Owulacja: mały program edukacyjny

Wszyscy wiedzą, skąd się biorą dzieci, dla tego nasienia do spełnienia jajko. Ale, że to spotkanie miało miejsce, najbardziej aktywne plemniki muszą „przyjść” do mety pierwszy, a jajko jest dojrzały i powinien wyjść z pęcherzyka.

load...

Słowo „owulacja” pochodzi od łacińskiego „jajeczka”, co oznacza „jajko”. Owulacja – to wyjście dojrzałe jajo może być zapłodnione z pęcherzyka jajnika. Najważniejszym warunkiem ciąży – jest posiadanie dobrego komórki jajowej, więc lekarze są zainteresowani w tej sprawie, aby ocenić ogólny stan układu rozrodczego. Dość powszechne przyczyny niepłodności u kobiet jest brak owulacji i różnych hormonalnych zakłóceń.

Testy dla oceny owulacji

Owulacja charakteryzuje poszczególne znaki, gdy kobieta odczuwa dyskomfort w podbrzuszu około połowy cyklu miesiączkowego – jest to okres owulacji. W tych dniach można zauważyć krwawienie z dróg rodnych i zwiększyć popęd seksualny. Jednakże, w celu uzyskania bardziej dokładnych wyników, lepiej jest użyć jednej z metod opisanych poniżej.

Pomiar ciała (podstawowej) Temperatura

Jest to jedna z najprostszych metod, które nie wymagają żadnych nakładów finansowych, innych niż zakup termometru. Jednak nie jest idealnie dokładny, bo tu trzeba wyraźnie zaobserwować szereg warunków: normalny i długi sen, temperatura rano jest mierzony w jednym i tym samym czasie, nie wstanie z łóżka. Pomiar odbywa się w temperaturze odbytnicy. Dane dotyczące temperatury wykreślono, gdzie oś pozioma oznacza dni cyklu menstruacyjnego, a pionowe – temperatura. Cykl menstruacyjny można uznać owulacyjny, gdy różnica temperatury w pierwszej i drugiej fazie, to jest nie mniejsza niż 0,3 ° C, Pierwszy etap to okres przed owulacją podczas „klasycznej” regularnym cyklu 28 dni, czas jej trwania wynosi 14 dni. W drugiej fazie cyklu – pozostawała przez dwa tygodnie.

load...

Paski testowe do owulacji

Jest to bardziej dokładne metody oznaczania poziomu LH (hormon luteinizujący), który jest jednym z gonadotropinami odpowiedzialne za normalne funkcjonowanie kobiecego układu rozrodczego. Przed owulacją poziom tego hormonu jest znacznie wzrosła, co powoduje go. Przedowulacyjnego punkt LH szczytowej może podgadat w określonych dniach cyklu miesiączkowego w moczu, wykorzystywane są do tego specjalne paski testowe.
Ze stałym cyklu badania trzeba zacząć robić w ciągu około 17 dni przed rozpoczęciem kolejnego okresu, jako fazę ciałka żółtego trwa około 12-16 dni. W standardowym cyklu 28 dni, na początku badania wynosi 11 dnia, a gdy cykl to 35 dni – 18-dni. Pozytywne wyniki badań pokazują, że po około 28-42 godzin od jajeczkowania zacząć.

Dynamiczny USG i oznaczanie poziomu progesteronu

USG pozwala zobaczyć powstawanie dojrzałego pęcherzyka dominującego w jajniku. Gdy jajo będzie w tym miejscu powstaje ciałka żółtego w celu wytworzenia progesteronu, które przyczyniają się do rozwoju ciąży prawidłowej. Według poziomu tego hormonu może uzyskać informacje na temat skutecznej owulacji.

Wiek i owulacja

Jeśli młoda kobieta jest w wieku rozrodczym, prawie każdy będzie owulacyjny cykl menstruacyjny. A normą jest brak owulacji u 10-15% w ciągu cykli rocznie. Ogólna tendencja może być opisana następująco: starsza kobieta jest, wystąpi mniejsze prawdopodobieństwo owulacji. W wieku 40 lat nie owulacja występuje więcej niż sześć razy w roku. Jednak to nie tylko brak owulacji. U kobiet powyżej 40 roku szansa ciąży zmniejsza się nie tylko z powodu spadku cykle owulacyjne, ale także z powodu spadku jakości jaj. To z kolei wpływa na prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, jej prawidłowy rozwój i jakość zarodków.

Jeśli nie możesz zajść w ciążę

1-1,5 lat regularnej aktywności seksualnej jest uważany za normalny okres. Jeśli po jego wygaśnięciu w młodym kobietom w wieku rozrodczym ciąży nie występuje, lekarz czyni diagnozę „niepłodności w pary.” Potem oboje małżonkowie badani polecić wyjaśnić możliwe przyczyny braku ciąży. Kobiety powyżej 35 lat powinny rozpocząć się znacznie wcześniej ankietę jeśli ciąża nie nastąpiło w terminie sześciu miesięcy od normalnego życia seksualnego. Takie zalecenia zostały podane, aby nie tracić czasu, ponieważ wiek funkcji jajników i jakości jaj pogarsza.

Czynniki, które mają wpływ na owulację

To może być jakieś powody: środowisko, różne diety, leki. Wszystko to może powodować zakłócenia hormonalne i, w konsekwencji, brak owulacji. Stałe jet lag, długie trasy, zmiany w zwykłych warunkach atmosferycznych – czynniki te są również źródłem stresu dla organizmu, co może zakłócić rytm funkcjonowania układu rozrodczego. Jednak co do zasady, te zaburzenia są przemijające.

Bezmyślne stosowanie leków dla utraty wagi, często prowadzą do licznika głód jajeczkowania. Znamiennym przykładem – to pacjenci z brakiem łaknienia, którzy dobrowolnie rezygnują z jedzenia i wprowadzają się w stan nagłego wyczerpania. Jeżeli masa spada poniżej poziomu 45 kg, ciało reaguje z nim, a także zaczyna uciskania podczas normalnego funkcjonowania układu rozrodczego. U tych kobiet zatrzymania miesiączki i owulacji.

Zaburzenia hormonalne mogą powodować zaburzeń owulacji, większość z przyczyn genetycznych. Różne stany, takie jak zespół policystycznych jajników, hiperprolaktynemii, zaburzeń tarczycy, zespół, który towarzyszy zwiększony poziom hormonów męskich, zaburzenia różnicowania płciowego można spowodować brak normalnej owulacji. Niektóre z tych państw są obiecujące pod względem odzysku owulacji i ciąży, podczas gdy inni w ogóle wyeliminować owulacji. Dlatego kwestia leczenia zaburzeń hormonalnych i wyboru leku powinna być ustalona przez lekarza.

Owulacji można osiągnąć regulując zaburzeń hormonalnych i przepisywaniu leków do stymulacji owulacji. W tym celu zaprojektowaliśmy różne sposoby: od tabletek i preparatów iniekcyjnych wykończenia. W ciągu ostatnich kilku lat, nowe narzędzia do stymulowania owulacji. Zawierają one gonadotropiny uzyskuje się przy użyciu technik inżynierii genetycznej, zagwarantowane jest wykluczyć obecność zanieczyszczeń. Wraz z pojawieniem się tych leków znacznie poprawiły skuteczność w leczeniu kobiet z zaburzeniami endokrynologicznymi, jak przywrócić cykl owulacji, a jeśli chodzi o ciąży.

Owulacja wpływa na płeć dziecka

Spędził prawie pół wieku, amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu Harvarda i David Rorvik Lendran Shettlz opracować metodę opartą na planowaniu obcowania płciowego w stosunku do owulacji znany. Metoda jest następująca: empiryczny sposób stwierdzono, że plemniki z męskim chromosomie Y są bardziej mobilni niż niosący chromosom X, dzięki czemu mogą one dotrzeć jajo pierwszy. Po zetknięciu się z kwaśnym środowisku pochwy zmniejsza aktywność komórek T-plemników, ponieważ są gwałtownie zabijane i tym samym otworzyć sposób bardziej powolne, ale bardziej opłacalne X plemników. Naukowcy uważano, że X spermy mogą przetrwać w warunkach macicy na kilka dni w oczekiwaniu jajeczkowania, w przeciwieństwie do plemników z chromosomu Y, które nie są zdolne. Wraz ze zbliżaniem się do dnia owulacji upławy staje się bardziej zasadowy, zwiększa prawdopodobieństwo przeżycia plemników z chromosomu Y. Jeśli wiesz dokładnie dzień owulacji, można spróbować zwiększyć szanse na jedną lub drugą spermy do uczestniczenia w procesie zapłodnienia, a zatem zaplanować płeć dziecka.
Aby zwiększyć prawdopodobieństwo urodzenia dziewczynki, trzeba mieć seks nie później niż 2-3 dni przed owulacją. Jeśli chcesz chłopca, na tydzień przed owulacją trzeba powstrzymać się od seksu aż do dnia owulacji.

Ciekawostką jest to, że istnieje pewna sezonowość, co zostało udowodnione przez wielu obserwacji. Dziewczęta są często rodzi się w początku zimy, wiosną, wczesnym latem, na początku i pod koniec jesieni. Chłopcy są również często rodzi się w dwóch pierwszych miesiącach zimy, początek i koniec wiosny, późnym latem i jesienią połowy. Jeśli opierać się na tych obserwacjach, możemy zaplanować czas poczęcia i zwiększyć prawdopodobieństwo narodzin dziecka określonej płci.

load...