Opieki cytryny w domu

Zawartość:

On żyje w naszych domach Sunny Guest od podzwrotnikowej – cytryny. Względna prostota tej rośliny pozwala rozwijać go w domu, nawet w zimie. Są to specjalnie wyhodowane odmiany, które owocują prawie przez cały rok i odznaczają się małą wielkością korony.

load...

Najsłynniejsza odmiana domowej roboty cytryny – „Pawłowski”. On daje niewielki, ale regularny plon. A jeśli zdecydujesz się mieć kilka drzew, które mogą zapewnić całoroczne witamin cała rodzina. Nasz dzisiejszy artykuł jest poświęcony tej wspaniałej i bardzo użytecznych roślin. Powiemy wam, że to cytryna do pielęgnacji w domu. Więc, gdzie należy zacząć? Oczywiście, z metod rozmnażania.

Powielanie cytryny w domu

Drzewa cytrynowe rozmnażać na dwa sposoby: przez nasion i sadzonek. Z pierwszej metody, trudności pojawią się – idziemy do sklepu i wybrać najpiękniejszą cytrynę. Najważniejsze jest, aby upewnić się, że dojrzał, więc mnożenie nasion najlepiej jest wykonywać podczas cieplejszych miesięcy. Po tym wszystkim, zimą trudno jest znaleźć odpowiedni preparat. Skąd wiesz, że owoc jest odpowiednia do hodowli? To proste – kolor skóry musi być jednorodna żółty kolor.

Cytryny są hodowane z nasion, znacznie silniejsze. Są odporne na zmiany temperatury, aby skutecznie odporne na choroby i gwałtownie zwiększa swoją masę zieloną. Jednak taka roślina będzie znacznie różni się od drzewa dominującego nad wskaźnikami biologicznymi, a drzewo z sadzonek polega na sto procent podobieństwa z rodzicem.

load...

Kolejną zaletą szczepienia jest szybki rozwój rośliny: 4-5 lat, drzewo przyniesie pierwsze owoce. Ale gdy hoduje nasiona nie powinny opierać się na takich szybkich rezultatów – owoce trzeba czekać co najmniej 8-10 lat.

Jak widać, każda metoda hodowlana ma plusy i minusy. Tutaj wybór należy do Ciebie. Dobrze, powiemy więcej szczegółów na temat każdego z nich.

Lemon nasion

Jeśli zdecydujesz się na drzewo cytryna jest w ten sposób usunąć wszystkie nasiona z owoców i odstawić najbardziej schludny i dobrze uformowane. Aby mieć pewność, siać kilka kawałków różnych owoców. Nasiona są posadzone w małych doniczkach lub skrzynkach podłużnych. Jak gleby do sadzenia wziąć mieszaninę torfu i kwiat ziemi w równych proporcjach. Nie zapomnij umieścić na dnie zdolności odwadniania.

Nasiona zanurza się w ziemi przez centymetr. Następnie nawilżane gleby z rozpylacza. Sadzonki podlewania powinny być regularne, przynajmniej górna warstwa gleby suszenia. Odbiór pomieszczenia, optymalnej temperatury powietrza – 18-22 ° C. Od momentu lądowania do momentu pierwsze pędy nie powinny wykraczać ponad dwa tygodnie. Po luku nasion, wybrać najsilniejszy kiełkować i dać wszystkim dbałością o niego.

Dla pomyślnego wzrostu i rozwoju roślin, konieczne jest stworzenie warunków szklarniowe. Przykryć słoik kiełków i pojenia produkować palety. Raz dziennie, wyjmij słoik na 5-7 minut do cytryny może być nasycona tlenem.

Tak szybko, jak zarodek dostanie młodych liści, bank może być całkowicie usunięty i przesadzają przyszłe drzewo w osobnym garnku o średnicy 10-12 centymetrów. Przesadzanie powinno być wykonane bardzo starannie, tak aby nie uszkodzić korzeni nie ma jeszcze niesprawdzona. Gdy roślina osiągnie 20-25 cm, przeszczep ponownie, zmiany puli (należy podjąć jeden rozmiar większy) i podłożem. Po relokacji byłoby konieczne tylko jako proliferacji systemu korzeniowego.

Propagacji sadzonek

Sadzonki są cięte tylko od dorosłych i zdrowych roślin. Na udany zakorzenienia ich długość wynosi 10 cm, szerokość – 5 milimetrów. Gałązka do cięcia zaznaczone położenie nerka w uchwycie powinien być utworzony z 3-4 pączków i kilka liści.

Można dalej przetwarzać stymulator łodygi wytwarzanie korzeni i umieścić go w wodzie aż do korzeni. I można je sadzić bezpośrednio w ziemi, składający się z piasku, humusu i kwiat ziemi i prikopat trzech centymetrów głębokości. Następnie przykryć słoik i poczekać na pojawienie się młodych pędów.

Biorąc pod uwagę, że po raz pierwszy, system korzeniowy nie jest wystarczająco rozwinięty, ma to sens, aby regularnie spryskiwać liście na uchwycie. Gleba powinna być wilgotne, ale bez zastoju wody. Wreszcie kibicowania odbywa się w około miesiąc.

Jakie warunki są konieczne do uprawy cytryn?

Do uprawy cytryny (zarówno zimą jak i latem) wymaga gleby z dobrym marginesem substancji organicznych i mineralnych. W zasadzie każdy nadaje się mieszanina, sprzedawanych w kwiaciarni. Jeśli zdecydujesz się na drodze do strefy podmiejskiej, to najlepiej, aby wzbogacić ją z próchnicą. Na dnie garnka położyć drenaż. Aby to zrobić, można użyć drzewnym lub rozszerzoną glinę.

Stagnacja wody doprowadzi do śmierci rośliny, dlatego ważne jest, aby monitorować wilgotność glinianego grudkę. Przybliżony harmonogramu nawadniania – 2 razy w tygodniu, a daje maksymalną gleby zasilany wodą, a następnie wysuszyć. Jeśli jednak zakład wypełnione wodą, gleba jest lepiej całkowicie zmienić. Jako pojemnik do uprawy doskonałą gliny puli. Ze względu na właściwości absorbujących wodę, to jest w stanie lekko regulować wilgotność gleby.

Lemon został podwyższony miłość do światła. Gdy drzewko trochę starszy, aby zorganizować swoje codzienne opalanie. A najlepsze jest to wybrać zasadzić stałego miejsca zamieszkania, na przykład, na południowym parapecie, jak cytryna nie jest zbyt fanem permutacji. Zima Zapewnienie dodatkowego oświetlenia za pomocą lamp fluorescencyjnych. Aby stworzyć piękną koronę, regularnie obracać roślinę przez różne strony do światła.

Transplant do nowej puli jest produkowany jako rozprzestrzeniania korzeni, mniej więcej raz w roku. Nowa pula powinna być większa od poprzedniej o kilka centymetrów. Nie ma potrzeby, aby całkowicie zrzucić starą glinianego pokój, wystarczy przeciągnąć je do przygotowanego pojemnika i dosypte odpowiednią ilość świeżej ziemi. Gdy objętość puli osiągnie 10 litrów roczna przeszczep może być zakończona, wystarczy jedynie zmienić wierzchniej warstwy gleby.

Ważne jest, aby unikać przeciągów, szczególnie w zimie. Kilka razy w tygodniu mogą przynieść dodatkowy opryskiwania koronę drzewa, to pomoże utrzymać właściwą wilgotność. W zimie, z początkiem sezonu grzewczego, można przejść do oprysków codziennie, aby uniknąć wysuszenia powietrza.

Lemon Tree wyglądał estetycznie, konieczne jest, aby utworzyć koronę. W ciągu pierwszego roku życia cytryny rośnie o 30 centymetrów. Wraz z pojawieniem się wiosną, i aktywnego okresu wzrostu niezbędnym do odcięcia górną część łodygi, pozostawiając około 20 centymetrów. Tak pchasz drzewo do wydania nowych pąków bocznych.

Ważne jest, aby nie dotykać górnego trzy nerki, w przyszłości zwrócą się do młodych gałązek. Usunięte niższy nerek. W następnym roku, operacja jest weryfikowana, co prowadzi do rozgałęzienia istniejących pędów. Drzewo wygląda ładnie, z kilku głównych oddziałów i sześć poziomów rozgałęzienia. Gdy jesteś zadowolony z wyniku, przycinanie może być zatrzymany i po prostu zachować kształt korony, szczypanie off gałęzie zbyt zarośnięte.

Z należytą starannością drzewo zacznie kwitnąć w ciągu kilku lat. Jeśli wystąpi kwitnące zimą, kwiaty mogą być zapylane przez siebie za pomocą wacika. Jeśli ensued zbyt dużo owoców, niektóre muszą być usunięte, w przeciwnym razie roślina może umrzeć z wycieńczenia. łatwo obliczyć dopuszczalną liczbę owoców – konieczne jest, by jedna cytryna stanowiły około 10-15 liści.

To wszystkie sekrety. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci rosną zdrowe Lemon Tree, dając obfite żniwo przydatnych owoców.

load...