Opóźnienie miesiączki – dlaczego?

Opóźniona miesiączka – nie należą do rzadkości, a wiele kobiet, czy następna miesiączka nie przyjść ze względu na jej życie, zaczynają poważnie martwić, a nawet paniki, gorączkowo liczenia dni i zastanawiając się, co jest przyczyną opóźnienia. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do dziewcząt, które zostały opóźnione miesięcy po raz pierwszy intymności.

load...

Opóźniona miesiączka. Przyczyny

Tymczasem przyczyny opóźnienia miesiączki mogą mieć różne. Główną z nich, oczywiście – macicy lub ciąża pozamaciczna w którym zapłodnione jajo macicy zaczyna produkować hormon wspierać dalsze czynności ciałka żółtego. Tak więc, typowe normalne (wyjściowe jaja z pęcherzyka) menstruacyjny jajeczkowanie nie występują, a więc nie występuje miesiączka.

Innym dość powszechne przyczyny opóźnienia miesięczne, – torbiel ciałka żółtego. W tym przypadku występuje owulacja i ciałka żółtego jajnika powstaje. Jednak na krótko przed początkiem okresu menstruacyjnego występuje niewydolność hormonalną, a ten żółty rzeczą nadal funkcjonować w macicy przez jakiś czas. Dlatego opóźnienie miesiączki mogą być opóźnione 5 dni lub więcej.

Następnie częstym schorzeniem, w którym nie jest stracona okres 3 dni lub więcej – pęcherzykowy torbiel jajnika. Sytuacja tutaj jest następujący skład: pęcherzyk zaczął dojrzewać na początku cyklu miesiączkowego, ale w środku tego cyklu wystąpiła niewydolność hormonalną. Owulacja nie odbędzie, a pęcherzyk wytwarza hormony, które tłumią w przyszłym miesiącu.

Innym istotnym powodem opóźnienia miesiączki – zapalenie wewnętrznych narządów płciowych, które w naszych czasach często występuje u kobiet w każdym wieku. Ten stan zapalny – znaczny stres naszych jajników promujących naruszenie w normalnym rozwoju pęcherzyków. Istnieje awarie owulacji i ciałka żółtego, a tym samym, opóźnienie miesiączki 10 dni lub więcej.

load...

No i wreszcie przyczyną opóźnionej miesiączki może być dysfunkcja jajników menopauza wiek, który występuje u kobiet po czterdziestu latach. Jest to wiek, w którym miesiączka opóźniona 2 tygodnie, a nawet opóźnione miesiączki 2 miesiące – dość powszechne zjawisko.
Zaburzenia czynności jajników można spowodować chorób endokrynologicznych i układu rozrodczego, który może być również przyczyną zaburzeń miesiączkowania. Oczywiście, może to być wywołane przez inne przyczyny, które mogą być ustawione tylko przez staranne badania lekarskie.

Okresowo miesiączki opóźnienia charakterystykę policystycznych jajników zakłócającego hormonów w organizmie. Jest ona obserwowana w chorobach, z nadnerczy, tarczycy, jajników, przysadki mózgowej i może objawiać się na różne sposoby. W tym przypadku wymagana głębokość wszechstronne badanie w celu ustalenia dokładnej diagnozy.

Co zrobić, jeśli opóźnienie miesiączki?

Jeśli miesiączka nie przychodzą na czas, wtedy, oczywiście, przede wszystkim muszą być testowane pod kątem ciąży. Egzamin testowy w tym przypadku jest niewystarczająca nawet jeśli test daje negatywny opóźnienie miesiączki, ciąży nie można całkowicie wykluczyć. Zwłaszcza, jeśli występuje opóźnienie miesiączki lub miesięcznie 2 dni 4 dni opóźnienia. Najbardziej dokładne rozpoznanie ciąży może być wykonane za pomocą badania krwi, które może wykryć ciążę nawet w pierwszym dniu miesiączki. Taka analiza pokazuje poziom ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej we krwi, określających obecność zapłodnienia, lub jej braku. Jeśli ciąża jest, należy wykonać badanie USG, aby dowiedzieć się lokalizację komórki jajowej, które mogą znajdować się poza macicą.

USG należy zrobić w przypadku, gdy badanie krwi był ujemny. Pomoże zidentyfikować nieprawidłowości w obrębie miednicy i dowiedzieć się przyczyny niepowodzenia w tej pracy. A następnie, zgodnie z przyczyn wyznaczenia tych preparatów, które utwardzają się w końcu doprowadzić miesiączki.

W ogóle, menstruacja opóźnienie do pięciu dni – zjawisko jest dość powszechne, a szczególnie niepokojące, to nie powinno być. Może się to zdarzyć, gdy kobieta doznała poważnego stresu, co doprowadziło do awarii normalnego funkcjonowania centralnych struktur nerwowych odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie macicy i jajników. Takie zaburzenia mogą powodować ustanie miesiączki i krótkie, i dość długo. Wymagają one raczej psychologicznej interwencji niż ginekologa.

Opóźniona miesiączka może być reakcją na zbyt gwałtowna zmiana warunków egzystencji, – zmiany klimatyczne, wzrost lub spadek zwykłego aktywności fizycznej, dieta jest zbyt surowe i drastyczne odchudzanie, menstruacyjny spadł poniżej krytycznej masy czterdzieści pięć – czterdzieści siedem kilogramów.

Po zakończeniu ciąży jest również ze względu na zaburzenia równowagi hormonalnej może wystąpić miesięczne opóźnienie, które jest spowodowane przez fakt, że duża liczba wewnętrznych tkanek macicy mogą być usunięte podczas aborcji. Może to wymagać leczenia poważnych i długoterminowej odzyskania tej warstwy.

Przyjmowanie leków złożonych hormonalnych także często powoduje awarie w miesięcznej cyklu miesiączkowego, zwany „stymulacji jajników gipertormozheniya”. Takie niepowodzenia leczenia, co do zasady, nie wymagam. Miesiączka przywrócony dla jednego do trzech miesięcy.

Jak widzimy, przyczyny opóźnienia miesiączki sporo. Aby ustalić, które z nich – prawdziwy lekarz tylko możliwe. W związku z tym nie powinny być w cyklu miesiączkowego, aby spieszyć się panice, a zwłaszcza nie mogą pić leki na czyjąś radę – może znacznie zaszkodzić zdrowiu. Terminowe i właściwe leczenie takie same, – klucz do przywrócenia zdrowia w krótkim okresie.

load...