Opóźnienie może być ze względu na cykl menstruacyjny?

Zawartość:

Każdy wie, że małe odchylenie na początku miesiączki jest całkiem normalne. Ale to jest uważane za normalne tylko w takim przypadku, gdy opóźnienie trwa dłużej niż 5 dni. Norma jest uważany za cykl miesięczny wynosi 28 dni kalendarzowych. Uznane za niezbędne do cyklu, począwszy od dnia 1 miesiączki i na początku następnego miesiąca. U niektórych kobiet, cykl wynosi 30 dni. Jeśli w czasie cyklu kilku dni, możemy mówić o menstruacji opóźnienia.

load...

Przyczyny miesiączki opóźnienia mogą być bardzo różne: zarówno patologiczną i naturalny, fizjologiczny.
Powrót do spisu treści

Opóźniona miesiączka: Przyczyny

Opóźniona miesiączka do 7 dni jest uważane za normalne i nie jest związana z tą chorobą. Jeśli po tym czasie co miesiąc i nie przyjść, powinno się szukać pomocy u lekarza, który pomoże Ci zidentyfikować przyczynę tej awarii.

Opóźniona miesiączka może wystąpić w każdym wieku całkowicie. Najczęściej są zakłócenia hormonalne w okresie dojrzewania, wieku rozrodczym, w trakcie menopauzy.

Najczęstszym i normalne odczuwać brak terminowego miesięcznie w okresie dojrzewania. Oto miejsce, aby być nieregularne okresy. Wreszcie, cykl zostanie przywrócony w 1,5-2 lat. Podczas okresu reprodukcji (podczas ciąży) i karmienie piersią jest możliwe opóźnienie cyklu miesiączkowego. Ale podczas pierwszego miesiąca okołomenopauzalnym tracą nawrotom, a następnie całkowicie zatrzymany.

load...

Naturalny powoduje opóźnienie miesiączki

Być może jest uważana za jedną z najczęstszych i najważniejszych przyczyn ciąży opóźnienie miesiączki. Początek ciąży wiąże się nie tylko z brakiem miesiączki, ale także pogłębienia węchowe i smakowe doznania, zwiększenie apetytu, senność, nudności, ból w klatce piersiowej, etc. Nie wyklucza taką miesięczną przyczynę opóźnienia, nawet jeśli zostały one wykorzystane żadnej antykoncepcji. Ponieważ wszyscy wiemy, że żaden z nich nie daje 100% gwarancji. I nawet jeśli stosunek seksualny odbyła się w tak zwanych bezpiecznych czasach, kiedy szansa na zajście w ciążę jest bardzo małe, ale to nie wyklucza ciąży.

Aby wyeliminować to spowodować brak miesiączki, lub, wręcz przeciwnie, zatwierdź je, można użyć test ciążowy, który jest sprzedawany w każdej drogerii. Absolutnie wszystkie testy ciążowe mają na celu identyfikację hormonu hCG. Produkowany hormon ten rozpoczyna się tydzień po wystąpieniu nawożenie. Hormon HCG w organizmie stopniowo wzrasta, a więc tydzień później test nie może wykazać, że w okresie ciąży. Ale po 2 tygodniach bardziej prawdopodobne, że pręty w teście pokaże wynik pozytywny. Aby dokładnie ustalić, czy ciąża potwierdzić zaleca się kilka dni później, aby ponownie powtórzyć test.

Dla kogoś to powodem opóźnienia miesiączki jest bardzo ładny, ale dla kogoś nie jest zadowolony. W celu uniknięcia niechcianej ciąży należy uważnie monitorować ich cyklu menstruacyjnego, aby ją kontrolować i, oczywiście, stosować środki antykoncepcyjne.

Inne naturalne przyczyny opóźnienia

Jednym z powodów, dlaczego naturalny cykl menstruacyjny opóźnienie może być piersią lub w okresie laktacji. Podczas laktacji u kobiet jest aktywny wytwarzanie prolaktyny hormonu, który blokuje owulację. Po laktacja zostanie przerwana, miesiączka tendencję do odzyskania przez 2 miesiące.

Jak już wspomniano, to zjawisko normalne, które nie wymagają żadnej interwencji i leczenia uważa się miesiączki opóźnienia podczas dojrzewania. Zgodnie z ogólną zasadą, końcowy cykl menstruacyjny jest przywrócona w ciągu 1,5-2 lat po rozpoczęciu menstruacji. Jeśli jednak i po 2 latach, nic się nie zmienia, co miesiąc i nadal iść nieregularnie, należy skierować do ginekologa.

Inną przyczyną naturalne opóźnienie miesiączki może być okołomenopauzalnym. Zjawisko to obserwuje się u kobiet powyżej 45 roku życia. Pierwszy zaobserwowano opóźnienie miesiąc, co zwiększa za każdym razem, a następnie zatrzymany łącznie. Zjawisko to znane jest jako menopauzy. Podczas menopauzy, spadek nastroju można zaobserwować, uderzenia gorąca, a czasem brak pożądania seksualnego.

Patologiczne augmentacja powoduje opóźnienie

Jeśli z powodów opisanych wcześniej nie pasuje ci, należy szukać pomocy u specjalisty, który pomoże określić dokładną przyczynę opóźnienia cyklu, postawić diagnozę i przepisać leczenia.

Bardzo często przyczyną zwłoki może być różnych chorób ginekologicznych i endokrynne. Tak więc, jeden z powszechnie występujących chorób uznanych przyjąć, zespół policystycznych jajników. Choroba charakteryzuje się upośledzeniem produkcji żeńskich hormonów i syntezę męskich hormonów płciowych zwiększa odwrotnie. To właśnie z powodu dużej produkcji testosteronu w środku cyklu, owulacja nie występuje w wyniku czego komórka jajowa nie pozostawia pęcherzyka. Jeśli czas nie leczy choroby, może to prowadzić do niepłodności. Kobiety cierpią z powodu tej choroby, jest silny wzrost zarostu, przyrost masy ciała, trądzik, tłustej włosy też.

Choroba ta może być spowodowana przez szereg czynników. Jednym z tych powodów jest to naruszenie podwzgórza i przysadki mózgowej, która jest odpowiedzialna za cyklu miesięcznego. Przyczyny tej choroby i zaburzenia obejmują choroby tarczycy, jajników i nadnercza.

Do chorób wywoływanych przez cykl opóźnienia są inne. Na przykład, opóźnienie może być spowodowane przez zapalenie macicy. Choroba ta nazywa Andechs. Podczas tej choroby zakłócone produkcję hormonów, które są odpowiedzialne za regulację miesiączki.

Nie mniej powszechne choroby uważa się mięśniaków macicy lub nowotwór łagodny lub endometriozy. Podczas epidemii choroby można zaobserwować jako opóźnienie, a wręcz przeciwnie, krwawienia z macicy.

Inne przyczyny opóźnień

Są też inne przyczyny opóźnienia miesiączki. Są to choroby, takie jak katar (grypy, SARS), zapalenie błony śluzowej macicy, przewlekłym zapaleniem żołądka, cukrzyca, zaburzenia czynności tarczycy, choroby nerek, wady w jajniku, pleśniawki i inne infekcje układu moczowo-płciowego.

W uzupełnieniu do powyższego, może być przyczyną oparzenie słoneczne, jak również lokalizację urządzenia wewnątrzmaciczne nieprawidłowo.

Spowodować niewydolność hormonalna jest bardzo często aborcja. Ponadto na przerwanie, co prowadzi do zachwiania równowagi w organizmie, może on zostać usunięty przez nadmierne ilości tkanki macicy, które są przeznaczone w postaci krwi podczas menstruacji. Zazwyczaj 2-3 tygodnie po cyklu aborcja jest przywrócona, ale jeśli tak się nie stanie, a miesiąc nadal istnieje, należy udać się do lekarza w celu ustalenia przyczyny.

Czasami obserwuje się opóźnienie po zastosowaniu leków mających na celu przerwania ciąży przez leki.

Bardzo często niewydolność hormonalna występuje natychmiast po zniesieniu środków antykoncepcyjnych. Miesiączka może być nieobecny do 4 miesięcy. Jeśli hormony nie odzyskały zazwyczaj przepisują leki, które pobudzają dojrzewanie jaj lub przysadki mózgowej. Jeśli pewne doustne środki antykoncepcyjne spowodowały takiego zjawiska w przyszłości jej wykorzystanie zostanie anulowane.

Co jeszcze może być przyczyną awarii hormonalną?

Istnieją przypadki, kiedy miesiączka opóźnienie powoduje żadnych leków. Leki te obejmują kortykosteroidy i hormony anaboliczne, różne leki przeciwdepresyjne, leki przeciwwrzodowe, moczopędne, doustne środki antykoncepcyjne, leki do leczenia endometriozy. Jeżeli którykolwiek z następujących leków zostały wykorzystane iw wyniku awarii hormonalne, należy wiedzieć, że nie powinien on powrócić później niż 2 miesiące. Jeśli tak nie jest, należy odwiedzić ginekologa.

Otyłość może być przyczyną awarii. Hormon estrogen w otyłości jest przekształcona androgenów i estrogenów bez miesiączki jest prawie niemożliwe. Osoby otyłe często mają problemy z owulacją i zaobserwowanych opóźnień.

Kobiece ciało może zranić i nadmierne ćwiczenia, które wyczerpuje organizm. Opóźnienie miesiączki jest w tym przypadku reakcję ochronną organizmu. Jeśli wystąpi taki problem, warto zastanowić się, a zmniejszenie wysiłku fizycznego. Organizm informuje w ten sposób, że jego sił do granic możliwości.

Bardzo podobna do aktywności fizycznej jest uważany za opóźnienie miesiączki dystrofię. Ciało wytwarza ochronną odpowiedź nie pozwalając krwi, bez którego może dalej zmniejszać. Krytyczne niskiej wadze (44-46 kg), może spowodować awarie hormonalne.

Na ciele kobiety mogą łatwo wpływać na każdą zmianę sytuacji. Bez względu na to co to jest: nowa praca, przeprowadzka do innego miasta, wycieczka do morza lub coś innego. Często nawet przyjemne dla nas wydarzeń są stresujące dla naszego organizmu. Organizm zaczyna walczyć ze stresem, powodując awarię hormonalnej.

Negatywny wpływ na zdrowie kobiet wpływa na nadmierne spożycie alkoholu, narkotyków, leków, które osłabiają układ odpornościowy i powodują zakłócenia hormonalne.

Powodem tego może być dziedziczne choroby. Zawsze należy skonsultować się ze specjalistą, oraz zidentyfikowanie ewentualnych chorób.


Powrót do spisu treści

Diagnostyka i leczenie miesięcznego opóźnienia

Przed rozpoczęciem leczenia i rehabilitacji hormonalne, należy określić, potrzebna jest przyczyną awarii. Mówi się, że nie ma takich leków, które można leczyć opóźnienie miesiączki. Istnieją leki, które mogą powodować miesięcznie. Jednakże takie leki wydają się prowadzić w przyszłości do nowej katastrofy hormonalnej. Są one wykorzystywane wyłącznie do aborcji prowokacji.

Ważne jest, aby wiedzieć, że kobiety są często na tyle cierpieć opóźnienie miesiączki, IUD jest przeciwwskazane.

Opóźnienie cykl obejmuje znalezienie zwykle następujące procedury:

  • USG (USA) narządów miednicy, nadnerczy i tarczycy. Ultrasonografia przeprowadzono w celu wykluczenia ciąży, endokrynologiczne i choroby, nowotwory ginekologiczne.
  • Badania przesiewowe w kierunku STD (przez choroby przenoszone drogą płciową). Wśród tych chorób może być rzeżączki, rzęsistkowicy, Chlamydia, ureplazmoz, mikoplazmozy i innych. Aby wykluczyć choroby te muszą przejść testy i rozmaz.
  • Konieczne jest przeprowadzenie badań hormonalnych i. Będą one określić poziom progesteronu, estrogenu, sprawdź hormony tarczycy, nadnerczy i innych.
  • Czasami trzeba zbadać przysadkę mózgową. Badanie to obejmuje tomografię, RTG, EEG lub MRI.
  • W skrajnych przypadkach, łyżeczkowanie i późniejsze badanie histologiczne.

Powrót do spisu treści

Wnioski i podsumowanie

Tak, jak stało się jasne, przyczyny opóźnienia miesiączki mogą być bardzo różne. A jeśli niektóre z nich są normą i nie stanowią żadnego zagrożenia, podczas gdy inni, wręcz przeciwnie, nie tylko przynieść szkody dla organizmu, ale także może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, w tym niepłodności.

Szybki dostęp do lekarza zmniejsza ryzyko wystąpienia poważnych chorób, które mogą obejmować dowolną STD lub raka.  Kobiece ciało jest bardzo wrażliwe na czynniki zewnętrzne. Wszelkie stres może prowadzić do katastrofalnych rezultatów. Śledzić swoje zdrowie, nie zaniedbuj go, w przeciwnym razie może być za późno. Życzymy zdrowia!

load...