Optymalny wybór metody antykoncepcyjnej

Obecnie istnieje dość szeroki wybór środków antykoncepcyjnych, znaczna część z nich jest w środkach hormonalnej antykoncepcji. Są sposobem zapobiegania niechcianej ciąży za pomocą sztucznych hormonów. Wybierając takie narzędzie, należy najpierw skonsultować się z ginekologiem i specjalistycznej – endokrynologa, ponieważ stosowanie niektórych z nich może być bardzo niebezpieczne konsekwencje zdrowotne.

load...

Pigułki antykoncepcyjne działanie opiera się na zasadzie tłumienia naturalny proces owulacji. To jest hamowane poprzez hamowanie i produkują hormony powołaniu pewne zmiany w błonie śluzowej macicy w. W rezultacie, macica jest zamknięta, co uniemożliwia swobodny przepływ nasienia dostał się do niego, a jego zapłodnienie nie występuje.

Stosowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych nie jest bezpieczne dla kobiet o podwyższonej wrażliwości na estrogenów i progestagenów. Oznaki takiej wrażliwości – trądzik, przyrost wagi ciężkiej podczas poprzedniej ciąży, hirsutyzm powierzchni ciała, obrzęk przed miesiączką, obfity wyciek podczas owulacji. Nie zaleca się stosowania takich pigułek i kobiet w rodzinie, która obserwowana choroby zakrzepowo-zatorowej i zaburzenia krzepliwości krwi. Bardzo ostrożnie należy ich kobiet cierpiących na cukrzycę, choroby układu krążenia, choroby nerek, astmy, stwardnienia rozsianego, epilepsji. Dlatego wybór preparatu hormonalnego odbywa się wyłącznie po konsultacji z ginekologiem i endokrynologa, który musi najpierw powołania ankietę i studiować uważnie historię wszystkich przekazanych i istniejących chorób. Przed rozpoczęciem korzystania z tego typu antykoncepcji należy zmierzyć ciśnienie i zbadać stan gruczołów sutkowych i wątroby, szyjki macicy cytologia analizy postępowania i do oddawania krwi na cukier. Kobieta, która jest stale otrzymujących środki hormonalne, konieczne jest nie rzadziej niż raz na sześć miesięcy, należy odwiedzić ginekologa i przekazać jego kontrolę.

W przypadku została przeniesiona wirusowe zapalenie wątroby, stosować środki doustnej antykoncepcji hormonalnej może być nie wcześniej niż sześć miesięcy po normalizacji wątrobie. Kobiety, które palą więcej niż trzydzieści lat, chcąc uciec się do środków doustnej antykoncepcji, musi najpierw całkowicie rzucić palenie, ponieważ estrogeny zawarte w takich preparatach, zwiększa ryzyko wystąpienia choroby zakrzepowo-zatorowej.

Ogólnie rzecz biorąc, aby wybrać optymalny wariant hormonalnej antykoncepcji powinna odwiedzić ginekologa, endokrynologa, mammologisty. Należy także pamiętać, aby oddać krew do analizy biochemicznej, dokonaj analizy hormonalne i USG i krwi do przeprowadzenia testów koagulacji. Wszystkie te środki zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia ujemnych skutków ubocznych przy stosowaniu tabletek do minimum.

load...

load...