Oriental Medicine: holistyczne podejście do zdrowia ludzkiego

Tradycyjna medycyna orientalna stara się wyeliminować skutki tej choroby nie jest tak robi zachodniej medycyny, a jego przyczyny. Dla niej człowieka – nie jest to zestaw układów i narządów, jako całość, kawałek natury, mikrokosmos w makrokosmos. To właśnie na tych zasadach i opierają się wszystkie orientalnych metod diagnozowania i leczenia. Rola lekarza – nie tłumić lub wyeliminować ból Zoya pomóc ciała pacjenta i pomóc osobie odzyskać utracone harmonię. Praktyki lekarskiej East działają nie tylko na fizyczne, ale również na poziomie energii.

load...

Zawartość:

Starożytna medycyna orientalna z Indii

Ayurveda jest harmonia umysłu i ciała

Historia najstarszej całościowego systemu medycznego Ayurveda ale jego start ponad 5000 lat temu w Indiach. Dziś zyskuje coraz więcej fanów na całym świecie. Co to jest i jaka jest podstawa?

load...

Koncepcja Ayurveda składa się z dwóch słów: Ayus (życia) i Veda (wiedza). Tak więc, w sanskrycie „Ajurweda” – to „wiedza życia” lub „nauk przyrodniczych”. Najstarsze źródła pisane ajurwedyjskie ponad 3500 lat. Wcześniej, cała wiedza została przekazana ustnie.

Podstawą Ayurveda jest teoria pięciu podstawowych elementów, które składają się na wszystko, co żyje na Ziemi: woda, ogień, powietrze, ziemia i powietrze.

Trzy dosze – trzy psycho-fizjologiczne zasady Ayurveda

To pięć podstawowych elementów są podstawą trzech podstawowych energii fizjologiczna zasadami Ajurwedy nauk zwanych doshas. Jeśli dosze istnieje harmonia i równowaga, dana osoba jest zdrowa. Gdy dosze zakłócony bilans energetyczny, osoba zachoruje. Trzy dosze Ajurwedy w naukach nazywane są Vata, Pitta i Kapha.

Wata jest odpowiedzialny za wszystkie procesy w organizmie związane z ruchem i przepływem. To reguluje układ nerwowy, układ krążenia, aktywność mięśni, oddychanie, funkcje wydalnicze i aktywność ducha.

Pitta jest odpowiedzialny za procesy nagrzewania i przemiany. To reguluje układ trawienny, reguluje przemianę materii, termoregulacji i wymianę energii. Ponadto, jest podporządkowane inteligencji i zdolności do ekspresji emocjonalnej.

Kapha zapewnia wytrzymałość i stabilność. Stanowi on podstawę materii i opiera się linki, reguluje równowagę płynów w organizmie i jego funkcji ochronnej.

Stan trzech dosz zależy od stanu całego organizmu. Określić ich strukturę i funkcję każdej komórki i całego organizmu. Zdrowie w kategoriach Ayurveda – równowagi między Vata, Pitta i Kapha. Choroba – dysharmonia i nierównowaga trzech dosz. Ajurweda ma na celu przywrócenie równowagi energetycznej trzech dosz, odnowienie jedności ducha, duszy i ciała, a tym samym powrót do zdrowia osoby fizyczne, psychiczne i duchowe. W tym celu w ajurwedyjskiej praktyce stosowane wszystkie rodzaje warzyw i olejków eterycznych, specjalnej diety, jogi i medytacji.

Medycyna wschodnia z chińskimi Accent

Tuina – akupunktura bez igieł

Od czasów starożytnych w wielu praktykach lekarskich dłoniach obdarzony specjalne moce uzdrawiające. Nie jest to zaskakujące, ponieważ strony – jeden z najbardziej wrażliwych części ciała: 17 tys receptor łatwo dostrzec najsubtelniejsze bodźce, czy dotknąć, wahania temperatury lub wibracje. Prawdopodobnie nie na próżno wybitny niemiecki myśliciel i filozof Immanuel Kant nazywa ludzką ręką nie tylko jako „widocznej części mózgu.”

Tuina, znany również jak akupunktura bez igieł – jedną z metod tradycyjnej medycynie chińskiej, która opiera się na lecznicze działanie na organizm wyłącznie ręcznie. W Chinach Tuina masażu jest znana od ponad 4000 lat. Tutaj lubi taki sam szacunek i to samo jest powszechnie stosowany jako popularny i mamy akupunktury.

Każdy dobry masaż przynosi odprężenie i poczucie indywidualnego samopoczucia. Tuina różni się od tradycyjnych zachodnich technik masażu mających wpływ na układ południków i punkty akupunktury. Głównym celem Tuina – poprawa zdrowia poprzez mobilizację i aktywację istotną energii Qi i harmonizować energię yin i yang (energia kobiet i mężczyzn). Ciągły stres, niepokój, szalone tempo współczesnego życia, złe odżywianie, słabe otoczenie zmniejszenia dostaw energii qi i blokują jego swobodnego obrotu, co może prowadzić do zakłóceń w normalnym funkcjonowaniu organizmu i choroby. Przy pomocy różnych metod i podejść do tradycyjnej medycyny chińskiej ma wrócić qi energii życiowej do swojego pierwotnego stanu harmonijnego holistycznej. Tuina zawiera elementy i okostnej refleksyjny masaż, akupresura i chiropraktyki.

Stymulacja kanałów energetycznych (meridianów, wzdłuż której porusza qi energii życiowej) oraz punkty akupunktury jest dzięki specjalnej przechodzi dłoniach przyczepność, głaskanie, wyciskanie, tłoczenie, ugniatanie. Tuina obejmuje około 300 różnych podań. Z reguły podczas masażu pacjent jest ubrany lub organ kryty blachą, z wyjątkiem masażu brzucha i Tuina u dorosłych dla dzieci. Zgodnie z zasadami medycyny chińskiej, efekt powinien być miękkie i łatwe, ale żeby efekt głęboko penetrujący. Pozytywny wynik jest odczuwalny po pierwszym masażu, ale trwałych pozytywnych zmian trzeba będzie serię 5-10 sesjach. Tuina ma korzystny wpływ na stan organizmu na wiele dolegliwości: bólu przewlekłego o różnej etiologii (migrena, bóle mięśni, bóle stawów), bezsenności, stresu, wyczerpania nerwowego i psychicznego, zaburzeń trawiennych. Tuina nadaje się zarówno profilaktycznych i terapeutycznych dla: zwiększa odporność, zapobiega stagnacji, wypełnia poczucie spokoju i ciszy. Non-agresywne podejście, jego wysokiej wydajności i uczciwości Tuin się jednym z najbardziej popularnych orientalnych praktyk w Europie Zachodniej i Ameryce Północnej.

Przeciwpożarowa energii życiowej Moxiterapia

Moxibustion lub thermopuncture to starożytna technika akupunktury opiera się na zasadach tradycyjnej medycyny chińskiej, takich jak akupunktura. W Chinach jest znany jako prawdziwe, jak terapia jednym jeou. Moxibustion jest ekspozycja i przyżegania Acupoints termiczne zioła. Tradycyjnie wykorzystywane do celów leczniczych piołunu. To Artemisia dał tej metody starożytnych nowoczesną nazwę (łac Artemisia Moxa. – Chiński piołun). Zazwyczaj z suszonych piołunu make Moxa szyszki i Moxa-wełny. Piołun zawiera olejki eteryczne, prowitaminę A, witaminy C, B, D, rutyna, garbniki, flawonoidy, różne makro- i mikroelementów. Efekty termiczne na biologicznie aktywny punkt aktywacji systemu południk (kanały energetyczne, przez które krąży w organizmie energii życiowej), eliminując blokowanie i ułatwienia swobodnego przepływu energii qi.

Terapia Moxa jest bardzo cenione na Wschodzie, który jest używany jako leczniczych i profilaktycznych celów. Na przykład w Japonii i Chinach, Moxa terapia jest często używany jako pełnoprawny samodzielna metoda leczenia, w tybetańskiej medycynie ludowej, jest ona uznawana za królową wszystkich praktyk uzdrawiania Wschodu. Jeden z chińskich przysłów starożytnych mówi, że żaden szanujący się podróżnik nie powinien iść na drodze, a nie ładować witalność Moxa.

W moxibustion Są dwa główne sposoby ogrzewają wpływ na reflex punktów: bezpośrednie i pośrednie.

  • Bezpośrednim Moxiterapia

Moxa Stożek jest umieszczona bezpośrednio na punkcie akupunktury i zapalić. Stożek tli się powoli, aż przepaliła, a pacjent nie odczuwa prawdziwy ból. W zależności od czasu oddziaływania, bezpośredni sposób moxibustion na skórze pacjenta może być pęcherze i blizny. Z powodu bólu i traumy metodą bezpośredniego moxibustion w nowoczesnej terapii Moxa jest rzadko używane, co do zasady, tylko w Chinach.

  • Pośrednie Moxiterapia

Bardziej popularne i całkowicie bezbolesny sposób efektów termicznych na biologicznie aktywnych punktów. Istotą moxibustion pośredniego jest użycie różnych uszczelek, które są umieszczone pomiędzy materiałem MOX i skóry. Zużyty okładzina ma na celu ochronę nie tylko oparzenia, ale także zwiększenia pożądanego efektu terapeutycznego. Tradycyjnie Podkładki Moxa-terapię wykonany z czosnku, imbiru, tojad, lub soli. Tak szybko, jak pacjent czuje pieczenie w odruchu punktu Moxa stożka z uszczelką jest przenoszony do następnego punktu, etc. Zatem każdy punkt musi być ogrzewana przez sześć do ośmiu razy.

  • Moxa-cygaro

Oprócz Moxa szyszki i Moxa-wełny do stosowania terapeutycznego specjalnej Moxa-cygara piołunu i innych ziół. Do wytwarzania cygar w bibułkę (rozmiar 20 HA2 cm) owinięte proszek piołun (lub proszku, specjalnie dobrany ziołowy) i skleić wszystko ze zwykłymi białko jaj o średnicy cygara powinny być okolo1,5 zob. Cigar podpalony i tlące koniec podajnika do punktu akupunktury, w odległości 0,5 cm-1. Ciepło powinny być przyjemne. Podczas spalania odruchowe przejść do następnego punktu. Każdy punkt jest podgrzewana kilka razy, aż do widocznego zaczerwienienia skóry.

  • Moxibustion z igłą ocieplenie

Technika ta łączy w sobie klasyczną akupunkturę i moxibustion. Po pierwsze, pewne punkt igła jest wprowadzona, która jest następnie podgrzewana za pomocą cygara. Jeśli użyto specjalnej igły z filiżanek, proszek MOX wlewa się bezpośrednio do filiżanki i podpalono. Dzięki tej metodzie, Moxiterapia ciepło wnika głębiej: Najpierw pacjent czuje się ciepło w określonym punkcie, a po kilku minutach ciepło rozciąga się przez kanały energetyczne. Czas trwania leczenia wynosi od 15 do 30 minut. Sesje powinny być powtarzane przez kilka kolejnych dni. Jeden kurs składa się z ośmiu sesji.

  • Aplikacje Moxiterapia

W „Huang Di Nei Jing”, „Traktat Zhelotogo Cesarz”, starożytne dzieło poświęcone medycynie chińskiej, zaleca się używać oryginalnych, jako leczenie jednego jeou do uzdrawiania wszelkich chorób wywołanych przez zimnem i wilgocią. Obecnie Moxiterapia był z powodzeniem stosowany do leczenia przewlekłego zapalenia oskrzeli, astmy, stanów zapalnych, depresji, osłabienia odzyskiwania organizm po przewlekłej choroby. Podobnie jak akupunktura, moxibustion działa dobrze w usuwaniu różnych zespołach bólowych. Moxibustion ma skomplikowanych korzystny wpływ na cały organizm: poprawia krążenie krwi, normalizuje przemianę materii, poprawia odporność organizmu, ciepły, nie tylko ciało, ale również duszę, wolne od lęku, niepokoju i melancholii.

  • Yourself lekarza

Terapia Moxa jest idealny do stosowania własnym domu. Do samodzielnego wykorzystywane wyłącznie za pomocą pośrednich technik Moxibustion Moxa-cygaro i szyszki. Do samodzielnego leczenia należy rozpocząć dopiero po konsultacji z doświadczonego terapeuty, który pomoże Ci wybrać odpowiednie surowce, wskazują punkty odruchowe dla oddziaływania w konkretnym przypadku, czas trwania, częstotliwość i metody technik aplikacyjnych.

  • Przeciwwskazania do stosowania Moxa-terapii

Nie stosować metody w twarzy i błon śluzowych. Również nie zaleca stosowania Moxa-terapii w ostrych warunkach, z ciepłem, wysokie ciśnienie krwi i podczas miesiączki.

Filmy o filozofii medycznej East

load...