Opóźnienie wzrostu. Co robić?

Zawartość:

Ciąża – czas radosnego oczekiwania, nie tylko, ale również dużo emocji i niepokoju. To jednak nie jest zaskakujące – rozwój nowego życia jest bardzo skomplikowanym procesem. A czasami matki oczekujące nie była to miła niespodzianka. Jednym z nich jest opóźnienie wzrostu.

load...

Jak można się domyślić z nazwy patologii, w tym przypadku nie ma opóźnienie rozwoju fizycznego dziecka, który jest w łonie matki. Co do zasady, te dzieci jest powszechnie znany jako „niskiej masie”. W większości przypadków te okruchy rodzą się przedwcześnie – przed 36 tygodniem ciąży. Tylko około 5% dzieci z wewnątrzmacicznym zahamowaniem wzrostu rodzi się w czasie.

Gatunek opóźnienia

Lekarze są dwa rodzaje rozwoju płodu:

  • Symetryczny opóźnienie wzrostu

W tym przypadku nie tylko niedobór masy ciała płodu, ale także opóźnienie wzrostu, zmniejszenie obwodu głowy. Oznacza to, że po prostu, harmonijnie rozwinięte dziecko, po prostu mniej niż wymagane przez oczekiwanego trwania ciąży.

  • Asymetryczny opóźnienie wzrostu

W tym samym przypadku, gdy dziecko cierpi na niedobór masy ciała, obserwuje się w stosunku do normalnego wzrostu i obwodu głowy, lekarze powiedzieć o opóźnieniu rozwoju asymetryczną. Nawiasem mówiąc, ta forma wewnątrzmacicznego opóźnienia wzrostu jest najbardziej powszechne.

load...

Co więcej, opóźnienie wzrostu wewnątrzmacicznego i oceniano w zależności od stopnia nasilenia.

  1. Pierwszy stopień – opóźnienie w rozwoju owocu przez dwa tygodnie.
  2. Drugi stopień – opóźnienie w rozwoju płodu w trzech do czterech tygodni.
  3. Trzeci stopień – opóźnienie w rozwoju płodu dłużej niż cztery tygodnie.

Jak wiadomo, im większy stopień opóźnienia w rozwoju płodu, tym większe ryzyko dla zdrowia, a czasem życia dziecka.

Przyczyny opóźnienia rozwojowego

Oczywiście, opóźnienie wzrostu płodu po prostu nie będzie miał tak i tak, ale to musi być jakiś powód. I te Powodów jest wiele – to nieprawidłowości chromosomowe i metaboliczne zaburzenia materiałów płodu i matki niedoczynność tarczycy, i infekcje wirusowe, takie jak toksoplazmoza, różyczka i opryszczkę.

Asymetryczny kształt wewnątrzmacicznego rozwoju dziecka często rozwija się z powodu niewydolności łożyska. Mówiąc najprościej, łożysko jest w stanie w pełni dostarczyć owoce tych składników odżywczych, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju niego. Ponadto – zwłaszcza w przypadku poważnego zakłócenia łożyska może być brak tlenu – niedotlenienie.

Naruszenie łożysko działa mogą wynikać ze stanu przedrzucawkowego, nieprawidłowego rozwoju naczyń pępowinowej kręgowego, w wielu ciąż i łożysko przodujące. Nic dziwnego, że w tych warunkach, w których ani normalny rozwój płodu i nie może mówić.

Co więcej, opóźnienie wzrostu wewnątrzmacicznego (IUGR), może wystąpić w niekorzystnych czynników zewnętrznych, – otrzymywania dalszych macierzystych niektórych leków, emisja promieniowania, stosowanie alkoholowego napoje, leki, palenie. Nie należy zapominać o jeszcze jeden interesujący fakt – lekarze mówią, że obecność poprzednich poronień czasami zwiększa ryzyko opóźnienia rozwoju płodu.

Jednak najczęściej w celu ustalenia, dlaczego doszło do opóźnienia w rozwoju nie jest możliwe, niestety. Lekarze mogą tylko przypuszczać, ale na pewno nie wiedzą. Chociaż, w uczciwości, należy zauważyć, że wiedza o przyczynach nie naprawdę pomóc matkę z dzieckiem.

Objawy opóźnienie wzrostu płodu

Ta patologia nie ma wyraźnych objawów, które mogą pozwolić przyszła mama się podejrzane. Jedynym sposobem, aby wykryć IUGR – opóźnienie wzrostu wewnątrzmacicznego – terminowe odwiedzić ginekologa, który zauważą problem w odpowiednim czasie i odpowiedniej obróbce.

Niektórzy ludzie uważają, że zbyt mały przyrost masy ciała w czasie ciąży mówi się, opóźnienie wzrostu wewnątrzmacicznego. Jednak lekarze mówią, że to nie jest tak! Bardzo często dziecko jest opóźniony rozwój, a dla tych kobiet, które zyskały jeszcze bardziej postawić na wadze. Chociaż, oczywiście, jeśli kobieta w ciąży nagle postanawia śledzić piękno jego kształt i siedzieć na ścisłej diecie, dziecko może cierpieć.

Jeżeli wskaźnik retencji jest bardzo wysoki, kobieta może zauważyć spowolnienie ruchów płodowych i ich słabości. Chociaż zjawisko to może być objawem wielu schorzeń. Ale w każdym przypadku powinna ona służyć jako bardzo alarmującym sygnałem i okazji do natychmiastowego nazywamy „pogotowie”!

Badanie kobiety ciężarnej

Najczęściej lekarz zakłada obecność rozwoju płodu, w przypadku, gdy wysokość stojących macicy jest mniejsza niż powinna być według wieku ciążowego. W prostych słowach, macica mniejszy niż oczekiwano. Po tym wszystkim, odpowiednio, a dziecko jest mniej niż powinno być.

Po, że lekarz ma obowiązek wysłać kobietę do USG, podczas którego obwód brzucha i głowy dziecka zostaną zmierzone, długość udzie i przybliżoną masę. Ponadto, przy pomocy ultradźwięków może być zdefiniowana jako organy wewnętrzne działają na okruchy.

Po standardowym badaniu USG Doppler będą prowadzone, który oceni, przepływ krwi w naczyniach pępowiny i łożyska oraz w naczyniach dziecka. Następnie płodu Kardiotokografia – rodzaj EKG dla dziecka, który oceni ogólny stan dziecka i wyłącza (lub potwierdzenie) niedotlenienie płodu.

Leczenie opóźnienia wzrostu płodu

Bez względu na to, co przybiera formę miejsce opóźnienie wzrostu wewnątrzmacicznego i jak bardzo jest ona wyrażona, leczenie należy rozpocząć jak najszybciej, natychmiast po rozpoznaniu choroby. Tylko w przypadku, gdy opóźnienie w rozwoju okruchy są nie więcej niż tydzień, lekarz może nie podjąć żadnych działań, ale po prostu obserwować – ale nie więcej niż tydzień! Jeśli nie nastąpi poprawa, to nadal potrzebne leczenie.

  • Lek

Do leczenia wewnątrzmacicznego rozwoju dziecka, lekarze użyć bardzo dużej ilości środków farmakologicznych, których działanie jest ukierunkowane na poprawę przepływu krwi w łożysku. Ponadto, jeśli to konieczne, lekarz zaleci przebieg witamin, które również obsługują miękiszu.

  • Żywienie kobiet w ciąży

Bardzo często kobiety, który dowiedział się o aresztowaniu rozwoju ich dziecka, wzięty do jedzenia dla dwóch osób. Jednak to nie ma sensu – bo przyrost masy ciała nie jest twoim celem? Znacznie ważniejsze jest, aby dopilnować, by Twoja dieta została zrównoważona – warzywa, owoce, mleko i produkty mięsne jest niezbędna, ponieważ zapotrzebowanie na białko wzrasta znacząco. Jest to białka są „cegiełki”, które są bardzo potrzebne dla zdrowia dziecka.

  • Moje codzienne matki oczekującej

Nie najmniej rolę w rozwoju sztuk dziecięcych i reżimu dnia przyszła mama. Najpierw spróbuj jak najwięcej chodzić na świeżym powietrzu. Ale, oczywiście, przepracowanie nadal nie warto – godziny pieszo niespiesznym tempie będzie wystarczające. Po drugie, nie zaszkodzi będzie popołudniowy meszek, i – jeśli Prześpij się co najmniej godzinę, twoje zdrowie będzie znacznie lepiej. I po trzecie, oczywiście, bardzo ważne jest, aby przestrzegać emocjonalny spokój – dodatkowy stres przyszła mama nie musi, prawda?

Dostawa gdy opóźnienie wzrostu płodu

Narodziny dziecka osłabiony – nie jest łatwym zadaniem. W każdym przypadku lekarz dokładnie ocenić sytuację i podjąć decyzję, biorąc pod uwagę stan zarówno dla matki i dziecka. Jeżeli opóźnienie nie jest zbyt duży, a ogólny stan jest zadowalający mama i dziecko w rozwoju, dostawa może być naturalne.

Jeśli dziecko jest osłabiony przez zbyt wiele, albo on niedotlenienia – najprawdopodobniej, lekarz zadecyduje o konieczności cięcia cesarskiego. Jeżeli stan matki i dziecka pozwala lekarzom dokonać cięcia cesarskiego w terminie, gdy ciąża jest całkowicie donoshen. Jeśli sytuacja jest krytyczna, Cesarskie cięcie może być wykonywane w trybie pilnym.

load...