Orchid Cumbria – rośnie w domu

Zawartość:

Cumbria mix – rodzaj storczyków hybrydowych. Kwiat uruchomił specjalnie dla krajowej produkcji roślinnej, dlatego rozwija się w pomieszczeniu. W przeciwieństwie do innych gatunków storczyków, roślina ta nie jest zbyt wybredny, ale wymagana jest również jego utrzymanie. W tym artykule, będziemy brać pod uwagę wszystkie niuanse związane z wyglądem swojego domu Cumbria piękności i spróbować jak najwięcej, aby rozwinąć jak dbać o nią.

load...

Jak sadzić

Pielęgnacja storczyków rozpoczyna się od sadzenia. I tutaj istnieją zasady:

 • Korzenie kwiatu jest bardzo cienka i delikatna, łatwo gniją z obfitego podlewania, więc musimy wziąć garnek ceramiczny „neoblivnoy”;
 • Korzenie musi całkowicie wypełnić przestrzeń puli, ale nie można podwinąć – lepiej rozprowadzać wzdłuż ścian;
 • Jest to liczba korzeni określenia wielkości puli;
 • Do sadzenia najlepiej jest wybrać nieprzezroczystym pojemniku;
 • Odebrać od podłoża tak, że osusza się w ciągu 5-7 dni;
 • Skład gleby musi zawierać kory i węgla;
 • W celu zwiększenia odwadniania można dodawać do mieszaniny do sadzenia glinki, torf, skorupy pumeksu.

Regulacja temperatury i pojenia

Dla prawidłowego rozwoju rośliny jest to konieczne, aby utrzymać temperaturę powietrza. Orchidea Cambria nie wymaga zmiany temperatury 18-25 stopni – to parametry, które muszą kwiat cały rok. A ponieważ takiej cechy temperatura wszelkich dom mieszkalny, umieścić jego piękny, można wszędzie.

load...

Właściwa pielęgnacja storczyków jest nie tylko prawo dopasowanie i dobór optymalnej temperaturze. Ważne tutaj i pojenia algorytm. Cumbria powinna wyschnąć między podlewaniem, ale nie całkowicie. W celu określenia dokładnego czasu oczyszczania wody, zastosowanie drewnianych szaszłyki na kebaby. Trzymanie się jej podłoża może zrozumieć, jak wilgotnej ziemi w tej chwili. Natychmiast po podlaniu zobaczyć ile mokry kij – na to i odpychające. W zimie, kij do wyschnięcia na 3/4, a latem – do 2/3 początkowej indeksu.

Jak lepiej do wody? Zanurzenie, a nie rozlewu. Pot of Cumbria umieścić w pojemniku tak, że woda objęta 3/4 puli, i pozostaw na 15-20 minut. W tym czasie kora namoczone i puchnąć. Od zwykłego podlewania efekt ten nie będzie – podłoże wysycha dużo szybciej i bardziej równomiernie.

Pielęgnacja w okresie kwitnienia jest taka sama jak zwykle. Po podlaniu żarówki mogą być pomarszczone, nie martw się – to normalne. Po kwitnieniu, podlewanie należy zmniejszyć trochę, dopóki instalacja nie rozpocznie nowego rostochku. Tak szybko jak kwiat „ożyje, ilość wody należy zwrócić do swoich poprzednich figurach.

Wielu hodowców zaleca się przetrzeć liście wilgotną szmatką kwiatu. Zalecenie to sens: jest cała wilgoć roślin, pył usuwa się i ewentualnie niektóre bakterie. Wystarczy pamiętać, że nadmierna wilgoć może spowodować gnicie korzeni, nie tylko, ale także wygląd kleszczy i ich pozbyć będzie trudne.

Nawóz i reprodukcji

W okresie storczyka powinny być karmione specjalny nawóz ze sklepu. Należy jednak pamiętać, że dbanie o Cumbrii być ostrożny i uważny – nie lubi gleb słonych. Mało snu trochę lepiej niż nawóz ruiny kwiat przedawkowania. Trzeba nakarmić storczyków od marca do września, a następnie ilość nawozu jest stopniowo ograniczany do minimum.

Ostro zacząć przynętę też nie może, trzeba stopniowo wprowadzać niezbędne substancje, stopniowo zwiększając dawkę. Oprócz wyspecjalizowanych formulacji można nawodnić kwiat ciepła herbaty lub słabej kawy – poprawia strukturę podłoża, korzystny wpływ na układ korzeniowy.

Rozmnażanie następuje storczyk Cumbria podzielenie buszu. W trosce o „Baby” jest taka sama jak dla dorosłej rośliny. Jedyna różnica – konieczne jest bardzo starannie użyć nawozu. Przed ich użyciem należy się upewnić, że system korzeniowy młodych roślin są wystarczająco rozwinięte.

Kilka skutecznych porad

Jak dbać o storczyki nie jest trudne, najważniejsze, by kochać roślinę i starają się zrobić wszystko poprawnie. Poniżej znajdują się wskazówki, które pomogą Ci uniknąć pułapek:

 • Biała powłoka na łodygach

Jeśli zauważysz ten problem, a następnie – podłoże jest zbyt dużym zasoleniu. Natychmiast zaprzestać karmienia! Podlewanie kwiatów, gdy takie zjawiska mogą tylko przegotowanej wody, najlepiej – aby zmienić ziemię;

 • Funkcje po przeszczepie

Cumbria nie lubi częstych transferów. Przeprowadzki kwiat powinien być, gdy zauważysz, że korzenie są podnoszone powyżej podłoża. Zazwyczaj zdarza się raz na dwa lata. Aby przeprowadzić przeszczep jest możliwe dopiero po zakończeniu kwitnienia. Po zabiegu, opieka jest taka: nie podlewać storczyka przez 5 dni, w celu zapewnienia jednolitej temperatury w zakresie 20 stopni, aby uniknąć bezpośredniego działania promieni słonecznych, nie nawóz, uprawa i stałe transfery z miejsca na miejsce;

 • Oświetlenie

Storczyki są bardzo lubiący światła, ale Cumbria należy chronić przed ostrym słońcu. Okno, na którym stoi kwiat, powinny być pokryte przynajmniej cienką tiulu. Jeśli Cumbria kwitnie zimą lub jesienią, konieczne jest zainstalowanie dodatkowego oświetlenia – można stosować świetlówki.

 • Natryskiwanie

Jeśli jesteś w mieszkaniu, istnieje kilka różnych rodzajów storczyków, dbasz o wilgotności. Najlepszym rozwiązaniem – od czasu do czasu (na przykład, raz na dwa dni) rozpylana z aerozolu w powietrzu wokół każdej rośliny.

 • Choroba

Jeśli zauważysz jakieś plamy na liściach roślin, należy skonsultować się z kwiaciarni o poradę – prawdopodobnie chory kwiat. Storczyki umierają dość powolny – mogą stanąć z zielonych liści i kwiat nawet, ale korzenie są już martwe.

Uważa się, że storczyki są bardzo kapryśne kwiaty i opieki nad nimi polega na różne trudności. Ale Cumbria jest wyjątkiem od tej reguły. Jest tak, jak gdyby specjalnie hodowane zajęty lub leniwe ogrodnicy. Nie jest konieczne, aby stanąć na balkonie stworzyć różnice temperatur. Nie jest wybredna do oświetlenia, nie wymaga częstego podlewania i bezpośrednie. Dlatego zachęcamy do zakupu tej rośliny i Twój dom będzie niesamowite „szczęście ray”, które dają doskonały nastrój siebie i swojej rodziny.

load...