Otyłość u dzieci: identyfikacja przyczyn i leczenie dietą dzieci

Dzieciństwo Otyłość – problem, który martwi lekarzy i naukowców z całego świata. Spędzają wiele badań, aby znaleźć wyjście z tej sytuacji. Każdego roku liczba dzieci z nadwagą wzrosła znacząco, co stanowi zagrożenie dla młodego pokolenia. Otyłość u dzieci może wystąpić w każdym czasie, lecz najczęściej w rozwoju szczyt w ciągu 5-7 lat i dojrzewania.

load...

Zawartość:

Jak określenia wystąpienia otyłości w

Dziecko.

Jakie są zagrożenia związane z otyłością wśród dzieci?

W zależności od ciężaru dziecka 4 jest odizolowany stopnia otyłości. Pierwszy charakteryzuje się nadmiar masy z normą o około 15-25%. Kiedy drugi nadmiar energii wynosi od 26 do 50%. Trzeci etap rozpoczyna się o 51%. Czwarty etap otyłości – przekroczenie norm dopuszczalnych o więcej niż 100%.

load...

Często zdarza się, otyłość wieku dziecięcego towarzyszy szereg chorób, które zostały wcześniej uznane za wyłącznie dorośli. Młodzież może wystąpić wysoki poziom cholesterolu, choroba zwyrodnieniowa stawów, wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca. Nadwaga ma negatywny wpływ na zdrowie z wiekiem. Dziewczyny mogą poczęciu i prowadzenie problemy dziecka w przyszłości. Lekarze mówią, że otyłość u dzieci 10-15 lat stoi niepłodności, chorób kręgosłupa i stawów, przewodu pokarmowego, żylaków, zaburzeń seksualnych. Mogą być też inne powikłania zagrażające życiu – udar mózgu, zawał serca, niewydolność nerek.

Naukowcy dają smutne prognozy: młodzież i otyłych dzieci nie osiągną 60. Urodziny. Statystyki wykazały, że osoby otyłe żyją średnio dziewięć lat mniej niż osoby o normalnej wadze. Otyłość może być główną przyczyną zgonów, wielu lekarzy uważa, otyłość jest jeszcze bardziej niebezpieczne niż palenie. Dlatego w leczeniu otyłości u dzieci jest koniecznością.

Głównymi przyczynami otyłości u dzieci

Trzy Najczęstsze przyczyny

Nadwagi u dzieci wiąże się z wieloma czynnikami. Głównym powodem – jest to złe jedzenie kultury. Dla dziecka jest bardzo niebezpieczne pokarmy zawierające duże ilości tłuszczu, a mianowicie taką ofertę wszelkiego rodzaju fast foodów. Miłośnicy kanapki i ciastka dziennego przyjmowania kalorii jest zwiększona o 30%, podczas gdy w tym samym czasie, gdy energia jest niemal zużytej.

Drugą przyczyną otyłości u dzieci – siedzący tryb życia. Brak aktywności fizycznej – pojęcie, które jest coraz bardziej powszechne w medycynie. Brak aktywności fizycznej, skurcz mięśni, ograniczenie aktywności fizycznej prowadzi do zaburzenia metabolizmu, zmniejszenie przepływu krwi do tkanek, zmniejszenie napięcia naczyniowego. Rozwój postępu technicznego ma negatywny wpływ na entuzjazm dzieci. Komputer i telewizor wypiera aktywnej zabawy na podwórku.

Trzecim powodem jest predyspozycja genetyczna do defektu metabolicznego. Na przykład, brak równowagi enzymów lipolizę i lipogenezy w górę pierwszego. Ponadto przyczyną otyłości dzieci może mieć strukturę i funkcje rozkładu tkanki tłuszczowej, która jest także dziedziczna. Przez dziedziczna otyłość związana zespół bardeta-biedla, Alstrema.

Choroby i towarzyszące otyłości

Jednak otyłość u dzieci nie zawsze wiąże się z predyspozycją, siedzący tryb życia i przejadanie się. W pediatrii często zapominają o zespołem Cushinga. Choroba jest charakteryzowana jako podwyższony poziom kortykosteroidów, które zwiększają produkcję insuliny, co prowadzi do osadzania się tłuszczu. Dzieci z zespołem Cushinga nie tylko cierpi na nadmierne tkanki tłuszczowej, ale również ze wzrostem deficytu. Sam hiperinsulinizmu, co zmniejsza poziom glukozy we krwi powoduje zwiększenie apetytu, która jest jedną z przyczyn otyłości. Stan ten występuje u dzieci z przedawkowania insuliny.

Niezależnie ustalić przyczyną otyłości jest niemożliwe. Gdy dziecko z nadwagą powinni skontaktować się z pediatrą do testów. Moczu i krwi testy nie zawsze są w stanie odpowiedzieć na pytanie, co leży problem. Dobre wyniki w diagnostyce przedstawia analizę biochemiczną krwi. Zwykle otyłość krew duża ilość hiperlipidemia, hipercholesterolemia i triglicerydów. Na podstawie tych danych lekarz może przepisać odpowiednie leczenie.

Leczenie otyłości u dzieci powinno być niepełna. Jeśli przyczyną otyłości polega na siedzący tryb życia, to nie wystarczy, aby dać dziecku aktywności fizycznej. Konieczne jest, aby całkowicie zmienić tryb dnia i żywienia dzieci. Zaleca się, aby zmienić żywności, eliminując tłustych potraw, wypieków. Trzeba pamiętać, że dziecko – rosnący organizm, który potrzebuje odpowiednią ilość kalorii.

Dieta dla dzieci z otyłością

Celem diety dla dzieci – proces opóźniania tworzenia się tłuszczu wokół narządów wewnętrznych i podskórnego tłuszczu i osadzania mobilizacji rezerw tłuszczowych. Jest to możliwe poprzez redukcję kalorii. Diety dla dorosłych są oparte na pełnej lub częściowej rezygnacji z diety, co jest nie do przyjęcia dla dzieci, ponieważ ich organizm potrzebuje witamin, minerałów i pierwiastków śladowych.

Zadnej diety dzieci otyłości powinno być oparte na właściwym trybie. Karmić dziecko najlepsze sześć razy dziennie, najlepiej po zabiegu, to znaczy, w tym samym czasie. Odstępy między posiłkami powinny wynosić około 2,5-3 godzin. Na przykład, pierwsze śniadanie można dać dziecku jest 8 rano, a drugi – o 10:30, obiad o godzinie 13:00, lunch w 15 :. 00-15:3 0, obiad o godzinie 18:00. Dzieci mówią lekką kolację przed pójściem do łóżka o 20:00. Ułamkowej mocy zaletą jest to, że zmniejsza apetyt, żołądka zawsze uczucie sytości. Ponadto organizm przestaje akumulować żywności, ponieważ może on być z trzech posiłków. Obiad dla dzieci z nadwagą powinny być lekkie i nie za późno. Ostatni przekąska może być po obiedzie i obejmują marchewkę lub jabłko.

Warunki wprowadzenia diety

Dzieci. Dieta dla dzieci powinny być wprowadzane stopniowo. Najpierw musimy wyeliminować podawanie z nadmierną prędkością. Najwięcej wysokokaloryczne pokarmy powinno nastąpić w pierwszej połowie dnia, ponieważ w tym okresie dzieci są najbardziej aktywne. Na śniadanie i kolację można dać dania rybne i mięsne, a po południu jest lepiej gotować warzyw żywność dla niemowląt lub mleko. Z dziecięcej otyłości trzeba dać pierwszeństwo mięso o niskiej zawartości tłuszczu, ryby (np gatunku COD), drobiu. Od nabiał wybierać niskotłuszczowy ser, jogurt o niskiej zawartości tłuszczu, twaróg diety, ale śmietanę, fermentowane pieczone mleko i śmietana powinna być znacznie ograniczona.

0. Drugi etap diety bezpiecznym dla dzieci – wykluczenie produktów bogatych w węglowodany. Ograniczyć stosowanie dziecko białego chleba, cukru, słodyczy, soków, konserw semoliny, makaronu.

Uwaga wszystkich rodziców powinny być ukierunkowane na protein. 65-70% wszystkich protein powinny mieścić się na produktach pochodzenia zwierzęcego (ryby, chude mięso, mleko), a 30% – w przypadku produktów roślinnych. Na przykład, doskonałe źródło białka może być olej roślinny, który może być ładowany z surówka. Kompozycja składa się z kwasów tłuszczowych oleju słonecznikowego, który aktywuje proces spożycia tłuszczów. Oliwa z oliwek zapobiega gromadzeniu masy tłuszczu w organizmie.

Cechy diety

Dzieci. Dieta dla dzieci z otyłością powinny zawierać witaminy bogate w owoce i warzywa. Struktura wielu warzyw obejmują włókna i pektynę, która jest regulowana przez funkcję jelit, daje wrażenie nasycenia, oczyszcza. Produkty te zawierają zielone warzywa, pomidory, squasha, ogórki, rzodkiewki. W zimie można jeść kapustą i brukselka jako źródło pektyn.

5. Można dać jagody i kwaśne odmiany owoców z otyłością w dużych ilościach. Nie stosować w puszkach soki, kompoty, dżemy, ponieważ zawierają dużo cukru. Bardzo użyteczne suszone owoce: śliwki, suszone morele, rodzynki, suszone morele. Z każdej diety musi być wystarczająca ilość płynu. Utrzymanie reżimu picia należy całkowicie wykluczyć słodką wodę. Lepiej jest zastąpienie zwykłej wody lub świeżo wyciśniętego sokom.

Jeśli ciężar dziecka wynosi nie więcej niż 20-25% normy takie ograniczenia powinny być wystarczające. Zwykle dieta wspomaga utratę wagi. W celu kontroli tego procesu, pożądane jest, aby rozważać dziecko codziennie, rejestrowania i analizowania wyników.

W trzecim i czwartym diety stopień otyłości będzie znacznie ostrzejsze. Od diety dziecka jest konieczne, aby całkowicie wyeliminować napojów słodzonych (herbata, kakao, kawy), makaron, płatki zbożowe i dania mączne, słodkie owoce i jagody (rodzynki, banany, winogrona). Jedzenie produktów bogatych w skrobię, takie jak ziemniaki powinny być ograniczone. Wszelkie jedzenie powinno być gotowane na parze, pieczenie nie jest dozwolone.

Zupy powinny być przygotowane tylko w bulionie roślinnego. Tylko 1 na tydzień można gotować zupę z ryb lub słaby bulionu mięsnego. Zupy mleka przygotowano przy minimalnej ilości zbóż i jest pożądane, aby dodać jęczmienia lub gryki, ale makaronu i ryżu powinna być dodana.

Dywersyfikacji menu z nadwagą dzieci mogą przygotowywać raz w tygodniu galaretki z mięsa i kapusty rolkach. Śniadanie i dodatek do dań głównych powinien zawierać potrawy z warzyw, takich jak marchew i jabłko suflet, gulaszu warzywnego, pieczone buraki. Niezależnie od kompletności dziecka nie może ograniczyć korzystanie z rzodkiewka, sałata, koperek i pietruszka.

Do leczenia dziecięcej otyłości są użyteczne otręby pszenne. Oni wlać pół godziny, woda jest odprowadzana. Zmiękczona otręby dodawane do każdego naczynia do 1 łyżeczki dziennie. Po 2 tygodniach, można dodać je do 2 łyżeczek.

Dieta dla dzieci z otyłością powinna zawierać owoce morza. Kalmary Mięso, wodorosty, małże są bogate w mikroelementy i witaminy z grupy B, podczas gdy niskiej zawartości tłuszczu i węglowodanów. W okresie ograniczenia niektórych produktów rybnych w celu usunięcia braku niezbędnych substancji do rosnącego organizmu.

Wszystkie dzieci – słodycze, więc trudno limit wyrobów cukierniczych postrzegają negatywnie. W pierwszych dwóch etapach otyłości dziecięcej może być 2 razy w tygodniu, aby rozpieszczać dwa kawałki galaretki owocowe, ptasie mleczko lub dżemem. Należy jednak pamiętać, że trzeba dać słodyczy w ściśle ograniczonych ilościach. Pamiętaj, że bezwzględnie niedozwolone w diecie wypieków, ciast i lemoniady.

Leczenie otyłości u dzieci

1. Zwalczanie otyłości nie powinno być ograniczone diety. Dla dziecka jest bardzo ważne zadanie, ponieważ To nie tylko pomoże zużywać kalorie produkowane, ale również dobry profilaktyka innych chorób związanych z brakiem aktywności fizycznej. Ograniczyć dostęp dzieci do komputera i telewizora. Sposób, w jaki spędza grając aktywnych gier na podwórku swojego wolnego czasu: tenis, piłka nożna, siatkówka. Dobre wyniki pokazują, że jest regularne ćwiczenia. Niektórzy rodzice uważają, że dziecko będzie na tyle, że dostaje w szkole w klasie siłowni. W rzeczywistości tak nie jest. Tylko doświadczony trener będzie w stanie odebrać niezbędne elementy ćwiczeń i fizykoterapii. Dzieci z 1-2 stopnia otyłości mogą być podane do sekcji sportowej lub popływać w basenie, w którym dziecko będzie dużo ruchu. Oczywiście, ten krok należy wykonać tylko po konsultacji z lekarzem i przyszłego trenera lub instruktora. Niestety, istnieje powszechne przekonanie, że pełna dziecko nie będzie coś w sporcie osiągnąć. Statystyki pokazują, że Konkurencja wyższa kategoria wagowa przeciwnie pomagają wygrać nagrody w niektórych sportów. Ale po pierwsze, możemy ograniczyć proste ćwiczenia rano i bardziej aktywny tryb życia.

Jeśli problem otyłości u dzieci w dziedziczność lub choroby, konieczność radykalnych środków, takich jak leki lub operacji. Po przeprowadzeniu badania, dziecko umieścić dokładną diagnozę i zorganizować odpowiednie leczenie. Farmakoterapia jest rzadko używany i jest przypisany tylko w wyjątkowych przypadkach. Ciała dzieci są bardziej wrażliwe na wszystkich elementów, dzięki czemu leczenie jest używany tylko leki tłumią apetyt. Chirurgiczne leczenie otyłości u dzieci jest przypisany tylko wtedy, gdy waga dziecka przekracza dozwoloną więcej niż 51%.

Choroby są łatwiej zapobiegać niż leczyć. Zawsze upewnij się, że posiłki dziecka, unikać przejadania się. Nawet w pierwszym etapie otyłości trzeba nałożyć ograniczenia dotyczące niektórych produktów, a także zachęcać dziecko, aby przejść dalej.

load...