Opieka domowa pomocnika: Czyszczenie pralki

Każdy widział reklamy, gdzie kapitan, który przyszedł, aby naprawić pralkę, piłowanie ją niemiłosiernie i przybiera ogólnego przeglądu elementu grzejnego, gęsto pokrytą płatkami skali. A potem, jako panaceum na plagę na ekranie zbliżeniu pojawia odkamieniania, który zaleca się dodawać do każdego prania. Ale kapitan nie ostrzegają, że cena tego narzędzia jest to, że pieniądze wydane na niego przez kilka lat, będzie kupić nową pralkę. On nie mówi mistrz i jak to narzędzie działa.

load...

Ale jeśli uważnie przeczytać skład opakowania, jest oczywiste, że głównym składnikiem jest kwas, który reaguje z solami stanowiących szumowiny. Okazuje się, że każdy odkamieniania wymienić urządzenie piorące kwasem cytrynowym. Zanim porozmawiamy o tym, jak działa w ten sposób, spróbujmy dowiedzieć się, co jest w nim, i skąd pochodzi.

Istnieje funkcja wody jako sztywność – zestaw właściwości fizycznych i chemicznych w wodzie, które są związane z zawartości rozpuszczonych soli metali alkalicznych – magnezu i wapnia. Im więcej z tych soli w wodzie, tym wyższy współczynnik sztywności.

I tak gorzej dla pralki. Ponieważ elementy grzejne podczas ogrzewania z wodą, te sole rozłożone na dwutlenek węgla i osadu, który jest piana. Producenci reklamują detergentów, które hamują powstawanie osadów wapiennych. Te proszki zmiękczania wody, ponieważ zawierają w ich skład kwasów. To w mycia szumowiny reaguje i rozpuszcza go.

Czyszczenie pralki od osadu kwasu cytrynowego – skutecznego sposobu czyszczenia grzejników od osadu. Czyszczenie odbywa się przy pustej przewijania maszyny ze środkami czyszczącymi. Ta metoda jest o wiele tańsze, ale nie mniej skuteczne. Wyczyścić pralkę z kwasu cytrynowego jest bardzo prosty: napełnić zbiornik do bielizny, dwieście gramów kwasu cytrynowego i umieścić główny program prania, w tym w tym przypadku maksymalne temperatury. Gdy urządzenie znajduje się w tym trybie kwasu cytrynowego nie tylko czyści elementu grzejnego, ale również na powierzchni bębna, a zbiornik. Kwas cytrynowy, sprzęgania z podziałką w reakcji chemicznej do rozpuszczenia się soli, przy czym element grzejny jest czyszczone.

load...

Dla zwiększenia efektu, można dodać jest też dwieście gramów wybielaczem (biele). W tym przypadku wskazane jest na okres eksploatacji urządzenia w mieszkaniu otworzyć wszystkie okna, aby zapewnić dobrą wentylację. Ponieważ nie ma szybkiej selekcji korozyjne opary chloru podrażniają i dróg oddechowych. Ale po tym czyszczeniu samochodu będzie świecić dziewiczy połysk i ubrania, które będą następnie płukano w komputerze nie będzie zastiryvatsya i nabyć szarawy odcień. Eksperci zalecają powtarzając procedurę co dwa miesiące. Jedyne „ale”: kwas łamie nie tylko w dół kamień kotłowy, ale stopniowo niszczy gumowe części pralki.

Korzystanie z filtrów

Może być oczyszczone z pralką i innymi metodami. Fizyczny sposób opiera się na zastosowaniu różnych zmiękczaczy. Jako takie zmiękczacze można użyć filtrów i wodę zmiękczające przetworników zamontowanych na rurze wody.

Zmiękczacz magnetyczny jest przeznaczony do usuwania z wody sole magnezowe i wapniowe, a tym samym zapobiegając powstawaniu kamienia na ścianach zbiornika i PETN. Zmiękczacze magnetyczne rozszczepiać cząsteczki te sole wpływem silnych magnesów. Po ogrzaniu wody obróbce w ten sposób nie występuje tworzenie się kamienia kotłowego.

Wadą tej metody może być uważany jako stosunkowo wysokim kosztem. Ale zalety tej metody przewyższają tę wadę. Sposób jest prosty i łatwy w użyciu – w otoczeniu rzeczywistości w moim domu zmiękczacza wody, będzie stale zapomnieć o problemach, co skutkuje w twardej wodzie.

Inny sposób filtr zmiękczający wodę jest czyszczenie mechaniczne z wymiennym wkładem, który nazywany jest też osadowy filtr wody. Jest on stosowany do oczyszczania wody z różnych zanieczyszczeń: rdza, piasek i tak dalej. Zapobiegając w ten sposób zatykaniu się rury, zużycie urządzeń hydraulicznych, uszkodzenie domowego.

Stopień tworzenia się zgorzeliny na elemencie grzejnym w zależności od stopnia ogrzewania wody. Pozwala to na producentów pralek. Dlatego, rozwój nowych programów piorących, które prowadzi się w temperaturze 40-50 ° C. Ponadto takie programy są nie tylko w celu zapobiegania powstawaniu osadu na elementach grzewczych, ale również w celu oszczędzania energii. PETN trwałość zależy bezpośrednio od obciążenia, które działa pralkę.

Podczas mycia prania starej zniszczone elementy grzejne zarośniętych szumowiny znacznie szybciej. Zdarza się, ponieważ małe cząstki materiału stworzyć podatny grunt dla wapna. Ponadto, na rynku istnieje wiele podrobiony proszek do prania, który powoduje uszkodzenie nie tylko do elementu grzejnego, ale również cała pralka jako całości.

Jeśli chcesz się zapisać na naprawę pralki, a wraz z energii elektrycznej – wybierz, aby umyć rzeczy reżimów przy minimalnym optymalnej temperatury grzania. Używać certyfikat detergentu i filtr zmiękczający wodę.

Grzyba i pleśni w pralce

Czarny grzyb i pleśń w pralce – to poważny problem i trzeba się go pozbyć. Na pierwszy znak formy w maszynie myjącej, należy go w całej wewnętrznej powierzchni roztworu sody. Aby to zrobić, należy zmieszać szklankę sody w szklance wody. Jeśli narzędzie to nie działa, spróbuj użyć chemii gospodarczej.

Detergent do maszyny każdą substancję zawierającą chlor i umieścić w trybie pół godziny wrzenia. Typowo, chloru pomaga usunąć zarodników. Do tych celów można używać i vitriol. Jeśli żadna z tych narzędzi nie pomoże, trzeba wymienić elementy pralki, dotkniętych przez grzyby, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się w całym urządzeniu. Można to zrobić w wyspecjalizowanych sklepach.

Utrzymanie pralki

Pralki powinny nie tylko czyste od skali, ale także dbać o wszystkie jego części. Jednym z najbardziej powszechnych problemów jest zatykania siatki, przez który woda jest doprowadzana do urządzenia. Aby to naprawić, należy wyłączyć dopływ wody do pralki, należy odłączyć przewód zasilający i szczotka oczyścić siatkę. Następnie montujemy konstrukcję z powrotem, starannie monitoruje prawidłową instalację węża i siateczki.

Należy regularnie czyścić i pompa spustowa. On zatkany małych ciał obcych. – Pióra, kruszenie itp Pobierając pranie w pralce, należy usunąć zanieczyszczenia z kieszeni ubrania, i poszwy i poszewki – piór iw dół. Kiedy zatkane pompę spustową natychmiast oczyścić. W tym celu obudowa maszyna posiada otwór specjalnie do czyszczenia pompy. To musi być czyszczony po pełnym zakończeniu mycia i spuścić wodę z samochodu.

Zewnętrzna czyszczenie maszyny myjącej jest wykonywane z mydłem i wodą, lub innym miękkim środków. Nie używać do tego celu rozpuszczalników, środków chemicznych na bazie chloru, proszków ściernych. Z obudową miękkich materiałów pralki i jej panelu sterowania mogą być przechowywane w stanie idealnym. Po oczyszczeniu urządzenia od osadu, brudu i pyłu, rdzy wycierania na sucho powierzchni z miękkiego materiału.

Z należytą starannością, pralka będą Ci ostatni bardzo długi czas i nie trzeba dokonać kosztownych napraw.

load...