Ostre zapalenie błony śluzowej żołądka u dzieci: przyczyny, objawy, leczenie

Zawartość:

Co to jest zapalenie błony śluzowej żołądka, prawdopodobnie wytłumaczyć – nawet dziecko wie. Ale na wszelki wypadek jeszcze przypomnieć: ostre zapalenie błony śluzowej żołądka – ciężki stan zapalny błony śluzowej żołądka. I, niestety, w ostatnich latach coraz więcej mówią lekarze przypadków ostrego zapalenia żołądka u dzieci. I czasami rodzice twarz z nim, nawet bardzo małe dzieci – jedno lub dwa lata.

load...

Chroń się przed zapaleniem żołądka jest bardzo trudne, dlatego, dla rodziców jest bardzo rozsądne, aby uzyskać jak najwięcej informacji związanych z zapaleniem błony śluzowej żołądka. Jak mówią, przezorny zawsze ubezpieczony. Po pomyślnym leczeniu zapalenia żołądka jest konieczne jak najszybciej zdiagnozować chorobę i zapewnić niezbędną pomoc dla dziecka. Chociaż, oczywiście, leczenie zapalenia żołądka powinno być prowadzone pod ścisłym nadzorem personelu medycznego. Po ostre zapalenie błony śluzowej żołądka u dzieci nie jest tak drobnostka, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Przyczyny ostrego nieżytu żołądka u dzieci

Dla rozwoju ostrego zapalenia żołądka z u dzieci potrzebuje potężny impuls. I tak cicho może być wiele czynników, ponieważ błona śluzowa żołądka dziecka jest bardzo wrażliwa i bardzo wrażliwa na wszelkie bodźce. W większości przypadków ostrego zapalenia żołądka jest wyzwalana przez takie czynniki, jak:

 • Zatrucie pokarmowe

W takim przypadku, jeśli dziecko ma jeść żadnych produktów niespełniających norm, które zawierają toksyny, pochodzi tzw zatrucie pokarmowe. I to właśnie te toksyny uwięziony w żołądku, prowokują silny proces zapalny błony śluzowej żołądka.

 • Nadmierna ilość pokarmu.

Większość matek i babć, jeden z najważniejszych celów w życiu – karmić swoje małe dziecko. Użytkownicy uważają, że dziecko jest stale niedożywionych. I w rezultacie, są one stale nadmierną prędkością dziecko. I to jest obarczona nie tylko z nadwagą dziecka. Stałe obciążenie na brzuchu prędzej czy później doprowadzić do ostrego zapalenia żołądka rozwoju. Dlatego w żadnym wypadku nie należy zmuszać dziecka do jedzenia, jeśli nie chce. Uwierzcie mi – Hungry śmierć nie jest zagrożone.

load...
 • Jedzenie nie jest odpowiednia dla jego kategorii wiekowej

W takim przypadku, jeśli dziecko konsekwentnie wykorzystuje ostry, pikantny, wędzone lub tłustych podczas przygotowywania posiłków dla dziecka w taki sam sposób jak dla dorosłych. Na przykład, smażone – ta metoda gotowania nie nadaje się dla dzieci. Wszystkie produkty dla dziecka powinno albo gotować lub piec, lub na parze.

 • Zatrucie chemiczne domowe

Niestety, nawet najbardziej doświadczeni, troskliwy i uprzejmy rodzice zdarzyć „niewypał”. Bardzo często ciekawskie dzieci entuzjastycznie wjechał ustach wszystkich, że dostaje w swoje ręce. I pod ramieniem czasami spaść daleko od nieszkodliwych substancji – takich jak chemii gospodarczej. Naturalnie, błona śluzowa żołądka dziecka jest poważnie ranny i stan zapalny.

 • Choroby zakaźne

W niektórych wypadkach, przyczyną ostrego zapalenia żołądka, dziecko może być chorobą zakaźną jednego lub drugiego. W tym przypadku, produkty rozpadu życiowej aktywności bakterii i mają silne działanie drażniące na błonę śluzową żołądka. W konsekwencji, to szybko staje się stan zapalny. Jest to naruszenie prawidłową czynnością wydzielniczą. Witam, ostre zapalenie żołądka!

 • Wpływ środków farmakologicznych

W niektórych wypadkach, przyczyną ostrego zapalenia żołądka może być stosowanie niektórych leków. Regularnie pracuje na błonie śluzowej żołądka, lek może powodować poważne podrażnienie. I prędzej czy później będzie rozwijać stan zapalny. To samo może się zdarzyć z pojedynczym przyjęcia dużej dawki leku.


Objawy ostrego zapalenia żołądka u dzieci, diagnostyka

Ostre zapalenie błony śluzowej żołądka i dlatego nazywa ostra, ponieważ zaczyna się nagle i przebiega bardzo wyraźny. Pierwsze objawy pojawiają się po upływie 10 – 12 godzin po ekspozycji czynnika prowokującej. Typowe objawy są podobne, ale różnią się w zależności od tego, co nazywa się to ostry nieżyt żołądka.

 • Zapalenie żołądka wywołane przez ostre lub tłustych lub nadmiar

Jednym z pierwszych objawów tego typu zapalenia żołądka jest uczucie ogólnego złego samopoczucia – osłabienie, bóle mięśni. Niemal natychmiast całkowicie znika apetytu, uczucie pełności w jamie brzusznej. Chociaż, oczywiście, może złożyć skargę do starszego dziecka – baby tylko będzie zachowywać się bardzo nerwowo.

W niektórych przypadkach, dziecko skarży się na uczucie chłodu, a wkrótce może mieć gorączkę. Mimo znaczących cyfr przed wznosi się rzadko – zazwyczaj w posiadaniu nieco powyżej 37 stopni. Po bardzo krótkim czasie objawy są dodawane do bólu – czasami bardzo intensywne.

Po około dwóch do trzech godzin, jest zarzucanie treści żołądkowej. W ciężkich przypadkach może powodować wymioty, która zawsze zawiera resztki nie strawionego pokarmu. W niektórych przypadkach może pojawić się biegunka jednorazową – jest to wyraźny sygnał, że proces zapalny zaangażowane nie tylko żołądek, ale także w jelicie cienkim.

W badaniu takim dzieckiem, lekarze zaobserwować następujące zjawiska. Skóry są bardzo blada, a czasami niebieskawy odcień. W języku dziecko ma grubą powłokę z żółto-biały kolor, z nieprzyjemnym zapachem. Brzuch dziecko spuchnięte – wynika z szybko rozwijającej się wzdęcia. Na badania palpacyjnego – badania palpacyjnego brzucha – dziecko skarży się na ból amplifikacji. W przypadku szczególnie silne procesu zapalnego może kołatanie – częstoskurczu. Typowo, proces ten trwa od trzech do pięciu dni.

 • Zapalenie błony śluzowej żołądka wywołane przez toksyny

W tym przypadku, jeśli żołądka była spowodowana zatruciem pokarmowym lub innych, dla niego, oprócz wszystkich powyższych objawów są typowe dla wyższych organów temperatury a- do 39 stopni i powyżej, silnego odwodnienia, ciężkich wymiotów wyczerpującym i biegunka, stop, który jest bardzo, bardzo trudne. Stan ten stanowi poważne zagrożenie dla dziecka, ponieważ odwodnienie organizmu dziecka jest bardzo niebezpieczne. Przy okazji – w tym przypadku leczenie powinno być ukierunkowane na wyeliminowanie odwodnienie.

 • Wtórne zapalenie żołądka

Ale jeśli żołądka towarzyszy chorobie do innych, bardziej poważnych chorób, objawy będą standard – brak apetytu, bóle w okolicy żołądka. Ponadto, pogorszenie głównej choroby. Dlatego konieczne jest cała patologia żołądka można wyeliminować szybciej.

Aby dokładnie zrozumieć, co dziecko ma do czynienia z zapaleniem błony śluzowej żołądka, dziecko powinno zostać zbadane przez lekarza – gastroenterologa. Albo, przynajmniej, lekarz – pediatra. Po ostre objawy zapalenia błony śluzowej żołądka są bardzo podobne do wielu chorób, jest bardzo niebezpieczne nie tylko dla zdrowia dziecka, ale również dla jego życia. Na przykład, jest niezbędna, aby wykluczyć ostre zapalenie wyrostka szybko, jak to możliwe. Tylko dokładnie zdiagnozować chorobę, możemy wybrać odpowiednie leczenie.

Leczenie ostrego zapalenia żołądka u dzieci

Z reguły leczenie ostrego zapalenia żołądka od dzieci odbywa się w środowisku szpitalnym. W takim przypadku, jeśli lekarz nie sugeruje hospitalizacji Twojego dziecka, w każdym przypadku prawo odmówić. Organy dzieci są bardzo wrażliwe i często zupełnie nieprzewidywalny – niemożliwe jest przewidzieć, jak będzie reagował na przepisanej terapii. A w szpitalu personel medyczny jest zawsze tam i, w razie potrzeby, szybko reaguje na najmniejsze zmiany stanu dziecka i dostosować leczenie.

Cóż, w takim przypadku, jeśli z jakiegoś powodu nadal postanowił leczyć zapalenie żołądka w domu, trzeba przestrzegać pewnych określonych zasad:

 • Lekarz wizyta

W każdym razie, nawet jeśli zdecydujesz się leczyć zapalenie żołądka w domu dziecka, należy zasięgnąć porady lekarza – zabrać dziecko do kliniki, jeżeli stan jego zdrowia na to pozwala. Jeśli żołądka przebiega bardzo trudne, wezwać lekarza w domu. Nawiasem mówiąc, w większości przypadków, ostre zapalenie żołądka dyktuje warunki – w wizytach w klinice nie będzie najlepsza rozrywka dla chorego dziecka.

 • Kompletna reszta

Pierwsze kilka dni, aż objawy zapalenia żołądka utrzymują, dziecko musi przestrzegać ścisłego leżenia w łóżku. I jest mało prawdopodobne, chore dziecko będzie chciało igraszki – lepiej czytać mu książkę. W skrajnych przypadkach, włącz kreskówek. Chociaż nie przesadzić – chore dziecko nadmierne obciążenie w postaci telewizora całkowicie bezużyteczne.

 • Ścisła dieta medyczny

Należy skonsultować się z lekarzem na temat diety dziecka. Co do zasady, w ciągu pierwszych kilku dni, dziecko pokazuje kompletny głód. Dozwolone tylko ciepły napój. Wielu rodziców boi się, słysząc, że kilka dni okruchy będzie bez jedzenia. Ale na próżno – chorym dzieckiem, a on nie chce nic jeść. W tej samej sprawie, jeżeli dziecko będzie aktywnie prosić jeść, można zaproponować mu rosołu z kurczaka lub płynne gotowana kasza z płatków owsianych lub kaszy gryczanej.

 • Ścisłe stosowanie wszystkich wizyt lekarza

Skoro zdecydowałeś się leczyć dziecko w domu, cała odpowiedzialność spoczywa wyłącznie na swoje barki. Ściśle przestrzegać leków i przestrzegać wszystkich zaleceń bez wyjątku, i wizyty lekarskie, nawet jeśli niektóre z nich wydają się wam zupełnie zbędne.


Profilaktyka ostrego zapalenia żołądka u dzieci

Leczenie ostrego zapalenia żołądka – zatrudnienie trudne i wymaga wiele wysiłku. W związku z tym, że więcej sensu wspominać zapobiegania tej chorobie. To nie jest zbyt trudne – wystarczy przestrzegać pewnych zasad, które pomogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia zapalenia żołądka do minimum:

 • Jakość żywności

Pamiętaj, aby sprawdzić jakość produktów, które dziecko spożywa. I ściśle przestrzegać nie tylko trwałość produktów, ale również warunków ich przechowywania. I to nie tylko w domu, ale także w sklepie. Kupić jogurt? Dotrzeć do lodówki – czy jest wystarczająco cool? Kupujesz kiełbasę? Należy zwrócić uwagę na temperaturę w lodówce – co do zasady, termometr jest zawsze w widocznym miejscu.

Postaraj się całkowicie zrezygnować z zakupu żywności na naturalnych rynkach. Bardzo wysokie ryzyko zakupu produktów niskiej jakości, które będą prowadzić do zatrucia pokarmowego. To właśnie z tego samego powodu konieczne jest, aby zrezygnować z jedzenia dla dziecka w fast food.

 • Stopa Wiek żywności

W żadnym wypadku nie objadać dziecko. Najnowsze badania wykazały, że pediatrzy dziecko powinno mieć tyle, ile chce. Nie martw się – dobrze, głodzić to dzień lub dwa. Następnie ciało nadal będzie zbierać swoje żniwo, a dziecko zaczyna jeść normalnie. Karmienie może zmusić nie tylko prowadzić do rozwoju zapalenia żołądka, ale również do wielu innych negatywnych konsekwencji. W tym rozwój trwałej niechęci do jedzenia – naruszenie niezwykle poważny i wymaga długotrwałego leczenia. Nie chcesz przyszłość dla swojego dziecka?

 • Prawidłowe gotowanie

Wspominaliśmy już, że jedzenie dla dziecka powinny być przygotowane w sposób szczególny. Najlepiej jest gotować, piec lub gotować dla pary – jedzenie gotowane w ten sposób, że jest to najbardziej łagodny dla delikatnej dziecka żołądka. I to nie warto tego robić nawet jednorazowy wyjątek – tylko jeden talerz smażonych ziemniaków lub szpikulcem pysznych kebabów może doprowadzić do ataku ostrego zapalenia żołądka z.

Nawiasem mówiąc – rodzice też chcą zrewidować swoją dietę. Jest bardzo trudno dostać dziecko na obiad kasza użyteczny, jeśli sam będzie chodzić na obu policzkach wędzone. Więc spróbuj zrezygnować ze swoich przyzwyczajeń. Oczywiście, po raz pierwszy będzie to bardzo trudne. Ale to zajmie kilka tygodni i svyknites z nowym stylem życia. Może on nawet podoba. A kobiety z pewnością otrzyma dodatkową i bardzo miły bonus – będą pozbyć pewnym dodatkowym obiciem.

load...