Ozdobić elewację domu: Kwiaty na balkonie

Jesteśmy tak przyzwyczajeni do balkonu, który jest już trudno sobie wyobrazić bez nowoczesnego domu. To jest czasami nazywane powierzchni mieszkania. Raczej domu. Ale, prawdopodobnie, to porównanie nie jest do końca prawidłowe. Balkon – jest duszą domu, jej wizerunku i znaczenia.

load...

Nie mówimy o architektonicznej kamieni balkon. Ale nawet bez nich, balkon pięciopiętrowy budynek mógłby wyglądać, co zalyubueshsya. Wszystko zależy od tego, co i jak się ją ozdobić. Oczywiście, można ozdobić inaczej. Ale mówimy o kwiaty na balkonie – to niewielkim dodatkiem, który w obecności jakiegoś smaku, umiejętności i ciężkiej pracy i daje urok tego elementu architektonicznego, oddychanie w duszy żywego.

Zamiast zorganizować na balkonie oddziału zrzutu bezużyteczne rzeczy, to jest możliwe, przy odrobinie wysiłku, stworzyć ogród, który jest tak przyjemne, aby przejść boso rano lub słonecznym latem, gdzie można wypić herbatę, siedząc wśród kwiatów na balkonie cichej ciepły wieczór. Własna oaza prywatne w hałasem i pyłem wielkiego miasta. Happy Garden of Dreams. Mówimy teraz o nie oranżerii w zamkniętym loggią i kwitnące rogu natury w ich własnych domach, pod gołym niebem.

Więc chcesz zaimponować przyjaciołom i znajomym wspaniały zamieszek koloru farby na balkonie, przeprowadza wszystkie śmieci, a nawet nabyte parę wiklinowe krzesła lub składanych krzeseł. Ale wie pan doskonale, że tak nie jest. Właściwie, nie wszystkie. Co dalej?

A teraz rozpocząć przygotowania do dekoracji swojego balkon z kwiatami. Przede wszystkim, wyglądają dokładnie gdzie i jakie kwiaty na balkonie i na których można umieścić pojemniki. Pojemniki będą nazywane dowolny pojemnik do uprawy roślin. Mogą one być wykonane z drewna, metalu, tworzywa sztucznego, gliny lub betonu. Umieszczenie pojemników zależy od konstrukcji i podłoga balkonu, na którym leży płasko.

load...

Jeśli masz ogrodzenie kratowe, pojemniki są umieszczone na podłodze lub umieścić je na dole z zewnętrznej stronie kraty. Lub naprawić w większości rusztu za pomocą specjalnych uchwytów lub zwykłego mocnego drutu. Na ciągłym ogrodzenia – cegły lub betonu – pojemnik można po prostu umieścić na górze, ale w tym przypadku trzeba być głęboko przekonany, że przypadkowo uderzając łokieć, żeby nie spaść w dół.

Jeśli marzysz o powieszenie bukiety kwiatów na balkonie, a balkon znajduje się nad piątym lub szóstym piętrze, a poza tym otwarte ze wszystkich stron, po czym maksymalna kwota, jaka może sobie pozwolić – wiszący pojemnik z płaską tylną powierzchnią, która jest przyłączona bezpośrednio do ściana. Różne wiszące kosze i inne urządzenia „unosić” w powietrzu, niestety, nie jest dla ciebie – prawdopodobnie będzie wiatr zranić.

Inną rzeczą, jeśli masz mieszkanie zamiast loggia balkon. Jest mniej podatny na wiatr, ponieważ jest on otwarty tylko z jednej strony. Wybór pojemnika, w tym przypadku jest oczywiście szerszy. Ale również na balkonie wiszące pojemniki są lepiej umieszczone w jej wnętrzu.

Pojemniki

Najprostszym i najbardziej znany pojemnik – zwykłych skrzynek balkonowych. Teraz są one handel w różnych formach – od dowolnej długości, koloru i kształtu, z lub bez palet. Z reguły są one wykonane z tworzywa sztucznego odpornego na zimno i są łatwe w obsłudze – są lekkie, przemywa dobrze. Ich jedyną wadą – na uderzenia, mogą pękać. Ale jeśli nie spadnie swoje pole, to będzie trwało ci dekadę lub dłużej.

Skrzynie drewniane na kwiaty na balkonie mogą być wykonane niezależnie od desek sosnowych o grubości 2 cm Płyta musi być dobrze wysuszone i pokryte lakierem. – Będzie to zapobiec jego rozpadu. Nieszablonowo może obsługiwać żadnych konserwantów drewna lub kolor konwencjonalnego oleju farby. Drewno – materiał krótkotrwałe. W celu wydłużenia okresu oknie, umieścić go na dwóch barów.

Ceramiczne kolory pojemników na balkonie mogą być różne pod względem wymiarów od normalnych roślin doniczkowych 10-15 litrowego pojemnika. Przed napełnieniem pojemnika glina ziemi całkowicie zanurza się w wodzie, tak, że odpowiednio wypełniony krwią wody.

Podpory dla roślin pnących

Jeśli planujesz uprawiać winorośl wcześniej zadbać o podpór dla nich. W zależności od zadań – Windows cieniowania z jasnym słońcu, pragnienie, aby odciąć się od swoich sąsiadów, stworzenie zielonej altany – wielkość i forma wsparcia będzie inna. W większości przypadków, pasować zwykły sznur do wsparcia, nie jest zbyt gruba i nie monofilament. Wiele roślin odmówić zwijać po gładkiej liny lub drutu. Najprostszym rozwiązaniem – aby wbić kołek w ziemi i przywiązał go wkręcić do rozciągnięcia go we właściwym kierunku. Różne nośniki dla obudów drewnianych z listew.

Jako alternatywny pionowej ogrodnictwie pamiętać mechaty ściany, które są znane od dawna, ale nie zdobył specjalną popularnością, prawdopodobnie ze względu na złożoność w produkcji i eksploatacji. Moss jest konstrukcja ściany wykonane z drewna, metalu lub z tworzywa sztucznego o grubych oczkach. Przestrzeń wewnątrz sieci jest wypełniony mchem torfowym zmieszanym z A potem są obsadzone roślinami.

Przed rozpoczęciem balkonem lub loggią ekologicznego środowiska stopy, w których rosną swoje kwiaty. A do tego możemy zdefiniować następujące pytania:

  • Po której stronie światła zostawić swój balkon lub loggię.
  • Nie zasłaniać miejsce lądowania przyszłych baldachim blisko stojących drzew, sąsiednie domy.
  • Czy miejsce jest chronione przed deszczem i słońcem.

Po wybraniu opcji, które można sadzić kwiaty na balkonie, należy wziąć pod uwagę te czynniki, lub w pierwszym roku można zrozumieć, że niepowodzenie trwale zniechęcić chęć rosnąć kwiaty na balkonie.

Wymagań świetlnych

Wszystkie rośliny są podzielone na światło miłości i cień na uszkodzenia. Nazwy te mówią same za siebie. Światło-kochający, a większość z nich rozwijają się lepiej i żyć w dobrze oświetlone miejsce. Z kolei, można je podzielić na fanów jasnym słońcu i preferują miejsca, gdzie istnieje tylko łagodny wieczór i poranek słoneczny.

Tolerancja odcień też kochać światło, ale mogą z powodzeniem rozwijać się w cieniu i na słońcu, ale tylko w tych miejscach, gdzie nie narażonych na działanie promieni słonecznych południa, na przykład, od zachodu lub od strony wschodniej.

Niektóre rośliny czują się dobrze w cieniu i na słońcu. Dlatego niemożliwe jest rozróżnienie pomiędzy tymi grupami, i raz na zawsze określić każdą roślinę swoje miejsce pod słońcem. Jest to tym bardziej niemożliwe do zrobienia, że ​​warunki w każdym przypadku będzie inaczej.

Podlewanie

Warunki określają tak ważną chwilę, podlewania. Od strony południowej temperatura jest zwykle wyższa, a tym samym opuszcza wyparowanie intensywniej, a substrat w pojemnikach wysychają szybciej. Tutaj rośliny należy podlewać codziennie, a niektóre wilgoć miłości – dwa lub nawet trzy razy dziennie.

W północnej części odcień nie jest taki problem, ale jest inna: z powodu niskiej temperatury parowania nie jest tak intensywny, w pojemniku może występować wilgoci stagnacji. To czasami prowadzi do śmierci rośliny, zwłaszcza jeśli nie lubi podmokłe.

Kwitnienie

Większość jednoroczne kwitną szczyt w lipcu-sierpniu. Ale jeśli wylądować altówka, pierwiosnka lub stokrotka, overwintered w pokoju, a następnie na początku czerwca, można uzyskać ładny skład, który jest wtedy, gdy z pierwiosnka Daisy ottsvetut, zostaną zastąpione przez inne jednoroczne.

Wysokość roślin

Rośliny mogą być podzielone na wysokim, średnim i niskim rośnie, jak również uprawiania Downing – wiszące i wspinaczka – wspina się na Biegun. Podczas tworzenia preparatów z wysokością roślin będzie optymalny wariant, w którym na pierwszym planie wytrąconego ampelnye Form – lobelia, nasturcja, powiesić, strącenie lub Pelargonium niewymiarowych – alissum. Za nimi sredneroslye – Salvia petunii, aksamitki. W następnym rzędzie są obsadzone wysoki – dalii, mieczyk, chryzantemy. A teraz idź kręcone – Morning Glory, fasolę.

Oczywiście, w standardowym oknie o szerokości 13-15 cm rośliny wszystkich form wzrostu nie będzie w stanie sobie wyobrazić, ale to nie jest konieczne, aby ograniczyć do jednego lub dwóch to za mało. Na przykład, pierwszy wiersz – ampelnye drugi – średni wzrost. Lub pierwszy wiersz – niewymiarowe, drugi – kędzierzawy. Możliwe jest łączenie pól. Jedna roślina jest całkowicie zahamowany roślin, a za nim umieścić z wysokim i czy kędzierzawy.

Dobór kolorów

Że kolor ma najsilniejszy wpływ na publiczność kwiatowy wzór balkonu. Jakie kolory lub kombinacja wybrać zależy od ciebie, twoich upodobań i preferencji. Jeśli jesteś początkującym hodowcą, nie szuka bezpośrednio do szerokiego zakresu. Weźmy na początek dwa lub trzy gatunki roślin, które nie wymagają szczególnej opieki, ale bujnej i długim kwitnieniem, takich jak Smagliczka, nasturcja, petunii, aksamitki, lobelia. Można zorganizować wszystko balkonu tylko jeden petunii, stosując różne kombinacje swoim rodzaju. Na przykład, umieścić rośliny w polu z kwiatów o różnych kolorach lub skrzyniach rozłożony obsadzonych kwiaty Petunia jednym kolorze.

Dla doświadczonych ogrodników może zaoferować tworzenie kompozycji monochromatycznych różnych roślin – wyciągnąć cały balkon w zakresie, na przykład, żółty, czerwony lub niebieski, użyj pięciu lub sześciu, a nawet bardziej gatunków roślin.

Wysokość podłogi

Przy wyborze asortyment kwiatów należy wziąć pod uwagę wysokość podłogi. Balkonów ogrodniczych górnych pięter narażone na działanie wiatru, zaleca się rośliny z silne, dobrze rozwiniętych pędów lub gatunków niewymiarowych z silnie rozgałęzionych części nadziemnych, takich jak dalia, aksamitki, lobelia, alissum, petunia, Salvia et al., W tym przypadku do wysokości rośliny mają użyj podwiązkę.

W Lodge, w przeciwieństwie do balkonów, nie ma takich ograniczeń, ponieważ są one prawie całkowicie chronione przed wiatrem. Ale na balkonie jest inny problem. Ponieważ są one zamknięte z trzech stron ścianami, nie może być pewien brak światła. Dlatego przy wyborze kolorów, aby pamiętać to cecha loggie – trzeba wybrać tolerancję cieniu.

Zastanawiasz się, jakie kwiaty są uprawiane na balkonie, staramy się brać pod uwagę wszystkie te czynniki, eksperyment z różnych roślin, kolorów, badania zachowania różnych roślin na balkonie. Ale nagroda będzie balkon w piękny kwiatowy rama, na której wszyscy przechodnie będą zwracać uwagę. Tak, i jesteś szczęśliwy, że tam spędzać czas z książką, a nawet w pracy, który jest otoczony przez taką urodą nie znajdzie to nudne.

load...