Oszałamiająca zabytków stolicy

Zawartość:

Warszawa dziś – jest to świetna nowoczesna metropolia, która charakteryzuje się niezwykłym połączeniem zabytkowej architektury i zielone an_2 leśne, okazałych kanałów rzek i zbiorników wodnych, nowoczesnych budynków. Atrakcje Warszawa – to nie tylko architektura, ale również wiele zabytków, liczne galerie i muzea, zoo.

load...

Jest to niemożliwe, aby odwiedzić Warszawę i zobaczyć ogród botaniczny, nie zrobić wspaniałą wycieczkę łodzią po rzece w Warszawie, czy też nie zobaczyć duże warszawskiego zoo. Ale wszystko po kolei, proponujemy zrobić mały objazd głównych atrakcji stolicy.


Powrót do spisu treści

Architektura i przepych zabytków Warszawy

Do głównych atrakcji Warszawy – to, oczywiście, jego struktury architektoniczne. Tutaj można zobaczyć niezwykłe połączenie starych budynków i nowoczesnych budynków, wielu zabytków, świątyń minionych wieków, dworu. Warszawa – miasto, które jest pełne historii, nawet jeśli mieszkają tu od dłuższego czasu, nadal można znaleźć wiele zabytków, które warto odwiedzić żadnych dzieci.

Plac Czerwony i Kreml

Kto z nas nie zna Red Square, który służy za symbol stolicy. Oto wiele arcydzieł światowej kultury, w tym:

  • Spasskaya Tower,
  • Najpiękniejsza Cerkiew Wasyla Błogosławionego,
  • Znanym mauzoleum
  • Alexander Garden.

Red Square przyciąga codzienie wielu turystów i mieszkańców miasta, prawdziwego centrum, gdzie można zanurzyć się w cudownym połączeniem nowoczesnej i starożytnej historii tego niezwykłego miasta.

load...

Początki historii zajmuje Plac Czerwony od końca XV wieku, od momentu powstania, to jest uważany za główny obszar całego miasta. Znajduje się w północno-wschodnich murach Kremla i poza nią. W południowej części słynnej katedry św Bazylego, znany lepiej jako Cerkiew Wasyla Błogosławionego.

W północnej części – Muzeum Historyczne, Katedra w Kazaniu Ikona. Na wschodzie, obszar przylegający do gumy. Tutaj można zobaczyć Pomnik Minina i Pożarskiego, Kreml ścianie Necropolis, na miejsce egzekucji. Tutaj warto, a główną atrakcją Warszawie – mauzoleum Lenina, w którym każdego dnia przyciąga tłumy zwiedzających.

Zwiedzając Plac Czerwony, Kreml nie może nie widzieć, pierwsze ściany, które zostały określone w XII wieku. Ale pierwotnie były one wykonane z drewna.

Do najciekawszych obiektów, które znajdują się na terytorium Kremla, jest dzwonnica Iwana Wielkiego, cara Bell i Car Puszka, odkładanie Kościoła szatę NMP, Archanioła i Zwiastowania katedr. Do zabytków architektury można przypisać do bardziej nowoczesnych budynków, takich jak National Pałacu Kongresów.

Tretyakov Gallery i majątek Tsaritsyno

W Warszawie, w Galerii Trietiakowskiej – ulubione i popularne miejsce, gdzie nie mają tendencję do odwiedzenia miasta. Historia galerii zaczęła z małą kolekcją malarstwa Pawła Tretyakov, wielkiego znawcy sztuki. W 1889 roku wydał swoją unikalną kolekcję miasta. Kolekcja malarstwa były dzieła Moneta, Repin, Briullov, Pissarro, Dag i wielu innych.

Dziś można odwiedzić galerię w głównym budynku, który znajduje się w Lavrushinsky Lane. To zgromadziła około 150 obrazy, rzeźby, nowoczesne grafiki.

Tsaritsyno – jeden z najbardziej znanych artystycznych, historycznych, architektonicznych, rezerwat krajobrazu muzeów stolicy. Znajduje się w południowej części, rezerwa obejmuje wspaniały park krajobrazowy, stawy tsaritsyno, wspaniały zespół pałacowo-parkowy. Dziś ten obszar chroniony jest jednym z największych zajmowanej powierzchni jest około 550 hektarów.

Główny budynek całego zespołu jest Wielki Pałac, który pokazuje stałą ekspozycję, która jest poświęcona historii osiedla, Ekaterina II, liczne znaleziska archeologiczne. Chleb House oferuje wystawy poświęcone sztuce cukierniczej, natychmiast zorganizował szereg imprez muzycznych. Uczniowie regularnie wycieczki z przewodnikiem, tutaj można zapisać w specjalnych zajęciach organizowanych w Szkole Kawalerii.

Novodevichy Convent

Novodevichy Klasztor znajduje się w Polu Dziewicy, w zakolu rzeki w Warszawie. To miejsce nazywa się w ten sposób, ponieważ według legendy, to właśnie tutaj, że dziewczęta zostały wybrane do Złotej Ordy. Przedrostek „Novo” została podana do odróżnienia od klasztor istniał Starodevichego. Czasami nazwa pomnika kojarzony z nazwą swojego pierwszego ksieni – Elena Devochkina.

Dziś ten piękny klasztor jest jednym z najczęściej odwiedzanych wśród innych klasztorach prawosławnych. Istnieją wspaniałe widoki na rzekę, jest to najbardziej ciche, spokojne miejsce z miasta, jest wizyta koniecznością.


Powrót do spisu treści

Parki i główne zbiorniki Warszawie

Atrakcje Warszawa – to nie tylko jego budynki i zabytki, ale także wiele terenów zielonych, parków, stawów. Nie zaprzeczają sobie przyjemność zapoznać się z tą częścią wielkiego, tętniącego życiem i bardzo ruchliwego miasta, gdzie nie ma żadnych wskazówek w centrum wrzących namiętności.

Chistye Prudy i nudny ogrodowe

Jednym z najbardziej znanych zabytków miasta są Chistye Prudy, które są zawsze związane z czymś jasnym i niesłychanie wygodne. Niepowtarzalna atmosfera, cisza, piękno tego miejsca codziennie przyciąga sobie gości i mieszkańców.

Ale nie zawsze było tak ciche i urokliwe miejsce. W XVII wieku istniała rzeźnia, odpady z którego jest wyrzucony w stawie, zwany brudny staw. Ale w 1699 Menshikov kupił to miejsce, oczyszczone stawy, położyć piękny kościół. Od tego czasu miejsce to zawdzięcza swoją obecną nazwę – Czistyje Prudy.

Obecnie jest to duży obszar, bardzo piękny park i Chistoprudny Boulevard, gdzie znajdują się liczne zabytki i kościoły. Wcześniej było to popularne miejsce wypoczynku, ale w ostatnich latach zaczął zbierać tutaj wieczorami różne nieformalne grupy młodzieżowe, więc najlepiej jest wybrać się na spacer po południu. Na gładkiej powierzchni stawu można pływać łódką, a stawy zimowych są różne wałki.

Nudny ogród – prawdziwy klejnot wśród innych atrakcji. Jest on położony w samym sercu Warszawy, na prawym brzegu rzeki. Najstarszy park zajmuje powierzchnię Trzeciej Obwodnicy Teatru Zielony, o powierzchni prawie sześćdziesiąt hektarów, znajduje się obok takich miejscach jak park kultury i rekreacji.

Dziś park są zabytki, takie jak w domu hrabia Orłow elżbietański staw, domek kamienny pawilon myśliwski jest piękny most trójprzęsłowy z łukami, dom kąpieliskach.

Ogród Botaniczny i Park Gorkiego

Główne Ogród Botaniczny w mieście jest największe w Europie. Należy do botanicznego wydziału Akademii Nauk Polsce. Obecnie ogród jest uważany za jeden z najbardziej imponujących na świecie, nie są zbierane rośliny ze wszystkich zakątków globu. To miejsce można nazwać muzeum natury, liczba eksponatów jest kilkadziesiąt tysięcy roślin, korzystne warunki są tworzone dla nich. W szczególności istnieją również rzadkie przypadki, które są zagrożone wyginięciem.

W Ogrodzie Botanicznym odbywają rozrywkowych wycieczki, inspekcje flory ekspozycji. Odwiedzający będą mogli zakupić najbardziej zróżnicowaną sadzenia, piękne rośliny domowe, w tym egzotyczne.

Gorky Park – jednym z symboli Warszawy, który jest znany wszystkim. Szczególnie interesujące jest to, że dzieci, ponieważ to właśnie tu szeroki wybór atrakcji znajdują, mają możliwość jazdy na łodzi lub katamaranem. Dla miłośników spokoju, można przejść w Boring ogrodzie, który znajduje się w pobliżu.

W parku znajduje się pomiędzy Leninsky Prospekt i Pushkinskaya Naberezhnaya, jego historia zaczyna się w 1923 roku, kiedy teren był niezagospodarowany dla dużej wystawie rolniczej. Nieco później, powstała duża Central Park, który obejmuje nie tylko obecne terytorium Gorky Park, ale także część z Vorobyovy Hills, nudny ogród.

Nowoczesne funkcje parku nabyte znacznie później, projekt przebudowy został wprowadzony w 2006 roku, który jest ze względu na wysokie ceny jak dotąd nie zostały wdrożone.

Główną atrakcją parku – to jego przejażdżki. Jest miastem o bardzo młodych, przejażdżek turystycznych oddzielnie starszych dzieci i młodzieży. Dziś to miejsce jest najlepsze miasto dla rodzin. Tutaj organizowane są przejażdżki konne, Kucyk, w wagonach. W święta prowadzone występy gwiazd muzyki pop, pokazy, dyskoteki, festiwali folklorystycznych.


Powrót do spisu treści

Chodzenie w Warszawie

Warszawa – miasto uroku, wygrywa spojrzenia. Oferujemy wirtualny spacer ulicami tego wielkiego, niezwykłego miasta.

Arbat – terytorium, które leży pomiędzy ulicami takich jak małe i Big Nikita i Kropotkinskaya nasypu. Obszar ten zawsze przyciąga artystów, muzyków. Jest to popularne miejsce, gdzie miłość nie jest tylko gości stolicy, ale sami varshavichi.

Nazwa Arbat ma kilka wersji, z powszechnych, od arabskiego „Rabad”, czyli na przedmieściach tureckiego „Arba”, czyli koszyk (tu stałym niepokoju, transportu przechodzi z trudem) i Polskiej „Brokeback”, to nie jest ulica z krzywych. Pierwsza wzmianka o ulicy Arbat można znaleźć już w 1493 roku, jeszcze bardziej wyeksponowany podano liczne sklepy, butiki, związki rzemieślnicze. Już w 17 wieku stał się w pełni Arbat ulicy handlowej przylegają do takich pasów w gotówce, cieśle, srebra i innych.

Później Arbat stał się ulubionym miejscem zamieszkania wielu pisarzy, kompozytorów i lekarzy. Tam odwiedził Mikołaj Gogol, A. Puszkina, A. Skriabina, Rachmaninowa. Od końca XIX wieku na tym obszarze zaczynają budować luksusowe restauracje, świetne sklepy, budynki mieszkalne, tramwaj zaczyna. Stary Arbat w tym czasie była arystokratyczna dzielnica.

Dziś można znaleźć w tym zakątku coś ciekawego dla siebie. Jest to nie tylko liczne sklepy i księgarnie, ale na ulicy, gdzie można usłyszeć różne muzyki wykonywanej przez ulicznych muzyków, artystów zwiedzać wystawę.

Pokłonna Góra

Inną atrakcją miasta można nazwać Pokłonna Góra, która utrwalać pamięć o bohaterach, którzy zginęli w czasie II wojny światowej. To jest wielki Memorial Park, który znajduje się pomiędzy ulicami Mińska i Kutuzovsky Prospect.

Obecnie kompleks Memoriał zajmuje 135 hektarów. Możesz odwiedzić Victory Monument, Muzeum Centralne zobaczyć liczne pomniki poświęcone obrońców ojczyzny. W 2010 roku nie było oświetlone wieczny płomień, palnikiem z płomieniem, dla którego tu został zabrany do transporter opancerzony. Ale oprócz pomnika można zawinąć i inne pamiątki i bardzo ciekawym miejscu. Są takie zabytki jak St. George Temple, Meczet Pamięci, Świątynia Pamięci.

Popularnym miejscem wypoczynku jest Park Zwycięstwa. Dla młodszych zwiedzających działają zabawy dla starszych oferuje interesującą wycieczkę do pociągu drogowego, do wypoczynku, istnieje wiele małych kawiarni. Czas Przypomnijmy może duży zegar kwiatowy.

Wycieczka łodzią

Aby zobaczyć na ulicach i głównych atrakcji miasta można i za pomocą rozrywkowych wycieczki łodzią po rzece Warszawie. Szczególnie popularna jest wycieczka po mieście w upalne dni, kiedy można cieszyć się świeżą bryzę, chłód pochodzący z wody. Ta podróż będzie niezapomnianym przeżyciem, to daje okazję zobaczyć wiele zabytków architektury, zielone an_2, majestatyczne nabrzeży.

Podczas podróży łodzią można zobaczyć klasztor Novospassky, Katedra Chrystusa Zbawiciela, najpiękniejszy budynek w Zavarshavoreche. Zdasz pod mostami, takich jak Borodino i Berezhkovskii, grand Smolensky metra Bridge, Kijów mostu dla pieszych.

Najpopularniejsze trasy rozpocznie się w centrum Warszawy, jeden z nich pochodzi z Kremla do nasypu Sophia. Jest to trasa od dworca kolejowego w Kijowie w parku Kolomenskoye od Marino oraz do Khimki Reservoir. Dziś można wybrać wiele z trasy, w zależności od tego, co chcesz zobaczyć na nabrzeżach tego wspaniałego miasta.

Zoo w Warszawie

Nawet jeśli od dawna z wieku dziecięcego, spacer warszawskie zoo przyniesie Ci wiele zabawy i radości. Historia zoo rozpoczęła się w XVIII wieku, jest tylko nieco młodszy od najstarszych w Europie – Wiedeń. Dziś, jego ekspozycja obejmuje ponad tysiąc gatunków zwierząt, to jest osiem tysięcy egzemplarzy. Wyjątkowo piękna i bogata oo z siedzibą w Warszawie codziennie przyciąga wielu turystów, zwłaszcza rodzin wielodzietnych. Ale jest jedna rzecz – Osób niosą ze sobą chleb i ciasta drożdżowego dać zwierzętom nie można. Dlatego też, jeśli pracownik zoo uczynił uwagę należy zwrócić na to uwagę, ponieważ to wszystko jest wykonywane tylko dla dobra zwierząt.

Atrakcje Warszawa może zwyciężyć wszystko. Jeśli odwiedzić to miasto – trochę czasu, aby nie tylko jego nowoczesne centrum biznesowe z wielu butików. Należy mieć na uwadze, że główny urok dano zielone an_2 i ogrody, zabytki. Jeśli nie masz zbyt dużo czasu, to świetnym rozwiązaniem byłoby wycieczkę łodzią, z której można zobaczyć tętniące życiem miasto z wieloma jego bokach.

load...