do ginekologa i dostarczanie analiz? Takie pytania są zainteresowani tysięcy kobiet na całym świecie, ze względu na dodatni lub ujemny wynik może zależeć od losów nawet płci. W każdym razie, w ciągu pierwszych oznak ciąży – brak miesiączki, ciężkość zatrucia brzusznej, zrazy samo powinno mieć zastosowanie do eksperta. A jeśli nie ważne chcą przerwać ją w sposób sztuczny lub małe dziecko powitanie.

load...

Skuteczne an_0 oznaczania wczesnej ciąży

Zapłodnienie miało miejsce, czy nie – trudno jest uzyskać dokładną odpowiedź na to pytanie w ciągu pierwszych kilku dni po niezabezpieczonym stosunku. Musi przejść co najmniej dwa tygodnie przed widać żadnych oznak ciąży. Ale jeśli dziewczyna jest wciąż nie do zniesienia znać wynik, może korzystać ze specjalnych testów lub apteki, jeśli to możliwe, do oddawania krwi dla hCG.

Kup próbę: testy w domu

Nie wszyscy płci muszą ciągle iść do szpitala, aby być sprawdzany i diagnostyce. Ktoś pracuje długie godziny siedem dni w tygodniu, ktoś ciężko wybrać kilka godzin w długich kolejkach w urzędzie ginekologicznej. Ponadto, nie działa taki sam za każdym razem, gdy lekarz jest opóźnienie. W tym przypadku, w toku są zwykłe testy, które pomagają wykryć ciąży we wczesnym stadium.

load...

Zauważyłeś, że w aptekach oznacza i za 50 rubli i 300? Dlaczego tak ogromna różnica? Fakt, że ich wartość wpływa na wrażliwość na hormon hCG. Pojawia się on w organizmie przyszłej matki trochę czasu po zapłodnieniu.

Oczywiście, im bardziej kosztowne wybranego narzędzia, tym większe prawdopodobieństwo, aby określić ciąży. Produkowane nawet tak potężny, że pokazują wynik w pierwszych tygodniach. Ale zwykle takie produkty są używane przez kilka dni przed opóźnieniem. Po półtora miesiąca, można kupić każdy, nawet najbardziej prosty i tani test. Różnica nie zauważy.

Rodzaje testów ciążowych

 • Pasek testowy

Do tej pory, niedrogich paski testowe są najbardziej popularne wśród kobiet. Aby zobaczyć wynik, trzeba posiać pasek testowy do kubka z porannego moczu, odczekaj 20 sekund i zobaczyć światło. Dwa bary – pozytywny – negatywny. Należy pamiętać, że powinno się to odbywać w pierwszej oddawania moczu, jak to było w tym czasie w płynie będzie zawierać maksymalną ilość hCG.

Ale pasek testowy ma swoje wady. Jeśli, na przykład, przesadzić rozebrać do miski lub prawidłowo umieścić go na wyświetlaczu mogą się wyświetlać nieprawidłowy wynik. Co więcej, nie każdy lubi zbierać poranny mocz w naczyniu. W innym czasie, nie jest możliwe do przeprowadzenia takich procedur.

 • Test kasetowy

Taki test jest wart o wiele droższe, ale jest znacznie bardziej wygodny w użyciu. Nie trzeba będzie zbierać płyn w szklance, aby zobaczyć wynik. Wystarczy do kroplówki z pipety, która przychodzi na specjalnym małym oknie. Po kilku minutach, paski pojawiają się w drugim otworze. Jeśli chodzi o skuteczność, to jest dokładnie taka sama, jak w konwencjonalnych urządzeniach.

 • Testy atramentowe

Zasada testu działania jest dość prosta – przy oddawaniu moczu, trzeba będzie zastąpić jeden koniec strumienia. Zostanie wyświetlony drugi wynik. Można to zrobić w dowolnym momencie dnia, wynik będzie. To właśnie ten model jest bardzo drogie, ale ma dość wysoką wrażliwość na hCG

 • Testy elektronicznych

Na tym teście, istnieją już specjalne inskrypcje. Z tego powodu nie będzie musiał puzzle nad tym, co pokazał – jeden pasek lub dwa. Oczywiście, jak w każdym przypadku, że nie daje absolutnej odpowiedź. Jednak najlepiej jest, aby wybrać te, które zawierają dużą czułość – 20 mlU / ml. Takie testy mogą być stosowane po tygodniu i pół po zapłodnieniu.

Problemy z testu

Czy może być błąd? Oczywiście, w stu procentach doprowadzić Cię żadnych gwarancji. Po pierwsze, konieczne jest wzięcie pod uwagę właściwości organizmu. Po drugie, mogła uniknąć gaf za pomocą testu. Dlatego zaleca się wstępnie zapoznać się z instrukcją. Jakiś czas później, należy powtórzyć procedurę ostatecznie potwierdzić obecność lub brak ciąży.

Jeśli zrobisz wszystko dobrze, a wskaźnik wykazał ledwo zauważalny lub niejasne drugi pas, potem są trzy opcje. Po pierwsze – nie jesteś w ciąży lub po prostu użył uszkodzone, złej jakości, tanie produkty. Po drugie – masz małą ilość hCG. Ostatni, najbardziej nieprzyjemne – pozamacicznej lub nieodebranych aborcja. W takiej patologii pilna potrzeba interwencji chirurgicznej. Jeśli czas nie odnosi się do specjalisty, konsekwencje mogą być tragiczne. Aż do śmierci. Należy pamiętać, że w każdym przypadku konieczne jest wydać wszystko jeszcze raz. Jeśli problem będzie się powtarzał, skontaktuj się z ginekologiem.

Pomiar temperatury: termometr

Kiedy test ciążowy jest nadal nie odpowiada, a ty nie chcesz poczekać jeszcze kilka tygodni, pomiar podstawowej temperatury. Jeśli termometr pokazuje, że w odbycie ponad 37 stopni, co oznacza, że ​​można być na swoim miejscu. Przed zabiegiem, nie jest zalecany do seksu, wziąć kąpiel lub prysznic z ciepłą wodą, ponieważ może to mieć wpływ na wynik.

Badanie lekarskie

Odnosząc się do kliniki, najpierw trzeba iść do ginekologa na badanie. Kształt macicy, jej wielkość, i wielu innych czynników pomoże lekarz określić dokładną diagnozę. Zauważ, że jeśli mają mniej niż miesiąc do sześciu dni, poinformować eksperta!

Po badaniu, jeżeli okres powyżej czterech tygodni, można odzyskać USG. To właśnie w tym czasie przyszłość dziecka serce zaczyna bić. Nie panikuj, badanie ultrasonograficzne jest potrzebne, aby potwierdzić lub obalić podejrzenia spowodowanych przez ginekologa. Jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia nienarodzonego dziecka. A czasami bez USG nie może zrobić, ponieważ pomaga ujawnić jakąś poważną patologię (nieodebrane pierwszy płód trymestrze ciąży pozamacicznej).

Oznaczenie ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej

HCG można wykryć we krwi ciężarnej kobiety na 7-8 dni po nawożenie zaszła, nie wcześniej. Jeśli po pewnym czasie, pozytywny wynik się potwierdzi, wówczas pacjent powinien przejść pełne badanie. Duża ilość tego hormonu wskazuje na obecność nowotworu. Wpływają również na testy mogą leki, które brała w tym okresie.

Objawy ciąży: kontrowersyjny i obecny

Nasze babcie nie iść do lekarzy, że nie ma badań i analiz, a więc ustalona ciąży na podstawie ich stanu zdrowia. Nudności, zawroty głowy, ból w klatce piersiowej, częste oddawanie moczu – w rzeczywistości wszystkie z tych cech jest dość kontrowersyjna. I wielu z nich nawet sugerować obecność poważnych chorób.

 • Toksykoza

W pierwszym trymestrze ciąży może ona czuć łagodne nudności, które często towarzyszą zawroty głowy i utraty wytrzymałości. Te same objawy pojawiają się w przypadku zatrucia, niedokrwistość, niskie lub wysokie ciśnienie. Uwaga zatrucie krwi zaczyna jeden miesiąc (4 tygodnie po zapłodnieniu), nie wcześniej. Plus, nie wszyscy płci mają do czynienia z nim. Dlatego też, jeśli czujesz się źle, należy skonsultować się z lekarzem.

 • Ból w klatce piersiowej i sutki

Podczas pierwszego miesiąca w organizmie kobiety ciężarnej zaczyna występować zmiany hormonalne. Ciało matki oczekującej jest przygotowany do łożysk dziecko i macierzyństwo. Gruczoły sutkowe pęcznieją, wzrasta wypust pigmentowana, a z nich może być przydzielony niewielką ilość siary (gdy Press). Obrzęk i ból pojawia się także w przeddzień krytycznych dniach. Dlatego też, jeśli opóźnienie, to jest prawdopodobne, że tam był cykl porażki.

 • To boli i ciągnie podbrzusza

Takie objawy wskazują więcej problemów zdrowotnych u płci pięknej. Nawet jeśli ona jest w ciąży, ona pilnie i bez zwłoki należy skierować do ginekologa. W przeciwnym razie, jeśli pić pigułkę i czekać ulepszenia poronienia mogą wystąpić.

 • Częste oddawanie moczu

Jeśli zawsze chcesz korzystać z toalety, a po pięciu minutach po opróżnieniu wydaje się, że pęcherz jest pełny ponownie – może to być objawy zapalenia pęcherza. Szczególnie w przypadku, gdy wszystkie towarzyszy bolesnych doznań (skurcze, mrowienie). Dowiedzieć się, co to jest – ciąża lub zimno, może być tylko oddawaniu moczu.

 • Upławy

Gęsty, nieco lepką masę białego lub przezroczystego koloru pozwala tworzyć śluzowej wtyczkę do szyjki macicy. Stąd w czasie ciąży płód jest chroniony przed różnymi patogenami, które mogą dostać się do pochwy. Tuż przed narodzinami ona odchodzi.

Jednakże, jeżeli rozładunek ostrym, nieprzyjemnym zapachu i żółto-zielony kolor, to prawdopodobnie jest – infekcja. Na pierwszy ginekologa wziąć dziewczyna rozmaz, by sprawdzić na choroby pacjenta, chorób przenoszonych drogą płciową. Może płeć piękna nie powiodło się w układzie rozrodczym. Po pełnym badaniu lekarz zaleci odpowiednie leczenie.

 • Głodu

Wcześniej nie można znieść śledzia, i jest gotowy do jedzenia kilograma ryby soli? A może chcesz zawsze ogórki? W czasie ciąży kobiety dramatycznie zmienić preferencje smakowe. Ale, o dziwo, nie wszystkim uwagę na solenenkoe. Niektóre piękności można przełączyć do słodkich ciast i potraw pikantnych. Oczywiście, to nie występuje w pierwszych tygodniach.

 • Zmiana nastroju

Uważa się, że kobiety w ciąży płeć piękna nie może powstrzymać uczucia i emocje. Zostały one częste zmiany nastroju, zwiększenie lęk, agresja, rozdrażnienie i osłabienie. Podobne zmiany odbywają się z kobietami, gdyby – beri-beri.

 • Brak menstruacji

Jeżeli więcej niż jeden tydzień, a ty czujesz się dobrze opóźnić – jest to jeden z głównych oznak, że może być w ciąży. Ale bez względu na to, należy udać się do szpitala i się zarejestrować. We wczesnych stadiach konieczne jest, aby zdać wszystkie testy do wykrywania ukrytej choroby i patologie, które są utwardzane na wczesnych etapach.

W każdym razie, tradycyjne an_0 i rada koleżanki nie należy lekceważyć. Każdy jest inny, więc każdy, proces ten może przebiegać w swój własny sposób. Są kobiety, których miesiączka nie zatrzymuje się nawet w czasie ciąży. Dlatego określenie wczesnej ciąży jest jeszcze lepiej być prowadzone w przychodniach.

load...