Owoce z zapaleniem błony śluzowej żołądka: to jest możliwe, aby chory

Zawartość:

Osoby cierpiące na zapalenie błony śluzowej żołądka należy przestrzegać dość ścisłej diety, który jest uprawniony do używania ograniczonej liczby produktów. Żywności powinna być miękka, delikatne, nie jest zbyt ciepła lub zimna, tak aby nie powodować podrażnienie i stan zapalny żołądka nie jest wzmocnienie ścian. W tym przypadku, dieta pacjenta powinno być zrównoważone.

load...

Zgoda na zbożach i woda nie trwała długo. Plus, niedobór witaminy nie potrwa długo. Dlatego ważne jest, aby używać codziennie jeść owoce i warzywa, które będą zaspokoić twoje ciało brakuje witaminy i pierwiastki śladowe. Więc można odzyskać szybciej i zdobyć siłę. Jednak w celu uniknięcia obciążająca, należy najpierw dowiedzieć się, jakie owoce mogą nadal być dla żołądka, ale z tego co będzie źle.

Menu owoce i jagody, które dopuszcza się stosowanie pacjenta

Oczywiście, aby wymienić wszystkie jagody i owoce – a raczej to, co można, a czego nie może jeść chory żołądka dość trudne. Są tacy, na ziemi, z których przeciętny obywatel naszego kraju i nie słyszał. Ale dla najbardziej popularne, a są sprzedawane w sklepach i na rynkach, trzeba wiedzieć wszystkiego.

  • Jabłka

Zależy to od tego, czy wysokiej lub niskiej kwasowości pacjenta. W pierwszym przypadku, tylko słodkie odmiany jabłek, co można jeść, a skórki z nich jest to konieczne, aby oczyścić. Jeśli kwasu żołądkowego jest produkowany jest zły, a następnie, aby pobudzić gruczoły, może jeść mało kwaśne owoce i pieczone w piekarniku. Wystarczy pamiętać, że miód lub cukier w nich nie mogą być dodawane.

load...

W medycynie ludowej zalecane nawet leczyć jabłka, ale tylko pod warunkiem, że nie masz ostrą formę. Więc, weź 4 sztuki, dokładnie umyć, usunąć skórki i ruszt miazgi (płytkie). Można użyć miksera, który mielenia wszystko do uzyskania jednorodnej zawiesiny. Wcześnie rano (kilka godzin przed śniadaniem) jeść kilka łyżek jabłkowym, a następnie, po pewnym czasie, można usiąść do jedzenia. Przed pójściem do łóżka nie trzeba, gdyż kwas doprowadzi do pojawienia się zgagi i skurcze brzucha.

W pierwszym miesiącu będzie musiał rozpocząć każdego ranka z tego owocu, drugi może jeść jabłka 2-3 razy w tygodniu. Miesiąc później i pozwolił, aby całkowicie zatrzymać tę dietę. Ale jako środek zapobiegawczy, można jeść to smaczne i zdrowe smoothie co najmniej raz na siedem dni.

Ostrożnie Sprzedam jabłka na zapalenie błony śluzowej żołądka. Po pierwsze, muszą być lokalne, a nie przyniósł z zewnątrz. Faktem jest, że przed przewiezieniem nich poddawane szczególnych rozwiązań lub wosk do towarów utrzymywane tak długo, jak to możliwe. Dla skrzynek z jabłkami, nie tylko transport, ale również przez długi czas utrzymuje się w magazynach i sklepach celnych itp Dodatkowo, w tych owocach, które są uprawiane w regionie, zawiera więcej składników odżywczych. Smakują lepiej, bogatsze, bardziej aromatyczne.

  • Arbuz

Arbuz – raczej nietypowe jagody, które mogą być również stosowane w przypadku zapalenia błony śluzowej żołądka. Oczywiście, wszyscy powinni wiedzieć, kiedy przestać. Nie jeść od razu kilogram masy celulozowej, a surowość brzucha zostaną dostarczone. Ale jeśli jesz 2-3 kromki dziennie, będzie w stanie oczyścić organizm z toksyn i zanieczyszczeń.

Arbuz skórka z ludźmi stosowany również w leczeniu tej choroby. Aby to zrobić, należy je wysuszyć, zmielić (powinien mieć 5 łyżki), zalać litrem wrzątku. Gotować przez około pół godziny na małym ogniu, nie należy zapominać, od czasu do czasu mieszając płyn z łyżką. Po tym, wyjeżdżamy na kolejną godzinę do obecnego wywaru, filtr lub odfiltrować. Uzyskuje się ją za pomocą szklanej dziennie przez pół godziny przed każdym posiłkiem, czyli 4-5 razy dziennie.

  • Banany

Są zalecane jedynie w przypadku, gdy pacjent nie ma problemów z wzdęcia, niestrawności, wzdęcia, etc. Banany są dużo składników odżywczych i elementów, które wpływają pozytywnie na nasz organizm. Należy jednak pamiętać, że zapalenie błony śluzowej żołądka rozwiązać żadnego podobnego produktu może tylko lekarz.

  • Truskawki

Ze względu na pacjenta truskawek normalizuje metabolizm, poprawia odporność zmniejsza Podlegające powierzchni ściany żołądka, ale również pomaga przezwyciężyć zapalenia i uszkodzenia. Zaleca się jeść i owrzodzenie. Nawiasem mówiąc, wszystkie powyższe właściwości użytkowe okazały Serbów, włoskich i hiszpańskich naukowców.

  • Gruszki

Być może jest to – najbardziej użyteczne owoców na świecie. Toksyny te, tłuszcze i inne substancje z organizmu człowieka, znormalizować jelit. Należy jednak pamiętać, że zawsze należy zachować równowagę między mało i zbyt wiele. W przeciwnym razie, wzdęcia i zaburzenia – co najmniej, co będzie musiał stawić czoła nawet zdrowe osoby.

Czego nie można jeść z zapaleniem błony śluzowej żołądka

Istnieje też osobna kategoria owoce i jagody, które w żadnym wypadku nie powinny być żołądka menu pacjenta. Są one w żadnym wypadku powodować pogorszenie stanu zdrowia, prowokują pojawienie się wrzodów. I nawet po tym jak osoba w pełni odzyskać od zapalenia żołądka, powinny być traktowane z ostrożnością.

  • Cytrus

Cytryny, pomarańcze, mandarynki, grejpfruty, cytryny i inne owoce cytrusowe – tabu dla wszystkich tych, którzy mają zapalenie żołądka. Nie mogą nawet dodać herbatę. W przeciwnym razie, zgaga, ból brzucha, będzie świadczona. Wyobraź sobie, że masz sączyła sok z cytryny na zmienioną zapalnie skórę. To boli, oparzenia i przykre, prawda? Teraz pomyśl o tym, jak kwas wpłynie na ściany żołądka.

  • Winogrona

Nigdy, w żadnych okolicznościach, jeść winogrona, jeśli masz nawet najmniejszego problemu z przewodu pokarmowego. Fakt, że jest to dość długi czas do strawienia, zaczyna fermentować, powodując dyskomfort, kolki, zgaga, nudności, wzdęcia, wymioty i inne nieprzyjemne objawy.

  • Melon

Melon – sam produkt dość ciężki. W rzeczywistości, aby nawet mały kawałek trawienia, to zajmie dużo czasu i energii. Z tego powodu, żywność, która znajduje się w żołądku zaczyna poruszać się. W związku z tym, nieżyt żołądka, wrzody i inne problemy z przewodu pokarmowego nie jest to konieczne, aby go używać. Nie ma potrzeby, aby ryzykować ich zdrowia ze względu na chwilową przyjemność.

  • Brzoskwinie

Mają dość silne działanie przeczyszczające, oraz powoduje zwiększoną produkcję soku żołądkowego. Ale nawet te o niskiej kwasowości, a także nie polecam ich jedzeniu. Nawiasem mówiąc, ten owoc może powodować ciężkie reakcje alergiczne.

Teraz, gdy wiesz, jakie owoce i jagody można jeść z zapaleniem błony śluzowej żołądka. Należy jednak pamiętać, że organizm każdego człowieka jest inna. Na jednym mogą reagować gwałtownie i po banany, truskawki i inne po zastosowaniu tych smakołyków będzie tylko lepiej. I nie zapomnij wcześniej skonsultować się ze specjalistą. Nie eksperymentować, nie działają w sposób losowy. I, co najważniejsze – są traktowane, zgodnie z zaleceniem lekarza i dobrze zjeść, nie tylko do błony śluzowej żołądka.

load...