Opcje solenie boczek w domu


Zawartość:

Salo w Polsce cieszył się od czasów starożytnych. Ten produkt jest nie tylko smaczne, ale także użyteczne, że lekarze od dawna udowodnione. Co może być lepszego niż powrót do domu w mrozie po spacerze, wlać sobie talerz barszczu ognia, wypić szklankę lodowatej wódki i mieć pewność, gryźć jej kromkę chleba żytniego, który jest cienki plasterek pyszne świeże solone smalcu z czosnkiem. Aby dowiedzieć się, jak prawidłowo solone smalec, opisujemy poniżej.

load...

Domowej roboty przekąski, solone boczek w szczególności w Polsce zawsze cenione bardzo wysoko. Sposoby wytwarzania takich produktów, są bardzo różne, ale walka recepta recepty i najbardziej popularne są proste warianty zachowania. Można, oczywiście, iść drogą najmniejszego oporu i do zakupu produktu w sklepie lub na rynku, korzyści z dużym wyborem dzisiaj. Jednak znacznie bardziej interesujące go marynaty. Aby dowiedzieć się, jak to zrobić z rękami, napisane poniżej. Jest to szczególnie interesujące dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak marynowane boczek w domu.

Przed przystąpieniem do solenia tłuszczu, trzeba najpierw wybrać prawo. Należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ Ten produkt nie przejdzie obróbkę cieplną.

Więc trzeba kupić tylko najświeższe boczek. Pożądane jest, aby była to pieczęć weterynaryjna. Produkt, który można marynowane w domu powinna mieć grubość nie więcej niż trzy cm, miękki, giętki. Skóra tłuszczu musi być całkowicie ogolony i dokładnie spalony, a jego kolor jasnożółty, prawie białe. W tym samym z pewnością będzie śnieżnobiały, mogą być jasnoróżowe odcień. Na dobry tłuszcz może być oceniana przez jak ona reaguje na palca. Na dobry produkt pozostanie świeży vpadinka jeśli produkt jest nieświeże, a następnie vpadinka szybko znikają. Boczek zapach powinien być przyjemny, bez jakichkolwiek zanieczyszczeń, które nie będą w stanie się pozbyć po solenie.


Powrót do spisu treści

Pierwszy sposób peklowania

Tylko świeże produkty są przechowywane w zamrażarce, a produkty pikantne mogą być przechowywane w lodówce. Niemniej jednak nie należy zapominać, że produkt sól szybko wchłonąć okolicznych zapachów, więc należy go przechowywać w lodówce przez okres dłuższy niż 5 dni, to nie jest konieczne – to nie będzie tak smaczne i delikatne. Zaleca się trzymać produkt w lodówce kawałek, które mogą być spożywane w ciągu kilku dni. Na przykład, jeśli ma być umieszczone na stole w Nowym Roku, który do tej pory jest bardzo smaczny i delikatny, jeśli tego dnia zająć wcześniej, i ciągnąć produkt z zamrażarki do lodówki na 29 grudnia.

load...

O tym, jak marynowane boczek, napisał wiele artykułów, powiemy wam o najprostszym rozwiązaniu, które jest najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy tylko rozumie podstaw gotowania. 1 kg produktu, tnie się na kawałki o grubości 4 cm, ostrożnie przemywa zimną wodą i suszy papierowym ręcznikiem. Kawałki są wprowadzane do szkła, emalii lub plastikowe sztućce. Ile sztuk układanie zależy od ilości potraw, nie przylegają do siebie zbyt mocno. Między boczek ułożone ulubione przyprawy – liść laurowy, czosnek (suszone lub świeże), ziele angielskie i czarny pieprz, zioła.

Zgodnie z tą recepturą teraz trzeba gotować wody w misce (około 1 litra), rozpuszcza się w szklanej z soli, a następnie wszystko to jest konieczne, aby ochłodzić i osuszyć solanki przez gazę. Salo wylano napięte solanki i pozostawiona na kilka dni, temperatura powinna być temperatura pokojowa. I nie ma wątpliwości, że w ciągu 2 dni chętnie smak domowych produktów. Marynowane więc produkt może być przechowywany w lodówce, jak chcesz, ale lepiej w solance, a przekąski będą zawsze świeże, miękkie i bardzo smaczne. Zaleca się przechowywać słony boczek w bankach.


Powrót do spisu treści

Metoda sucha solenie

Tłuszczu domowe solone metodą suchą, to uzyskuje się bardzo smaczne i aromatyczne. Metoda ta będzie interesująca dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak marynowane z czosnkiem go łatwo. Plusy tego przepisu polega na tym, że proces ten nie jest skomplikowany, a tłuszcz nie trzeba nawet przemyć wodą. Produkt przed solenie należy ostrożnie zeskrobać nożem, aby oczyścić je z kurzu, to nie zapomina o skórę. Szczotkowane produkt plasterki o grubości 4 cm, a teraz musi ze wszystkich stron, jak należy pocierać soli. W tym przypadku, soli nie powinno być przykro, bo nadmiar tłuszczu nie przesadzić i nie uda.

Z tego przepisu jest lepiej wziąć duży, tzw sól kamienną. Gdy produkt dokładnie rozciera się z soli, posypuje się czarną lub czerwonego pieprzu. Teraz najważniejsze: aby natrzeć posiekanym czosnkiem, może być potoloch. Spice dodać niewielką ilość kminku lub innych przypraw do smaku. Produkt jest owinięty w papier woskowany i umieścić je w zamrażarce. Będzie to możliwe, aby ubiegać się o stół po 7 dniach. Nie wahaj się każdego dnia soli w ten sposób tłuszcz jest tylko smaczniejsze i bardziej miękkie.

Jest też inny sposób solenia na sucho metodą boczek, w tym przypadku nie jest to okazja do spróbowania produktu w ciągu 3 dni. Jest to oczyszczone i tnie na małe kawałki (wzięte kg tłuszczu) obficie pocierana soli grubego, aromatycznej lub czarny pieprz, czosnek (należy najpierw potoloch) i jest umieszczony w misce do solenia, kawałki musi ściśle przylegać do siebie – w takich warunkach prosalivaetsya produkt szybciej , Na szczycie ułożone potraw z tłuszczem dużej płyty, powinno pasował do dań na solenie, luka pomiędzy ścianami nie powinna przekraczać kilku milimetrów.

Teraz należy umieścić płytę na szczycie prasie, w tej roli, można użyć dużego słoika szklanego, wstępnie wypełniony wodą i może być używany i duży ciężki kamień pod warunkiem, że nie rozbić talerz. Konieczne jest, aby pozostawić tłuszczu w temperaturze pokojowej przez kilka dni, a 2-3 dni później można podziwiać wspaniały smak słony boczek. Ta domowej roboty uczta na pewno zachwyci nawet najbardziej wymagających smakoszy. Ten słony tłuszcz nie jest straszna, jeśli jest przechowywany w zamrażarce w naoliwiony papier. Na tym domu może być tłuszcz rano gotować pyszny omlet.


Powrót do spisu treści

Jako warstwy tłuszczu sól

Domowy smalec z czosnkiem okazuje się bardzo smaczne, jeśli warstw solnych. Przepisy takie solenia generalnie wolą starszych ludzi, dlatego nazywany jest również „sposób babci” solenie. Jak marynowane boczek z czosnkiem? Musimy tłuszczu pocięto na kawałki o grubości 5-6 cm, to musi być koniecznie warstwy mięsa. 1 kg produktu wymagane 4 czosnek, sól gruba, czarny pieprz, liść laurowy dla smaku.

Solone bekon sposób: świeży produkt całkowicie czysty, złom z nożem i osuszane ręcznikiem papierowym. Na dnie dużych banków wylana warstwa Salt 1,5 cm, dodaje się przyprawy (liść laurowy, papryka), czosnek i wyciska. Przed położyć boczek, każdy element musi być prawidłowo toczyć w soli ze wszystkich stron. Potem położył pierwszą warstwę tłuszczu, soli wylewa na szczycie ponownie, ale mniej niż to było na dnie słoika, dodać przyprawy. A więc położyć tłuszczu i soli z przyprawami warstw, nie zapominając dodać zmiażdżony czosnek. Następnie bank zamknął wieko i pozostawiona na kilka dni, ale powinien upewnić się, że nie jest narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. W procesie peklowania produkt ukaże się sok, okazuje się pyszne marynowane. Bank powinien być co 2 dni, aby włączyć do prosalivalos tłuszczu równomiernie.

Przed jeść tłuszczu, trzeba umieścić w banku na 1 dzień w lodówce. Tłuszcz powinien być przemyto, wysuszono i umieszczono w zamrażarce. Następnie tnie się na drobne kawałki, i cieszyć się smakiem. Taki tłuszcz jest idealny kruchy gotowane ziemniaki i czarny chleb.


Powrót do spisu treści

Przepis solenie bekonu węgierskim

Ten przepis będzie również w stanie łatwo wykonać w kuchni każdą gospodynię. Duży kawałek produktu starannie przetarł solą i umieścić kilka godzin w misce emaliowanej. Następnie trzeba dokładnie oczyścić soli z powierzchni tłuszczu i jak pocierać ją z różnymi przyprawami, aż aż powierzchnia zmienia kolor na czerwony. Teraz ten kawałek trzeba powiesić do wyschnięcia. Aby to zrobić, wybierz dobrze wentylowanym miejscu.

Powrót do spisu treści

Przydatne wskazówki dla wytrawiania

Oto kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci w trakcie solenia.

  • Im grubsza skóra, tłuszcz będzie trudniej. Produkt jest gruba tkanina zalecany do gotowania różnych potraw.
  • Aby tłuszcz był bardziej wyrozumiały to przed solenie potrzebę utrzymywania 12 godzin wody.
  • Woski grzywny tłuszczu, zwłaszcza jodowana sól nie nadaje się, to konieczne jest tylko, aby wykorzystać duże.
  • Jeśli słony tłuszcz przechowywany w świetle, szybko żółknie.

load...