Oznaczanie owulacji za pomocą testów

Zawartość:

Owulacja – w środku cyklu miesiączkowego kobiety, podczas którego komórka jajowa jest dojrzała i gotowa do zapłodnienia. Jajo w tym okresie opuszcza jajnik i przenoszenie do jajowodu, gdzie odbywa się zapłodnienie. Gdy dojrzeje i jak można go określić testu owulacji? Kwestie te dotyczą wielu kobiet planujących ciążę.

load...

W zależności od długości cyklu miesiączkowego owulacji może wystąpić w 10-16 dni po rozpoczęciu menstruacji. Jednak metoda ta jest bardzo przybliżone i nadaje się tylko w przypadku, gdy cykl powtarza się w stabilny i równej długości czasu. Kobieta ciała w tym przypadku działa jak zegar. Warto zastanowić się, kiedy rytm owulacji zmienia się w wyniku aborcji, po porodzie, po 40 roku życia, definicja godzinę „X” może być bardzo problematyczne.

Dojrzewanie komórki jajowej, która jest owulacja nie występuje u zdrowych kobiet w okresie ciąży oraz w pełni wygaśnięcie funkcji miesiączkowego podczas menopauzy. W obecności niektórych chorób układu rozrodczego owulacji może brakować.

Aby wybrać najlepszy czas popełnienia czynu poczęciem dziecka wskazane jest, aby dowiedzieć się dokładnie okres owulacji.

Kiedy prawdopodobieństwo ciąży jest najbardziej? Nawożenie będzie skuteczna jeżeli plemników człowiek wchodzi ciała kobiety na dokładny czas, gdy jajo jest uwalniany z wnęki jajnika. Należy wziąć pod uwagę, że nasienie może działać przez kilka dni, aby ciąża może wystąpić nawet jeśli niezabezpieczony stosunek nastąpiło krótko przed owulacją.

load...

Jednak szanse na osiągnięcie ciąży podczas wytrysku nasienia męskiego jest okresem dojrzewania oocytów wysokie. Okres ten jest definiowany na wiele sposobów: przez zliczenie kalendarza, biorąc pod uwagę datę początek i koniec miesiąca, pomiaru podstawowej temperatury ciała, doodbytniczo, za pomocą prób dla owulacji, na podstawie subiektywnego jest kobietą. Brak owulacji staje się przeszkodą nie do pokonania do poczęcia i wymaga pomocy medycznej.


Powrót do spisu treści

Jak przetestować owulacji?

Wśród innych metod ustalania dojrzewanie komórki jajowej i najbardziej praktyczne jedną z najdokładniejszych stosowania testu jest określenie owulacji. Na czym opiera się działanie tych zespołów? Faktem jest, że w czasie każdego cyklu miesiączkowego jajników dojrzewania co najmniej jeden pęcherzyk, a tym samym zwiększenie liczby żeńskich hormonów w organizmie – estrogenu. Przy rozwoju pęcherzyków i zwiększenie ilości hormonu wzrostu. W czasie, gdy poziom estrogenów osiągnęła wymaganego poziomu do owulacji w ciele kobiety jest przeprowadzane uwalnianie innego hormonu – lyuteinoiniziruyuschego (LH). W ciągu 24-48 godzin od tej chwili przychodzi proces owulacji, kiedy jajko jest uwalniany i wpada do jajowodu spotkać plemniki. Test reaguje na występowanie LH w moczu odzwierciedla jego obecności.

Kiedy należy użyć test? Należy wyjaśnić, że czas wymagany do rozwoju pęcherzyka, oddzielnie dla różnych kobiet. W związku z powyższym, badanie powinno zacząć obowiązywać od około 11 dnia 1 dnia ostatniej miesiączki. Zazwyczaj faza dojrzewania oocytów trwa 12-16 dni. Zgodnie z tym, jeśli cykl wynosi średnio 28 dni, a następnie użyć potrzeby paska testowego w 11 dniu, a jeżeli długość cyklu wynosi 32 dni, 15 dni z zastosowaniem początku miesiączki.

Jeśli niestabilny cykl powinien podjąć w celu obliczenia owulacji jest najkrótszy okres pomiędzy okresami, w ciągu ostatnich 6 miesięcy i rozpocząć testowanie jak najwcześniej, tak aby nie pominąć cenny czas. W okresowych dużych opóźnień i nieprawidłowości ofensywne miesięczne monitorowania zmian hormonalnych poziomie przy użyciu pasków testowych należy upewnić się codziennie, począwszy od 11 dnia cyklu w celu określenia obecności owulacji.

Jeśli test owulacji stosowany na dzień, a jeszcze lepiej, dwa razy dziennie, w ciągu okresu użytkowania dojrzewanie oocytów, metoda ta wykazuje doskonałe wyniki, zwłaszcza w połączeniu z ultradźwiękami.


Powrót do spisu treści

Rodzaje testów dla owulacji

Do użytku domowego zastosowania bespribornye rodzajów testów, które są reprezentowane przez kilka odmian.

  1. Paski testowe – ekonomiczne rozwiązanie, najbardziej popularny test ciążowy. Cienki pasek materiału papierowego nasączane odczynnik reagujący na obecność LH w moczu u kobiet. Pomimo skuteczności, paski testowe mają szereg wad. W celu przeprowadzenia badania muszą być bardzo starannie zanurzony w badaniu moczu, na pewnej głębokości od dłuższego czasu od kilku minut do pół godziny. Wynik nie może być prawda przy najmniejszym nieprzestrzegania instrukcji. Obecność owulacji określa się przez pojawienie się drugi pas kontrastowym w teście.
  2. Testy Tablet przypominają również testy ciążowe kasety. Jest to pasek testowy zamknięte w plastikowej oprawce z oknem do obserwacji wyników. Są one również stosowane w celu określenia wzrost stężenia LH w moczu. Płyty Paski są bardziej kosztowne, ale znacznie bardziej efektywny: W celu określenia owulacji jest wystarczająca do zwilżenia oraz badanie moczu przez 5 minut w celu oceny wyników.
  3. Testy Ink dziś są uważane za najbardziej niezawodne i nowoczesne. W celu określenia obecności owulacji z dokładnością 98% jest łatwe: wystarczy, aby zwilżyć test w moczu, a po upływie 1 minuty wpływa na wynik.
  4. Testy elektroniczne są różne od pozostałych tym, że do określania obecności chlorków w organizmie kobiety stosuje się ślinę. Ta metoda jest najbardziej dokładne i nie ma konkurentów. Ślina jest umieszczony pod soczewką, a wynik jest oceniany przez charakterystyczny wzór w ślinie, który może być obserwowany za pomocą mikroskopu lub specjalnym czujnikiem. Jedno z tych urządzeń, oraz szczegółowe instrukcje do charakteryzowania możliwych wzorów śliny zawartych w zestawie z soczewki. Ten rodzaj testu jest najbardziej kosztowne i skuteczne.
  5. Testy są wielokrotnego użytku z zestawem prostych pasków testowych dziennie.

Należy zauważyć, że jakakolwiek próba owulacji wykrywa obecność LH w organizmie potrzebnego do osiągnięcia owulacji, ale rzadko staje się zabezpieczone owulacji. Jest to możliwe, jeśli kobieta ma różnic w zdrowiu układu rozrodczego. Przy zakupie test, szczególną uwagę należy zwrócić na trwałości urządzenia, jakość pakowania, warunków przechowywania. Jakościowych produktów certyfikowanych muszą być obecne stempel z datą wydania, a także numer partii jest określona. W przeciwnym razie prawdopodobnie napotkasz fałszywy.


Powrót do spisu treści

Test Application

Eksperci zalecają, aby systematycznie przeprowadzać testy w czasie, kiedy powinna wystąpić owulacja. Badania powinny być wykonywane codziennie, w jednym i tym samym czasie jest zastosowanie testu sutok.Optimalnym dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Wynika to z faktu, że w okresie żyznej trwa tylko 24-48 godzin: im wcześniej kobieta dowiaduje się o zbliżającym się owulacji i stosunków seksualnych, tym większa szansa udanego poczęcia.

W celu poprawy skuteczności badań zaleca się zrezygnować z oddawaniem moczu przez 4 godziny przed badaniem, a także ograniczyć przyjmowanie płynów podczas tego okresu. Działania te mają na celu zwiększenie stężenia LH w moczu i zwiększają niezawodność pracy. Jeśli test jest stosowany raz dziennie, wskazane jest, aby używać go rano, zaraz po przebudzeniu.

Ocena wyników badań jest przedstawiony w stosunku do linii sterowania. W zależności od rodzaju stosowanego urządzenia, to może być w szczególny okna lub bezpośrednio na taśmę nasączoną odczynnika. Linia sterowania jest wyświetlana i nie zawsze jest wskaźnikiem owulacji, jest konieczne, aby określić intensywność uwalniania hormonalnego.

Tak więc, jeśli drugi pasek testowy jaśniejsze, hormon jest nadal obecny w moczu w ilości niewystarczającej do owulacji. Ale jeśli drugim paskiem w tym samym kolorze lub ciemniejszy od sterowania, a następnie uwalnianie hormonu zostało zrobione, a owulacja ma zamiar wystąpić albo już się dzieje. W tym okresie należy się liczyć godziny, w których prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w trakcie stosunku płciowego jest najwyższa.
Powrót do spisu treści

Prawdopodobieństwo błędu

Niestety, istnieją przypadki, w których badanie może być źle. W niektórych przypadkach, określa początek owulacji nie jest wiarygodnie uzyskać powodu zaburzenia równowagi hormonalnej, gdy test przedstawia uwalnianie hormonu, ale dojrzewanie komórki jajowej nie występować z przyczyn fizjologicznych. Podniesienie poziomu LH w organizmie nie jest sto procent gwarancji owulacji. Testy mogą wykazywać fałszywych wyników nie tylko w obecności chorób, ale także na nagłe zmiany klimatu, stres, ścisłą dietę, należy przerwać przyjmowanie hormonów. Obecność innych hormonów może także wpływać na wyniki testu. Na przykład, kobiety w ciąży mogą wykonać badanie w celu wykrycia owulacji, a to będzie wynikiem zwiększenia estrogenów w organizmie, jak również zwiększenie poziomu hCG.

Zanim kupisz test do określania owulacji, należy dokładnie zbadać zasady działania tego leku, a następnie wybierz odpowiedni rodzaj. Konieczne jest, aby stosować się do instrukcji wyraźnie poprawnie przeprowadzić procedurę i oceny wyników.

load...