Orchid Beauty: Opieka w domu

Zawartość:

Storczyki to jedne z największych na świecie. Rośliny tego typu można znaleźć w niemal każdym zakątku świata, może z wyjątkiem Antarktydy. Najbardziej ulubionym miejscem siedliska storczyków są lasy tropikalne. Istnieją tysiące gatunków roślin i ponad setki tysięcy mieszańców sztucznymi i naturalnymi.

load...

Wszystkie rośliny storczyków są podzielone na trzy grupy: epifityczne, lądowych i saprofitycznych. Storczyki powietrza (epifity) stanowią największą grupę. Rosną na drzewach, zachęcając niezbędnych dla rozwoju substancji. Narost zużywają wilgoci z powietrza, za pomocą korzeni powietrznych. Saprofitów – najmniej liczne gatunki. Oni nie mają liści, żywiąc się gnijącej materii organicznej inne rośliny. Hodowla tego rodzaju nie leży w interesie wspólnej kwiaciarni. Oni są uzależnieni wyłącznie prawdziwych kolekcjonerów i miłośników orchidei.

Nadaje się do uprawy w domu wielu gatunków epifity, ale początkujący kwiaciarni lepiej jest zdecydować się na hybrydę, stworzony specjalnie dla środowiska wewnętrznego. Dla takich roślin łatwiej opiekować się one przystosować się szybciej, bardziej obfite i długo kwitnące. W tym artykule będziemy mówić o rodzajach zakładów wewnętrznych, a także zwrócić szczególną uwagę na pielęgnacji storczyków. Najpierw jednak przyjrzyjmy się, jak wybrać właściwą Orchidea dla środowiska domowego.

Wybierz swój storczyk

Tak więc, od czego zacząć? Nie, nie na wycieczkę do sklepu, ilu myślisz. Na początek studium uwarunkowań, które można dostarczyć tę tropikalną uroda: obecności obu słonecznych i zacienionych pomieszczeniach, na zewnątrz balkon lub werandę, gdzie rośliny znajdują się w ciepłym sezonie, a także poziom wilgotności i temperatury w domu w okresie zimowym. Opierając się na tych warunkach, można wybrać kwiat z różnych popularnych odmian.

load...

Dendrobium, Cattleya, Oncidium Vanda – gatunki te preferują jasne, oświetlenie pośrednie, ale nie tolerują bezpośredniego światła słonecznego. Wschodnim i zachodnim okien nadają się dla nich jest najlepsze. South parapet jest również miło, gdyby w południe kwiatem pokrywy przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Cymbidium, Milton – typy danych, takie jak mniej jasne światło, bezpośrednie światło słoneczne całkowicie przeciwwskazane. Dobrze rosną w miejscach, gdzie światło tylko w godzinach porannych.

Phalaenopsis (Butterfly) i Pafiopedilum (Lady Slipper) – zbyt dużo światła nie może tolerować. Dla nich zmieścić trochę zacienionych miejscach z rozproszonym światłem. Lepiej im nie rosną na parapecie, w głębi sali, w miarę możliwości przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Warto zauważyć, że najbardziej odpowiednia dla domu storczyki Phalaenopsis są uważane za środowisko i Dendobium. Kwitną obficie i nieprzerwanie, czasami (z należytą starannością) razy w roku. Grupy te obejmują wiele odmian, więc ostateczny wybór należy zrobić, na podstawie porad konsultantów sklepie lub badając adnotacji na opakowaniu. Hybrydy zazwyczaj kosztują nieco droższych gatunków storczyków, ale także łatwiejsze do opieki nad nimi, ponieważ są one bardziej dostosowane do życia w domu.

Warunki zakupu

Terminy zdefiniowane – można kupić roślinę. Najlepiej to zrobić w specjalnych szkółkach. To właśnie tam hodowli storczyków jest nad wszystkimi zasadami, a personel może udzielić pełnej informacji o ich zawartości. Jeśli cieplarnianych w Twoim mieście nie jest łatwe dopasowanie i kwiaciarnię. Ale są pewne niuanse: proces zakupu będzie wymagać większej uwagi. Tak, jak wybrać odpowiedni dom orchidei?

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na kwiatostanu. Muszą być świeże, tylko kwitnących. Orchid zanika zakup nie jest zalecane (szczególnie dla początkujących), jak dbać o to będzie trudniejsze. Zdrowa roślina ma jasny kolor, elastyczne pąków liści zielone lub czerwonawe-zielony (bez plamy i żółknięcie), mięsisty korzeń jest systemem biało-zielony. Sprawdź korzenie łatwo, ponieważ storczyki są sprzedawane w przezroczystych doniczkach.

Zadaj sprzedawcy dobry pakiet wybrany kwiat, aby chronić go przed nagłymi zmianami temperatury i innych warunków atmosferycznych. Przybyciu do domu, sprawdzić stan gleby – jeśli jest sucha, woda roślina dobrze czystą wodą w temperaturze pokojowej. Aby Orchid pomyślnie przeszły aklimatyzację i jej uprawa nie przyniósł żadnych problemów, umieścić kwiat na 2-3 dni w zacienionym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Można wtedy „zapełnić” roślinę do stałego miejsca zamieszkania.

Jak dbać o storczyki. Jakie wyzwania czekają hodowcy?

W celu osiągnięcia wzrostu i kwitnienia storczyki w domu, trzeba odpowiednio dbać o niego. Warto zauważyć, że uprawa roślin przed kwitnieniem i po nieco inna. Spójrzmy na wszystkie zasady opieki. Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci rosną piękne i zdrowe kwiaty.

Oświetlenie

To jest głównym czynnikiem w uprawie storczyków. To on określa czas i jego obfitość kwitnienia. Jeśli lampka nie wystarcza, roślina nie uzyskać wymaganą moc i nie może rzucać pąki. Ale gdy zbyt intensywne światło kwiaty orchidei domu dostać poparzeń, powodując jej śmierć.

Mówiliśmy już o zasadach oświetlenie dla najbardziej popularnych storczyków w pomieszczeniach. Ale dbać o storczyki nie powoduje wiele problemów, nie jest zbędny skonsultować się ze sprzedawcą lub śledzić podsumowanie, który jest dołączony do zakładu w chwili zakupu. Pamiętaj, że jeśli storczyk nie jest wystarczająco dużo światła – jej liście ciemnieją. Jeśli nadmiar światła – liście żółkną i usychają.

Podlewania zasady

Zawartość zakładu drugi najważniejszy jest prawidłowe nawadnianie. Do wzrostu kosmata storczyków kwitnienia w domu, jest konieczne, aby dokładnie określić stosunek wilgocią i światłem. Warto zauważyć, że w charakterze nie storczyk w wodzie przez dłuższy czas, ponieważ ich system korzeniowy nie toleruje wilgoci stagnacji, jak również takie sole, które w nadmiarze w niej obecna.

Każdy wymaga od swoich storczyki podlewania. Na przykład, Cymbidium i Phalaenopsis czuć dobrze w wilgotnej glebie. I to wilgotność musi być stała. Ale Dendrobium i Cattleya nie lubią nadmiernego podlewania więc zabiegi wodne dla nich powinna być przeprowadzona po całkowitym wyschnięciu gruntu.

Do nawadniania (głównie do jej częstotliwości) ma wpływ wiele czynników. Ten oświetlenie i suchego powietrza i w temperaturze pokojowej, a wielkość puli. Na ogół, storczyki są bardziej łagodne do wyschnięcia, i nie nadmiarowych. Brak wilgoci roślina reaguje trochę liści povyadshimi i pomarszczone pseudobulwy, które wracają do normy tak szybko, jak kwiat sated wodą. Ale uwilgotnienia jest obarczona liści suszenia i zgnilizna korzeni – pozbyć się plagi byłoby dość trudne.

Musimy liczne storczyki podlewanie jest tylko w aktywnej fazie wzrostu, a podczas kwitnienia. Po tym okresie odpoczynku i ograniczyć podlewanie. W zimie, uzdatnianie wody, zbyt umiarkowane. Tutaj należy zacząć od intensywności oświetlenia i temperatury: ciemniejszy i chłodnicę w pomieszczeniu, wymagane jest mniej wilgoci rośliny.

Odpowiednie podlewanie storczyki występują metodą zanurzeniową: trzeba pozostawić go w pojemniku z ciepłą wodą przez 15-20 minut. Po tym, nadmiar wody powinien być osuszony dać kwiat do spędzenia nocy w zacienionym pomieszczeniu (bez przeciągów) i powrócić do stałego zamieszkania. Ciepły prysznic może być stosowany jako dodatek do nurkowania. Ciśnienie wody musi być silny, w przeciwnym razie można uszkodzić roślinę. Podlewanie prowadzi się tak długo, jak podłoże jest całkowicie mokre. W ten sposób nadmiar wody musi wychodzić z otworów drenażowych w puli.

Zebrać garnka i substrat

Idealny do epiphytic storczyków (np Phalaenopsis) stanowi jeden starter, który jest zdolny do zatrzymywania wilgoci w obrębie systemu korzeniowego do minimum, co zapobiega rozpadowi i przekazać żądaną ilość powietrza. To znacznie ułatwia uprawę gleby. Można je nabyć w sklepach specjalistycznych.

Gliny zawiera kory, Moss, węgiel granulowany gliny i piasku cząstki wermikulitu i perlitu. Ziemia ogrodowa w podłożu dla epifity całkowicie nieobecna. Jako pojemniki do przesadzania najlepiej jest używać garnków druciane kosze lub siatki zdolny do zachowania gleby wewnątrz.

Dla storczyków naziemnych (w tym Cymbidium) podłoże jest wykonane z tych samych elementów, z dodatkiem małej ilości próchnicy i suchych liści. Pot jest najlepiej użyć przezroczystej, z tworzywa sztucznego i posiada otwory do odprowadzania wody. Dzięki czemu można stale monitorować stan korzeni, mieć pewność, że podłoże nie jest zachowana nadmiar wilgoci. Więc – podlewanie zostaną wykonane zgodnie z zasadami.

Temperatura

Gatunki domowe storczyków, jak opisano powyżej, czuć się dobrze w umiarkowanych temperaturach: po południu – 18-25 stopni w nocy – 13-22 stopni. Nawiasem mówiąc, to była różnica między dzień i noc konserwacji jest wymagane dla kwitnieniu. Dlatego też, jeśli mieszkanie jest podłączony do sieci ciepłowniczych, starają się zapewnić kwiat chłodnicy zawartość w nocy.

Zdarza się tak, że przeniesienie storczyki od upału w chłodzie służy jako środek pobudzający do uwolnienia łodyg i rozszerzonego kwitnienia. Należy zauważyć, że wiele gatunków storczyków zazwyczaj występujące nieznaczne odchylenia od zadanej temperatury. Tylko nie zapomnij, aby dostosować i pojenia: z malejących stopni – w celu zmniejszenia go, a wraz ze wzrostem – wzrost.

Cyrkulacja i wilgotność powietrza

Storczyki kochają pokój z dużą wilgotność – 60-80 proc. Jeśli mieszkanie nie nadaje się do tych wskaźników, wilgotność względna sztucznymi. Aby to zrobić, należy wziąć specjalną tackę z siatki (można go kupić w kwiaciarni) wlać wodę, następnie położyć na siatki warstwą keramzytu. Struktura ta musi być zainstalowany bezpośrednio w puli z storczyków. Najważniejsze jest to, aby korzenie roślin nie należy dotykać wody.

W czasie upałów trzeba spryskać liście z atomizerem. W czasie kwitnienia lepiej jest zatrzymać natryskiwanie lub nawilżanie powietrza wokół tylko kwiatu. Postępowanie powinno być prowadzone w godzinach porannych i popołudniowych, z liści i łodyg mają czas do całkowitego wyschnięcia przed zmrokiem.

Pamiętaj, storczyki nie tolerują przeciągi! Jednak światło cyrkulacja powietrza nie zaszkodzi. Jeśli w pomieszczeniu, w którym mieszka kwiat, to nie jest wentylowany, może czasami zawierać jej wentylator ze słabym silnikiem. Jest to szczególnie ważne dla wietrzenia Cymbidium, ponieważ są one uważane za najbardziej storczyki zimno kochający. I pamiętaj, że zawarte wentylator – wzrost podlewania.

Jak karmić storczyki?

Do częstego i obfitego kwitnienia storczyki trzeba nawozić. Powinno to odbywać się regularnie – raz na dwa tygodnie. Najlepiej jest kupić specjalne nawozy, które zostały zaprojektowane specjalnie dla tych roślin i wykorzystywać je ściśle przylegającą do instrukcji.

Nie należy stosować opatrunków, które nie są przeznaczone do storczyków! To może prowadzić do choroby, a nawet śmierci rośliny. Wraz z nadejściem okresu spoczynku (po kwitnieniu) i zimnej pogody, konieczne jest, aby zmniejszyć ilość nawozu – raz w miesiącu wystarczy.

Zasady przeszczepie

Wbrew powszechnemu przekonaniu, storczyki przeszczep przeprowadzono nie dlatego nogi system korzeniowy. Sygnał do przemieszczenia zielonej masy, mocno wystających poza doniczkę. Przesadzanie jest przeciwwskazany w okresie kwitnienia. Najlepiej jest to zrobić zaraz po okresie odpoczynku – na początku nowego wzrostu.

Tak więc, zasady przeszczepach:

  • Aby rozpocząć bardzo ostrożnie, uważając, aby nie uszkodzić korzeni, wyciągnij kwiat z ziemi;
  • Jeśli istnieje potrzeba – wyciąć pulę;
  • Po otrząsnąć korzenie ze starej ziemi i kory i czyste (najlepiej wyjałowionej) z nożyczkami, aby usunąć wszystkie uszkodzone i zbutwiałe obszarów;
  • Przygotować pojemnik na przeszczep, musi być dwa rozmiary większy niż poprzedni;
  • Na dnie małej kropli świeżej warstwy gleby, umieścić dokładnie w środku doniczce i wypełnić pozostałą podłoża;
  • To powinno być równomiernie wypełniając przestrzeń między rdzeniami;
  • Za mieszaninę RAM nie – wystarczy lekko nacisnąć ją;
  • Następnie wykonać podlewania roślin i umieścić w zacienionym miejscu na 2-3 dni. Jest to konieczne do szybkiego i pomyślnego ustanowienia.

To wszystko – zmiana jest zakończona.

Powielanie w domu

Uważa się, że propagacja rośliny – zawodu, uzyskano jedynie doświadczonego hodowcy. W rzeczywistości, nic skomplikowanego w tym procesie. Więc możesz być pewny prawdziwości tych słów, rozważmy szczegółowo, co stanowi odwzorowanie kwiatów orchidei, a także zwrócić uwagę na zasadach opieki nad dziećmi.

Żarówki reprodukcji

Częściej propagowane przez podzielenie kłącza domu orchidea. Ważne jest, aby w tym czasie Twój kwiat wzrosła na tyle i był całkowicie zdrowy. Najlepszy czas dla tego procesu – początek wiosny. Tak więc, od czego zacząć hodowlę?

Pierwszą rzeczą, aby uzyskać kwiat z garnka i oczyścić korzenie z gleby. A następnie wziąć ostry nóż i pokroić oczyszczone kłącza ściśle między fałszywymi żarówek. Do młodych roślin nie odebrać infekcji sekcje leczonego sproszkowany węgiel. Następny przeszczep przeprowadzono dzieci w nowych doniczkach. Młodzież wymagają dużo wody i czasu na aklimatyzację.

Sadzonki wierzchołkowe

Powielanie niektórych odmian storczyków, takich jak gatunek Vanda występuje sadzonek. Wzrost roślin pochodzi od punktu wierzchołkowego bez tworzenia pseudobulw.

Rozpoczyna odtwarzanie od górnej wartości granicznej sterująca (uszkodzone obszary posypać również węgiel drzewny). Gotowy przeszczepu umieszcza się w naczyniu z podłożem, karbowane części powinny być w ziemi. Teraz roślina wymaga podlewania i kilka dni w zacienionym miejscu. W trosce o młodych storczyków musi być taka sama, jak dla osoby dorosłej.

Powielanie pędów bocznych

Storczyki związane z rodzaju Phalaenopsis i Dendrobium, pędów bocznych, z którymi występuje powielanie. Tak szybko, jak można zauważyć, że zakład wyprodukował dzieci, zwiększyć podlewanie i spryskać je często. Jest to konieczne w celu uniknięcia w pełni rozwinięte, dorosły i tworzyli własne korzenie.

Gdy to się dzieje, że dziecko jest oddzielone od rośliny macierzystej. Szczepienie prowadzi się w oddzielnym naczyniu jedynie po obróbce węglem plastry. Poczekaj, aż kwiaty niech nowe liście i można założyć, że reprodukcja jest udany.

Jak widać, żadne szczególne tajemnice uprawy storczyków w domu nie robi. Najważniejsze jest, aby wybrać rośliny do optymalnej pielęgnacji i oczywiście dać mu wystarczająco dużo uwagi. Po kwiaty – jest również żywe istoty, które potrzebują twojej miłości i opieki. Wierz mi, będą wynagrodzi wam obfitym i długim okresie kwitnienia!

load...